Winter

Dramatický závěr Měsíčních kronik Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohledn... celý text

Dramatický závěr Měsíčních kronik
Princezna Winter má obdiv měsíčního národa pro svou vznešenost a dobré srdce, a navzdory tomu, že jí tvář hyzdí jizvy, její krása je prý ještě úchvatnější než královny Levany, její macechy. Winter svou macechu nenávidí a ví, že Levana neschvaluje její city k příteli z dětství – pohlednému palácovému strážnému Jacinovi. Ale Winter není tak slabá, jak si Levana myslí. Společně s kyborgskou mechaničkou Cinder a jejími spojenci by se jí dokonce mohlo podařit rozdmýchat povstání a zvítězit ve válce, která zuří už příliš dlouho. Dokážou Cinder, Scarlet, Cress a Winter porazit královnu Levanu a dopsat šťastné konce ke svým příběhům? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291149/winter-KpX-291149.jpg 4.8210

Měsíční kroniky (4.)

Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, Egmont

Francesca14
včera

Prvni dil jsem precetla loni a bavil me, ale po pokracovani jsem az tak neprahla... ke "Scarlet" jsem se dostala az ted v breznu, kdyz se konecne objevila u nas v knihovne, a po docteni hned bezela pro "Cress" a obe si spolu s "Winter" objednala. A ani tech jejich 800 stranek mi nestacilo. Sice me obcas trochu nudilo planovani strategie, nebo cekani, kdy se nic nedelo, ale jinak to bylo napinave a zabavne, dobre dialogy, skvele postavy, ktere jsem si zamilovala (hlavne totalne zboznuju Thorneho a shipuju Cresswell) a celou serii zkratka vrele doporucuji ❤

Francesca14
včera

Prvni dil jsem precetla, bavil me, ale po pokracovani jsem az tak neprahla... ke "Scarlet" jsem se dostala az letos v breznu, kdyz se konecne objevila u nas v knihovne a... o muj boze. Zhltla jsem ji, bezela pro "Cress" a obe jsi hned objednala spolecne s Winter. Ani tech 800 stranek mi nestacilo, hlavni hrdiny zboznuju (hlavne Thorneho a Cresswell miluju) a knizka byla napinava a zabavna a... proste vrele doporucuji - cele TLC si zamilujete.

Evule114

Asi bych se upalcovala, kdybych tady dala téměř každému palec, takže s vámi souhlasím. Tato série mě málem zabila, především poslední díl. Myslela jsem, že knihu v životě nepřečtu, ale byla jsem tak napjatá a vystrašená, že jsem byla najednou na konci a říkám si, to jako vážně? Takže jí nebudu komentovat, dokud si nepřečtu ještě Hvězdy nad hlavou a nedozvím se více, protože mi těch skoro osumset stran nestačí, ale nedalo mi to a tak hodnotím...
Kniha byla od samého začátku až do konce napínavá. Nevadilo mi, že hlavní postavy se rozdělovaly, jinak by to ani nešlo. Nejen, že mi bylo líto vlka, ale i Winter. Sice ostatní říkají, že v knize měla mít víc prostoru, ale mě to tak vyhovovalo. A poslední věc, která mě překvapila byla Adri s Perlou a jak se k nim Cinder zachovala.. to já bych bych jim udělila trest za to, jak se k ní chovali, aspoň na nějakou dobu :-) Ještě bych se chtěla dozvědět víc o vládě Cinder a jak ostatní pokračují se životy.
Jinak byl tento díl dokonalý a mohl mít více stran... Toť vše, proto 5 hvězdiček :-)

violet1313

Představuji vám jednu z nejlepších sérií, jakou jsem kdy dostala do rukou.

Už od první chvilky posledního dílu jsem si kousala nehty na rukou ve strachu, jak to sakra skončí. Nemohla jsem dýchat a trnula hrůzou. Všechny hlavní postavy jsem si tolik zamilovala, že pokaždé, když se jim dělo něco zlého, jsem div nebrečela.
Doporučuji naprosto všem.
Amen

Jeanette1994

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla...naprosto dokonalé!

Percabethka

Celá tahle série byla naprosto dokonalá ❤
Miluji pohádky a tohle je asi nejlepší retelling, jaký jsem kdy četla. A spojení pohádek a sci-fi byl taky brilantní nápad :) Od prvního dílu až po poslední stránku Winter jsem měla moc ráda všechny hlavní postavy (což se mi úplně vždycky nestává) a jsem vážně šťastná, že vyšla ještě povídková kniha o jejich dětství, jinak nevím, jak bych se vypořádala s tím, že je vážně konec.
SPOILER
Jediné, co bych vytkla, je to, jak autorka zmrzačila většinu hlavních hrdinů - Scarlet a Thornemu chybí prsty, Winter je blázen a Jacin od ní má prokouslé rameno, z Vlka je mutant a Cinder je kyborg. Celou dobu jsem čekala, že Cinder na měsíci nějak opraví a bude z ní zase člověk, ale nějak mi to nevyšlo... :'( :D
KONEC SPOILERU

PetikLozik

Konečně!!! Tahle knižní série byla prostě dokonalá. Když jsem po druhé hodině ráno dočetla poslední stránku, proběhlo mi hlavou: "A co teď se životem?" Po dlouhé době mě kniha vtáhla do děje natolik, až cítím spoluúčast na poražení Levany :D.

Jenom doufám, že se to nikdo nepokusí zfilmovat, protože by mi zničil všechny mé iluze. Já jsem si film v hlavě vytvořila sama. :P

PS: I love you Thorne ♥

girdi

Vyvrcholení pohádkové fantasy bylo příjemnou tečkou za touhle sérií. Tentokrát hodně akce, lásky a navíc i pár malých překvapení. SPOILER: Samozřejmě nechyběl šťastný konec a jako třešnička na dortu několik zajímavých paralel se součaným světovým děním. Spokojenost.

kasilka

Úžasný závěr Měsíčních kronik! Když jsem viděla kolik má kniha stránek, tak jsem si říkala, že to budu číst měsíc, ale opak byl pravdou :)
SPOILER - jen mě trochu mrzí, co se na konci stalo s Vlkem :(

Damonka18

Úžasný závěr. Přiznám se že jsem se dost bála, že někdo z hlavních hrdinů umře. Nestalo se!! Pecka na konec. Nechtěla jsem za boha dojít na konec! Na tuhle sérii nikdy nezapomenu. Žili štastně, až......do konce svých dnů! :3

mikes123

Poslední díl zbytečně roztahaný. Zbytečně moc zvratů a zpáteček - asi je autorka palcená od počtu slov. První 3 díly měly lepší spád.

Shinju

:) Nemám slov. Ale tahle knižní série se pro mě stala srdeční záležitostí.
A jsem moc ráda, že jsem si koupila i relaxační omalovánky, protože se díky nim mohu opět vracet do děje.

E.lisabeth

Tak to je už můj druhý konec světa za posledních deset dní (první byl konec seriálu :D). Co mi to děláte?
Ke knize - některé pasáže mi přišli zbytečně protahované, ale na celkový dojem to nemělo vliv. Rozhodně to není odpočinková kniha, jako předchozí díly, které se věnovali hlavně převyprávění konkrétní pohádky. Tento díl je plný dějových zvratů a očekávání. Přesto se i zde našlo pár stránek zameřených na daný příběh.
Ale bylo toho málo, poslední věta knihy, mě absolutně neuspokojila:).

Celá serie bude mít čestné místo v knihovně.

RosaRoses

Celá tahle série mě bavila, byla v ní láska, akce, vtip (Thorne), trochu té krve a přátelství.
Winter představovala příjemné propojení všech předešlých dílů, přesto tenhle díl byl asi nejslabší z celé série. Nevadilo mi distopické vedení měsíce, ale vadilo mi že se strašně podobalo hangry games. Celé to do sebe ale nějakým způsobem zapadlo a vytvořilo to knížku hodnou 5*.

Dragita

Skvělý závěr série. Mrzí mě, že už je konec, natolik jsem si hrdiny oblíbila. Bylo to napínavé až do konce a autorka umí tnout do živého :)

clever.potheat

Asi nejslabší díl z celé série. Nebál bych se použít ani slovo sračka.

maruschka

Velká spokojenost. Důkaz, že lze napsat čtivou YA fantasy bez hromady trapných klišé. Celá série je návíc takovým roztomilým úvodem do feminismu (Vlk a ostatní kluci jsou super, ale co si budeme povídat, tohle je večírek v holčičí režii). Jen dvě připomínky - jedna ke komentujícím: proboha, fakt je tak těžké použít slovo SPOILER? Třeba takhle: SPOILER!!! I zmínka o tom, že se některé z hlavních postav stane něco fatálního, dokáže narušit zážitek ze čtení. KONEC SPOILERU Druhá: po předchozích dílech, kdy jsem si libovala, že na české poměry se v knihách vyskytuje poměrně málo chyb, se české vydání Winter nedá označit jinak než jako velká ostuda (překladatelek, redaktora, korektora - takže nakladatele). Z těch chyb mě doslova bolely oči. Pevně doufám, že dotisk bude v lepší "formě" - ráda investuju znovu, jen abych si opětovné čtení (na které se už teď moc těším) užila bez tiku v pravém oku.

xxiixxi

Kniha se mi líbila, Winter byla jako postava zajímavá, ale zároveň trochu rozčilující. Děj byl někdy trochu natahovaný a revoluce se nakonec povedla spíš kvůli sérii náhod, ale líbilo se mi, že jsme se konečně mohli pořádně podívat na Měsíc, a jak do sebe další věci konečně zapadaly. Chvílemi to bylo vcelku i brutální, ale to je dobře, všechno nemusí být plné cukrové vaty.

soltera

Výborná sci-fi séria treba si to prečítať. Páčilo sa mi to. Veľmi. Všetky 4 diely rovnako. Teším sa na 4.5 diel.

SissiBavorská

Moc se mi to líbilo.četla jsem bez přestání ,rodiče říkali že bych měla spomalit ale já jsem četla bez přestání . Přečetla jsem tou knížku za 3 dny . Ostatní říkali že jsem blázen a že ta knížka je na hovno. Ale já se přesvědčila že to není pravda
Dávám tomu 100 %

Karoli282

Dokonalá kniha...úžasné postavy, skvělá zápletka. Na tenhle díl jsem čekala dva roky a čekání se vyplatilo. Znova jsem si přečetla celou sérii, četla jsem skoro bez přestávky . Nemohla jsem knihy odložit a nakonec jsem to vše za 4 dny stihla. Nejvíce jsem si oblíbila Vlka a nakonec i Jacina.

Efeméra

Málokdy zažiju ten pocit, kdy mě knížka chytí a já musím prostě číst dál, ať se děje, co se děje. A to se mi právě u Winter stalo. Jak už tady bylo snad tisíckrát řečeno, jedná se o výborné zakončení celé série. Moc se mi líbilo, jak byly všechny postavy své a propracované, člověk by dokázal poznat, o koho se jedná, jen podle jeho chování. Za to má u mě autorka velké uznání. V knize bylo opravdu hodně bezvýchodných situací. V takových chvílích mě však vždycky uklidňovalo sebejisté chování postav, které si z toho nedělaly nijak velkou hlavu (například opuštění Cress po příletu na Měsíc, zajetí Cinder, Winteřino a Scarletino onemocnění). V takových chvílích mohla autorka klidně víc napínat a postavám dodat trochu víc strachu nad jejich vlastním osudem. Všechny charaktery jsem si přesto moc oblíbila a za mě jsou Měsíční kroniky jedna z nejlepších sérií, které jsem kdy přečetla.

Dym

Opět úžasná knížka,kterou vřele doporučuji.

Kiwi24

Úúúúžasné zakončení série!!! Jen bylo občas trochu těžší sledovat děj očima asi 11 postav... Ale určitě 5 zasloužených hvězdiček!!

maca1245

Nemám slov!!!!
Celá tato série je prostě bombastická. Po dočtení jsem si dal dva dny abych sem napsal něco kloudného, ale to prostě nejde. Pokud si to nepřečtete nezažijete

Schullerka

Číst jakoukoliv knihu z Měsíčních kronik je prostě slast a Winter nebyla výjimkou. Po dočtení mám chuť začít hned od začátku. Čekají tu na mě ale Hvězdy nad hlavou.

Konečný díl série, kde se všechno uzavře. Neměla jsem vůbec pocit, že tomu něco chybí, že je někde díra, kterou autorka zapomněla zaplnit. Přišlo mi to prostě dokonalé (nepochybuji, že i po dalším čtení tenhle pocit zůstane). Když si vzpomenu, jak jsem si po přečtení anotace na Cinder myslela, že to prostě nemůže fungovat a že to bude nehorázná kravina, přijde mi to hrozně vtipné. Nakonec jsem si tuhle sérii hned po první knize zamilovala a pak jen víc a víc.

Ale nechci tu hodnotit jen celou sérii. Winter byla skvělá kniha. Nejvíce mě bavilo to, že se po celou dobu ta parta rozdělovala na skupiny, dvojice a jednotlivce a vlastně se pořád nemohli sejít všichni najednou. Furt přemýšlet, kdo kde je a s kým. :D Každá postava má svůj vlastní charakter. Každý tam má prostě něco do sebe a až na pár výjimek se nenašel nikdo koho bych úplně nesnášela.

Když to tak po sobě čtu, asi bych neměla psát komentáře hned po dočtení knihy. Nedokážu se moc dobře vyjádřit. :D Ale myslím, že každý, kdo to čte pochopil, že se mi Winter a celé Měsíční kroniky vážně líbily. :D :)

Sammy

Jako jste již psali mnozí, tak nemůžu jinak, než panebože, to bylo něco! Ta kniha se prostě nedala odložit. Čtení jsem nejdřív odkládala, protože už to bylo dost dávno, co jsem četla Nejkrásnější a ještě dýl, co jsem četla Cress, ale nakonec se mi nechtělo čekat, než přečtu celou sérii znova, a pustila jsem se do toho. Ze začátku jsem musela dost vzpomínat na některé věci z minula, co jsem už zapomněla, ale rychle jsem se to ho dostala a už to jelo. Přečetla jsem to jedním dechem a dávala si pauzu jen na to, abych šla do práce. Druhou půlku knihy jsem četla v podstatě najednou celý den a noc a odkládala jsem ji jen, když jsem ji málem musela zahodit, abych chvíli rozdýchala některé pasáže (hlavně otrava Winter, Vlk, finále s Levanou). Nepamatuju si už, jak jsem měla ráda které postavy předtím, ale tady jednoznačně vedli Cress a Thorne, při scéně v atriu jsem se culila jak měsíček na hnůj (pardon za hříčku) a málem jsem se rozpustila. Hned za nimi jsou Cinder a Kai, a Iko. Winter jsem si moc neoblíbila, spíš mi jí bylo líto. Jsem ráda, že nastal šťastný konec, během průběhu jsem nevěřila, že to všichni přežijou, ačkoliv teda Vlk mě mrzí. Rozhodně to považuju za nejlepší knihu ze série, ačkoliv je fakt, že jak už tu mnozí zmínili, Artemida dost připomínala Kapitol a celkový průběh invaze Hunger Games, ale to mně nevadí. Musím si hned sehnat povídky a další doplňkové příběhy :)

Barbara182

Další moc pěkně propracované pokračování Měsíčních kronik, dobře se to čte a navzdory velkému počtu stran se nestihnete nudit :-)

Roxik

Tak musím uznat,že poslední díl Měsíčních kronik se mi líbil ze všeho nejvíce.Cinder a Scarlett byly dobré,ale k Cress jsem se vyloženě musela nutit,dlouho mi trvalo než jsem si k Cress a Thornemu našla cestu,Cress mi přišla ufňukaná a Thorne naopak nafoukaný.Ovšem ve Winter jak vše do sebe zapadlo bylo úžasné a princeznu Winter a Jacina mám ráda i když pro ně v knize nebylo tolik prostoru.(spolu) Do poslední chvíle jsem nedýchala a čekala jak to dopadne hlavně kvůli vlkovi na kterém se tedy autorka "vyřádila". Když konečně přišel konec skoro mi to aż bylo líto,že je opravdu příběh na konci. Winter si zaslouží pět hvězd hlavně za akci a za žádná hluchá místa,přesto , že má kniha 800 stran, člověk čeká se zatajenýn dechen co bude dál

red_marionette

Skvělá série :) už se těším až se k ní vrátím.

budoucnost priateľstvo, obetavosť

Marissa Meyer