roman9276 roman9276 komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Ohnivý pohár je zase o poznání temnější než předchozí díly a hlavně napínavější. Turnaj tří kouzelníků byl i po několikátym čtení totálně boží a já byl při každym úkolu zase napnutej a měl husinu po celym těle. Díl je pravděpodobně nejvtipnější z celý série, protože kluci si najednou začínají všímat děvčat a naopak, o trapný situace není nouze viz Ron a Fleur. Mega bavilo.

20.07.2021

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Na knížku mě nalákal seriál, kterej byl brutálně boží. Překvapilo mě, jak se kniha oproti Anne with an E lišila, ale na kráse jí to neubralo. Anna je prostě malá, otravná a zrzavá, její i několikastránkový monology byly někdy dost ubíjející, a proto není tak těžké se vžít do sarkastické Marilly. Situace, do kterých se Anna dostávala, byly hrozně úsměvný a o to víc mě kniha bavila. Annin příběh mě chytl za srdce a nechápu, jak mi tohle veledílo mohlo zůstat po ty roky skryto. Už teď patří mezi výjimečné knihy v mém životě, ke které se budu rád vracet.

17.09.2020 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Po posledním průseru s šílenýma výčitkama jsem se bál, že další kniha autorky bude zase blbost. Kupodivu jsem byl mile překvapenej. Začátek se trochu táhl, protože se tam prolínají příběhy asi 10 postav, chvilku tudíž trvalo než jsem se zorientoval. Lázně, 9 lidí, většina z nich se navzájem nezná, každý řeší jinej problém. Někde v půlce mě příběhy opravdu chytly a mega mě to bavilo, poslední třetina už byla slabší a pro mě dost překvapující, kdy autorka se odtrhla od svých obvyklých příběhů a konec knížky eskaloval v závěr, kterej je u týhle autorky dost překvapující.

17.09.2020 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Já ani nevim, jestli má cenu psát nějakou recenzi. Angela Marsons je prostě neskutečná spisovatelka detektivek. Každej díl mě dostane svojí tématikou i napínavou atmosférou. Pro milovníky detektivek naprosto skvělý čtení. Bla bla bla já vim, že to trvá napsat a autorka píše knihy jak na běžícím páse a na kvalitu je potřeba čas, ale jako prostě potřebuju další, je to tak těžký pochopit? :D

23.06.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Angela Marsons je neskutečná spisovatelka. Po zaklínači jsem se potřeboval nějak odreagovat, tudíž sáhnout po Skrytejch kartách byla sázka na jistotu. Nejenom, že autorka pokračuje v neotřelejch námětech, ale ta míra napětí, která se stupňuje v průběhu celý knihy mě pokaždý dostane. Pokud máte rádi detektivky, tak tohle je rozhodně čtení pro vás. Stránky ubíhaj rychle, krátký kapitoly, originální, skvělý, napínavý.

06.02.2020 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Tohle byl hrozně super flashback do devadesátek. Všechny ty dětský radosti i starosti, na který jsem vzpomínal, kdy přesně máte chuť svoje malý, mladší, naivnější já obejmout a říct mu, že to bude dobrý, že se oklepete a hodíte to za hlavu. Vzpomínky na úlevu po propíchnutí bubínku, a neustálý profukování nosu a na praskání v uších, teď už vlastně vzpomínám s humorem. Markéta měla kliku, že si svoje králičí zuby vyrazila, páč já s nima žiju doteď a dokud mi nevypadnou, tak spolu budem ještě hodně dlouho. Když se ohlídnete teď, tak ve dvanácti jste samozřejmě řešili hrozný kraviny, ale v tu chvíli to bylo nejdůležitější na svět a přesně ten pocit jsem měl, když jsem četl první půlku, jako by to napsala dvanáctiletá holka a ne dospělej člověk. Ve spoustě věcí jsem se našel a vlastně zjišťuju, že i když mi pomalu ale jistě táhne na třicítku, tak si přesně připadám jako malej kluk, která má na sobě skafandr dospělýho.

11.11.2019 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Zajímavej námět, od začátku jsem byl slušně napnutej, protože jsem to všechno poznával pěkně postupně a vlastně stejně jako hlavní postava. Vzbudíte se, nevíte, kde jste a všechno vás bolí. Když už tak nějak přijdete k sobě, tak zjistíte, že máte zpřelámaný hnáty a stará se o vás nějaká šílená Annie, která je vaší velkou fanynkou. Musim tomu vytknout pasáže, který byly vloženy do knihy jako pokračování Misery, to mě nudilo. Ale chvíle strachu, o který se zasloužila šílená Annie mě teda vůbec nenechaly chladným a v některejch momentech jsem měl z ní dost nahnáno. Výjimečně neduchařská, ale za to dobrá Kingovka :)

26.09.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Všechno se točí okolo hotýlku, který je spíše hodinový. Funguje od války přes totalitní režim až po dnešní dobu a zažívá ty nejrůznější vztahové radosti i starosti. V ději je několik hlavních postav a celkově je to kniha o rodině, lásce, nenávisti, lžích i tajnostech, v podstatě o běžném životě, ale oproti Haně jsem takový šoky nezažíval. Někdy takový nemastný neslaný, někdy se to táhlo, jindy zase to dokázalo hodně překvapit. S odstupem času mě to na druhou stranu zase tolik neuchvátilo…

16.09.2019 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kim Stone mě fakt baví. Tady to bylo trošku z jinýho soudku, než jsme zvyklí, ale zase další super díl! Výborně vykreslená atmosféra únosu a zoufalství rodičů, kterým se ztratily dcery. Konec teda zase nečekanej. Já asi nejsem schopnej nikdy uhodnout, kdo za tím vším vždycky stojí :D

02.12.2018 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

"Lidé nejsou skrznaskrz dobří a nejsou ani skrznaskrz špatní. Celý život se noříme do tmy a zase z ní vycházíme ven. Momentálně mám radost, že jsem ma světle."
Každý má právo na život, ale mezi 13 a 18 lety může rodič rozhodnout, že půjdete na rozpojení a z vašeho těla se stanou součástky pro jiné lidi. Fascinující příběh několika rozpojenců, místama sem vole ani nedejchal. Mega mě bavily hluboký myšlenky o existenci duše, právu na život a celkově tenhle dystopickej svět.

02.11.2018 5 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Tři ženy. Tři těhotné ženy, které zažily nechutná zvěrstva. Neskutečně silné příběhy Češky, Slovenky a Polky, které prošly peklem, kde jim byly odepřeny základní lidské potřeby, kde byly ponižovány, bity, mučeny, zažívaly každodenní strach i obrovský hlad. Každá z nich bojovala zvlášť o přežití, rodily v těch nejstrašnějších podmínkách. Tyhle reálné příběhy skutečných žen mě dost rozebraly a díky této knize si každý z vás může na chvíli představit, jaké to pro ty lidi muselo být.

10.10.2018 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tématika holocaustu v Haně je naprosto strhující a pohltí vás od začátku do konce. Jedno rozhodnutí dokáže totálně změnit život několika lidí. Přečteno jedním dechem a konec mě teda naprosto odrovnal.

03.04.2018 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Za mě fajn oddechovka, dalo mi to přesně to, co jsem od knihy očekával. Běžné problémy, místy přitažené trochu za vlasy, ale pobavil jsem se. Hartl píše dobře, vtáhne vás do děje a u něj je to pokaždý sázka na jistotu. ANANAS :)

08.03.2024 4 z 5

Piranesi Piranesi Susanna Clarke

(SPOILER) Líbilo se mi jak jste 200 stran stejně zmateni jako hlavní postava, pomalu zjišťujete, kde jste, kdo jste, co se stalo a na konci bum. Krásně napsaný a kouzelný příběh, trochu jsem knihu hltal, protože jsem se chtěl dozvědět víc a víc o postavách a domu. Trochu mě mrzí až moc velké tajemno kolem domu, o které jsme se mnoho nedozvěděli, na druhou stranu to tak mělo asi být. Kniha slouží k hlubokému zamyšlení a až jí budu číst po druhé, určitě si jí užiju o hodně více.

30.01.2024 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Krásné, doslova pohlazení po duši. Když si vezmete něco od J. K. Rowling, tak je to záruka kvality. Pro děti i dospělé, moc hezké čtení.

07.12.2023 5 z 5

Přísně tajné Přísně tajné Elle Kennedy

Skvělá oddychovka, která mi dala přesně to, co jsem od knihy očekával. Zvedla mi náladu :) Příběh samozřejmě předvídatelný, ale se zajímavou zápletkou a konec mi udělal velkou radost. Autorky opravdu umí psát a se všemi knihami, které jsem od nich doposud četl, jsem byl hodně spokojen.

27.01.2023 5 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

(SPOILER) Tohle byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl. Jak někteří zde píší, trvalo mi to skoro měsíc se knihou prokousat, ale to není způsobeno tím, že by byla nudná, ale naopak jsem si to místy musel dávkovat a jsem za to rád. Je to hodně silná kniha, která ve mně něco zanechala, přesně tak by to mělo být. Emoce na vás stříkaj z každý stránky, a když už máte jiskřičku naděje, že to bude lepší, tak vás to zase srazí na kolena. Je to skvěle napsáno a cesta do hlubin zlomené duše byla skvěle napsána. Do knihy jsem se zamiloval, ale zároveň ve mně zanechala hlubokou ránu. Dílo na mě hodně zapůsobilo, zamýšlím se nad sebou a přemýšlím i nad osudy hrdinů knihy. Někteří vyzdvihují nereálnost postav, jejich velké kariéry, jejich obrovské smůly, ale takový je malý život, který žijeme každý z nás.

31.01.2022 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Tohle bylo milý překvapení. Po některých slabších kusech nám Jojo opět dokazuje, že umí skvěle psát. Příběh byl sice předvídatelný, ale bavil mě. Ta doba a práce knihovnic mě hned vtáhla do děje a bavila, příběh byl skvěle vystavěný, napínavý až do konce, paráda.

17.01.2022 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Klasickej King, opět zde máme miliardu postav a téměř většina je absolutně nedůležitá. Originální nápad, kterej mě zaujal a byl jsem napnutej, kudy se osud městečka bude ubírat. Velký politikaření a boj o moc jsou v podstatě hlavní témata knihy, což bylo za mě trochu zklamání, protože kniha začíná velice slibně a velice skvěle i končí. Prostředek je prostě nastavovaná kaše, která neříkám, že není pro příběh důležitá, ale rozhodně šla zkrátit minimálně na polovinu. Na druhou stranu člověk očekává, co se dál bude dít. Rozhodně to nebyla nuda a těším se na další jeho díla.

23.11.2021 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

Jsem rád, že autor dokáže udržet laťku hodně vysoko. Samozřejmě ho všude provází můj oblíbení kocouří hrdina Shack, což za mě je to v detektivkách nevídaný a originální. Třetí díl je ještě napínavější a tajemnější než předchozí a ten konec?! Sorry jako, ale totální masakr, tudíž nevim, na co autor čeká s dalším dílem, protože takhle nás napínat se mi nelíbí. Rozhodně nejlepší díl z celé série.

12.11.2021 5 z 5