Pippi Pippi komentáře u knih

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Nádherná kniha. Četla jsem na základce, ačkoliv povinné to nebylo. Našla jsem ji doma v knihovně, byla jsem velká čtenářka od dětství. I tenkrát se mi moc líbila a na konci jsem brečela, že Leni neví, jak se česky řekne "maminko". Asi si ji přečtu znova.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Četla jsem na střední škole. Pamatuju si to příjemné mrazení :)

12.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihy o Harrym nelze nemilovat. Několik filmů jsem viděla dříve, než jsem četla knihy. Nijak zvlášť mě nenadchly. Přečtením knih jsem naprosto změnila svůj pohled ne celou ságu a miluju jak knižní, tak filmovou podobu. K příběhům Harryho se opakovaně vracím.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

(SPOILER) Skvělá kniha, jedna z těch, kterou nemůžete odložit a čtete a čtete... skvěle vykreslené charaktery postav i jejich postupná proměna. Závěrečný masakr mě překvapil, čekala jsem víc přeživších. Rozuzleni příběhu v závěru mě trochu zklamalo, skoro se zdálo, ze autor nevěděl, jak příběh ukončit. Přesto doporučuji, rozhodně stojí za přečtení.

Metráček: (I.-II) Metráček: (I.-II) Stanislav Rudolf

Kniha se mi moc líbila, hlavně druhá část, která už zfilmovaná nebyla. Ráda jsem četla nejen o Jitce, ale i o praxi v nemocnici, tanečních, Lišákovi, Lence... Hezké čtení

08.02.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

V této knize začne přituhovat a hlavní hrdinové přestávají byt dětmi. Návrat Voldemorta, první mrtvý student, temná atmosféra. Konec příběhu nutí člověka okamžitě pokračovat ve čtení následující knihy, dozvědět se, co se dělo dál. Super!

Mikeš Mikeš Josef Lada

Krásná knížka, příběhy i obrázky

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Zatím nejlepší kniha Patrika Hartla. Veselé, smutné i dojemné čtení. Nejvíc se mi líbil příběh Táni a Patricie. Knihu si určitě přečtu znovu.

12.04.2021 5 z 5

První kniha od pana Švandrlíka, kterou jsem přečetla. Přivedla mě k ní babička, když jsem se u ní o prázdninách asi ve čtrnácti letech nudila. Absolutně skvělá, od MŠ jsem pak přečetla vše, co se mi dostalo do ruky. Zábavná, velmi čtivá. Autor měl neuvěřitelný talent.

11.04.2021 5 z 5

Memento Memento Radek John

Kniha musela byt v době vydání velmi šokující a za přečtení stojí i dnes. Psala jsem o ní maturitní písemku z češtiny :)

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

(SPOILER) Pěkná a celkem povedená kniha o tom, že v životě vlastně nikdo není šťastný. Hlavní hrdinka si slušně podělá život tím, že si pořídí dítě s žárlivým raplem s příšernou matkou v zádech. Happyend se v podstatě nekoná, byť to tak vypadá, protože se svým vyvoleným bude mít Erika peklo.

Tajemství proutěného košíku Tajemství proutěného košíku Markéta Zinnerová

Krásná kniha mého dětství. Vždy mi bylo líto Klárky, kterou odstrčili rodiče, zatímco brášku si nechali doma. Zároveň jsem ji záviděla kamarády a školu. Také linka Vládi a jeho rodiny se mi líbila. Doporučuji

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

O této knize naše učitelka říkala, že si ji máme přečíst, až budeme chtít spáchat sebevraždou. Kniha je velmi depresivní a co mě šokovalo nejvíc byl fakt, že i když došlo na trest, Raskolnikov si vůbec neuvědomuje, co udělal špatne. Lituje jen sám sebe. Nevím, zda se k této knize vrátím, jednou mi to asi stačilo.

12.04.2021 4 z 5

Dětem Dětem Josef Lada

Nádherná klasika pro děti

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Nejlepší autorčina kniha pro dospělé. Hlavní hrdinka se sice chová jako kráva, ale mnoho žen se v životě opravdu takto zachová. Je to realita, žádná růžová pohádka. Krom svých dcer a rodiny nakonec ublížila nejvíc sama sobě. Za mě opravdu super kniha.

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Jako dítě jsem tuto knihu milovala. Budu ji muset koupit svým dětem.

Kde končí svět Kde končí svět Lenka Lanczová

Za mě jedna ze slabších knih LL. Sandra mi moc sympatická nebyla. Jinak téma stále aktuální, byť dnes už mládež využívá jiných sociálních sítí. Nebezpečí i naivita zůstávají stále stejné.

11.04.2021 2 z 5

Andělé noci Andělé noci Lenka Lanczová

Jednoznačně nejlsabší Lanczovka... prostě povídka s jednoduchou zápletkou a nepřekvapivým vývojem a závěrem. Asi jedniná, kterou už si podruhé nepřečtu.

08.02.2023 1 z 5

Jak jsem viděl Ameriku Jak jsem viděl Ameriku Radek John

Zajímavá knížka

Pohádky lesního ticha Pohádky lesního ticha Marie Kubátová

Tohle je snad jediná moje dětská kniha, kterou jsem nedokázala přečíst. Pro mě nečitelné.

12.04.2021 1 z 5