RecycledCarrey RecycledCarrey komentáře u knih

Proroctví Proroctví Rick Riordan

Myslela jsem si, že série Bohové Olympu bude úplně o něčem jiném než Percy Jackson, ale příjemně mě překvapila. Jsou v ní nové postavy, ale také se tam objevují ty staré a kniha je opět nabitá akcí, plná překvapení a moje záliba řecké mytologie každou knížkou od pana Riordana stoupá. Opět skvělé!

29.08.2015 5 z 5

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Ze začátku mě moc nebavila, protože jsem hodně věcí nepochopila, pak se ale vše vyjasnilo, kniha byla napínavá, i když musím přiznat, že více mě bavily kapitoly o Em, takže jsem čekala spíše na ně. Konec byl taky zajímavý, neočekávaný, takže 4 hvězdičky.

23.08.2015 4 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

S touhle knihou jsem prožila skvělý návrat do dětství. Je to perfektní příběh, i když mě více bavila první polovina knihy o Átrejovi, než příběh o Bastiánovi. Kniha svým zpracováním krásně pohltí, až mám chuť začít řvát nové jméno pro Dětskou císařovnu, abych se do Fantázie taky dostala.:)

26.07.2015 5 z 5

Sex Pistols Sex Pistols Steve Parkhouse

Mám komixi ráda a ještě víc Sex Pistols, ale tohle mě nezaujalo. Víc informací o Pistols se dozvím i na wikipedii. Zpracování taky nic moc, chvilkama jsem ani nepoznala, kterej že z nich je Rotten.. Vím, že komixi mají rychlý dějový spád, ale nelíbilo se mi, že takhle odbili smrt Viciouse a Nancy. Tři hvězdičky.

04.06.2015 3 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Andrew Smith

Autor má vážně zajímavý styl psaní. Nemůžu říct, že se mi kniha nelíbila, ale taky to nebyla žádná bomba. Na to, že jsem se na knihu těšila, mě docela zklamala. Ale na druhou stranu není špatné si přečíst něco nevšedního.:)

03.06.2015 3 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Perfektní zakončení série a musím přiznat, že mě to moc mrzí. Do Nástrojů smrti jsem se hodně zamilovala a poslední kniha mi lehce zlomila srdce, ale nakonec vše dopadlo vcelku dobře. Pět hvězdiček - jako u každé knihy z této série :)

27.05.2015 5 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Obsahuje SPOILER.
Ze začátku trochu nudná, ale pak mě začala bavit. Bylo to jednoduché oddechové čtení. Chtěla jsem dát tři hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodla pro čtyři, protože zabil Sam. Myslela jsem, že to bude taková ta nuda, že se zamiluje a happyend. Nakonec mě kniha příjemně překvapila a nebyla žádné klišé.

11.05.2015 4 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Perfektní zakončení série! Můžu říct, že závěrečné boje miluji a poslední kniha v sobě měla hodně odhalených tajemství a jelikož mám ráda řecké báje, byla tahle série jednou z nejlepších co jsem četla.

09.04.2015 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Moc dobrá kniha, ale nebyla tak tajemná, jak mám u detektivek ráda. Už někdy od poloviny knihy (ne-li dřív) jsem věděla, kdo je vrah. A mám pocit, že se to autorka nepokoušela ani moc skrývat. Dávám 4 hvězdičky a doufám, že v jejích dalších knihách vraha neodhalím.

31.03.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Johnu Greenovi jsem se dlouho vyhýbala. Přece jenom jsem nikdy nebyla na romantiku, ale tuhle knihu jsem se i přesto rozhodla přečíst. Bomba! Možná se někdy i dostanu k jiným knihám od autora, ale Hvězdy nám nepřály to tedy rozhodně nikdy nebude. Nakonec tahle kniha přece jen nemá tolik romantiky a i přesto, že je to to, co obcházím, nakonec jsem si přála i ten šťastný konec. A tak po mnohých odmítáních autora nakonec jednu z jeho knih zařazuji mezi své oblíbené.

23.03.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Naprosto perfektní. Stejně tak perfektní jako první díl. Postavy - které jsou mi strašně sympatické - jsem si oblíbila ještě více než v první knize. Kniha je hodně opředena tajemstvími a musím říct, že se úplně užírám tím, jak moc to chci už všechno pochopit. Takže se doufám co nejdřív vrhnu na poslední knihu a pochopím to. Pět hvězdiček zaručeně a autora přidávám mezi své oblíbené, protože jeho knihy mě strašně zaujaly a přečetla jsem je nejrychleji, co šlo.:)

13.03.2015 5 z 5

Nádherný zmatek Nádherný zmatek Kami Garcia

Kniha rozhodně byla lepší, jak ty předešlé - což jak koukám, si myslí většina. ALE - začátek knihy je opět rekapitulace toho, co se stalo v předešlých knihách - ne opravdu mě nebaví znovu číst něco, co už jsem četla, čtu novou knihu a ne, nečetla bych třetí díl, kdybych nečetla i ty předešlé dvě, takže takovéhle rozsáhlé rekapitulace jsou naprosto zbytečné. Opět je tam spoustu nepodstatných věcí, za mě bláboly, kterými se jen snaží vyplnit knihu, aby neměla tak o sto stránek méně. Ale jinak příběh už byl poutavý, bavil mě, takže nakonec i přes mínusy, které jsem musela vytknout dávám 4 hvězdičky.

01.03.2015 4 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Za mě opět 5 hvězdiček, knihu jsem zase přečetla jedním dechem, jako zatím všechny knihy této série. Děj je pořád dobrý a baví mě, jediné co mi vadí, že Clary a Jace nemůžou být jednou doopravdy spolu a šťastí - buďto nemůžou být spolu, někdo je prokletý, ovládá ho někdo jiný, mají výčitky svědomí, nebo dokonce už i hoří. Jinak musím přiznat, že chvíli mi byl sympatický i Sebastián, ale Jace bude vždycky moje jednička ve všech knižních postavách vůbec.:)

11.02.2015 5 z 5

Nespavost Nespavost R. Jenn Johansson

Nejprve se vyjádřím k počinu překladatele - hrůza. V knize bylo tolik chyb, že se mi chtělo brečet. Už tak nepříliš dobré knize, to ještě více zničilo čtivost. Námět byl vcelku originální, ale podání mě neuchvátilo. A pak, což mě zarazilo už někde ze začátku - proč každý den hledal Miu, aby se jí podíval do očí, když hned na začátku bylo napsáno, že když se celý den nikomu do očí nepodívá, uvidí sny toho, komu se podíval do očí předchozí den? Takže mi připadá, že kniha ani nebyla pořádně domyšlená. Poslední kniha od Johanssonové, co jsem četla, mě tedy zaujala více.

17.01.2015 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jak čtu, všem se kniha hrozně líbila, ale mě nijak neuchvátilo to, že hlavní hrdinka je v podstatě coura. Nefandím ani jednomu, doufám, že zůstane sama za to jaká je.

29.12.2014 3 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Geniální!

20.12.2014 5 z 5

Dveře do prázdnoty Dveře do prázdnoty Victoria Schwab

Úžasná kniha stejně jako první díl. Skvělé postavy, skvělý příběh, někde jsem se dokonce i zarazila a četla něco vícekrát, jak se mi to zalíbilo. A Wesley :3

17.12.2014 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Zase další skvělé pokračování, opět 5 hvězdiček.:) Akorát mě opravdu mrzí jak moc jsem zamilovaná do Jace, snad nikdy mně žádný fiktivní charakter takto neočaroval. Kéžby byl skutečný :)

14.12.2014 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

(SPOILER) Kniha byla docela dobrá, ale nic mi nedala. Takový průměr. Navíc to podle mě skončilo až moc velkým happyendem, kdyby bylo na mně nechám Heather na konci zemřít, aby kniha vůbec měla nějaký hlubší příběh, protože na mě to bylo moc plitké a předvídatelné.

10.12.2014 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Super kniha, za mě pět hvězdiček.:) Strašně jsem si zamilovala Newta a Minha, autor vytvořil skvělé postavy, perfektní!

04.12.2014 5 z 5