Pisquosus Pisquosus komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Za mě příjemná změna ve všech neustále omílaných tématech dokola jako je krimi, Osvětim, Mornštajnová...
První třetinu jsem zhltla, druhou se trápila a třetí dostala zase grády. Psané "novodobým" jazykem, který je trochu jak od nějakého puboše, co se živí blogováním.
Příběh parádní a jestli je to pravda, tak mazec :)
Jednu hvězdu strhávám za střední část, která mě nebavila a dost jsem se nutila pokračovat.

31.03.2020 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Za mě fakt super. Po Morštajnové jsem hledala nějakého dalšího českého autora, který píše vyzrále, promyšleně a s pointou.

Anežka je příběh plný předsudků, póz a urputnosti.

Za mě rozhodně ano.

19.01.2020 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Kniha se mi moc líbila, četla jsem ji po údolí mrtvých od stejného autora.

Doporučila bych hladově nečíst od stejného autora ihned po sobě dvě knihy. Pak to ztrácí ten wow efekt :)

26.11.2018 5 z 5

Země Země Marek Epstein

Pro mě hrozně smutná a emotivní knížka.

Knihu jsem napoprvé odložila, protože mi z počátku vadilo střídání postav a let.

Podruhé jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Nejednou jsem měla slzičky.

Za mě krásných 5*

11.02.2024 5 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Pomalejší rozjezd, ale pak kniha nabrala spád. Dle mého názoru až těžko uveřitelná a spletitá zápletka. Trochu strojené formulace, které příběhu ubíraly autenticitu.

Bavily mě prostřihy druhého příběhu.

Za mě solidní 4*.

21.01.2024 4 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Fajn povídková kniha. Možná mi povídky od Hanišové sednou více než její knihy. Za mě palec nahoru.

08.01.2024 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

S počtem přečtených knih od Soukupové klesá počet udělovaných hvězd.

Tento příběh mě moc nedostal. Chybělo mi nějaké “ponaučení. Monotónnost příběhu mi vadila a ke konci už i nudila.

08.10.2023 3 z 5

Téma možná zajímavé, ale zpracování hrozné. Všechno povrchní, napsáno nudně, nezažívala jsem vůbec žádné emoce.

Podle recenzí jsem očekávala pecku, ale spíš jsem se nutila knihu dočíst.

Za mě palec dolů.

14.07.2023 2 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Tak to bylo fakt super, skvělá oddychovka s nádechem červené knihovny. Moc mě to bavilo, hned jdu na další díl!

04.07.2023 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Kniha se mi moc líbila, byla hezky a čtivě napsaná.

Už jsem si od autorky objednala další tituly, tak jsem zvědavá.

21.01.2023 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Na počátku jsem si říkala, proč se tolika lidem kniha nelíbí, vždyť se to čte super. Množství postav mně nevadilo.

Nicméně jsem nepochopila, proč žádný z příběhů nebyl dovyprávěn do konce.

Chodilo se kolem horké kaše tak dlouho, až vychladla. Kniha mě ke konci fakt srala a dočetla jsem ji v naději, že nebude taková, jak spousta jiných čtenářů popsala.

Za mě slabé 3 hvězdy.

08.11.2022 3 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

(SPOILER) Kniha se velmi dobře četla, to nemohu upřít. Z počátku mi přišlo, že děj se bude více zabývat historií, k čemuž bohužel nedošlo, druhá třetina knihy zcela postrádala dobovou charakteristiku (oproti první třetině, kde byly popsány detaily týkající se Mnichovské dohody).

Postava Edity ve mně vzbuzovala příliš otazníků, chyběly mi bližší konsekvence (nepřišlo mi reálné sehnat někde v Sudetech Chanel no. 5).

V poslední třetině se velmi okrajově autorka vrátila k detailům týkající se žití za druhé světové války. Dle mého názoru se mohla autorka lépe věnovat dobové Libni, dobové Praze, jaké bylo žít na přelomu 30. a 40. let.

Samotný příběh - jedno odložené dítě, to bych asi pochopila, ale dvě?

Závěrem mi pak chyběl pohled Edity. Která se z příběhu úplně vypařila. Za mě solidní 3 hvězdy.

15.02.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Bohužel se nemohu přidat k oslavným komentářům.

Díky tomu, že kniha byla roztáhlá na patnáctiletý děj, byla dost unylá. Hlavní hrdinu bych někdy kopla do holeně, aby se probral. Příběh byl takový o ničem.

Velmi mě iritovaly zmínky o rádoby “trendy” lidech, kavárnách či značkách, které jsou asi “in” mezi lidma, co znají Prahu - přišlo mi to hodně buranské.

Za mě bohužel. Kniha mi vůbec nic nedala, trochu vyspělejší román od Lenky Lanczové, který čtou holky ve dvanácti.

21.01.2022 2 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Dost se to ve mně bije. Na jednu stranu byla kniha velmi čtivá a poutavě napsaná, hltala jsem text, abych se dočetla “toho”.

Ale ve finále jsem byla zklamaná. Vlastně jsem asi teda nepochopila, co se vlastně stalo mezi Sárou a jejím otcem, když vlastně byla poslední panna ve třídě na gymplu.

15.02.2020 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Kniha je fakt skvělá, výborně se čte, hodně mě bavila. Příběh má koule, je dost šílený!

A film je taky famózní.

Rozhodně to není ztráta času!

17.03.2019 5 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Kniha, kterou jsem si náhodou koupila na služebce. Ještě ten den jsem ji začala číst a nemohla se odtrhnout. Strhující děj, zajímavá zápletka, výborné střídání náhledů do minulosti a vyprávění ze současnosti. Při čtení jsem občas knihu odkládala, protože jsem se příjemně bála.

17.02.2019 4 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

S dystopickými romány začínám mít stejný “problém. Knihy mě z počátku velmi baví, ale pak se velkou část nezajímavě cyklí.

Vyprávění na mě působilo hodně izolovaně, byl jen hlavní hrdina a pár okrajových postav.

Námět ale super.

31.03.2024 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

(SPOILER) Knížka byla fakt divná. Hlavní postava úplně mimo realitu, ostatní postavy mi přišly absolutně nereálné.

Eliška byla nemocná? To byly všechno bludy? Co ten její otec? A co ty tulipány na hřbitově?

Navíc styl psaní mi vůbec nevyhovoval a nutila jsem se knížku dočíst.

Za mě fakt slabota, nevypsaná autorka, mdlé, nudné, nepochopitelné a nepochopené.

21.10.2023 2 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Jednohubka před spaním.

25.09.2023 3 z 5

Ostrov Ostrov Roy Jacobsen

Moc hezká kniha, jednalo se o docela obyčejný příběh rodiny z ostrova v Norsku, o dennodenních nástrahách, se kterými se obyvatele museli vypořádat, aby “přežili” nebo si svůj život ulehčili.

Hezká sonda do ryzího života bez pozlátka s krutou a nelítostnou přírodou a podnebím.

Hlubší myšlenku jsem našla a kniha mě noc bavila.

Plný počet hvězd si nechávám pro knihy, které jsou ještě o fous lepší.

19.11.2022 4 z 5