RecycledCarrey RecycledCarrey komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tato kniha je tak neuvěřitelně nabitá událostmi, akcí, tajemstvími, atd., že prostě nemáte šanci se u ní ani na chvíli nudit. Opět mě čekala dech beroucí překvapení, srdceryvné události, ale hlavně jsem se do knihy začetla tak, že jsem ji nebyla schopna odložit. Třetího dílu se nemohu dočkat. A Celeano? Chaola nemůžeš nechat jít!

19.02.2016 5 z 5

Tvrdej chleba Tvrdej chleba Charles Bukowski

vidím slyším jsem vidím slyším jsem byl jsem byl jsem
stále jsem touhle chvílí
touhle motýlí chvílí s pohledem zabořeným do kulatého
ústí prázdné lahve

nebo stručněji: "kokotský svět, kde kokoti vymýšlí kokotiny"

13.02.2016 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skvělá kniha na kterou jsem se dlouho těšila a na konec splnila a dokonce i předčila moje očekávání. V knize je mnoho skvělých postav - musím říct, že snad každá postava má něco do sebe, ať už je dobrá nebo zlá. A hlavně fandím Chaolovi :)

17.11.2015 5 z 5

Město nebeského ohně Město nebeského ohně Cassandra Clare (p)

Perfektní zakončení série a musím přiznat, že mě to moc mrzí. Do Nástrojů smrti jsem se hodně zamilovala a poslední kniha mi lehce zlomila srdce, ale nakonec vše dopadlo vcelku dobře. Pět hvězdiček - jako u každé knihy z této série :)

27.05.2015 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Zase další skvělé pokračování, opět 5 hvězdiček.:) Akorát mě opravdu mrzí jak moc jsem zamilovaná do Jace, snad nikdy mně žádný fiktivní charakter takto neočaroval. Kéžby byl skutečný :)

14.12.2014 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Zatím nejlepší díl :) Nástroje smrti jsem si strašně zamilovala, do ničeho jsem se takhle nezažrala už po hodně dlouhou dobu.! A konečně už jsem viděla černé na bílém, jak je to s Clary a Jacem (i když mi to bylo jasné od začátku :))

07.10.2014 5 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Perfektní. Ještě perfektnější než první díl, od kterého jsem očekávala spíš takovou pohádku pro děti, ale pro děti to zrovna není. Morfeus vyhrál mé srdce - miluju arogantní hrdiny, u kterých se ale vždy ukáže, že vše nakonec dělají hlavně pro lásku. Úžasná knížka, na třetí díl se vrhnu hned, jak mi přijde :)

16.02.2016 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

(SPOILER) Kniha byla docela dobrá, ale nic mi nedala. Takový průměr. Navíc to podle mě skončilo až moc velkým happyendem, kdyby bylo na mně nechám Heather na konci zemřít, aby kniha vůbec měla nějaký hlubší příběh, protože na mě to bylo moc plitké a předvídatelné.

10.12.2014 3 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Perfektní kniha. Celou dobu mi připadala jako všechny ostatní dystopie, samozřejmě se mi líbila, ale nebylo tam nic, co bych nečetla i někde jinde. Ale na konci knihy přišel zvrat, který bych ani náhodou nečekala, opravdu jsem byla překvapena - na jednu stranu příjemně, protože zvraty oblibuji, na druhou stranu kniha vyústila v konec, který vám takovým malým způsobem zlomí srdce. Kniha 5 hvězdiček, ale překladatelce do češtiny možná tak pětku, protože chyb bylo vážně dost a nejvíce na konci knihy, což mně osobně vaří krev v žilách a kazí zážitek. Autorce knihy můžu jen blahopřát, že hned její první kniha ukázala, že od ní můžeme ještě dost očekávat, takže já se těším jak na další díly série, tak na případné další knihy autorky.

05.12.2015 5 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Knihu jsem objevila v levných knihách a nevěděla jsem, co od ní očekávat. Nakonec mě úplně pohltila a nechci nic víc, než jen sáhnout po dalších dílech. Kae je skvělá hlavní hrdinka - prostě normální člověk, co si myslí, že nic nezvládá, ale zvládá to bravurně. Ostatní postavy se mi taky zalíbili a celková myšlenky knihy taktéž.

18.10.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Naprosto perfektní. Stejně tak perfektní jako první díl. Postavy - které jsou mi strašně sympatické - jsem si oblíbila ještě více než v první knize. Kniha je hodně opředena tajemstvími a musím říct, že se úplně užírám tím, jak moc to chci už všechno pochopit. Takže se doufám co nejdřív vrhnu na poslední knihu a pochopím to. Pět hvězdiček zaručeně a autora přidávám mezi své oblíbené, protože jeho knihy mě strašně zaujaly a přečetla jsem je nejrychleji, co šlo.:)

13.03.2015 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Kniha v sobě měla opět jakousi originalitu, i když dystopické knihy jsou už většinou na jedno brdo. Ale chytla mě, bavila mě a těším se na další díly. Ale mám jedno ale a to se vztahuje na překladatele knih nakladatelství Yoli. Nevím kdy jsem od nich naposledy četla knihu, ve které by nebyla ani jedna chyba, i když tady konkrétně to nebylo zas tak hrozný, ale stejně to kazí kvalitu knihy. Bohužel.

18.05.2016 4 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

The Smiths, Saturday night live, MASH... jsou to takové maličkosti, ale autorka mě tím přesvědčila o tom, že se snaží vykrádat "The perks of being a wallflower." Nikdy jsem se do "Duhy" Rowell nehnala a musím říct, že se mi to opravdu nelíbilo. Já nevím, prostě ne.. o čem že to bylo?

30.03.2016 2 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Když jsem si knihu koupila, neočekávala jsem, že by mohla být zdaleka tak dobrá jako Nástroje smrti. Nakonec mě ale příjemně překvapila, postavy jsem si už stihla zamilovat a i když pro mě příběh Jace a Clary pořád bude na prvním místě, myslím, že tuhle sérii si oblíbím zrovna tak. Ovšem jsou i věci, co se mi nezamlouvají a to začínající milostný trojúhelník, a předpokládám, že opět jako v předešlé sérii, se dají hlavní hrdinové dohromady až tak v poslední knize. Ale i napříč tomu se nemohu dočkat dalšího dílu a dám 5 hvězdiček.
Bohužel si už nepamatuji, co v Nástrojích smrti odkazovalo na tuto sérii, takže kdyby mi to byl někdo ochotný napsat do zprávy, byla bych strašně vděčná! :)

15.12.2015 5 z 5

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Opět 5 hvězdiček, kniha perfektní, napínavá a těším se na třetí díl, který si ale vzhledem k okolnostem budu pravděpodobně muset přečíst v angličtině. Připojuji nenávist k takovým nakladatelstvím jako je Egmont, která nevydávají knižní série do konce. Gava jsem si neskutečně zamilovala, jen se teď nějak prokousat anglickou knihou, abych zjistila, jak to s ním a Tobiasem dopadne.

23.10.2015 5 z 5

Včera tě budu milovat Včera tě budu milovat Cristin Terrill

Ze začátku mě moc nebavila, protože jsem hodně věcí nepochopila, pak se ale vše vyjasnilo, kniha byla napínavá, i když musím přiznat, že více mě bavily kapitoly o Em, takže jsem čekala spíše na ně. Konec byl taky zajímavý, neočekávaný, takže 4 hvězdičky.

23.08.2015 4 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Perfektní zakončení série! Můžu říct, že závěrečné boje miluji a poslední kniha v sobě měla hodně odhalených tajemství a jelikož mám ráda řecké báje, byla tahle série jednou z nejlepších co jsem četla.

09.04.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Johnu Greenovi jsem se dlouho vyhýbala. Přece jenom jsem nikdy nebyla na romantiku, ale tuhle knihu jsem se i přesto rozhodla přečíst. Bomba! Možná se někdy i dostanu k jiným knihám od autora, ale Hvězdy nám nepřály to tedy rozhodně nikdy nebude. Nakonec tahle kniha přece jen nemá tolik romantiky a i přesto, že je to to, co obcházím, nakonec jsem si přála i ten šťastný konec. A tak po mnohých odmítáních autora nakonec jednu z jeho knih zařazuji mezi své oblíbené.

23.03.2015 5 z 5

Město ztracených duší Město ztracených duší Cassandra Clare (p)

Za mě opět 5 hvězdiček, knihu jsem zase přečetla jedním dechem, jako zatím všechny knihy této série. Děj je pořád dobrý a baví mě, jediné co mi vadí, že Clary a Jace nemůžou být jednou doopravdy spolu a šťastí - buďto nemůžou být spolu, někdo je prokletý, ovládá ho někdo jiný, mají výčitky svědomí, nebo dokonce už i hoří. Jinak musím přiznat, že chvíli mi byl sympatický i Sebastián, ale Jace bude vždycky moje jednička ve všech knižních postavách vůbec.:)

11.02.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Super kniha, za mě pět hvězdiček.:) Strašně jsem si zamilovala Newta a Minha, autor vytvořil skvělé postavy, perfektní!

04.12.2014 5 z 5