Petronelka123 Petronelka123 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Vytáhla jsem ho z knihovny už podruhé a opět po letech parádní čtení.

29.12.2021 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Právě dočteno...páááni...ještě mi na tváři dosychají slzy. Bylo to moje první setkání s autorkou a už teď se těším na další knihy od ní. Zpočátku mi trochu vadilo střídání tří časových rovin a měla jsem zmatek v postavách, ale potom mě příběh cele pohltil a od poloviny jsem knížku takřka neodložila. Napětí, romantika a skvěle vykreslené postavy, příběh se mi odehrával přímo před očima. Určitě doporučuji!!!

03.12.2021 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Knihy Lindy Castillo čtu teprve krátce a říkala jsem si, co na nich všichni mají ....no tak teď už to vím :). Opět skvěle napsáno a závěr zase strhující.

11.04.2023 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Moje první kniha od této autorky. Severské detektivky mám ráda a příjemně mne překvapilo, jak dobře se toho zhostila česká autorka. Těším se na další z této série.

14.10.2022 5 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Příběh Martelových mne naprosto uchvátil. Obdivuji vůli a odvahu lidí, kteří si museli projít válečným peklem. Kniha, u které si srovnáte své vlastní životní hodnoty a zjistíte, že naše dnešní problémy jsou naprosto malicherné. Určitě si přečtu další knihy tohoto spisovatele.

14.10.2022 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Moje první kniha od Michela Bussiho. Příběh byl plný napětí a nečekaných zvratů a všechny postavy by byly dobrý materiál pro psychiatra. Ale i tak jsem byla v napětí, jaké bude rozuzlení.

01.08.2022 4 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Tak jsem, myslím, objevila dalšího svého oblíbeného autora, v tomto případě tedy autorku. Příběhy Emilie i Connie byly napsány tak poutavě, že jsem knihu jen nerada odkládala. Příběhy byly plné napětí, zvratů a romantická linka u Emilie neměla chybu. Tolik jsem si přála, aby jim to s Alexem vyšlo!

08.02.2022 5 z 5

Tak další díl za mnou. Vězeň z Azkabanu je snad můj nejoblíbenější díl z celého Harryho Pottera. Baví mě přemýšlet nad účinky mozkomorů nad naší myslí a duší.

11.01.2022

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Přečteno jedním dechem během pár dní. Bez mučení přiznávám, že více než detektivní zápletka mne zajímal vývoj vztahu mezi Strikem a Robin...J.K.Rowling nezklamala a i pro tentokrát jsem si knihu od ní moc užila.

12.09.2020 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Moje první kniha od Ladislava Zibury a byla to paráda. Smála jsem se u čtení nahlas a u některých pasáží jsem i uronila slzu. Doporučuji všemi deseti.

02.02.2024 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Moje první kniha od Lindy Castillo. Bylo to hodně temné a popisy obětí byly opravdu detailní. Po dočtení jsem si myslela, že už další díly číst nebudu, ale náčelnice Kate Burkholderová si získala moje sympatie a tak jdu na další díl.

17.03.2023 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Mně se to prostě líbilo. Ráda jsem zase nakoukla do života Louisy a i když to nebyla taková emocionální jízda jako první díl, tak mě to bavilo...a chystám se na závěrečný díl.

26.02.2023 5 z 5

Dočteno. Lisbeth mi bude chybět. Skvělé a brilantní.

04.02.2023 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Příběh Louisy a Sama jsem si moc užila. Bavil mne Louisin pohled na svět i její pozitivní přístup ke všemu a ke všem a moc se mi líbilo její objevování sebe sama. Super!

15.05.2023 5 z 5

My z ostrova Saltkråkan My z ostrova Saltkråkan Astrid Lindgren

Báječná a jedinečná Astrid Lindgrenová. Tahle kniha mne jako dítě úplně minula, tak jsem si ji dopřála teď v dospělosti v rámci čtenářské výzvy. Nádherně vykreslené prostředí ostrova Saltkrakan se všemi jejími osadníky a rodina Melkerova ze Stockholmu.

05.11.2022 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Četla jsem už více knih od Jojo Moyesové a tahle se mi líbila o něco méně. Ale vzhledem k tomu, že právě prožívám pubertální období v roli matky, tak mě příběh Sabine a Kate oslovil a četla jsem jej ve správný čas :).

17.03.2024 5 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Zatím nemám slov...byla to jízda!!!

14.11.2023 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první kniha od této autorky a asi mám novou závislost na Jojo Moyesové :). Chvilku mi trvalo se začíst a zvyknout si na autorčin styl psaní, ale pak už jsem četla skoro bez přestání. Romantický příběh velké lásky mezi Jennifer a Anthonym, kteří nemohou být ani spolu ani bez sebe.

12.11.2022 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Tak tohle bylo hodně chytlavé a četla jsem jedním dechem. A i když vše bylo prvoplánové a předvídatelné, tak jsem si rozvíjející se vztah mezi Benem a Serou užila.

28.10.2022 4 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Opět skvělé s naprosto originální zápletkou.

11.04.2023 5 z 5