Roxik Roxik komentáře u knih

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Projekt Kronos je skvělá kniha, je zábavná, drsná, místy až brutální a nemá žádná hluchá místa. Na to, že je to autorova první kniha tak nasadil laťku vysoko.Dost si tu lidi stěžují na retrospektivní způsob vyprávění a přeskakování na různé dějové linie ale mě osobně se to hodně líbilo a nemám pocit, že bych se nějak ztrácela, naopak to bylo zajímavé.Líbilo se mi také, že postavy( především ty hlavní) mají skvěle vykreslené charaktery a nejsou to jen ploché postavy na papíře. Už se těším až bude druhý díl a dozvím se co bude s Lucem aspol.Rozhodně je to jízda, která za to stojí.

08.08.2018 5 z 5

Strážci brány Strážci brány Jan Urban

Tak jsem dočetla první díl Pragocalypsy, a musím říct, že mě to velice mile překvapilo. Líbí se mi, že je celý děj knihy zasazen do pražského prostředí a člověk si tak nějak může představit, kde se jednotlivé postavy zhruba nacházejí. Dále se mi líbí, že řád vznikl díky Rudolfu II., který je pověstný tím, že ho zajímalo vše nadpřirozené. Jednotliví členové řádu jsou zajímaví, ale nejvíce se mi líbí Vyvyan se svým neotřelým smyslem pro humor a schopností věci zlehčovat a v kombinaci s Marikou, která byla ta "vážnější" to nemělo chybu. Při střetu členů řádu s cizáky jsem se místy opravdu bavila. Kniha mě velice bavila a již jsem se pustila do dalšího dílu.

14.05.2020 5 z 5

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Druhý díl plný akce a humoru si mě opět získal, možná je i o trochu lepší než díl první. Musím však uznat, že mě nejvíc baví Vyvyan a bez něj by kniha asi postrádala tu správnou lehkost a hravost. Na knize se mi líbilo, že pomalu odhalovala, kdo vlastně Vyvyan je a byla jsem z toho popravdě hodně překvapená. Nejlepší je však konec knihy, který mě neskutečně bavil a na poslední stránce jsem si řekla: ,,To jako vážně”? Autorovi tleskám, protože přesně dosáhl toho, že jsem běžela do knihovny pro další díl, abych se dozvěděla, jak to dopadlo.

05.12.2020 5 z 5

Poslední pes na Zemi Poslední pes na Zemi Adrian J. Walker

Kniha se mi hrozně líbila, Reg s Linkerem byli skvělí. Bylo zajímavé číst knihu také z pohledu psa, který miluje svého pána, ale někdy jsou pachy a pudy silnější než on. Když se na scénu dostala holčička, kterou měli doprovodit k její rodině bylo vše ještě zajímavější, téměř celé jejich dobrodružství plné nebezpečí jsem přemýšlela o tom, proč Reg nemá rád lidský dotek a co se stalo s jeho rodinou, naštěstí jsem se skoro na konci knihy dočkala svých odpovědí. Nebýt Linkera a jeho myšlenek bez obalu, tak by kniha nebyla ani zdaleka tak vtipná, nicméně trochu střelený voříšek tam byl a proto mě to tak bavilo. Pokud se chcete pobavit, máte rádi psy a tématiku o konci světa, tak je tato kniha to pravé pro vás.

11.03.2020 5 z 5

Jasným plamenem Jasným plamenem Patricia Briggs

Sérii Alfa a Omega mám moc ráda, pokaždé se těším na setkání s Annou a Charlesem. Dokonce je mám raději než Mercy. Tentokrát nemusel vlčí pár nikam cestovat, ale problémy si je našly sami, když někdo začal ohrožovat narušené vlky, kteří patří pod ochranu marokovy smečky. Diví mě moc bavili, především talentovaný malíř se kterým to není vše až tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Nejvíce se mi líbila část, kde vypráví svůj příběh o své přeměně a o tom, jak se seznámil s Branem a Charlesem. Nevím proč, ale čím víc čtu knih z této série, tak mám raději bručouna Asila. Asil byl téměř celý příběh po boku Anny a Charlese a byl skvělý, jen na konci knihy mi ho bylo líto. Doufám, že paní spisovatelka napíše ještě pár dalších dílů abych se nemusela se smečkou z Aspen Creeku loučit.

17.03.2020 5 z 5

Strach moudrého muže Strach moudrého muže Patrick Rothfuss

Druhý díl Kroniky královraha byl sice o dost lepší než díl první,ale kvůli první polovině knihy musim hodnotit pouze za tři *.Do té doby než Kvothe opustil univerzitu jsem knihu snad 100x přestala číst, protože mě to prostě nebavilo, kdyby se nestalo to, že Kvothe změnil prostředí asi bych to nikdy nedočetla.Ovšem je pravda, že potom jsem byla schopna předčíst téměř 600 stran za tři dny a být vzhůru do tří do rána.Velice mě bavila část o Fae, banditech atd, ale nějak se to celkově moc neposunulo.Tak například kdy se teda z Kvotheho stane královrah nebo kde přišel Kvothe k Bastovi, co je opravdu zač atd.Doufám, že to jde z kvalitou téhle knihy postupně nahoru a že bude třetí díl opravdu skvělý aspoň tolik jako druhá polovina knihy, když si dává autor tolik na čas.

08.12.2017 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Silo mě mile překvapilo, když jsem začala knihu číst, nevěřila jsem, že ji dočtu. Prvních 180 stran se neskutečně vleklo a popisováni sestupu do jednotlivých pater Sila mě několikrát donutilo knihu odložit na " později". Vim, že bylo důležité se seznámit s postavami a s rozložením Sila, ale myslim, že autor mohl popis zkrátit a nechat prostor skutečnému ději, podle mě to hodně lidí odradí od čtení a nedostanou se k té skutečné kvalitě příběhu, která začíná od vstupu Juliette na scénu.Od jejího příchodu se vše začalo více rozjíždět a příchod Lucase byl taky fajn. Ovšem nejlepší byla část, kdy Juliette poznala Sóla a konec mě hodně překvapil a strhnul. Takže za mě ta kniha určitě stojí za přečtení, jen se prokousat tim začátkem, těším se na další díl.

24.07.2017 4 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Tuto knihu jsem si koupila s přesvědčením,že to bude něco výjimečného, bohužel mě dost zklamala a budu jen doufat,že druhý díl bude lepší. Kniha nebyla špatná a bylo mi chvilku líto chlapce,který má tak špatný osud,ale nebyl tam ten wow efect u kterého bych si řekla,že mě to nadchlo,možná je to tím,že už toho mám tolik načteno.

01.02.2017 3 z 5

Kdo se bojí smrti Kdo se bojí smrti Nnedi Okorafor

Kdo se bojí smrti, kniha která v lidech po přečtení vzbuzuje rozpurné pocity...buď se Vám bude líbit nebo na ni jednoduše nemáte žaludek.Mě se kniha líbila, zamilovala jsem si Mwitu i Onyensonwu a prostředí i když s násilným podtextem bylo zajímavé, je až neuvěřitelné jak se “ewu děti praly se svým osudem”.Byla to kniha originální a zajímavá, propracovanost jednotlivým kmenů, kouzel a charakterů byla skvělá, jen ten konec jsem čekala trochu jiný. Za mě kniha rozhodně stojí za přečtení.

16.05.2019 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Holly Black je spisovatelka, která umí opravdu psát. Před lety jsem četla její Daň peklu a byla smutná, že u nás nepřeložili další díly a tak jsem měla upřímnou radost, když se v Elfhame na chviličku mihl Roiben s Kaye po boku.Nicméně tady byl příběh především o Jude a tu jsem si již od začátku zamilovala, její dvojče Taryn mě neslutečně štvala svou naivitou ale každá postava se mi hold líbit nemůže.Problém jsem ovšem měla s Cardanem, nevěděla jsem jestli ho mám nenávidět nebo mi ho má být líto.Celkově se mi svět víl od paní Black líbí a má super atmosféru se všemi intrikami atd, jsem zvědavá co bude dál a doufám, že další díl u nás vyjde.

18.11.2018 5 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Jak Kořist tak Past se mi líbily, druhý díl jsem si vysloveně užívala, ale posledních padesát stran mě nějak zklamalo a moje nadšení (přečetla jsem obě knihy za dva dny) pohaslo, nějak mi neseděl původ "glupanů" přišlo mi to dost přitažené za vlasy a co Vědec? Celé tři díly byl zmiňován pomalu na každé straně a pak nic, to samé osud Bena a Kláry. Konec byl useknutý a prostě neukončený, myslím, že nejsem jediná koho to zklamalo.

14.07.2017 3 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Miluji všechny knihy, které autorka napsala, ale u téhle nevím co si myslet. Příběh nebyl úplne špatný i když jsem si říkala proč číst knihu u které stejně vím konec. Nebýt Šprýma a Kloboučníka asi bych ani knihu nedočetla, neustále jsem se musela nutit do čtení a oslovilo mě asi až posledních 90 stran, postava Catherine mi přišla hrozně hloupá a naivní, ale vlastně mi jí bylo nakonec i líto. Nicméně bylo přínosné si předčíst tuto knihu přesto, že to nebyl úplně můj šálek kávy , protože mě zajímalo co vlastně vedlo srdcovou královnu k její bezcitnosti a krutosti. Myslím si, že autorka má velký potenciál a tohle bylo na ní trochu slabé.

02.06.2017 2 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Moje první kniha s tématem draků a rozhodně nelituji. Kniha se mi natolik líbila, že jsem ji slupla jak malinu během pár dní. Violet mě bavila svým důvtipem, bojovností a jemností a Xaden je prostě chlap s velkým tajemstvím, který se holkám líbí. Dále jsem si oblíbila postavu Liama, protože takového kamaráda by si přál každý. Promyšlenost světa a popis draků mě hodně bavil a z konce prvního dílu jsem byla příjemně překvapená, protože najednou člověk zjistí, že nic není tak černobílé, jak se na první pohled zdá. Už se moc těším na další díl až se vrátím do světa draků a jejich jezdců. Určitě stojí za přečtení.

20.05.2024 5 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

Tak jsem tuto knihu akorát dočetla a mám z ní celkem smíšené pocity. Hlavní postavy alias Tulák, Ranař a Vesper skvělé a samozřejmě koza na tu nesmim zapomenout,horší chvíle nastává v orientaci v démonech a celkově ve světě v kterém se příběh odehrává.Kniha má jak své dobré stránky tak i špatné, mezi její klady mohu zmínit skvělé vzpomínky Tuláka a jeho putování s dítětem, kozou a Ranařem, ovšem mezi její zápory patří nedotažený svět, co takhle nějaká mapa abych věděla kde se vlastně postavy nachází, to mě neskutečně rozčilovalo nebo co proboha ty démoni...mám pocit, že jsem tu jejich rivalitu a ten jejich systém nepochopila dodnes a z jakého důvodu přišli, kdybych se nezaměřila jen na hlavní myšlenku příběhu a vrtala bych se v postavách démonů, který démon je který nebo chtěla vědět kam že to putují jak mám ve zvyku, asi bych knihu vzteky vyhodila.Takže já si další díl přečtu ale jen abych věděla, jak tahle šílenost dopadne.Za mě to bylo max na 3* a to jen kvůli hlavním postavám.

20.12.2018 3 z 5

Ochránce Ochránce G.X. Todd

Kniha Ochránce byla dobrá ale musím uznat, že kdyby tam nebyl Poutník a jeho Hlas tak by to za nic nestálo.Příběh nebyl nijak nadprůměrný, je hodně knih s touhou přežít, násilím, nebezpečím atd...ale co mají taky pořád spisovatelé vymýšlet....ovšem v kombinaci s hlasem v hlavě je to vše krapet zajímavější.Poutník je prostě skvělá postava, dělat chůvu “malé holce” a zachraňovat potom další mučednici Alex....a přitom zůstat sám sebou...no možná pro něj měla autorka vymyslet trochu jiný osud, když se celou dobu se vším tak rval.Nicméně jsem zvědavá co se bude dít dál a proto si přečtu další díl jestli u nás vyjde.

12.12.2018 3 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Tak tahle kniha mě celkem dostala, ze začátku jsem měla problém se zorientovat ve světě ve kterém Paige žije, chvilku mi trvalo pochopit Scion, Vidopány a její dar ale jakmile jsem se do toho dostala už to svištělo.Zamilovala jsem si nejen Paige a Strážce ale i její přátele. Musim uznat, že mě asi nejvíc bavilo když byla Paige se strážcem a jak se to mezi nimi vyvíjelo a také celá situace okolo Nicka. Víc mě bavila přítomnost než minulost ale to prostě do té knihy patří, především jsem byla celou dobu napnutá jestli se vůbec Paige podaří uprchnout. Je to originální a neotřelý příběh, který v dnešní době fantasy je vzácnost.

02.01.2018 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Na knihu jsem narazila díky filmu, který se mi moc líbil, ovšem po přečtení knihy jsem zjistila, že film je celkem mimo mísu, totálně pomotali dějové linie některých postav. Ale zpět ke knize, Zlatý kompas je dobrá kniha, ale co mě celkem šokovalo byl postoj Lorda Asriela a závěrečná bitva a osud Rogera. Ovšem totálně jsem si zamilovala medvědy víc než deamony, Iorek byl prostě dokonalý, ušlechtilý medvěd který chrání malé devčátko, když přišel na scénu on, bavila mě kniha ještě víc. Rozhodně stojí Zlatý kompas za přečtení, jen by bylo lepší si nejdřív přečíst knihu a pak se podívat na film, opacně to má za následek trochu zamotání v ději.

13.08.2017 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Kniha byla skvělá, hlavní osobu jakou je John Smith si prostě musíte zamilovat, líbilo se mi jak se pral se svým životem a osudem i když byl smutný,jediné co mi v knize vyloženě vadilo byl ten politický kontext, který byl součást knihy. Nevím co si mám myslet o pocitech,které ve mě kniha zanechala, asi jen rozpolcenost a nespravedlnost nad osudem Johna Smitha. Rozhodně stojí za přečtení.

29.03.2017 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Tak musím uznat,že poslední díl Měsíčních kronik se mi líbil ze všeho nejvíce.Cinder a Scarlett byly dobré,ale k Cress jsem se vyloženě musela nutit,dlouho mi trvalo než jsem si k Cress a Thornemu našla cestu,Cress mi přišla ufňukaná a Thorne naopak nafoukaný.Ovšem ve Winter jak vše do sebe zapadlo bylo úžasné a princeznu Winter a Jacina mám ráda i když pro ně v knize nebylo tolik prostoru.(spolu) Do poslední chvíle jsem nedýchala a čekala jak to dopadne hlavně kvůli vlkovi na kterém se tedy autorka "vyřádila". Když konečně přišel konec skoro mi to aż bylo líto,že je opravdu příběh na konci. Winter si zaslouží pět hvězd hlavně za akci a za žádná hluchá místa,přesto , že má kniha 800 stran, člověk čeká se zatajenýn dechen co bude dál

02.02.2017 5 z 5

Knížky Holly Black mě prostě baví, jsou napsané s lehkostí a příjemnou svižností. Přesto, že upíří tematika je hodně častá, tak spisovatelka vymyslela města chladu, Ostru z Istry a zakomponovala do všeho internet, který je součást našich životů. Gavriela jsem si zamilovala, jeho způsob řeči a příběhy, které Taně vyprávěl děj oživilo. Postava Tany mě občas trochu pobavila tím, jak chtěla zachránit všechny a všechno, ale nevadila mi. Možná jen ten konec by mohl být jiný vzhledem k tomu, že kniha už nemá pokračování, vyvolával ve mě dost otázek.
Nicméně kniha se mi líbila a doporučuji.

12.06.2021 5 z 5