Búrlivé výšiny I.

Búrlivé výšiny I. https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365951/bmid_burlive-vysiny-i-DZF-365951.JPG 5 10 2

Búrlivé výšiny sú strhujúcim románom, v ktorom nás Emily Brontëová zavedie do pustých vresovísk yorkshirského panstva a zoznámi s obyvateľmi dvoch usadlostí a ich až prízračné prepletenými osudmi. Pán Lockwood, nájomca usadlosti Drozdovo, je prinútený jednej noci nájsť prístrešok v neďalekej usadlosti Búrlivé výšiny. Dozvedá sa o búrlivých udalostiach, ktoré sa udiali na panstve pred mnohými rokmi: o vášnivej láske najdúcha, mladého cigána Heathcliffa, a slečny Kataríny Earnshawovej, dcéry pána domu, ktorá ho zradila. Heathcliffova pomsta sa stala kliatbou panstva. Búrlivé výšiny sú napínavým mystickým príbehom plným vášne, zrady a pomsty.... celý text

sajanka
27.07.2023 5 z 5

Už jsem se vyjádřila k české verzi, ale vlastně jsem poprvé tento příběh četla ve slovenštině.

MaggieR
07.10.2019 5 z 5

Tieto príbehy postáv ktoré nemajú dobre vlastnosti a nemáte si koho obľúbiť je svojím spôsobom veľmi zaujímavé čítať. Príbeh vás pohltí - je to ako keby ste čítali čo sa stalo vašim susedom. Hlavný hrdinovia tejto knihy mi pripomínali rodinu Toma Riddla, až by som dala ruku do ohňa zato že Joanne Rowlingová sa dala týmto príbehom inšpirovať. Rozhodne Búrlivé Výšiny patria ku knihám ktoré si treba prečítať aj keď neviem povedať prečo.

Emily Brontë
anglická, 1818 - 1848
2009  82%Na Větrné hůrce
1944  94%Búrlivé výšiny I.
1944  96%Búrlivé výšiny II.

Kniha Búrlivé výšiny I. je v