Ohrožení

Ohrožení https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240707/bmid_ohrozeni-2xn-240707.jpg 4 73 18

Jeff Hinkley série

Jeff Hinkley pracuje jako tajný vyšetřovatel bezpečnostní služby dostihového vedení British Horseracing Authority (BHA) a už zažil lepší časy. Přímo před ním na dostihovém závodišti zabije distancovaný trenér, kterého Hinkley sledoval, bookmakera a nikdo neví proč. Brzy nato začne kdosi sabotovat ty nejdůležitější dostihy sezony a zdá se, že s tím jen tak nepřestane, pokud mu BHA nezaplatí. Napětí narůstá a veřejnost i média brzy začínají volat po návratu Jockey Clubu do vedení dostihového sportu. Jeff dobře ví, že pokud se mu vyděrače nepovede brzy vypátrat, nejenže bude důvěryhodnost dostihů v troskách, ale že se zcela jistě on sám stane obětním beránkem. Jenomže soustředit se teď pouze na práci lze jen těžko, když jeho sestra právě podstupuje drastickou léčbu smrtelné nemoci. Do toho všeho navíc Jeffa švagr požádá, aby vysekal z problémů jeho syna, který byl zatčen za držení drog, a zachránil jim tak oběma právnickou kariéru...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Damage , 2014

Luigi1
26.04.2023 5 z 5

Výborné a napínavé čtení

Jara 56
20.01.2021 3 z 5

jj Starý pán to není, ale dá se to.

hana4834
25.05.2020 3 z 5

Slabota ale jako relax dobrý

vlkcz
10.02.2020 4 z 5

Asi tak 3,5*. Ale na to, jak detektivky moc nemusím, tahle mě zaujala a pobavila. Příjemná oddychovka.

pingu1
11.11.2019 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale starý dobrý pan Dick Francis to prostě není ... Trochu nemastné neslané, hodně postav, konec najednou useknutý ... Váhám, jestli se pustit do další...

Janík511
14.04.2019

Kniha do půlky vůbec nebyla špatná. Konec už takový přesvědčivý nebyl, zdál se mi nedotažený, jako by autor nevěděl jak rychle knihu ukončit. Za mě tři hvězdičky.

Boogie007
31.03.2019 3 z 5

Felix je příkladem, že jablko nepadá daleko od stromu. Jen se mi zdá, možná až moc srovnávám, že příběh nemá takový spád, ucelenost a konec není přesně uzavřen.

Markushka
31.08.2018 5 z 5

Po dlouhé době detektivní příběh, který nebyl plný krve a násilí. Děj se pomalu a lehce vyvíjel. Líbila se mi Ich-forma, i když na celkový styl psaní jsem si musela zvykat. Začtení chvíli trvalo také proto, že nejsem žádný fanoušek dostihového sportu. Hlavní postava mi byla ale od samého začátku sympatická, a tak to zůstalo až do konce. Příjemné, pohodové čtení.

Ruzaaa
29.09.2017 4 z 5

Řekněme, že se jedná o lehké čtení. Místy trochu nuda, ale jako celek fajn. Trochu mě štve konec a taky to, že autor neukázal víc vodítek, kdo by mohl být Leonardo. Takto jsem ani nevyzkoušela hádat.

babicka_amalka
26.01.2017 5 z 5

škoda, že Dick Francis už žádnou knížku nenapíše; ale Felix je jeho důstojným nástupcem, dobře se při spolupráci s otcem "vyučil";

Danuše7
25.10.2016 5 z 5

Francis se prostě nezapře. Další výborná detektivka. Už se těším na další.

raty
20.07.2016 4 z 5

První samostatná kniha od Felixe, kterou jsem četla, mě nezklamala. Trochu mě překvapil "rychlý" konec, ale pak jsem zjistila, že kniha je první ze série. Určitě zkusím pokračování.

Disease
15.02.2016 3 z 5

Tak nějak si zvykám na to, že Felix je zkrátka jen epigon. Tohle bylo ale celkem neslané nemastné...

Hella
06.02.2016 3 z 5

Poměrně ucházející čtení, byť tedy nepříliš akční a občas malinko nudné. A výtka k Hinkleymu - závěrečné odhalení je skrz naskrz amatérsky zfušované a nevěrohodně naivní.

rm
01.02.2016 5 z 5

Slušná "francisovka". Jen ten hlavní hrdina nedostává tak zabrat jako od dostával od "taťky" (Dicka) :-)

rubit
16.11.2015 4 z 5

Jak jsem psala u jiné knihy, Dick Francis má ve svém synovi slušného nasledovatele. Kniha je klasická francisovka, nudit se nebudete, dostanete přesně to, co ocekavate. Proste dobra detektivka.

janach
16.06.2015 5 z 5

Jako všechny "francisovky", čtivá, napínavá, prostě výborná.

kloin
07.06.2015 3 z 5

Mám rád takovéto detektivky, ale trochu mi něco chybělo.
možné prozrazení obsahu:
Moc jsem nepochoplil, proč je hlavní hrdina unešen analytickým mozkem svého kolegy, když ten ho ani jednou nevyužije.
Posílání SMS pro mě vykazuje poměrně zásadní nepřesnosti. Jednou je, že pod svícnem bývá tma. Druhou je princip posílání SMS, které určitě necestuje jen přes jeden vysílací stožár, ale procestuje nějaké to datové centrum a tam může chytnout zpoždění. To na sebe raději měli blikat baterkami.
Osoba "padoucha" mohla být do knihy také zapracovávaná více. Zatímco hlavní hrdina zná zločince již 50 stránek před koncem, neposkytne žádné vodítko čtenáři, a z toho pak vznikne málo radosti na konci, jestli jsem uhodl zločince nebo ne.