rubit rubit komentáře u knih

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Po Pancence moje druhá kniha od M. Hayder. Panenka byla pouze nechutná, jinak to byl standartní příběh, dokonce ke konci i poetický, Ptáčník je vedle toho ještě velmi brutální a sadistický, na mě už toho bylo zbytečně moc. Příjde mě, že autorka chtěla šokovat za každou cenu. Také mě překvapilo, že jsou obě knihy napsány úplně jiným stylem, jako by to psal někdo jiný. V Ptáčníkovi je děj vyprávěn v minulém čase, téměř na každé stránce vystupuje J. Caffery, Panenka je v přítomném časem a hlavního detektiva tam takřka nepotkáte. I když jsou knihy od M. Hayder velmi oblíbené, nemohu se k této spisovatelce nějak přiblížit. Nevzdávám to ale, ve srovnání s jinými knihami stále lepší průměr, tak v budoucnu zkusím přečíst ještě něco dalšího.

12.02.2016 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

P. May je sice dobrý vypravěč, ale musí k tomu mít zajímavý námět, jako v trilogii Lewis. Této knize ublížil zejména děj, je velmi hloupoučký a nereálný, indicie špatně zvolené, vůbec nechápete, jak na to může někdo přijít a ztrácíte se v tom, moc náhod pro hlavního hrdinu. Co se dále nepovedlo, je popis francouzského prostředí, vůbec mě to nevtáhlo, přitom to May umí, viz zmiňovaná trilogie Lewis a také čínské thrillery. Dále si myslím, že k zmiňovanému D. Brownovi tato kniha nesahá ani po pás. Kniha se díky autorovu stylu vyprávění ale četla dobře (i když ke konci už malinko nudila, všelijakých indícií bylo prostě moc), kačenky ve vaně mě velmi pobavily, tak dávám 3 hvězdičky, jinak by bylo za 2.

12.02.2016 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha mého gusta. Kdo má rád dobré thrillery, toho určitě nezklame. I když je děj velmi rozsáhlý, popsaný do všech detailů, rozhodně nenudí. Líbilo se mě to a jsem zvědavá na film, jestli se jednou podaří natočit.

31.01.2016 5 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

Průměrná kniha. Děj nebyl špatný, ale chvílema opravdu nudil, nedokázala jsem se po celou dobu pořádně začíst. Často se mě stávalo, že vlastně nevím, o čem hlavní postavy zrovna hovoří a zda to souvisí s dějem. Hlavní hrdina je superman, který všechno ví, všechno zná, ze všeho se dostane. Na což má samozřejmě nárok, je to románová postava, ale já mu to v této knize prostě nevěřila. Byla jsem ráda, že jsem knihu zdolala, kdyby měla o pár stránek více, už bych to pravděpodobně nedočetla.

21.01.2016 3 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

U této trilogie se ve všech dílech jedná spíše o psychologické romány, než krimi či thrilery. Za každou vraždou se skrývá příběh, který k této vraždě vedl a to je to, co je na těchto knížkách tak zajímavé. A P. May vyprávět umí!
V tomto příběhu je Finn trošku upozaděn, do popředí vstupují vzpomínky "Muže z ostrova Lewis" a ty se pak pěkně propojí s vyšetřováním.
Skála mě uchvátila více, přišla mě více neobvyklá, neodhadnutelná, temnější. Tento příběh je ale zase více uvěřitelnější, emocionálnější. Moc pěkné, doporučuji celou sérii!

21.01.2016 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Čím více knih od J. Greena mám přečtených, tím více mi připadají stejné. Podobný děj, podobní hrdinové, takřka stejný styl vyprávění, nutnost od autora vkládat do knih za každou cenu "životní" moudra. To, z čeho jsem byla v první knize nadšená, tady už mě nebavilo. Škoda. Není to v knize jako takové, kdybych ji četla jako první, tak by se mě líbila daleko více.
Jinak ke knize - první půlka čtivá, humorná, zajímavá, druhá půlka temná, nudnější, zbytečně dlouhá.

12.01.2016 3 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Průměrný příběh. Není to špatné, ale od edice Světový bestseller očekávám více.

11.01.2016 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Prostě standartní povídka, nic víc, nic míň. To, co jsem od knížky čekala, to jsem dostala. Vzhledem k rozsahu knihy nikdo nemůže očekávat další trhák, jak u knih s HH. Kniha se slibně rozjíždí, v půlce jí však, dle mého, dochází dech, už je to takový průměr. Ale zklamaná jsem nebyla.

11.01.2016 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Jak psali jiní, příjemná oddychovka, která mě bavila, ale v některých místech zase nudila. To odhalování 10- ti leté minulosti, společně s Alicí, bylo hodně zajímavé. Konec se mi líbil, myslím, že byl vymyšlen dobře. I když nemám moc v lásce dojáky, jsem ráda za to, jak to dopadlo s Elisabeth, moc jsem ji fandila. Celkově bych dala 3,5 hvězdičky, že je to moje první kniha od autorky, dávám 4 :-)

10.01.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Velmi krásný příběh o světlých i temných stránkách lidského jednání, o přátelství a naději. Jak postupuje válka, tak příběh graduje, poslední třetina knihy mě absolutně emočně dostala, konec je i není smutný. Moc se mi líbilo, že autor zasadil příběh do nacistického Německa a vlastně ukázal příběh "obyčejných" německých lidí za 2. světové války.
Souhlasím ale s rusalkou 123, Zusak má velmi osobitý styl psaní, na který jsem si musela ze začátku zvyknout, pak se mi líbil, ale ke konci spíše rušil.
Ale velmi, velmi pěkná kniha, která určitě stojí za přečtení a je z dalších, na které nezapomenu a které se mi vryly do srdce.

03.01.2016 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Je vidět, že knihu psali scénáristé, je plná akce, střihu i napětí, využívá se spíše úspornější styl psaní, žádné zdlouhavé popisy a souvětí. Kniha se dobře čte a bavila mě. Na druhou stranu mě přišel příběh málo uvěřitelný, ten "překvapující" konec až směšný a díky většímu počtu dějových linií ( i když se v závěru spojí ) jsem si moc nedokázala udělat vztah k hlavním hrdinům.

03.01.2016 3 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Tato kniha je nabitá dějem, není v ní místa, kde by se něco nedělo, dobře se čte. Prostě Deaver. Ale ten konec mě tentokráte přišel moc překombinovaný, navíc těch náhod a neuvěřitelných dedukcí už bylo na můj vkus příliš. Některé předchozí díly se mě líbily více, knihu bych hodnotila tak za 3,5 hvězdičky, že je to Deaver, zaokrouhluji na 4.

23.12.2015 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

U mě tentokráte pouze průměr a nezachránily to ani velryby, delfíni a prostředí Austrálie. Děj je předvídatelný, plný klišé, klasická červená knihovna. Do knihy jsem se nemohla pořádně zácist, chytla mě až poslední tretina, nedokázala jsem se sžít s hlavními postavami. Přitom od dvou předchozích knížek jsem se nemohla odtrhnout. Pro mě zatím nejslabší kniha od J.M.

29.11.2015 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha se mi velmi líbila, od vyprávění Minky a Josefa jsem se nemohla odtrhnout, to bylo uzasne a zaroven mrazive. Dávám však hvězdu dolů za příběh Sage, tu milostnou zápletku si autorka mohla odpustit, díky tomu knihu přiřadila do červené knihovny, kde by určité neměla byt.

20.11.2015 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Jako experiment zajímavé, ale více takových knížek bych číst nechtěla. Pokud jsem knihu necetla na jeden zátah, často jsem se v ději ztrácela a nedokázala si někdy vybavit souvislost právě cteneho děje s jiz popsaným, musela jsem listovat zpět. Také mě to moc nebavilo a konec jsem odhadla již v půlce knihy. Obdivuji autora, že dokázal napsat knihu tímto způsobem, ale mezi nejlepší knížky od tohoto spisovatele se rozhodne nezařadila, zůstanou věrná klasickým příběhům a zejména Lincolnu Rhymeovi.

20.11.2015 3 z 5

Ohrožení Ohrožení Felix Francis

Jak jsem psala u jiné knihy, Dick Francis má ve svém synovi slušného nasledovatele. Kniha je klasická francisovka, nudit se nebudete, dostanete přesně to, co ocekavate. Proste dobra detektivka.

16.11.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Klasická Nesboovka, co dodat. Je v ní vše, na co je čtenář od Nesba zvyklý. Pro mě je však vrcholem Levhart, ale i Policie je samozřejmě výborná. Musím vyzvednout to, jak autor dokáže v těch nejvíce napínavých momentech střídat děj a postavy, tím se napětí ještě více zvyšuje, graduje, no prostě paráda, toto ve starších dílech nebylo.

Pro mě jedna z nejlepších detektivních sérií, co kdy byla napsána.

26.10.2015 4 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

Kniha je zajímavá tím, že je úplně jinak psaná, než americké (i jiné) thrillery, za to velké plus. Postavy velmi zajímavé, i když mě nebyl nikdo moc sympatický, pracovat bych mezi něma rozhodně nechtěla :-) . Děj se nese v lehce humorném stylu, ale některé hlášky byly na mě už moc (drsné,vulgární), také mě přišlo, že kniha uprostřed ztratila dech, ale v poslední třetině se to zase rozjelo. Za mě tak 3,5 hvězdičky, ale určitě zkusím další díly v sérii.

19.10.2015 3 z 5

Plavec Plavec Joakim Zander

Pane jo, to byla jízda, a to doslova. Prostřednictví děje projedete několik světadílů, států i měst. Kniha mě nenechala ani na jedné, jediné stránce oddechnout, je velmi čtivá a napínavá, stále se něco děje. Prolínání jednotlivých osob a časových rovin mě vůbec nerušilo, brzy se to začalo vše spojovat, nemyslím si, že by se v tom čtenář ztratil. Autor používá velmi strohý styl psaní, věty jsou jednoduché, ale ději to nevadí a naopak to rychle plyne. Na druhou stranu se díky tomu moc nepřiblížíte a nedostanete pod kůži jednotlivým postavám, nevíte, proč jednají zrovna tak, jak jednají. Také toho děje už kolikrát bylo moc a sem tam najdete nějaké to klišé. Ale to jsou jenom malé výtky, kniha se mi velmi líbila. Během poslední doby jsem četla více knih z vydavatelství Host a musím u všech knih pochválit grafickou pdobou obálek.

10.10.2015 4 z 5

Blízko smrti Blízko smrti Peter James

Je to druhé české vydání knihy pod původním názvem Opravdu mrtev? Je zde pozměněn název. Pro mě typická anglická krimi, která se dobře četla, ale znám lepší knihy. Taková detektivka ze staré školy. Velkým plusem pro mě bylo, že jsem při čtení nedokázala vůbec odhadnout, jakým směrem se děj bude ubírat.

04.10.2015 3 z 5