sajanka sajanka komentáře u knih

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Ano, ještě lepší díl. Vše mi připomíná vyprávění mojí tchýně, chodila do české, polské i německé školy v tomto kraji. Díky ní a Karin Lednické jsem se dověděla o historii na těšínsku a okolí spoustu věcí, o lterých jsem neměla tušení. Jsem zvědavá na třetí díl.

28.07.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Je to opravdu výborná kniha a klobouk dolů před autorkou.

28.07.2023 5 z 5

Sága rodu Forsytů 1-3 Sága rodu Forsytů 1-3 John Galsworthy

Pamatuju si z dětství na seriál. Když se mi dostala do rukou trilogie, četla jsem se zvědavostí a zaujetím. Klasická anglická literatura má svou atmosféru, která je pro mě velmi přitažlivá. Román mě nezklamal.

28.07.2023 3 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

Také jedna z těch nejlepších. Mám ji ve slovenštině.

Cyankáli v šampaňském Cyankáli v šampaňském Agatha Christie

Jedna z nejlepších.

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Vynikající dílo, spisovatelka uměla výborně pracovat s psychologií postav.

3x slečna Marplová 3x slečna Marplová Agatha Christie

Agathu Christie miluju a tohle je jedna z mých nejoblíbenějších knih.
Vůbec mám raději slečnu Marplovou než Hercule Poirota, ale i toho si ráda přečtu.

Ulrika Ulrika Jakob Wassermann

Tato kniha mistrně vykresluje jednotlivé postavy, manipulaci a postupnou devastaci celé rodiny, kterou dokáže mladá dívka Ulrika dostat do svých tenat, aby si přišla k jejich majetku. Tady mě zaujalo mimo jiné i to, jak se jí povedlo odstavit matku tím, že jí zajšiťovala přísun knih, až ta propadla čtení natolik, že ji nic jiného nezajímalo.

27.07.2023 4 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Toto je další z knih, ke které se vracím. Velmi dobrá a na svou dobu odvážná kniha o lesbičce Štěpě, jejích zmatcích, boji sama se sebou...

Klaun Ferdinand a raketa Klaun Ferdinand a raketa Ota Hofman

Byla to pro nás se sestrou jedna z knih našeho dětství.

27.07.2023 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

To je úžasná kniha, vůbec jsem netušila, že Jack London ve své době napsal i něco s takovýmto tématem. Kniha je drsná, a to se mi nedobře četlo, ale návraty hlavního hrdiny do minulch životů mě úplně fascinovaly.

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Jsem ráda, že mám i tuto knihu od Světlany Glaserové.

Trosečník sibiřský Trosečník sibiřský Světlana Glaserová

Nádherná kniha, ke které se ráda vracím a opatřila jsem ji i mým synům.

Kdopak by se šmejdů bál? Kdopak by se šmejdů bál? Světlana Glaserová

Nedávno jsem si znovu přečetla tuto knihu, kterou mám už dlouho. Obsah ponouká k neustálému znepokojení nad lidmi a nekalými praktikami, které u nás bují s je těžko se jim bránit. Autorku obdivuju pro její snahu, urputnost a nekonečný boj proti šnejdům. Klobouk dolů.

Búrlivé výšiny I. Búrlivé výšiny I. Emily Brontë

Už jsem se vyjádřila k české verzi, ale vlastně jsem poprvé tento příběh četla ve slovenštině.

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

V knize je strašně moc vášní a emocí, které jsou přímo zlověstné až strašidelné. Ale přesto je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a film s Timothy Daltonem můžu vidět opakovaně.

27.07.2023 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Knihu jsem dostala loni na Vánoce a nepustila jsem ji z ruky, dokud jsem ji nepřečetla.

Tenkrát před lety Tenkrát před lety Zuzana Muchová-Daxnerová

Dobu druhé světové války prožívali dva hlavní hrdinové v dětství každý jinak. Je úžasné, že si moravský vojáček našel na Slovensku svou budoucí ženu.

Zlato tabákových polí Zlato tabákových polí Alexandra Ripley

Velmi dobře napsaná kniha. Dávám však čtyři hvězdičky, protože není pro mě ta úplně nejlepší.

Scarlett 1 Scarlett 1 Alexandra Ripley

Pro mě je to zdařile vydařené pokračování Jihu proti Severu. Kniha i její druhá část patří k mým nejoblíbenějším.

25.07.2023 5 z 5