Prateri Prateri komentáře u knih

Mít pro koho žít Mít pro koho žít Marcia Willett

Kdo vezme do ruky knihu paní Willettové dočká se příběhů rodinných přátel v jednom anglickém sídle, které životní osudy svedly dohromady. Osudy to byly i tragické, lidé byli chybující, ale náruč úžasného sídla s jeho majitelem mírnila bolest a došlo i na štěstí. Bylo tam krásně.

26.01.2024 5 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Začátek knihy mne ničil. Děj mne nudil. Jenomže s Charlotte Linkovou mám dobré zkušenosti, tak dostala šanci a kniha také. Nakonec dobré čtení, napínavé, ledové - mráz venku, mráz ve vztazích. Vraždy starých žen a bez motivu? Kdo vytrvá - vrah to vysvětlí. Čtyři hvězdy - za druhou polovinu - kniha u mne přece uhrála.

21.01.2024 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Předpokládá se, o čem kniha bude. Takové šikovné hospodyně - všechno umí udělat, zorganizovat - to je výhra pro majetnou rodinu. Co myslíte, snažila by se milá hospodyně i kdybychom neoplývali finančními a materiálními statky? Vše už tu bylo napsáno, tak já jen dodám, že paní Fieldingová nezklamala.

16.01.2024 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Zajděte si do Slepé uličky. Většina obyvatel o setkání nestojí. Za dveřmi pěti domů se skrývají starosti a skrývají se tam také zbraně. No ano, jedna zbraň vystřelí. Přečtěte si proč. Bylo to zoufalství, nebo nenávist, nebo potřeba peněz? Náhoda?
***** .

10.01.2024 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Pěkně pošahaná společnost, která mrzačila ducha i tělo. Sebrala mladým dívkám důstojnost a srážela je na kolena. Dobře napsaná fantasy kniha.

07.01.2024 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Danielle Girard

Dlouho předlouho jsem tuto knihu četla, proto jsem se ztrácela v ději i mezi postavami. Dá se říci, že jsem bloudila v té bílé tmě. Přesto se mi kniha líbila.
Zase všechno bylo jinak. Čtenář se musí nechat vést policií, i když indicie se mu nezdají na 100 % - takové trošku čtenářky prokouknuté. Zkuste a uvidíte.

31.12.2023 4 z 5

Krvavý náhrobek Krvavý náhrobek Anna Beatrix Bártová (p)

Nestíhám číst, v komentářích také pokulhávám. Ale tady musím napsat, že detektivní příběh paní Anny Beatrix Bártové se mi moc líbil. Jihočeská detektivka - ne, že bych chtěla, aby nám tu rostla zločinnost, ale přesto jsem si pěkně početla.
Těším se na další knihy paní Bártové.

31.12.2023 4 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Všechno vypadá, jak má. Ale co ty nepatrné odchylky od zaběhnutého života? Nedávají pokoj policejnímu seržantovi a vydává se na vyšetřování téměř uzavřeného případu. Co odhalí, je překvapující pro něho i pro čtenáře. Za mne dobrý průměr.

03.12.2023 4 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

Špatná dcera - těch dcerušek v knize je více a máte na výběr, která z nich je ta špatná. Jestli vyberete správně, to prozradí poslední stránky knihy. Trochu jsem se obávala podle hodnocení knihu číst. Nechtěla jsem být zklamaná oblíbenou spisovatelkou, ale nebylo to zas tak špatné. Další nepřečtené knihy paní Fieldingové už se na mne usmívají z knihovny a já se usmívám na ně. Máme se rády :-)

27.11.2023 4 z 5

Uvidíš, zemřeš Uvidíš, zemřeš James Patterson

Všelijaká pakáž chodí po světě, a ještě k tomu mnohdy hoduje na nejvyšších místech. Těžko se Alexovi mezi takovou společností usvědčuje pachatel. Přečtěte si o zločincích i o pátrání detektiva Alexe. Nezklame.

21.11.2023 4 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

(SPOILER) Tato kniha je poslední díl trilogie o irské krásce Gracelin. Přetěžký život v Irsku mnohé donutil na cestu přes oceán do Ameriky, která se jim zdála "zemí zaslíbenou." Ale ani tam nelétají pečení holubi do huby. Gracelin je románová postava, které přes všechny nesnáze - a že jich je - se zadaří. Trilogie je čtivá, první díl Irská kráska se mi líbil hodně. Ostatní také dobré, ale to politikaření mne dokáže rozladit.

21.11.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Boje s přírodou o přežití - takové knihy vyhledávám. Mobilizace sil, o kterých člověk netuší, že je má, zkouška fyzičky i charakteru. A ti co zůstali doma - do poslední chvíle čekají na zázrak. Výčitky i křivdy letí hlavou. Číst o tom je zážitek, žít to je tragédie. Tleskám vám, paní spisovatelko.

19.10.2023 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Podvod, tajemství, závist, pomsta, psychické týrání - je od všeho trochu v knize Pozvala mě dál. Začátek knihy jel maličko do kopce a pak je děj na rovince. Pro mne se žádný velký fičák z vršku nekonal, ale bavilo mne to.

12.10.2023 4 z 5

Francouzský manžel Francouzský manžel Klára Janečková

(SPOILER) Kamila - učitelka, spisovatelka - a jedná jak bez rozumu. Ale zase máme co číst, příběh je napínavý. Byla jsem zvědavá, kdy si Kamilka uvědomí, že je jaksi celou dobu mimo. Ten Francouz mi byl tak protivný a odporný - to na mne vyskakovalo z každé stránky knihy, žádný francouzský šarm nebodoval. Kniha ale zabodovala.

05.10.2023 4 z 5

Mlčení Mlčení Diane Chamberlain

Naše kamarádka Evaho73 to vystihla přesně - Mlčení je kniha, při které jsem zapomněla na čas, zapomněla bych i na povinnosti, ale už toho tolik nemusím.
Pohleďte na štítky této knihy: sebevražda, psychiatrická léčebna, rodinné tajemství, ztráta milovaných a minulost, která zasáhne současnost, i ta romantika trochu vykukuje. Opravdu, ženy čtenářky, je to pro nás. Diane nezklame!

27.09.2023 5 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Vtáhnutá jsem byla do života Tessy hned od první stránky, (to mám ráda, když nemusím přečíst čtvrt knihy, aby mne děj přikoval ke knize). Je to strhující boj nešťastné ženy, s poznamenanou psychikou, která začne hledat pravdu. Někdo pomůže, ale jsou i jiní, které cesta za pravdou vyděsí. A pak tu máme novináře, to je kapitola sama pro sebe. Slušným se omlouvám, ale ráda je nemám. V knize to byly hyeny s kamerou a mikrofonem v ruce.

27.09.2023 4 z 5

Údolí naděje Údolí naděje Elizabeth Haran

(SPOILER) Knihy Elizabeth Haran čtu ráda, i když mé hodnocení nesedí na pěti hvězdičkách. Romantika v Austrálii - Údolí naděje je odpočinkové čtení. Vše je jasné od začátku a i přes trable a nedorozumění se dočtete k uspokojivému cíli - jak pro čtenářky romantických příběhů, tak i pro samotné hrdinky knihy. Příroda Austrálie bývá bonus od spisovatelky. Musím ale konstatovat, že v této knize jsem pocit australského prostředí neměla. Tak snad zase příště.

20.09.2023 3 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tak to je kniha obratů - skoro rotace okolností a jen jsem čekala v jakém okamžiku se příběh zastaví. Na začátku jsem si říkala, že vím a že je to nenáročné, ale kdepak - ty ženské měly problémy obě a ten "úžasný chlap" potřeboval také nějaký problém. Jestli na něho spisovatelka nezapomněla, tak to si přečtěte. Čte se to dobře.

11.09.2023 4 z 5

Hrob mé sestry Hrob mé sestry Robert Dugoni

Mám sestru. Název knihy Hrob mé sestry vyděsil mou maminku: " Proboha, co to chceš číst?" Protože jsem si to tak osobně nebrala, pěkně jsem si početla. Komentáře jsou tu různé, ale mně se i přes pomalejší začátek kniha líbila moc. Zločinec, jehož zločin vzbuzuje pochybnosti, znovu otevření soudního procesu, nové výslechy, zvraty ve vyšetřování, tajemství i omyly vedou k závěru knihy - ten překvapil.

07.09.2023 5 z 5

Nikdy se nepřestala usmívat Nikdy se nepřestala usmívat Martin Štefko

168 zabitých lidí to už je masovost. Napadlo mě, že vražedkyně hodila do kinosálu při promítání bombu. Ale tak jednoduché to není, není to ani jednoduché čtení. Nevěřícně jsem zírala na řádky, viděla před sebou obličej Alexandry s maskou stálého úsměvu a psychiatra v šoku.
Pane Martine Štefko, také se nyní usmívám, protože jsem tímto objevila vaše knihy. Skvělá četba.

06.09.2023 5 z 5