rubit rubit komentáře u knih

Nikdy není pozdě Nikdy není pozdě Mary Higgins Clark

K autorce jsem se dostala opět po několika letech a musím říct, že se mě kniha docela líbila. Taková příjemná letní detektivka na pár večerů, která nenadchne, ani neurazí.

11.07.2016 3 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Standartní Tess Gerritsen, tj. kniha je výborná. Znovu musím napsat, že oceňuji autorku za to, jak dokáže pro každou svou knihu vymyslet nový příběh, nové prostředí, novou zápletku a proto je to vždycky velmi čtivé a nenudí. Super.

08.07.2016 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Mě to přišlo až moc nereálné (vize jedné z hlavních postav, na kterých je děj částečně postaven), proto nemohu dát více hvězd, i když koncem si to autor hodně zpravil. To mě spadla čelist, nečekala jsem to, povýšilo to knihu o stupeň výš a vše začalo dávat smysl.

20.06.2016 3 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Musím napsat, že jsem ze začátku očekávala úplně jiný příběh, než nakonec byl (více Afriky, slonů, romantiky). Přesto byla kniha velmi čtivá a já byla napnutá až do konce, jak to dopadne. Již jsem četla Vypravěčku a musím uznat, že J. Picoult si dokáže ke svým příběhům opravdu nastudovat detaily a podrobnosti, které pak do knihy vloží, tentokráte o slonech. Velmi dobře se to četlo, bylo to zajímavé, neobyčejné. Nicméně mě to ale trošinku přišlo jako miš maš všeho - sloni, duchařina, detektivka? Od každého trošku. Jako celek to však drží pohromadě a kniha je na tom založená.

- SPOILER- Konec jsem nečekala, vyrazilo mě to dech. Ale prostě nevím, jestli se mě to takto líbilo nebo ne. Vím, že to byl záměr od spisovatelky, šokovat, ale u mě to už bylo trošku přes čáru a moc se mě to do knihy nehodilo. Jiným zde se to naopak líbilo, tak to asi tak má být :-)

14.06.2016 4 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Přišlo mě to jako volné 4.té pokračování série Lewis. P. May navázal na to, co mu jde nejlépe. Opět se potvrdilo, že je výborný vypravěč a spisovatel. Zejména mě nadchlo vyprávění z minulosti. Nicméně vše už tu jednou bylo, právě v sérii Lewis, navíc detektivní zápletka ze současnosti mě tentokrát moc nezaujala. Ale pořád nadprůměrná kniha.

14.06.2016 4 z 5

Kosti nikdy nelžou Kosti nikdy nelžou Kathy Reichs

Moje první kniha z této série a musím bohužel napsat, že mě to moc nebavilo. Když to srovnám s knihami Tess Gerritsen, ze sérií Rizzoli and Isles, tak ta u mě vede daleko více.

23.05.2016 3 z 5

Třetí hlas Třetí hlas Rolf Börjlind

Na chuť této minisérie jsem přišla až po přečtení Třetího hlasu. První díl byl sice velmi čtivý, ale nelíbil se mi moc děj, přes to jsem zkusila i tuto knihu a vůbec nelituji. Sedla mě daleko více, i když zde nebylo tolik akce, jako v předchozím díle. Děj je sice chvílemi nereálný, absurdní, kolikrát moc náhod, ale nerušilo mě to, bavila jsem se. Někdy jsem si přišla jak v Městečku Twin Peaks :-) Také jsem se tentokráte více vžila do jednotlivých postav a už jsem moc zvědavá, jak si povedou v následujícím díle.

23.05.2016 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Pro mě moc pěkná kniha. Sice nakonec taková červená knihovna, sem tam nějaké to klišé, ale proč ne, bavilo mě to. Autor umí realisticky a detailně popsat scény, jednotlivé obrazy mě běhaly před očima jako film. Také oceňuji to, že se střídají romantické, něžné až sentimentální kapitoly s těmi drsnějšími a že je kniha vyprávěna z pohledu několika osob. Už se chystám na Dívku :-)

11.05.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nesbo mě zase dostal, konec jsem nečekala. Nicméně aniž bych před tím četla předchozí komentáře, tak souhlasím s tím, že je to méně uvěřitelné, kolikrát přitažené za vlasy, taková pohádka pro dospělé. Ale nevadilo, velice jsem se bavila :-)

29.04.2016 4 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Moje první kniha od tohoto spisovatele. Děj se mě líbil, přes to mě kniha ani autorův styl příliš nesedl. Nevadí mě několiksetstránkové knihy, nevadí mě knihy, kde krev neteče proudem, nicméně zde mě nic nenutilo pokračovat, zkrácení o desítky stran by knize jen prospělo, nakonec jsem byla ráda, že jsem knihu vůbec dočetla.

20.04.2016 3 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Kniha byla pěkná a čtivá, ale taková standartní, klasika. Když srovnám s Černobílým světem, tak ten u mě vyhrává.

17.04.2016 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Připojuji se k nadšeným čtenářům, kniha mě naprosto dostala. A souhlasím s Grety, také jsem netušila, jaká situace týkající se segregace černého obyvatelstva v USA panovala ještě 100 let po občanské válce Severu proti Jihu. Doporučuji!

17.04.2016 5 z 5

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Není to nic, z čeho bych se posadila na zadek, ale příjemně se to čte, je to dobrá oddechovka. Pro mě taková novodobější a akčnější slečna Marplová. Autorku obdivuji, že se odvážila vymyslet takovou hlavní hrdinku. Příběh byl dobrý, líbil se mi styl psaní, u některých hlášek mě cukaly koutky úst od lehkého úsměvu. Pokud vyjde další díl, ráda si přečtu.

04.04.2016 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Určitě lepší a uvěřitelnější děj, než v Pánovi ohně, i když né tolik akční. Musím znovu napsat, že May je výborný vypravěč, z mála dokáže udělat hodně a čtenář se opravdu nenudí, kniha mě bavila. Popis Terakotovy armády byl velmi zajímavý (úplně jsem to viděla před sebou a musela jsem si to najít na Internetu), i celé prostředí Číny je super.
Pro mě je jediné mínus je, že ačkoliv Li by měl být špičkový detektiv, tak na některé věci došel prostě pozdě, některé souvislosti byly jasně zřejmé i mě a přišla jsem na ně o několik desítek stránek dříve, než samotný Li. Ale konec byl dobrý, nečekala jsem to.

22.03.2016 4 z 5

13 hodin 13 hodin Deon Meyer

Jissis! I druhý díl s Benny Grisselem stojí určitě za přečtení, velmi dobrá kniha (i když Ďáblova hora se mě líbila o fous víc, to je však věc vkusu). Díky tomu, že se celý děj odehrává pouze po dobu 13 hodin, hned od začátku čtenář rychle vpadne do děje, je nasazeno rychlé tempo a to končí až poslední kapitolou. Sedí mě autorův styl psaní, kde se během jedné kapitoly odehrává více dějových linek, čtenář nemá šanci se nějak výrazněji nudit. Také oceňuji to, že jsou obě knihy série jiné a už se těším na třetí díl "7 dní". Trochu mě mrzí, že knihy od D. Meyera nemají větší propagaci, určitě by si zasloužily více čtenářů.

17.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mě se to líbilo, i když jsem také čekala trošku víc. Autorka vymyslela výbornou postavu Rachel (alkoholičku), díky níž určitě tato kniha získala tu svoji popularitu. Někomu může být nesympatická, ale já si ji oblíbila, fandila jsem ji a někdy mi ji bylo líto. A díky ní mě to velmi bavilo.
Se Zmizelou má tato kniha společný pouze styl vyprávění, Zmizelá je opravdu o level výš, zde chybí takový ten moment překvapení, kde by člověk řekl wow, i ten konec je více méně předvídatelný. Děj si tak nějak plyne, až je konec. V některých místech mě to přišlo jako Zmizelá mixnutá s Deníkem Bridget Jonasové :-)
Když to shrnu, kniha je průměrná, proto bych dala 3 hvězdičky, ale díky postavě Rachel přidávám jednu na víc.

12.03.2016 4 z 5

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Kniha je opravdu zvláštní, jak už tu bylo napsáno. Nejedná se o reálný příběh člověka žijícího v KLDR, je to především román, fikce. Nemohu říci, že by se mě děj knihy nějak extrémně líbil, na druhou stranu jsem se díky způsobu vyprávění nemohla od knihy odtrhnout, byla jsem jak zmagnetizovaná, musela jsem stále číst, autor je dobrý vypravěč. Jen se přiznám, na začátku druhé části knihy jsem se v ději ztratila, než jsem si všimla, že je děj vyprávěn ve dvou časových rovinách (a do toho ještě pohled na příběh vysílaný z tlampačů).
U popisu života v KLDR, života v pracovních táborech a drsných způsobů vyslíchání jsem si uvědomila, jak moc jsem šťastná, kde žiji, vždy by mohlo být hůř.

10.03.2016 4 z 5

Cesta kostlivců Cesta kostlivců Val McDermid

Nápad dobrý, výprava do zážitků bývalé Jugoslávie a Dubrovníku velmi zajímavá, ale jinak byla pro mě kniha nudná, více děje přišlo až na závěr. Myslím, že se z toho dalo vytěžit více. Konec mě přišel už moc přitažený za vlasy a nelogický. Takže jen průměr.

27.02.2016 3 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Seriál bohužel neznám, toto bylo moje první setkání s detektivem Lutherem a nelituji. Doufám, že se mě podaří shlídnout někdy v budoucnu i ten seriál. Sice to nebyla pro mě TOP kniha, ale určitě se jedná o lepší průměr. Jen nemám moc ráda vyprávění v přítomném čase, to je ale můj problém a určitě to neubírá na kvalitě knížky.

21.02.2016 4 z 5

Spřízněni krví Spřízněni krví Felix Francis

I když mám knihy F. Francise ráda a je velmi dobrým pokračovatelem svého otce, tato kniha mě tentorkáte moc nezaujala. Takový průměr. Sice dobře vyprávěná, styl je francisovský, ale příběh prostě slabší, v některých místech mě to nudilo. Prostě průměr, proto 3 hvězdičky.

16.02.2016 3 z 5