rubit rubit komentáře u knih

Ještě se mi nestalo, abych po přečtení nějaké knížky nedokázala říci, jestli se mě to líbilo, nebo ne. Tady opravdu nevím. Někdy mě to dost bavilo, ale někdy zase dost nudilo a poslední třetinu knihy už jsem málem nedočetla. Líbil se mě nápad, koncepce knížky, historky s významnými osobnostmi dějin, nadsázka, styl humoru, ale ke konci už mě to všechno spíš štvalo. Na knihu musí být prostě nálada.

16.05.2015 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Kniha se mi líbila, dokonce více, než novější Přízrak. A k tomuto dílu musím podotknout, že jsem na konci knihy byla v úžasu, protože jsem vůbec nedokázala odhadnou vraha u případu Anny Betsenové a a dost mě to překvapilo :-)

10.05.2015 4 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Jak už tu bylo psáno, pozdější díly s HH jsou lepší, napínavější a zábavnější. Ale i tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, mám prostě pro HH slabost a stále je to dobrá (byť průměrná) detektivka. Paní překladatelka Kryštůfková odvádí dobrou práci při překladu knížek od J. Nesba, ale tentokráte mě zamrzelo to, že se téměř v každé kapitole někdo "zazubil", na konci knížky jsem na to slovo byla alergická :-)

10.05.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Před knihou jsem viděla film, takže moment překvapení zde už nebyl, nicméně díky tomu jsem si užila autorčin styl psaní, každý detail a popis myšlenek obou hlavních hrdinů. Moc se mě to líbilo, v poslední době jsem nic podobného nečetla. I když mě na konci bylo Nicka líto, byla jsem naštvaná, tak si myslím, že prostě jinak to skončit nemohlo, oba dostali, co si zasloužili a jeden bez druhého by vlastně nemohl být.
Film také výborný.

02.05.2015 5 z 5

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Na knihu jsem se moc těšila, ale trošku zklamala, hlavně zrychlený závěr, konec mě přišel nedotažený. Je to spíš román, než detektivka, ale to mě nevadilo, naopak popisy života jednotlivých postav mě bavily. Ale už jsem četla lepší a zajímavější knížky.

26.04.2015 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Velmi velmi čtivé, autor umí pěkně "naporcovat" kapitoly, aby se čtenář nenudil a musel pokračovat dál. Zajímavá zápletka, zajímavý detektiv, zajímavé rozuzlení. Určitě si přečtu další knížky autora.

11.04.2015 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Rychle přečteno, rychle bude zapomenuto. Pro mě spíš horší průměr. Kniha je napsaná takovým jednoduchým stylem, vše jde moc rychle, čtenář se za tu chvíli nestačí ani sžít s postavami. Kdo je Hrdlořezem jsem odhadla už v půlce knížky (i když motiv jsem nevěděla), protože moc možností opravdu není, vše je hodně předvídatelné. V knihovně jsem po knize šáhla kvůli tomu, že se jedná o severskou krimi, zaujala mě obálka i souhrn děje (autora jsem doposud neznala), ale k mému oblíbenému Nesboovi nebo Larssonovi se to ani nepřebližuje. Slabé...

01.04.2015 2 z 5

Zmizení Zmizení Lisa Gardner

Kniha mě přišla dějem jako průměr. I když byla plná napětí, nemohla jsem se pořádně začíst a v poslední třetině přeskakovala stránky. Byla to první knížka od této autorky, co jsem četla, tak doufám, že kniha Chyť mě, kterou mám rezervovanou v knihovně, mě nadchne víc.

17.03.2015 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Pro mě jedna z nejlepších Deaverovek.

05.03.2015 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Literaturu fantasy, sci-fi, upíry apod. nečtu, tuto knihu jsem otevřela jen na doporučení a s tím, že to po pár stránkách určitě vzdám. A nevzdala :-) Jak jsem se začetla, už jsem se nemohla odtrhnout. Vůbec jsem netušila, že by mě to mohlo tak dostat, líbilo se moc. Výborně, pane Kulhánku, určitě si přečtu i něco dalšího.

05.03.2015 5 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Ano, je to občas přitažené za vlasy, konec přeplácaný, hlavního "padoucha" lze odhadnout v půlce knížky, ale i tak mě to nesmírně bavilo :-) Co oceňuji, tak čtivost, zápletka je zajímavá a nevšední, kapitoly vesměs krátké a napsané tak, aby jste museli pokračovat stále dál. Doporučuji

05.03.2015 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Pro mě tentokráte trochu vzdálenější téma (drogy, narkomanie), také si myslím, že jiné knížky jsou lepší (zejména Levhart, Sněhulák), ale i tak opět napínavé a kvalitní čtení. Doporučuji. Ale co ten konec?? Díky tomu se už nemůžu dočkat Policie :-)

03.03.2015 4 z 5