Prateri Online Prateri komentáře u knih

Nové případy četnické pátračky Nové případy četnické pátračky Ladislav Beran

Nové případy starých časů - objev v naší knihovně. Čtení o četnické pátračce v Písku, o zlodějíčcích, kapsářích i kasařích, tu a tam se najde i mord, své místo tu mají i lehké děvy.
Vše vyprávěné stylem, že je vám hned jasné, v jaké době jste se ocitli. Zločiny byly mírné, někdy i úsměvné. Na dnešních, pane štábní strážmistře Hřebejku z Písku, nic k úsměvu není.

14.08.2023 4 z 5

Ententýky Ententýky M. J. Arlidge

V tomto případě pěkně kruté rozpočítadlo. Námět dobrý, to mne bavilo. Místy trochu zbytečný děj, ale to mi došlo, až když jsem dočetla. Možná krapet nadhodnocuju, ale to bude tím, že přece jen jsem byla napnutá, k čemu to "rozpočítávání" povede.

08.08.2023 4 z 5

Půlnoční zátoka Půlnoční zátoka Diane Chamberlain

Půlnoční zátoka - kniha, kde se střídají vzpomínky se současností, stará tajemství, výčitky svědomí, rozhodnutí, která vedou k tragédii a k tomu spisovatelka, která umí vyprávět - to je pro mne silný zážitek. Romány Diany Chamberlain mne nemohou zklamat, i kdyby se o to snažily :).

08.08.2023 5 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Knihu jsem neodkládala, ani když se mne okolnosti snažily k tomu donutit. Děj pěkně plynul, žádné zbytečné odbočování, kriminalisté sympaťáci s humorem a přátelským pošťuchováním, jak je mezi přáteli a kolegy u nás zvykem. Možná, že u krimi to nevypadá zrovna dobře, ale řekla bych, že je to příjemná detektivka. Na další knihu pana Křivance se opět těším.

25.07.2023 5 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Je to borec pan Křivanec! A to nemám ráda takové vrahy, kteří se motají v knížce od samého začátku, ale tady mi to nevadilo. Stejně v tom množství fešáckých podezřelých nevíte, který má nezvyklé sadistické choutky. Je to kniha napsaná s vtipem, nepostrádající napětí ani na okamžik. Další kniha autora už mne také lapila, i když titul říká "Dál nechoď".
Po knihách Václava Křivance půjdu s nadšením.

19.07.2023 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Tak to byl pro mne výstup na příkrou horu, někdy jsem myslela, že to vzdám a knihu zavřu. Střídala se tam místa, která mne vyloženě nudila, a po pár listech následovalo napětí jak hrom. Sny a všelijaké blouznění mi nic nevysvětlovalo a ani mne to v knihách nebaví. Téma dobré, ale táhléééé.
Práva na knihu byla prodána do dvaceti zemí - já jsem mimoň úplně mimo:(

12.07.2023 3 z 5

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

. . . člověk nikdy neví, co je za dveřmi.
Slzy mi netekly už dlouho, ale Dobrá matka to dokázala. Vyhýbám se takovým knihám, u kterých tuším, že se mi nebude líbit, co se člověku děje, ale občas si mne najdou asi samy.
Neumím dostatečně vyjádřit, jak mi bylo z knihy smutno. Stačilo mi to úplně, nepotřebuji další srdcervoucí situace ani hlubší sondy do lidského utrpění. Vtipnější a veselejší okamžiky v knize, nebylo jich mnoho, jsem uvítala.

25.06.2023 4 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Hra na vraždu je jediná kniha od Rachel Abbott, kterou vlastním. Nebudu si ji hanět :-). Také jsem sice podle názvu čekala větší drama, ale nakonec za mne dobrý. Mozek jsem příliš nemusela namáhat. Ta kniha pochopila, že mi to tentokráte postačí a čtyři hvězdičky (sice s odřenýma ušima) stejně dostane.

19.06.2023 4 z 5

Vražda o narozeninách Vražda o narozeninách Lee Harris (p)

Vražda o narozeninách zkazí i tu nejlepší oslavu. Bývala jeptiška opět v akci, a tentokráte se mi její vyšetřování líbilo. Má talent objevit zločin, který zakryl čas. Co se jí nezdá na úmrtních oznámení dvanáct let starých? Opět poklidná detektivka, ale rozhodně lepší než Vražda na den otců.

13.06.2023 4 z 5

Vražda na Den otců Vražda na Den otců Lee Harris (p)

Případ bývalé jeptišky - Vražda na den otců je poklidná detektivka. Příliš mnoho postav mne mátlo. Kdo je kdo - měla jsem si vypracovat seznam. Děj na mne působil jako slohová práce na téma vypravování. Ještě mám půjčenou jednu "Vraždu", tak uvidím, jestli styl bude stejný a tím bych skončila.

11.06.2023 3 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Štvanice - je fajn něco takového sledovat na stránkách knihy - knihy, kterou napíše pan Niedl, spisovatel, který mě potěší každou knihou. Štvanice s hrdinou, který všechno zná, neřešitelné situace mu skoro dělají radost, celý svět je mu domovem, je jedno jestli na vodě nebo na souši, a to není žádný americký hrdina, je to Čech:-)). Líbilo se mi.

06.06.2023 5 z 5

Líp už bylo Líp už bylo Jiří Sivok

Hrůzné. Došla mi slova. A otřesená jsem pořádně.

31.05.2023 5 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Tak to je opravdu kombinace vražedná - psychopat v mlze. Britská policie, bez možnosti nosit a používat zbraně, je téměř bezmocná. Mně málem ujel autobus, protože jsem při čtení zapomněla na čas i svět kolem sebe. Napětím kniha nešetří a nešetří ani pořádnými veletoči v příběhu, nešetří ani čtenáře, ale proto ji vlastně čteme.

31.05.2023 5 z 5

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Kniha z knihovny přidaná jen do počtu a ten začátek vypadal na sladkou romantiku. Sladkost se začala nějak vytrácet a do všeho zasáhl všemocný osud, který na snahu a přání člověka moc velké ohledy nebere. Je to kniha o lásce i veliké bolesti.

24.05.2023 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Kniha, kterou jsem původně číst nechtěla. Jen se nakouknu, jsem si řekla - a skončila jsem na stránce poslední. Temná tajemství pěkně zamávala se všemi zúčastněnými. Policejní psycholog Bergman mě teda ze začátku pěkně vytáčel a vytočení z něho byli i jeho spolupracovníci. Takže neváhejte a nechte se také vytočit, litovat nebudete.

19.05.2023 5 z 5

Cholera Cholera Jožo Nižnánsky

Další román slovenského spisovatele pana Nižnánskyho se odehrává za selského povstání na Slovensku. Historické události doprovází příběh lásky. Také se mi chtělo věřit, že se povstalcům blýská na lepší časy, ale historie má svá neměnná fakta. Epidemie cholery udělala také pěknou paseku mezi selským lidem, kterému bylo odebíráno právo i na to nejzákladnější vzdělání. Pěkný román o nepěkné době.

10.05.2023 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Smutné. Případy, které spolu nesouvisí. Vyšetřování se zdá u konce. Ale Tomáš Volf a jeho kamarádka Eva mají pochybnosti o závěrech. Případy se rozplétají a zase splétají. Dobré čtení, jen bych si přála, aby to byla pouze fantazie spisovatele.

01.05.2023 5 z 5

Hvězda Severu Hvězda Severu David B. John

Je to román, thriller - jak nám sděluje žánr, takže mysl spisovatele může pracovat podle toho. Nikdy netrvám v románech, pokud to zrovna není odborná literatura, aby děj byl bezezbytku možný. Takže si pak mezi knihami šťastně žiju - buď se mi líbí nebo nelíbí.
Severokorejců je mi upřímně líto, jejich země není žádná zahrada plná nádherných květů.
Kniha se mi líbila.

29.04.2023 4 z 5

Pokoj stínů Pokoj stínů Jan-Erik Fjell

První díl této série jsem nečetla, tak mi možná unikaly nějaké momenty z předchozí knihy. Ale pašování "jistého zboží" v této knize - to nemám slov. Co to chodí po světě za neřády, kteří se zabývají takovým obchodem a co je to za další neřády, kteří si v tom libují? A pak zas ty drogy, i když tady tento obchod s drogami bledne při vyšetřování případu plného bolesti a smutku.

19.04.2023 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Let je to do neznáma. Vědec Ryland neví, proč se ocitl v kosmické lodi. Šokující vzpomínky se vracejí. Všechny vlády světa se spojí, aby odvrátily zánik lidstva, A ten problém nemá jen matička Země, ale i další planeta kdesi daleko ve vesmíru. A tak vzniká další spojenectví. Troufám si říct, že spojenectví není to správně slovo. Spojit se mohou i zločinci, ale tady jde o přátelství, které je mezi dobrými. Popisy vědeckých postupů byly pro mne španělskou vesnicí. Mám takové znalosti, že mi může každý napovídat, co chce, a nejsem schopná to potvrdit ani vyvrátit:) Za to lidská stránka mne zasáhla. Pěkná pouť vesmírem i časem.

14.04.2023 4 z 5