petraj30 petraj30 komentáře u knih

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Pomalu se začínám ptát sama sebe, co v těch dalších dílech ještě může být. Možná tak jedna dvě záležitosti, ale to je vše. Myslím, že do sedmičky to bude už jen zbytečně nafouklé a překombinovaně překombinované. Krvavé scénky už působí jako parodie a napětí se úplně vytratilo. Snad to nezabalím předčasně, ale jde to z kopce.
Je mi líto, že mám poněkud odlišný názor než ostatní.

19.09.2023 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Dlouhou dobu jsem si myslela, že jsem již otrlý čtenář a nic moc mě už nedokáže překvapit. A jelikož jsem velkou fanynkou Chrise Cartrera, počítala jsem s tím, že mě nic nerozhodí. Ale po přečtení tohoto bestselleru si myslím, že Čtvrtá opice byla ještě o level horší a to už je co říct. Od samého začátku jsem měla nutkání s knihou praštit, nešlo to. Bylo to nechutné a tak šíleně zvrácené, ale copak jsem mohla odejít?
Na vraha jsem nepřišla, snažila jsem se udržet svůj žaludek v klidu a zbytečně se nerozptylovat. Samozřejmě jsem zapomněla, že ještě není všemu úplný konec a může se ještě leccos objevit. A bum...
Inu... ještě teď se pomalu vzpamatovávám ze všeho a nechutenství a veškerých informací. Byl to příběh se vším všudy já prostě musím pokračovat ve čtení dál.
Možný spoiler:
Co se asi stane když dva psychopati zplodí potomka?

Asi si co nejdříve přečtu Křemílka a Vochomůrku, tam se tolik nevraždí :-)

15.09.2023 4 z 5

Jednou nohou v hrobě Jednou nohou v hrobě Jeaniene Frost

Omlouvám se, ale nejsem tak nadšená, jako ostatní. Sice se to dobře čte, ale je to velmi předvídatelné. Krvavé pasáže ztratili efekt napětí. Ještě počkám, jak se vybarví hlavní hrdinové a co se bude dít, ale moc si od toho neslibuji.

12.09.2023 3 z 5

Mrazivá noc Mrazivá noc John Lutz

Nejsem cílovou skupinou pro tuhle sérii. Ani jedna z knih mě nijak nezaujala a tahle... škoda mluvit. Nedočteno

07.09.2023

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Nepatřilo to mezi nejhorší knihy o upírech, co jsem kdy četla, ale podle vysokého procenta hodnocení, jsem očekávala mnohem víc. Četlo se to v celku dobře, ale nesměla jsem se pozastavovat nad každou blbostí. Některé části působily dost kostrbatě, ale budiž. Ovšem, čím více spěl děj ke konci, tím jsem byla zmatenější. Všechno bylo velmi rychle vyřešené a zametené pod koberec a nikdo se ničím moc nezabýval. Sci-fi až někam za hrob. Ostatní knihy o upírech (ať už to zní divně či ne) mi přišli uvěřitelnější.
Cat se mi celkem zamlouvala, byla velmi inteligentní a pohotová. U Bonese jsem byla z počátku na vážkách, ale nakonec se mi moc zalíbil. Velmi rušivým elementem knihy byla matka Cat. Celé dění kolem její postavy se dalo vymyslet mnohem lépe a vlastně i to ostatní.
Nechci celou sérii házet do koše jen kvůli nezdařilému úvodu. Tak si přečtu i ten zbytek.

05.09.2023 3 z 5

Tvůj čas se krátí Tvůj čas se krátí Kay Hooper

Omlouvám se, ale byla to jen ztráta času. Myslela jsem, že když si dám větší časový rozestup, bude mě to bavit víc, ale tohle se nedalo. Nedočteno.

31.08.2023

Zrádná říše Zrádná říše Julie Johnson

Celá série se poměrně vydařila, i když tu byla zdlouhavá místa, konec zase velmi rychle vyřešený a nějaké ty drobnosti k dořešení by se jistě našly.
Emilia byla opět velmi ubrečená, ale měla kolem sebe gardu poradců a hlavně své nejbližší, bez kterých by se neobešla. Ale i přesto, tohle byl nejlepší díl.
Možný spoiler.
Od začátku je jasné, za koho se E musí vdát a naopak, kdo je jako budoucí král nevhodný, nicméně v poslední kapitole už nic z toho neplatí a vše je vyřešeno, Owen se ztratil kdoví kam a ti ostatní jakbysmet.
Líbilo se mi to, ale chce to ještě vychytat nějaké ty mouchy.

28.08.2023 4 z 5

Muž bez minulosti Muž bez minulosti Tim Weaver

Velmi zajímavé a zdařilé vyprávění o muži, který ztratil paměť a požádá Davida Rakera, aby odhalil jeho totožnost. David to tentokrát musí vzít z druhé strany, ale nebyl by to David, aby na něco nepřišel. Někdy mi z toho všeho šla hlava kolem, na co všechno David přišel a kam musel jet pro všechny odpovědi a jaká bomba z toho vylezla
Možný spoiler.
Možná se pan spisovatel začíná opakovat, ale z "vozíčku" vstání tu bylo hned v prvním díle. Celou dobu jsem tušila, že paní Carla jen předstírá, že je postižená. Taky kdybych knihy četla s větším časovým rozestupem, ani mi to nepřijde. Ale musím uznat, že tohle opravdu patří mezi top díly.
P.S.: Říkala jsem si, že jednotlivé díly jsou tak překombinované, že by mě nijak nepřekvapilo, kdyby to pan spisovatel přikořenil nějakým kouzlem nebo nadpřirozenou postavou. Naštěstí to byl jen trik.

25.08.2023 5 z 5

Žhavý trůn Žhavý trůn Julie Johnson

Jak jsem byla z prvního dílu nadšená, tak z druhého jen kroutím hlavou. Čte se to sice výborně, ale situace, ke kterým dochází, působí spíš vyhroceně a nevěrohodně. Emilie se mi v první díle líbila, tady jen pláče a stěžuje si. Ani nedokážu popsat, jak na mě Carter působil a bohužel jsem tentokrát postrádala chemii mezi hlavní dvojicí.
Nicméně jsem zvědavá na závěrečný díl a jak se "chudák Emilie" postaví svým nepřátelům.

21.08.2023 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Tento díl se mi velmi líbil, i když byl plný naprosto nevěrohodných a překombinovaných situací.
David se na začátku seznamuje se ženou, jejíž sestra se ztratila ( a jak jinak než, že se opět propadla do země). David se dostává čím dál hlouběji do jejího života a ocitá se ve světě filmů.
I když se to mohlo jevit jako zajímavé téma, bylo to zdlouhavé a často jsem se přestávala orientovat. To už David nepátral jen po Lyndě, ale překopával celý život jejího manžela a všech jeho známých. Ale ze čtení o Robertovi a jeho prohřešcích, mi bylo moc smutno.
Možný spoiler.
Na to, že se David dokáže dostat i z těch absolutně nemožných situací, jsem si už sice zvykla, ale nikdy mě to nepřestane udivovat. Nicméně, celých pět kapitol neustále omílal, že se blíží sirény, ale musel si hrát na režiséra a hned na poprvé vše správně seřídit.
Už se tomu musím smát, ale pořád mě to strašně baví

18.08.2023 4 z 5

Poskvrněná svatozář Poskvrněná svatozář Julie Johnson

Čekala jsem větší blbost, ale velmi mile mě to překvapilo. Četlo se to vyloženě samo a bylo to kraťoučké. Chemie mezi hlavními hrdiny skvěle fungovala. Není nouze o napětí. Těším se na další díl. Nemám, co víc bych dodala

14.08.2023 4 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Tohle byl nejlepší díl, sice nejde o nic převratného, ale přece jen je to čtivější a napínavější než obvykle.
Myslím, že nebylo žádným velkým překvapením, kdo je vrah, zvláště když se příběh odehrával ve dvou časových linkách. Nicméně druhá půlka byla zbytečně natahovaná, připomínala mi hru s kočkou a myší.
Žádný z hrdinů mi nebyl nijak moc sympatický, až na Maggie. Baxterová si všechno dělala podle svého, ale v tomto díle bych ji nejraději něčím majzla. Ovšem konec byl podle mě až moc pohádkový. A tak se z "krvavé" detektivky zrodil román pro ženy.

11.08.2023 3 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

Čeho je moc, toho je příliš. Byl to nejhorší díl, který nebyl v podstatě o ničem. Bylo to zbytečně prodlužované a o erotice nemluvě. Asi se potřebovali vykecat všichni tři, ale já bych celou sérii hodně zkrátila.
Nějakým zvráceným způsobem se mi líbilo, jaký vztah mají mezi sebou, i kde se příběh odehrával, ale celá pointa byla zastřena přílivem erotických scének a zpovědí hlavních hrdinů.
Nebylo to úplně špatné, ale tento díl byl podle mě zbytečný.

07.08.2023 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Myšlenka by byla opět velmi brilantní, ale to zpracování....? Byla to nuda a myslím, že tam byly tak skvělé příklady, kde se dalo vyřádit. Například to dění v kostele, ale bohužel. A co se konce týče, mě tedy velmi zklamal. Nebylo to vůbec dotažené.
Baxterová se chová jako robot a často mi leze krkem, ale k roli policajtky to sedí. Rouch se mi moc líbil, ale pořád jsem čekala, kdy se tu objeví Wolf, ale ono nic.
Přečtu si poslední díl a těším se, až to hodím za hlavu. Tohle se moc nepovedlo, ale je to velká škoda.

04.08.2023 3 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Ani správně nevím, jak mám popsat to, co jsme přečetla. Líbilo se mi to, ale zároveň jsem byla znechucená. Erotické scény jsem musela přeskakovat a nebavil mě ani náhled do minulosti, protože se o tom mluvilo v prvním díle. Embry si hraje na mučedníka a myslí si, že musí nést všechnu tíhu světa, aby ochránil své nejbližší. Ash zaujímá neutrální postoj a Greer... Ještěže se tu nevyskytovala tak často.
Líbilo se mi to, ale bylo to zbytečně zdlouhavé a překombinované. Fascinuje mě, co ti tři mezi sebou mají a jsem zvědavá, kam to povede dál, ale ohledně erotiky autorka moc tlačí na pilu.

31.07.2023 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Slyšela jsem spoustu chvály, ale nezanechalo to ve mně takový dojem, jak bych si přála.
Co této knize zoufale chybělo, bylo napětí. Vůbec jsem se nemohla soustředit a myšlenkami bloudila kdo ví kde. Ztrácela jsem se ve velkém počtu postav a velký problém mi dělalo oslovování detektiva Wolfa, který vystupoval pod několika jmény.
Sice to byl originální námět, ale chyběla tomu určitá jiskra. Možná v rukou jiného spisovatele by to dopadlo jinak.
Přečtu si i další díly, abych byla v obraze, ale nebude to patřit ke knihám, ke kterým se vrátím. Je mi to líto, ale pod označením "světový bestseller" si představuji něco jiného.

28.07.2023 3 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Tak zhruba jsem věděla, co mě čeká, ale i tak to se mnou zamávalo. Bylo to zvrácené, ale svým způsobem se mi to líbilo. Bože, asi mám v sobě taky nějakou dost stinnou stránku. o které nevím:-)
Nikdy jsem se s ničím podobným při četbě nesetkala, proto se to četlo jedna báseň. Jsem zvědavá na další díly a jak se to mezi hlavními hrdiny bude vyvíjet.
Sice nedám plný počet hvězdiček, ale dojem to na mě udělalo.

24.07.2023 4 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Touto knihou jsem si opět připomněla, jaká je Sandra Brown skvělá spisovatelka.
Nechybí napětí v ději, ani jiskření mezi hlavními hrdiny. Povídání o sektách a jejich vyznavačích nemám obecně v lásce, ale tuto knihu si s radostí přečtu znovu, i když některé kapitoly působily dost zvráceně.
Moc se mi kniha líbila a budu se těšit na další od této spisovatelky.
P.S.: To, co mě v knize velmi rušilo, bylo oslovení "náčelníku." Mnohdy jsem ani nevěděla, komu toto oslovení náleží.

21.07.2023 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Po přečtení knihy jsem poněkud rozčarovaná, ale snad ji dokážu objektivně zhodnotit.
Četlo se to velmi dobře, vše bylo obaleno velkým tajemstvím a to člověka nutí číst dál a dál, ale v jistých chvílích jsem měla nutkání s knihou prásknout. Všichni mě štvali svým chováním, i když to bylo omluvitelné, vzhledem k tomu, o co celou dobu vlastně šlo.
Žádné velké haló se nekonalo, protože jsem tušila, jak to asi bude, ale stejně... Něco mi na tom všem prostě vadilo.
Nicméně musím autorce vyseknout poklonu za velmi zajímavé téma. S něčím takovým jsem se v eroticky zaměřených knihách ještě nesetkala. To celou knihu povzneslo na jinou úroveň.
I když to pro mě nebylo na 100%, tak jsem si četbu velmi užila.

17.07.2023 4 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Inu, četla jsem mnohem horší knihy. Tady se trochu vlekl začátek, pak to začalo být napínavé, ale konec zas velmi klidný.
Jack jako velitel na policejní stanici byl k zulíbání, stejně jako to štěně (už ani nevím, jaké mu dali jméno), nicméně si myslím, že osoba jako Daisy by se rozhodně nedožila dospělosti, ale celé městečko bylo v jistých směrech jaksi opožděné (s výchovou asi tak o dvě století). Velmi se mi líbila druhá dějová linka, ale na konci byla tak snadno vyřešena, až mi to vadilo. Bylo tam spousta možností, jak ji rozšířit, protože se jednalo o velmi zajímavé téma. Škoda. Ale pobavila jsem se.

07.07.2023 4 z 5