sajanka sajanka komentáře u knih

Bruno Bruno Marie Majerová

Já jsem tuto knihu četla jako holka ráda a nedávno se k ní vrátila a přečetla znovu.

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Pamatuju se, jak jsem se jako holka vžívala do situace Blaženky, které zemřela maminka. Moc jsem jí fandila i litovala ji. Na film se podívám kdykoluv znovu.

21.12.2023 3 z 5

Babička má vždycky pravdu, ale poslouchá ji někdo? Babička má vždycky pravdu, ale poslouchá ji někdo? Mary McBride

Zábavnou formou popsané babičkovské starosti. Jen se mi některé věci zdály přehnané, tak to zase v životě nechodí. Ale možná v Americe. S něčím lze souhlasit, něco trošku přes čáru.

21.12.2023 3 z 5

Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Marie Terezie: mezi trůnem a láskou Gabriele Marie Cristen (p)

Marie Terezie byla bezesporu pozoruhodná žena. Nedávný seriál v televizi mě zcela fascinoval.

21.12.2023 5 z 5

Záhada papírového ubrousku Záhada papírového ubrousku Zuzana Muchová-Daxnerová

Souhlasím s předchozím komentářem i recenzí na dílo. Mimo jiné mě v tomto staromilsky, ale přitažlivě podaném detektivním příběhu dojalo, k čemu dospěli obecní blázen se svou ženou.

21.12.2023 5 z 5

Noci s nepřítelem Noci s nepřítelem Nancy Price

Kniha, která mě nepustila od začátku až do konce.

19.12.2023 5 z 5

Za živým plotem Za živým plotem Zuzana Muchová-Daxnerová

Příběh poukazuje na alarmující skutečnosti, které se bohužel dějí častěji, než bychom si mysleli. Ostatně čím dál víc se dovídáme o různých psychopatických osobnostech. Bohužel se spousta lidí nedokáže manipulaci bránit.

14.12.2023 5 z 5

Cizí děti Cizí děti Jaromíra Kolárová

Je to jedna nejlepších knih Jaromíry Kolárové.
Všechny tři příběhy mě dostaly, ale nejvíce Dívka s mušlí.
Pamatuji si taky, že tento příběh byl natočen a viděla jsem jej dřív, než jsem četla knihu.

11.12.2023 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Nádherná kniha s ponurými tématy a přesto tak přitažlivými. Když jsem chodila na devítiletku, kolikrát jsme celá třída ukecali učitelku češtiny, aby nám pustila gramofonovou desku, kde byla zhudebněna balada Vodník.
Oceňuji i filmové zpracování Kytice.

04.12.2023 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

K této knize se mohu vracet neustále. Je to úžasné dílo plné humoru a nářečí nemá chybu.
Mně se zase nejvíc líbil Obušek "Orlího drápu" a teď nevím, jak se příběh jmenoval, ale bylo to o tom, jak Jura nebo kdo, zastřelil divočáka a šel si půjčit saně k hajnému.
Vlastně, člověk neví, co je lepší. Výborná kniha.

03.12.2023 5 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Kniha opravdu úžasná, četla jsem ráda. Film jsem neviděla, ale tištěnou knihu musím sehnat, měla jsem ji od někoho vypůjčenou. Je to jedna z těch, kterou bych ráda přidala do mé knihovny.

03.12.2023 5 z 5

Oneskorené reportáže Oneskorené reportáže Ladislav Mňačko

Velmi smutné, velmi emotivní a žalující příběhy.

02.11.2023 5 z 5

Nočný rozhovor Nočný rozhovor Ladislav Mňačko

Pro mě nejlepší kniha od autora. Četla jsem ji jako první a od té doby jsem vyhledávala jeho knihy, bylo to dost těžké, vzhledem k tomu, že byly zakázané.
Byla jsem strašně ráda, když jsem sehnala ještě dvě: Jak chudná moc a Opožděné reportáže.

02.11.2023

Ako chutí moc Ako chutí moc Ladislav Mňačko

Kniha, která je opravdu úžasná, jako ostatní od Mňačka. Přidávám se k ostatním komentářům.
Někdo níže píše, že neví, jestli se jednalo o konkrétního člověka nebo fiktivní osobu.
od začátku jsem byla přesvědčená, že se to nese na prezidenta Klementa Gottwalda, ale třeba se pletu.

02.11.2023 5 z 5

Kniha se mi četla strašně těžce. Je to příběh, ani ne příběh, ale popis vypovídající o praktikách nacistů. Pohrávali si krutým způsobem s lidmi, kterým dávali naději a opět uvrhali do beznaděje... až došlo k tomu poslednímu.

25.10.2023 4 z 5

Na gruntě u Buřilů Na gruntě u Buřilů Vlasta Pittnerová

Knihy Vlasty Pittnerové jsem obejvila náhodou. Zaujaly mě, jsou poutavé, plné vášně a zajímavých zápletek. Zastaralé výrazy mi nevadí, jsou přitažlivé.

24.09.2023 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Jako první jsem viděla film, na který se můžu dívat opakovaně. Je to silný příběh, který ve mně zanechal hluboký dojem. Jakmile jsem natrefila na knihu, hned jsem po ní drapla. Jsem ráda, že ji mám. Opět jeden ze skvostů literatury.

23.09.2023 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

K této knize se opakovaně vracím od dětství. Řadí se k jedné z mých nejoblíbenějších. Vlastně bych řekla, že je na prvním místě.

15.09.2023 5 z 5

A tráva roste A tráva roste Jiří Blahota

Četla, nedočetla.

09.09.2023

Zločin Zločin Josefína Škoulová

Velmi působivé, velmi smutné, jde po mně husí kůže.

09.09.2023 5 z 5