Ostrov přehled

Ostrov https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220196/mid_ostrov-220196.jpg 4 206 206

Ingrid Barrøy série

Román o neobyčejné hrdince Ingrid, jenž okamžitě zaujme čtenáře archetypální silou vyprávění o zápase lidí s drsnou přírodou. Opírá se o skutečný příběh lidí, které autor poznal ve svém dětství a je situován do první poloviny 20. století na malý ostrov Barroy na severozápadním pobřeží Norska.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Pistorius & Olšanská

De usynlige , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostrov. Přihlašte se a napište ho.

los
25.08.2023 5 z 5

Jakobsenův vypravěčský styl a jeho chladně věcné líčení tvrdých životních podmínek rodinného klanu rybářů a pastevců na civilizaci odloučeném norském ostrůvku mě pohltil od prvních stránek tak, že jsem se hned vydal shánět celou tetralogii

doporučuju, zvláště pokud vám hoví vypravěč, který ponechává emoce výhradně na čtenáři

Pisquosus
19.11.2022 4 z 5

Moc hezká kniha, jednalo se o docela obyčejný příběh rodiny z ostrova v Norsku, o dennodenních nástrahách, se kterými se obyvatele museli vypořádat, aby “přežili” nebo si svůj život ulehčili.

Hezká sonda do ryzího života bez pozlátka s krutou a nelítostnou přírodou a podnebím.

Hlubší myšlenku jsem našla a kniha mě noc bavila.

Plný počet hvězd si nechávám pro knihy, které jsou ještě o fous lepší.

Ivana11
11.10.2022 4 z 5

Zajímavě popsaný život rodiny, žijící na ostrově poblíž Norska.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ostrov v seznamech

v Právě čtených2x