petraj30 petraj30 komentáře u knih

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Bohužel nedočteno. Vůbec jsem se nedokázala chytit. Možná to někdy zkusím znovu, ale teď jsem se jen trápila.

29.02.2024

Hell Boys Hell Boys M. T. Majar (p)

Tohle se moc nepovedlo. Nějak jsem se nedokázala na čtení soustředit ani když všemu dominovala linka s velkou dávkou násilí. Nezaujala mě ani erotická linka a popravdě ani moc nevěřím, že by hlavní hrdinové tvořili pár déle než je vůbec možné.
První díl se mi líbil víc a byl uvěřitelnější.

26.02.2024 2 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Byl to celkem krátký a velmi poutavý příběh. Ani jedna z postav se mi vůbec nelíbila. Psychicky labilní hrdinka a její neustálé zapomínání. Nebo to bylo jinak? Bylo to velmi průhledné, takže brzy nebylo co řešit. A i když mě pak už nic nepřekvapilo, přesto se to velmi dobře četlo a nemohla jsem knihu odložit. Pro mě to byl velmi netradiční příběh. Určitě si přečtu i další.

22.02.2024 4 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Byla jsem překvapená, protože to nebyla taková ptákovina, jak jsem čekala.
Jasně, poznají se a nejdřív se nenávidí a pak nemůžou opustit postel. Jedno velké průhledné klišé.
Spisovatelka se to snažila okořenit magorem, který rád ubližuje. Tady už to tak jednoznačně nevypadalo, nicméně jsem čekala podstatně delší vyřizování účtů.
Sečteno a podtrženo je to lepší průměr. Sem tam nějaký vtípek a trocha dramatu. Celkem jsem si to užila. Jdu na další díl.

19.02.2024 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Jsem ráda, že už mám tuhle knihu za sebou a můžu s touto spisovatelkou skončit. Ani jedna její kniha mě nijak nezaujala a tato poslední to úplně pohřbila. Něco tak strašně ucouranýho a unuděnýho jsem dlouho nečetla. Hodně jsem přeskakovala i celé kapitoly, ale když už jsem začala, chtěla jsem vědět, jak to dopadne. A světe div se, konec byl opravdu velkým překvapením. Proto dávám s bídou dvě hvězdičky, začátek odpustit nedokážu. Všechny postavy v knihách GF jsou nějak narušené, ale tady měli všichni v hlavě totální maglajz.
Pod pojmem bestseller si představuji něco mnohem lepšího. Už nikdy víc.

15.02.2024 2 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Byl to pěkný, klidný příběh bez větších dramat a zápletek. Četlo se to dobře, ale o nic převratného se nejedná.
Od začátku každý věděl, jak tohle skončí. Žádné kličky, jen rovinka a fábory v cíli. Takových příběhů jsem přečetla mraky a moc mě mrzí, že nejsou ničím okořeněné. Za pár dní si nevybavím název natož obsah. Škoda, ale na jedno odpoledne je to jak dělané.

12.02.2024 3 z 5

Tučné úterý Tučné úterý Sandra Brown

Na knihu od SB jsem se moc těšila, ale nepřinesla mi to, co jsem očekávala.
Jak tu již bylo zmíněno, plavala jsem ve jménech.
Zápletka byla zajímavá, ale pro mě těžko uvěřitelná, asi proto že konec byl ve všech směrech až moc přeslazený.
Kniha se mi celkem líbila, ale od této spisovatelky znám mnohem lepší.

09.02.2024 3 z 5

Zámky Zámky Julie Garwood

Konečně po dlouhé době kniha, která pohladí po duši.
Na jedné straně krásná chytrá Alesandra a na straně druhé Colin, kterému chvíli trvalo, než se mu rozsvítilo.
Příběh byl velmi krásný, jednoduchý, ale nápaditý a velmi jsem se nasmála.
Opravdu nádhera.

05.02.2024 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nóo, nebylo to tak zlé, jak jsem si původně myslela. Kniha se dobře četla, děj celkem pěkně ubíhal. Nicméně jsem měla po většinu času pocit, že čtu o bez emočních robotech, až na pár výjimek. A hlavní hrdinka byla kapitola sama pro sebe.
Byl to zajímavý příběh se spoustou pozoruhodných témat k zamyšlení, ale něco tomu bohužel chybělo

01.02.2024 3 z 5

Krvavý písek Krvavý písek M. T. Majar (p)

Upřímně nevím, jestli mám brečet nebo se smát. Spisovatelka potřebovala něčím vyplnit děj a vymyslela takovou blbost, že zírám ještě teď. Nemohla jsem se soustředit, plno věcí jsem s radostí přeskakovala a některé pasáže raději ani nečetla. Možná že myšlenka špatná nebyla, jen se dostala do špatných rukou. Nezlobte se na mě, ale větší kravinu jsem dlouho nečetla. Kdyby se náhodou stalo, že vyšel další díl, číst ho rozhodně nebudu. Podle mě se to nepovedlo.

29.01.2024 1 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

To byl hodně tvrdý oříšek. Moc stránek, moc příběhů, moc všeho. Chtělo by to zredukovat. Historická linka ze 17. století. byla podle mě zbytečná, stejně jako název knihy.
Možný spoiler: Příběhy, kde umírají malé děti nejsou zrovna lehké čtení. Na vraha jsem nepřišla. Ale nemusela si z toho dělat těžkou hlavu, protože policie dlouhou dobu taky ne. Některé pasáže byly složitě a nevěrohodně popisované a někdy jsem nevěděla která bije, protože se pořád někam v minulosti vraceli a začala mi splývat všechna jména. A na závěr...velké bum.
S přibývajícími díly vidím čím dál větší neschopnost policie vyřešit zdárně jakýkoliv případ. Doufám, že ta neschopnost je psaná jen na papíře. Kdyby švédská policie tak před deseti patnácti lety dělala co měla, tak by dnešní policejní stanici zvládl Mellberg sám.
Mně se to celkem líbilo, až na nějaké nesrovnalosti. Teď mi nezbývá, než čekat na další díl Pat a Mat.

26.01.2024 3 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Spoiler:
Ani nevím, kde pořádně začít. Bylo to strašně zmatené čtení, které jsem neměla možnost pochopit. Nebylo tu žádné vysvětlení, po dobu celého příběhu jsem nepochopila přeměnu ve vlky, ani jejich charakter, prostě nic. Když opominu tyto velké nedostatky, byl to příběh jako ty ostatní plné erotiky. Komunikace mezi hlavními hrdiny byla nezáživná a ničím výjimečná, jen dohady, kdo koho více přitahuje.
Jsem velmi rozčarovaná, styl psaní mě vůbec neoslovil a bylo to podáno tak, jako by tomu všemu ještě něco předcházelo. Přečtu si i pokračování, ale nevěřím, že se ve stylu něco změní a zlepší, ale nechám se překvapit.

22.01.2024 2 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Je zřejmé, že je městečko Fjällbacka plné sadistů a psychopatů, zvláště, když mají tak chytrou policii. Na většinu otázek okolo všech případů najde odpovědi vlezlá spisovatelka, která neví, kdy přestat.
Možný spoiler:
Nečekala jsem, že tento díl bude až tak brutální. Pro racionálně uvažujícího, člověka, je něco takového naprosto nemyslitelné.
U silnice se najde dívka, která je už nějakou dobu pohřešovaná. Kdo má v tom všem prsty a kde jsou ostatní pohřešované dívky? S tím si láme hlavu Patrik a spol. Historická linka byla velmi zajímavá a dalo si dobře odvodit, co znázorňuje. Pak už nebylo těžké dát si dvě a dvě dohromady.
Velmi mě mrzelo, že zlo zůstalo nepotrestáno a spousta otázek nezodpovězených.
Bylo to velmi zajímavé téma, i když velmi brutální. Líbilo se mi to, ale příběh opět nemá konec, jen spoustu otázek.

19.01.2024 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Byla to jen malá chuťovka na jedno dopoledne. Nebylo to špatné, ale bylo tu mnoho závažných témat, která by si jistě zasloužila širší pojetí.
I když to hlavní hrdinové neměli od počátku lehké, byly tu situace, kdy jsem smála i nahlas.
Nechci být příliš přísná, protože si mi příběh líbil, ale byl opravdu moc krátký a velmi zjednodušený.

15.01.2024 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Zkrátka a dobře to bylo sci-fi jak vyšité. Skvěle se to četlo a bylo to velmi napínavé a strhující. Nicméně jsem to všechno vnímala jako parodii.
Možný spoiler:
Už pomalu zapomínám, jak se tato série skutečně jmenuje, když za každým rohem číhá jméno Jurek. Už ho, prosím, nechte spát a věnujte se něčemu jinému.
Když si odmyslím Jurka, byl by to skvělý thriller. Sice dost přitažený za vlasy, ale přesto velmi dobře podaný. Mrzí mě, že muselo zemřít tolik lidí, ale k této sérii už to patří. Saze a Joonovi moc fandím a těším se na ně.
Celou sérii si přečtu za nějaký čas znovu, protože jsem spoustu věcí zapomněla a nedocházely mi některé souvislosti a splývalo se vším možným.
Velmi se mi to líbilo, i když některé pasáže byly silně za hranou.

12.01.2024 4 z 5

Trable Trable Samantha Towle

Ale jo, byl to pěkný příběh a hodně všemu nahrávala velká shoda náhod.
Možný spoiler.
Hlavní téma bylo domácí násilí a především myšlenky a pocity Mii, která vším procházela a snažila se se vším vyrovnat. Bohužel, kvůli tomu uvízl příběh na mrtvém bodě a nic moc se nedělo. Veškeré rozuzlení přišlo až na úplný konec.
Ne, že bych byla zklamaná, ale očekávala jsem bohatší příběh. I přesto všechno se mi kniha v celku líbila

08.01.2024 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kniha plná napětí, zvratu i nelogičnosti. Bylo to úžasně napsané, ale díky této knize jsem se ocitla ve stavu melancholie. Nebylo vůbec lehké něco takového číst, hlavně proto, že jsem rodič a představa něčeho takového je pro mě naprosto nemyslitelná. Nechutné praktiky, ze kterých se mnohým zvedal žaludek...možná dvojice spisovatelů příliš tlačila na pilu. Některé pasáže byly přitažené za vlasy a jiné absurdity až bily do očí. Nicméně to byl příběh, který stojí za zmínku.
Možný spoiler:
Ani nevím, jestli to byl správný start do Nového roku s touto knihou. Četlo se to velmi dobře a zároveň velmi těžce. Ale nechápu, jak může být tak snadné dostat se z hlídaného psychiatrického oddělení a nebo že babička v paruce unáší dívky, po dvoře jich běhá asi patnáct, ale žádná si na ni netroufne. Musím napsat, že samotný pachatel mě ani na okamžik nenapadl, měla jsem jiné favority. Bylo to velké překvapení. Těším se na další pokračování.

05.01.2024 4 z 5

Drzý kravaťák Drzý kravaťák Vi Keeland

Začátek byl pěkný, rychle to ubíhalo a hodně jsem se nasmála. Pak přišlo menší drama ( ale bylo to takový klišé, až to bolelo), a pak zase krásný konec se vším všudy. Trochu mi to připomnělo Alfa samce s lepší zápletkou.
Pěkné, užila jsem si to.

11.12.2023 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Další velmi zajímavý příběh. Jediné,co mě mrzí je, že jsem se nedozvěděla úplně všechno. Nějaké drobnosti budou mít dozvuky v příštím díle, ale něco ještě schází.
Možný spoiler.
Tentokrát se žádná vražda nekonala. Konala, ale jen v historické lince. Nebo to bylo jinak? Malá Ebba byla nalezena sama u svátečního stolu. Ale kam se poděla její rodina, se dozvídáme až o mnoho let později. Příběh se hlavně točil kolem vyšetřovatelů a jejich soukromého života, i to částečně souviselo se zmizením celé rodiny, a do všeho musí strkat nos Erika.
Každopádně jsem byla velmi překvapená, jak příběh skončil. Moc se mi to líbilo, i když to mělo hořkou pachuť.
P.S. Jestli někdy někoho zavraždím, přeji si aby vyšetřování vedla švédská policie. Na mě by určitě nepřišli. Kolikrát se divím, že přijdou na to ostatní.

08.12.2023 4 z 5

Výzva Výzva Elle Kennedy

Celé série byla úžasná. Vůbec jsem netušila, že mě chytne čtení pro náctileté. Ale hrozně mě to bavilo a teď je mi líto, že to skončilo. Snad seženu i jiné knihy od této spisovatelky, protože číst jejich příhody bylo vážně k popukání.
Conor se mi v minulých dílech tolik nelíbil, ale tady jsem si ho zamilovala. Konec byl zbytečně prodlužovaný a plný dramat, která v minulých dílech nebyla tolik znát.
Určitě se k sérii ještě vrátím. Úžasné

05.12.2023 4 z 5