sajanka sajanka komentáře u knih

F. L. Věk II. F. L. Věk II. Alois Jirásek

Kniha i seriál, obojí úžasné.

18.07.2023 4 z 5

Vrah v šarlatu Vrah v šarlatu Josef Volák

Četla jsem kdysi.

18.07.2023 2 z 5

Školák Kája Mařík 1. díl Školák Kája Mařík 1. díl Felix Háj (p)

Když jsem byla malá, sousedka mi o této knížce vyprávěla, jak ji měla ráda. A já ji nemohla sehnat, byla jednu dobu kvůli náboženské tématice zakázána. Podařilo se mi ji koupit až v pozdějším věku. A musím říct, že se mi moc líbila a líbí dosud. Občas se k ní i dneska vracím.

18.07.2023 4 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Velmi ráda jsem tuto knihu četla.

18.07.2023 3 z 5

E-knihy, aneb, První pomoc pro začatečníky E-knihy, aneb, První pomoc pro začatečníky Monika Oravová

Přečetla jsem ze zajímavosti. Určitě užitečné informace, i když by opravdu byla vhodná aktualizovaná verze.

18.07.2023 2 z 5

Emma Emma Jane Austen

Oproti knize Pýcha a předsudek se mi tato zdá kapku míň kvalitní.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Anglická klasika má svá specifika, působí na mě zvláštním kouzlem. Je trošku rozvláčná, ale mistrně popisuje jednotlivé postavy. Tato kniha je má oblíbená.

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Vinnetou mi nesměl v knihovně chybět. Klasika, která nás provázela celým dětstvím a filmové zpracování nemá chybu. I když to v dnešní době není vzácné, Vinnetou je zkrátka jako nějaká součást našeho života. Kdo by ho neznal? Jako děti jsme sbíraly a vyměňovaly si pohledy s obrázky z filmu a taky mám z té doby někde záložku do knihy.
Vlastním po rodičích tlustou oranžovou knihu ve slovenštině, kterou jsme rádi v rodině četli dokola. Dneska už se k ní nevracím, ale zavzpomínám. Je to taková nostalgie.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Moje oblíbená kniha z dětství.

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Strašně ráda jsem tuto knížku v mém mládí četla. Zaujímá mé místo v knihovně doposud.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Nádherná kniha mého dětství.

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Čteme vnukům.

16.07.2023 5 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

Jako dítě jsem Batličkovy knihy přímo hltala.

Rájem i peklem Rájem i peklem Otakar Batlička

Ráda jsem četla už jako dítě.
Batlička a celý jeho život je vůbec fascinující.

16.07.2023 3 z 5

Panna a cikán a jiné povídky Panna a cikán a jiné povídky David Herbert Lawrence

Lawrence zaujímá místo v mé knihovně a jako polovina mých knih ho mám ve slovenštině, jelikož jsem kdysi objednávala knihy ze Slovenska. Musím říct, že jeho knihy jsou "priveĺmi psychologické" a čtou se dost těžko.
Mám psychologocké knihy ráda, ale nic se nemá přehánět. Když je děj hodně rozvláčný, mám tendenci při čtení toulat se myšlenkami bůhví kde a až po přečtení většího úseku vlastně nevím, co jsem četla.
Přesto pokládám toto klasické dílo za hodnotné a obsahově zajímavé. Rozhodně kvalitní a jsem ráda, že je mám. K takovýmto knihám se občas vracím.

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Klasika. Kniha, ke které se mohu občas vracet.

David Copperfield - 2. díl David Copperfield - 2. díl Charles Dickens

Televizní seriál o Davidovi Copperfieldovi jsem viděla nějak v době, když jsem čekala syna. I díky němu jsem se rozhodla mu dát stejné jméno. Seriál byl poutavý díl od dílu, knížku jsem si oblíbila. Dickens nezklame.

16.07.2023 4 z 5

Gabra a Málinka: Povedené dcerky Gabra a Málinka: Povedené dcerky Amálie Kutinová

Gabrou a Málinkou jsem žila od svých dětských let, sotva jsem se naučila číst. Nádherná kniha plná lásky a vážných i úsměvných příhod.