Sága rodu Forsytů 1-3 přehled

Sága rodu Forsytů 1-3 https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417776/saga-rodu-forsytu-d5a-417776.jpg 4 22 22

Rod Forsytů série

Velké společenské změny s sebou nesou i změny charakteru. Nositel Nobelovy ceny za literaturu, romanopisec Galsworthy, byl svědkem přerodu britské společnosti z pozdně viktoriánské v moderní a jako pečlivý kronikář zaznamenal na osudech vyšší vrstvy úpadek duchovních hodnot a narůstající fixaci na hodnoty materiální.

Literatura světová Romány
Vydáno: , BB art

The Forsyte Saga , 1922

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sága rodu Forsytů 1-3. Přihlašte se a napište ho.

sajanka
28.07.2023 3 z 5

Pamatuju si z dětství na seriál. Když se mi dostala do rukou trilogie, četla jsem se zvědavostí a zaujetím. Klasická anglická literatura má svou atmosféru, která je pro mě velmi přitažlivá. Román mě nezklamal.

NONA_11
24.01.2021

Sága rodu Forsytů, trilogie: Bohatec, V pasti a K pronajmutí.
Rozsáhlá kronika, líčící osudy tří generací anglického patricijského rodu od roku 1886 až do počátku dvacátých let 20. století.
Vznikala téměř šestnáct let a kompletně byla poprvé vydána roku 1922.

kahoma
19.09.2020

Audiokniha. Velmi pěkná! Znám příběh z televizního seriálu, kdysi v české televizi... Když jsem zjistila, že existuje v mluvené podobě, využila jsem toho a vůbec nelituji. Vyprávění je velmi pěkně zdramatizované - nejde jen o předčítání, nýbrž o dramatizaci - každého hrdiny mluví jiný herec, mnohdy velmi známý. Moc příjemně se to poslouchalo, litovala jsem, že už byl konec.
Rozhodně bych si ráda přečetla nebo opět poslechla pokračování - Moderní komedii. Žel jsem ji v audioverzi nenašla, ba ani v tištěné podobě. Asi si musím počkat na její vydání.
Velmi doporučuji!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sága rodu Forsytů 1-3 v seznamech

v Právě čtených1x