Pisquosus Pisquosus komentáře u knih

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Druhý díl mě bavil o hvězdičku více než díl první.

Super čtení na dva večery.

Jdu na třetí díl :)

29.04.2024 5 z 5

Skála Skála Peter May

Poněkud rozvleklé a hodně popisné, ale ve finále moc fajn knížka. Jdu na druhý díl :)

28.04.2024 4 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Kniha mi byla v mnohém velmi blízká, dokázala jsem se vcítit do hlavní postavy. Hvězdičky ubírám za plytkost příběhu a jeho unylost. Soukupová umí, ale tato knížka byla za mě slabší.

16.04.2024 3 z 5

Zpěv drozda Zpěv drozda Walter Tevis

S dystopickými romány začínám mít stejný “problém. Knihy mě z počátku velmi baví, ale pak se velkou část nezajímavě cyklí.

Vyprávění na mě působilo hodně izolovaně, byl jen hlavní hrdina a pár okrajových postav.

Námět ale super.

31.03.2024 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Za mě už “klasická weaverovka. Čtivá, plná napětí a přitažená za vlasy.

Chápu, že zápletka musí být svým způsobem komplikovaná, aby bylo co rozuzlit.

Za mě fajn, napínavé a nenáročné čtení.

30.03.2024 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha mě v dětství minula a teď jsme si ji přečetla až společně s mými dětmi. Čte se dobře, děj byl napínavý, závěr strašidelný.

Zajímavý je dle mého názoru kult Harryho Pottera, který má i spousta dospělých kolem mě.

16.03.2024 5 z 5

O lásce a lidech O lásce a lidech Hana Mezerová

Moc příjemná knížka, která donutí se zamyslet.

Fajn čtení na poklidný večer.

13.03.2024 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Dle mého názoru si kniha tak dobré hodnocení nezaslouží. Má hrozný překlad, takový jakoby zastaralý a je taková naivní.

Russ je jak nějaký ťula, co si nechá pořád kálet na hlavu a vlastně mu to nevadí.

Závěr mi přišel smutný, ale vyústění mě trochu zklamalo, bylo moc idylické.

Dala bych dokonce jen dvě hvězdičky, ale závěr se sestrou mě dojal.

12.03.2024 3 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

První dvě třetiny mě kniha bavila, byla napínavá a i jsem se bála.

Ale ta poslední třetina nevím, trochu to pokulhávalo.. takové divné rozuzlení. Za mě průměr.

24.02.2024 3 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Kniha aspirovala na 5 hvězdiček. Bavila mě do doby, kdy Billy se připravoval na akci.

Jakmile začal psát svou knihu a pak ještě potkal Alici, se z toho stala děsná slátanina a opravdu mě to začalo až nudit.

Knihu jsem dočetla s vypětím všech sil. Ve finále 3 hvězdy.

17.02.2024 3 z 5

Země Země Marek Epstein

Pro mě hrozně smutná a emotivní knížka.

Knihu jsem napoprvé odložila, protože mi z počátku vadilo střídání postav a let.

Podruhé jsem se začetla a nemohla se odtrhnout. Nejednou jsem měla slzičky.

Za mě krásných 5*

11.02.2024 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Dle mého názoru je velmi nadnesené tuto knihu nazývat detektivkou nebo krimi. Jedná se spíše o příběh, kde se náhodou vyskytne vražda.

Vyšetřovatel Bergman je velmi okrajovou postavou. Zcela chybí principy vyšetřování, vyhodnocování důkazů či pohledy různých kmininalistických profesí.

Nečte se to špatně, pokud hledáte příběh o zamotaných společenských vztazích na vesnici, s chutí do toho.

09.02.2024 3 z 5

(SPOILER) Kniha měla pro mě několik úrovní - napsáno super, “dobře" se četla. Evidentně jsem neměla tušení o žádné další rovině Matthewa Perryho, pro mě to byl "jen" herec v mém oblíbeném sitcomu. Jako spisovatel u mě obstál.

Téma bylo příšerné - bohatý narkoman a alkoholik, který se mohl dostat ke všemu, co potřeboval a v jakémkoliv množství vždy a okamžitě. Kolikrát se chtěl stát lepším člověkem, kolikrát nemohl z nějakých smyšlených, subjektivních nebo objektivních příčin, kolikrát panebože unikl smrti?

A v neposlední řadě jsem cítila ten obrovský smutek z toho, jak chtěl být slavný a jak vlastně slavný byl a pak nechtěl? Jak chtěl být bohatý a pak ho to celý semlelo.

Za mě utrpení a smutek, ale taky pochopení a vlastně i nepochopení. Cítila jsem, že pro něj ten životní vrchol byl Chandler a vše ostatní byly jen prášky, alkohol a cigára. Nic ostatní nemělo prostě cenu.

Hrozně smutný a tak reálný.

07.02.2024 5 z 5

Jenom matka Jenom matka Roy Jacobsen

Celá tetralogie ve mně zanechává stopu "divnosti" a to nejenom s ohledem na postavy, ale také na styl vyprávění či psaní. Chybí přímá řeč a mnohdy jsem si říkala, že Ingrid je hodně omezená a naivní (ale asi je to pravděpodobné s ohledem na izolovanost života na ostrově).

Mezi 3. a 4. dílem jsem měla docela dlouhou prodlevu a bylo pro mě těžké identifikovat jednotlivé rodinné vztahy (už jsem si ani nepamatovala, co se stalo v předchozích dílech) a zároveň se mi předchozí díly nechtěly číst znova.

Jsem však ráda, že mohu do své sbírky zařadit tuto řadu od Jacobsena, protože se vymyká tomu, co čtu běžně.

02.02.2024 3 z 5

Nerez Nerez Marek Epstein

Fajn povídková kniha. Psané hezky, styl mi sedí.

29.01.2024 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Velmi hezky a čtivě napsáno, kniha mě hodně bavila.

Hodnotím 4 hvězdičkami, ubírám za závěr, který byl nedotažený. Přišlo mi, že si autorka neuměla poradit, proč vrah vraždil a proč byly souvislosti mezi jednotlivými postavami z vesnice provázány uvedeným způsobem (Naďa, Míka a Pavla?).

Trochu mimo je pak vlastně celý název Vodník, protože to vlastně nic moc nevystihuje.

Námět mi velmi připomínal Vraní oko od Michaely Klevisové.

22.01.2024 4 z 5

Dokonalá lítost Dokonalá lítost Helen Fields

Pomalejší rozjezd, ale pak kniha nabrala spád. Dle mého názoru až těžko uveřitelná a spletitá zápletka. Trochu strojené formulace, které příběhu ubíraly autenticitu.

Bavily mě prostřihy druhého příběhu.

Za mě solidní 4*.

21.01.2024 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Postupně čtu všechny knihy od paní Morštajnové. Hana byla skvělá, ty všechny další knihy vlastně už ani nevím, a Listopád mně přišel vysloveně hrozný.

Jakmile přišel čas na Les v domě, děj mě vtáhnul, četlo se to dobře, velmi mi to připomínalo knihy od Petry Soukupové.

Rozhodně mě nebavil ten koncept příběhu, dalo se s tím lépe pracovat. Za mě průměr, škoda.

10.01.2024 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Fajn povídková kniha. Možná mi povídky od Hanišové sednou více než její knihy. Za mě palec nahoru.

08.01.2024 4 z 5

Vraní oko Vraní oko Michaela Klevisová

Moje druhá kniha od Klevisové. Příběh zasazen do jiných prostor, ale de facto stejný jako Kroky vraha. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, dobře se kniha čte, ale chybí mi tam nějaká jiskra, něco, co u ostatních knih nenajdete v bleděmodrém.

Opakuju se, fajn čtení na víkend, po přečtení knihu založíte a pravděpodobně se k ní už nikdy nevrátíte.

Myslím, že přečtu ještě nějaké dvě Klevisové a už nebudu vědět, která kniha je o čem.

07.01.2024 3 z 5