Winter

Dramatický závěr Měsíčních kronik. Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohledn... celý text

Dramatický závěr Měsíčních kronik.
Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291149/winter-KpX-291149.jpg 4.8258

Měsíční kroniky (4.)

Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont (ČR)

Hanjimka
předevčírem

Ano je to knížka pro mládež a to už chvíli nejsem, ale bavily mě všechny příběhy a tento poslední a napínavý byl super. Krásně rozvinuté osoby a jejich příběhy. Odpočinkové čtení třeba na dovolenou.

Kačí137

Pěkné zakončení série. Četlo se to celkem rychle a bavilo mě to. Je to prostě psané pro mladší ročníky, takže takové milé ;-). Oddychovka.

Ree

No... četlo se to rychle. Říkala jsem si, jak dlouho mi bude trvat Winter přečíst, ale nakonec mě vtáhla natolik, že jsem ji zhltla za dva dny. Winter byla prostě úžasná bláznivka a Jacin zase úžasně zamilovaný blázen, ale zdálo se mi, že nedostali ani v tak rozsáhlé knize tolik prostoru, kolik si zasloužili, ačkoli vím, že tohle byl příběh hlavně Cinder. Ale tak nějak mi přišla z postav nejméně zajímavá (teda až po Levaně). Winter s Jacinem (kterému mimochodem lezli všichni tak skvěle na nervy) nebo Thorne a Iko mi přišli rozhodně zajímavější. Každopádně to pro mě byl nejpovedenější díl série, i když se mi scény bitky občas zdály poněkud nudné, ale možná to bylo tím, jak moc jsem chtěla zjistit, jak to všechno dopadne. Jako by nebylo jasné, že dobro zvítězí, a přesto to nedopadlo úplně tak, jak jsem předpokládala. Asi jsem čekala větší uzavření příběhu.

Všechny čtyři díly si ode mě vysloužily pět hvězdiček, ale musím uznat, že i tak se díl od dílu příběh zlepšoval a zlepšoval. Možná to bylo všemi těmi postavami, které jsem si oblíbila (zvlášť ta krátká vsuvka rozhovoru Thorneho a Kaie ve Winter se mi hodně líbila).

Roselunda 1928

SPOILERY!
Asi by to byl nejvydařenější díl, jenže mi přišlo (opravdu), že to mají hlavní hrdinové chvílemi až moc jednoduché. Winter levou zadní přesvědčí vlčí bojovníky, aby se k nim přidali, Cinder bez potíží poštve lid proti královně...
Přiznám se, nejvíc mě zajímaly vztahy mezi postavami. Byla jsem uchvácena postupně se vyvíjejícím vztahem mezi Jacinem a Winter, neskutečně jsem si užívala Thorneho s Cress, a z opačné strany jsem obdivovala Kaie, že se k té babici dokázal chovat docela s klidem.
Celou knihu jsem zhltla za pár dní a určitě si s radostí přečtu příběh o Levaně :)

Hanusk

Neuvěřitelná představivost autorky, celá série Měsíční kroniky byla do detailů propracovaná...krása.

lignano.007

Doporucuji ....skvela kniha :-)

vysokaa

Hodně dobrá knížka je velice poutavá a čtivá, já jsem jí měla přečtenou během týdne a jedním dechem, byla naprosto nejlepší z celých měsíčních kronik!:-)

lenča30

Skvělá kniha,ráda se odreaguju u pohádky.

Anasa

Odpočinula jsem si, vrátila se zase do ...nácti a vyčerpala jsem na čas svou potřebu romantiky a dobrodružství. Takže fajn.

Pucik13

Poslední díl měsíčních kronik si udržel svou úroveň - opět se to příjemně četlo. Jen překladatel si mohl trochu víc pohrát se synonymy - na moje gusto tam všechny postavy často vrčely. Děj každopádně promyšlený, vše do sebe zapadlo. Moc pěkné, ještě ve mne ta náctiletá dušička, kterou to potěší, je☺

IvankaM

Perfektní ukončení série! Nemůžu se dočkat, až se vrhnu na novely. Doporučuji každému k přečtení!

Francesca14

Prvni dil jsem precetla loni a bavil me, ale po pokracovani jsem az tak neprahla... ke "Scarlet" jsem se dostala az ted v breznu, kdyz se konecne objevila u nas v knihovne, a po docteni hned bezela pro "Cress" a obe si spolu s "Winter" objednala. A ani tech jejich 800 stranek mi nestacilo. Sice me obcas trochu nudilo planovani strategie, nebo cekani, kdy se nic nedelo, ale jinak to bylo napinave a zabavne, dobre dialogy, skvele postavy, ktere jsem si zamilovala (hlavne totalne zboznuju Thorneho a shipuju Cresswell) a celou serii zkratka vrele doporucuji ❤

Evule114

Asi bych se upalcovala, kdybych tady dala téměř každému palec, takže s vámi souhlasím. Tato série mě málem zabila, především poslední díl. Myslela jsem, že knihu v životě nepřečtu, ale byla jsem tak napjatá a vystrašená, že jsem byla najednou na konci a říkám si, to jako vážně? Takže jí nebudu komentovat, dokud si nepřečtu ještě Hvězdy nad hlavou a nedozvím se více, protože mi těch skoro osumset stran nestačí, ale nedalo mi to a tak hodnotím...
Kniha byla od samého začátku až do konce napínavá. Nevadilo mi, že hlavní postavy se rozdělovaly, jinak by to ani nešlo. Nejen, že mi bylo líto vlka, ale i Winter. Sice ostatní říkají, že v knize měla mít víc prostoru, ale mě to tak vyhovovalo. A poslední věc, která mě překvapila byla Adri s Perlou a jak se k nim Cinder zachovala.. to já bych bych jim udělila trest za to, jak se k ní chovali, aspoň na nějakou dobu :-) Ještě bych se chtěla dozvědět víc o vládě Cinder a jak ostatní pokračují se životy.
Jinak byl tento díl dokonalý a mohl mít více stran... Toť vše, proto 5 hvězdiček :-)

violet1313

Představuji vám jednu z nejlepších sérií, jakou jsem kdy dostala do rukou.

Už od první chvilky posledního dílu jsem si kousala nehty na rukou ve strachu, jak to sakra skončí. Nemohla jsem dýchat a trnula hrůzou. Všechny hlavní postavy jsem si tolik zamilovala, že pokaždé, když se jim dělo něco zlého, jsem div nebrečela.
Doporučuji naprosto všem.
Amen

Jeanette1994

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla...naprosto dokonalé!

Percabethka

Celá tahle série byla naprosto dokonalá ❤
Miluji pohádky a tohle je asi nejlepší retelling, jaký jsem kdy četla. A spojení pohádek a sci-fi byl taky brilantní nápad :) Od prvního dílu až po poslední stránku Winter jsem měla moc ráda všechny hlavní postavy (což se mi úplně vždycky nestává) a jsem vážně šťastná, že vyšla ještě povídková kniha o jejich dětství, jinak nevím, jak bych se vypořádala s tím, že je vážně konec.
SPOILER
Jediné, co bych vytkla, je to, jak autorka zmrzačila většinu hlavních hrdinů - Scarlet a Thornemu chybí prsty, Winter je blázen a Jacin od ní má prokouslé rameno, z Vlka je mutant a Cinder je kyborg. Celou dobu jsem čekala, že Cinder na měsíci nějak opraví a bude z ní zase člověk, ale nějak mi to nevyšlo... :'( :D
KONEC SPOILERU

PetikLozik

Konečně!!! Tahle knižní série byla prostě dokonalá. Když jsem po druhé hodině ráno dočetla poslední stránku, proběhlo mi hlavou: "A co teď se životem?" Po dlouhé době mě kniha vtáhla do děje natolik, až cítím spoluúčast na poražení Levany :D.

Jenom doufám, že se to nikdo nepokusí zfilmovat, protože by mi zničil všechny mé iluze. Já jsem si film v hlavě vytvořila sama. :P

PS: I love you Thorne ♥

girdi

Vyvrcholení pohádkové fantasy bylo příjemnou tečkou za touhle sérií. Tentokrát hodně akce, lásky a navíc i pár malých překvapení. SPOILER: Samozřejmě nechyběl šťastný konec a jako třešnička na dortu několik zajímavých paralel se součaným světovým děním. Spokojenost.

kasilka

Úžasný závěr Měsíčních kronik! Když jsem viděla kolik má kniha stránek, tak jsem si říkala, že to budu číst měsíc, ale opak byl pravdou :)
SPOILER - jen mě trochu mrzí, co se na konci stalo s Vlkem :(

Damonka18

Úžasný závěr. Přiznám se že jsem se dost bála, že někdo z hlavních hrdinů umře. Nestalo se!! Pecka na konec. Nechtěla jsem za boha dojít na konec! Na tuhle sérii nikdy nezapomenu. Žili štastně, až......do konce svých dnů! :3

mikes123

Poslední díl zbytečně roztahaný. Zbytečně moc zvratů a zpáteček - asi je autorka palcená od počtu slov. První 3 díly měly lepší spád.

Shinju

:) Nemám slov. Ale tahle knižní série se pro mě stala srdeční záležitostí.
A jsem moc ráda, že jsem si koupila i relaxační omalovánky, protože se díky nim mohu opět vracet do děje.

E.lisabeth

Tak to je už můj druhý konec světa za posledních deset dní (první byl konec seriálu :D). Co mi to děláte?
Ke knize - některé pasáže mi přišli zbytečně protahované, ale na celkový dojem to nemělo vliv. Rozhodně to není odpočinková kniha, jako předchozí díly, které se věnovali hlavně převyprávění konkrétní pohádky. Tento díl je plný dějových zvratů a očekávání. Přesto se i zde našlo pár stránek zameřených na daný příběh.
Ale bylo toho málo, poslední věta knihy, mě absolutně neuspokojila:).

Celá serie bude mít čestné místo v knihovně.

RosaRoses

Celá tahle série mě bavila, byla v ní láska, akce, vtip (Thorne), trochu té krve a přátelství.
Winter představovala příjemné propojení všech předešlých dílů, přesto tenhle díl byl asi nejslabší z celé série. Nevadilo mi distopické vedení měsíce, ale vadilo mi že se strašně podobalo hangry games. Celé to do sebe ale nějakým způsobem zapadlo a vytvořilo to knížku hodnou 5*.

Dragita

Skvělý závěr série. Mrzí mě, že už je konec, natolik jsem si hrdiny oblíbila. Bylo to napínavé až do konce a autorka umí tnout do živého :)

clever.potheat

Asi nejslabší díl z celé série. Nebál bych se použít ani slovo sračka.

maruschka

Velká spokojenost. Důkaz, že lze napsat čtivou YA fantasy bez hromady trapných klišé. Celá série je návíc takovým roztomilým úvodem do feminismu (Vlk a ostatní kluci jsou super, ale co si budeme povídat, tohle je večírek v holčičí režii). Jen dvě připomínky - jedna ke komentujícím: proboha, fakt je tak těžké použít slovo SPOILER? Třeba takhle: SPOILER!!! I zmínka o tom, že se některé z hlavních postav stane něco fatálního, dokáže narušit zážitek ze čtení. KONEC SPOILERU Druhá: po předchozích dílech, kdy jsem si libovala, že na české poměry se v knihách vyskytuje poměrně málo chyb, se české vydání Winter nedá označit jinak než jako velká ostuda (překladatelek, redaktora, korektora - takže nakladatele). Z těch chyb mě doslova bolely oči. Pevně doufám, že dotisk bude v lepší "formě" - ráda investuju znovu, jen abych si opětovné čtení (na které se už teď moc těším) užila bez tiku v pravém oku.

xxiixxi

Kniha se mi líbila, Winter byla jako postava zajímavá, ale zároveň trochu rozčilující. Děj byl někdy trochu natahovaný a revoluce se nakonec povedla spíš kvůli sérii náhod, ale líbilo se mi, že jsme se konečně mohli pořádně podívat na Měsíc, a jak do sebe další věci konečně zapadaly. Chvílemi to bylo vcelku i brutální, ale to je dobře, všechno nemusí být plné cukrové vaty.

soltera

Výborná sci-fi séria treba si to prečítať. Páčilo sa mi to. Veľmi. Všetky 4 diely rovnako. Teším sa na 4.5 diel.

SissiBavorská

Moc se mi to líbilo.četla jsem bez přestání ,rodiče říkali že bych měla spomalit ale já jsem četla bez přestání . Přečetla jsem tou knížku za 3 dny . Ostatní říkali že jsem blázen a že ta knížka je na hovno. Ale já se přesvědčila že to není pravda
Dávám tomu 100 %

Marissa Meyer