petraj30 petraj30 komentáře u knih

Bouřlivé vyznání Bouřlivé vyznání Johanna Lindsey

Moc se mi to líbilo. Celou povedenou rodinku jsem si moc oblíbila, dokonce jsem si pamatovala většinu jmen. Nemůžu napsat, že Judith na mě udělala ohromný dojem. Její sestřenice Jack se mi líbila mnohem víc. Co mě moc mrzí je, že muži jako Nathan už zřejmě vymřeli.
Opravdu krásné

24.04.2023 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tohle byl nevšední zážitek, ovšem nevím jestli byl negativní nebo pozitivní.
Bylo to velmi čtivé a o napětí nebyla nouze. Nicméně tu bylo hodně jmen, ve kterých jsem se ztrácela, víc akčních scén, než je zdrávo a nechutné praktiky. Už jsem si zvykla, že hlavní hrdina je naprosto nepřemožitelný nebo ze všeho vyvázne obrovskou shodou náhod, ale tady ty náhody byly až do očí bijící.
A hlavní pachatel...to jako vážně? Ale no tak. To už byla tak trochu parodie. Spíš úsměvné než šokující.
Nicméně hlavní hrdina byl velký sympaťák a celkový příběh i přes tu neuvěřitelnost byl velmi zajímavý. Myslím, že další díly budou ještě lepší, proto si je nenechám ujít.

14.04.2023 4 z 5

Pod kůží Pod kůží Julie Kenner

Sláva, konečně dočteno, ale myslím, že třetí kniha nebyla potřeba. Celou dobu se nic nedělo, jen sex a neopodstatněné obavy. Jejich konverzaci mi hlava nebrala. A co se týče vraždy myslím, že každý už od druhého dílu tušil, kdo asi bude vrahem.
Tohle byl nejhorší díl. Myslím, že kdyby se to proškrtalo, byl by výsledek podstatně lepší.
Jednou to stačilo.

10.04.2023 2 z 5

Světelný klam Světelný klam Louise Penny

V krásném a klidném prostředí se opět stane vražda. Na tom není už nic neobvyklého. Napětí jen opravdu pozvolna narůstá, objevují se další skutečnosti a záhady a konec je jen další z mnoha skvělých zakončení.
Sice se vše točí kolem vraždy a hledání viníka, ale mnohem raději mám pasáže o hlavních aktérech a jejich tajemstvích. Vrah je už jen třešnička na dortu.
Tento díl byl opět velmi povedený a moc se těším na další.
Malý spoiler:
Konečně došlo i na Petera. Vždy mi na něm něco vadilo. Ovšem tady mi ho bylo až líto. Jsem moc zvědavá, kam se příběh Petera a Clary posune a nejen těch dvou.

07.04.2023 5 z 5

Na kolenou Na kolenou Julie Kenner

Uf. Ale jo, pořád se to čte samo. Sice mám ráda erotické romány, ale tady je toho sexu opravdu moc, je to pořád dokola a nemyslím, že se tím dá vše vyřešit, ale zřejmě to vidím jinak než hlavní hrdinové. Silnou ženu si představuji trochu jinak a Sylvie rozhodně tak silná a neohrožená není. Přijde mi, že se hroutí kvůli všemu. A Jackson? Jako vážně?
Když si odmyslím nadbytečnost erotiky, tak to celkem ušlo. Sice ta jejich rádoby tajemství rozluštíte okamžitě a nad něčím jen nevěřícně kroutíte hlavou, ale pořád to ještě ujde. Kam povede třetí díl, je myslím každému jasné, ale na jedno přečtení je to dobré.

04.04.2023 3 z 5

Pohřběte své mrtvé Pohřběte své mrtvé Louise Penny

Měla jsem tu čest přečíst si šest případů z krásné vesničky Three Pines a jejího okolí. Až na to, že tohle nebylo lehké čtení.
Probíhají tu současně tři dějové linie. Vražda ve sklepě Quebecké knihovny mě moc nezaujala. Bylo tu moc jmen, ale ani samotné téma mi nebylo moc blízké, spíš mi to přišlo jako omáčka kolem celého hlavního příběhu.
Byla jsem ráda, že tentokrát dostal více prostoru Beauvier a sám dořešil případ mrtvého poustevníka, nicméně nemůžu říct, že bych z konečného rozuzlení byla nadšená. Bylo to opravdu smutné, ale to nejsmutnější mělo teprve přijít. Od samého začátku jsem tušili, jak asi dopadne teroristický útok. Bylo to srdceryvné čtení, u kterého jsem brečela, jak malá holka.
Inspektora Gamache jsem si velice oblíbila, ale potýká se s velice nepříjemnými překážkami. Sice všechno ustojí, ale i myslím, že by bylo fajn, kdyby ho všechny strasti alespoň pro jednou nechaly na pokoji.
Moc se těším na další díl. Tento byl prozatím nejsilnější a nejsmutnější.

29.03.2023 5 z 5

Řekni mé jméno Řekni mé jméno Julie Kenner

Stark trilog jsem četla jako první, a možná proto se mi to líbilo víc. Teď to bylo jen z větší části opakování, neboli stejné jako ve Strak trilog.
Sylvie na mě žádný dojem neudělala. Na jednu stranu životem zkušená, ale v některých ohledech zatraceně naivní. A na Jacksona jsem si ještě ucelený názor neudělala. I když se to četlo téměř samo, tak i přesto se tu našla spousta chyb. Sexu tu bylo až vtíravě moc a velmi často jsem přeskakovala. A jejich konverzace byla taky kapitola sama pro sebe.
Neříkám, že to bylo špatné, ale velmi předvídatelné a neoriginální. Přečtu si celou sérii, abych byla v obraze, ale je to velmi podobné předchozí sérii.

14.03.2023 3 z 5

Prvorozená Prvorozená Nora Roberts

Velmi zajímavá detektivka s napínavým a zapeklitým dějem.
Jake se mi moc líbil, jen Cal byla podle mého jako ledová královna, možná na konci pozměnila svůj přístup k oběma rodinám, ale podle mě zůstávala pořád zatvrzelá a ne příliš přístupná.
Nedovedu si představit, jak by se s únosem dítěte vyrovnávala jakákoliv matka. Susan se sice stáhla do sebe, ale pořád fungovala.
Konec byl pro mě velkým překvapením, ale chtělo to ještě nějaký dovětek. Na ten zrychlený konec si snad nezvyknu.
P.S.: Na to, na co přišli hlavní hrdinové v průběhu vyšetřování, by nepřišel ani Sherlock Holmes. Trochu ulítlá představa. Jinak se mi to moc líbilo.

10.03.2023 4 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Byl to celkem povedený příběh, ale mrzí mě, že se z této série pomalu vytrácí pečení a vaření.
Opravdu nevím, jak správně popsat Maddie. Byla v neustálém pohybu a její osobnost se mi nepřiblížila. Ostatní postavy mi přišly charakterově pestřejší, jen Nickovi trvalo dlouhou dobu než se konečně ke všemu vyjádřil. Pořád chtěl něco vysvětlovat, ale nedostal se ke slovu, chudák:-)
Téma příběhu bylo velmi zajímavé, ale více se rozebíraly problémy mezi snobskou společností a vaření ustupovalo hodně do pozadí.
Prostředí Chorvatska bylo krásně popsané. V tomto směru plní kniha přesně svůj účel a na chvilku unikám z reality do romantického prostředí. Těším se na další únik.

06.03.2023 4 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

(SPOILER) Po přečtení minulého dílu jsem si říkala, že to musím brát trochu s nadhledem a věčně nekritizovat. To mi vydrželo zhruba první kapitolu. Mohlo mě napadnout, že se tam objeví nesmrtelný Jurek, který má nadpřirozené schopnosti i možnosti, jak se komukoli dostat na kobylku. Snad se tato série nepřejmenuje na nepřemožitelného Jurka, protože by mě nepřekvapilo, kdyby se opět vrátil. Linna tu téměř nevystupoval a všechno řešila Saga. Konec taky nic moc, skoro jsem zralá na antidepresiva.
I přesto všechno se to neskutečně dobře četlo a i když tu byly velké nesrovnalosti, náhody a absurdity, tak jsem hltala slovo od slova. Vážně jsem z toho nadšená, i když zrovna neskáču radostí nad smutným koncem. Moc se těším na další díly, ale chvilku si počkám, tento byl zatím poslední, co jsem sehnala.

03.03.2023 5 z 5

Něco nádherného Něco nádherného Judith McNaught

Něco nádherného je něco, co jsem si po dlouhé době potřebovala přečíst.
Oba hlavní hrdinové byli někdy na ránu, jindy naprosto úžasní, ale bez pochyby patřili k sobě. Myslela jsem, že půjde o příběh, který mě už nepřekvapí ani ničím nedojme, ale opak je pravdou. Bylo to něco nádherného. Více slov není třeba.

27.02.2023 5 z 5

Hladový duch Hladový duch Louise Penny

Inu, ani nevím, jak správně popsat, jak to na mě zapůsobilo. Opět se setkáváme s nezaměnitelným a poklidným stylem psaní o malé krásné vesničce, v krásné krajině a jejich obyvatelích. Ale bohužel se toto prostředí se stává magnetem na vraždy. I když je oběť (skoro) pro všechny naprosto neznámá.
Nevím proč, ale celá kniha působila na můj vkus až moc těžkopádně, ani jsem se nedokázala pořádně začíst. Staly se tu velmi zajímavé události, nad kterými zůstával rozum stát, ale i tak mi tam něco chybělo a někdy naopak přebývalo.
Konec mě dosti zklamal, nebo to byla jen konkrétní osoba a její jednání? Nicméně jsem velice zvědavá, kam se příběh posune dál a jaký bude život těchto obyvatel, když se některým obrátil naruby.

17.02.2023 3 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Tyto romány jsou velmi čtivě napsané. Potěší i pobaví, ale nic většího nečekejte.
Jess se mi vůbec nezamlouvala. Zpočátku velmi nedůtklivá, ale ani postupem času jsem u ní nezaznamenala nějaký vetší posun v chování. Podle mě byla velmi sebestředná a nestálá. Na posledních pár stránkách přece jen trochu pookřála, ale asi bych se s ní nepřátelila. Na škole jsme taky měli pár šprtek, ale kluci si jich moc nevšímali. Tohle jsem brala jako parodii na vážný vztah. Nicméně Blake byl skvělej do morku kostí.
Inu, nejsem si jistá jestli by tento vztah přežil realitu. Ale díky takovým románům je možné i nemožné.
Pěkné, ale vracet se k tomu nebudu.

13.02.2023 4 z 5

Oživlý kámen Oživlý kámen Louise Penny

Tentokrát nikdo v malé vesničce Three Pines nezemřel. Vražda se konala o kousek dál a to v krásném hotýlku, kde se schází lepší společnost. Mezi hosty nesmí chybět inspektor Gamache se svou drahou polovičkou. Ovšem jejich výročí naruší nečekaná vražda jednoho z hostů. Gamache se ujímá svých povinností a se svým týmem tuto poněkud nešťastnou záhadu řeší.
Celý příběh měl trochu jinou atmosféru, ale vůbec ničemu to nevadilo, bylo to příjemné zpestření. Samozřejmně negativní nádech celé knihy opanovala bohatá pokrytecká rodinka. Na konci se v jistých směrech vzduch mezi nimi pročistil, ale i tak nebylo o co stát.
Vraha jednoho ze členů této rodiny jsem nečekala, a motiv byl jen další třešinkou. Vskutku originální případ do posledního písmenka.
V neposlední řadě jsem jsem čekala nějaký posun v Gamachově osobním případu, ale řešila se jiná stránka z jeho života. Osobně doufám, že se vše vyřeší. Jen se po přečtení na některé osoby dívám trochu jinak, než z počátku.
Opět velice klidné a příjemné čtení tentokrát z jiných koutů. I když tu Thee Pines nehrálo tak velkou roli myslím, že si jí ještě užijeme do sytosti.

10.02.2023 4 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Tento díl se mi líbil ze všech nejvíc. Jediné, co nebo spíš kdo mě tak trochu štval, byla Emily. Na začátku se chovala jako rozmazlená pipi, která se později začne divit, co je Henry ve skutečnosti zač a jaká je jeho minulost. Ale byla to jen malá výhybka, která potřebovala vyústit do krásného závěru s azylem.
Ale když všechny maličkosti pominu, bylo to super čtení od české autorky. Jak je vidět, i mezi českými autory se najde pár unikátů. Velká škoda, že dílů není víc, opět jsem se výborně pobavila. Určitě se k sérii vrátím

06.02.2023 5 z 5

Nejkrutější měsíc Nejkrutější měsíc Louise Penny

Jestli to takhle půjde dál, tak v malebné vesničce s názvem Three Pines zůstane jen Clara s Peterem a možná Gabri. Hodně předbíhám, zvláště když jsem ještě nepřečetla všechno, ale pomalu se mi tahle série vrývá pod kůži.
Začátek začíná velice klidně a nikdo nic moc zvláštního neřeší. Teprve po vraždě začíná napětí lehce houstnout a kromě vraždy řeší Gamache nejen svoje vlastní problémy, ale i problémy ve svém pracovním týmu.
Na konci mi v kroužku s podezřelými chyběl už jen Hercule Poirot, který by to vyřešil stejně bravurně a tentokrát mě i vrah překvapil.
Bylo to velice zajímavé a příjemné čtení a brzy se pustím do čtení dalšího dílu, protože mě velice zajímá, jak Gamachův tým pracuje a rozkrývá další tajemství. Velice mě zajímá, jak se bude vyvíjet Arnotův případ. Myslím, že se ještě máme na co těšit.

27.01.2023 4 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

První díl se mi možná líbil o něco víc. I tento nebyl špatný, ale někdy to bylo až moc přitažené za vlasy. Tak jako v prvním díle, i tady se našla nudnější část, ale byla pěkně okořeněná trefnými poznámkami Paige a Michaela.
Jo se mi celkem líbila, i přes hysterický začátek a poněkud plačtivější konec, to byla super ženská. Robert se oproti prvnímu dílu taky dosti změnil, ale když muži potkají tu pravou, tak se z nich stávají měkoty.
Bylo to pěkné romantické čtení a já si je v budoucnu ráda připomenu. Teď už zbývá, jen to uzavřít.

24.01.2023 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

I když to byl velice napínavý a čtivý příběh, tak jdu bohužel proti proudu. Nebylo to zrovna příjemné čtení, ale po přečtení pasáže o pašerácích, jsem pomalu ztrácela odvahu na další kapitoly. Sice to byla jen malá vsuvka, ale přineslo mi to negativní pohled na celou knihu
Možný spoiler:
Pachatele nebylo vůbec těžké odhadnout, zvláště po přečtení anotace. Tady se ani nikdo jiný nenabízel a po přečtení dalších indícií si spojíte i motiv. Některé části působí jen těžko uvěřitelně, skoro jako v Kobře 11.
Více než nadšená jsem byla málem až znechucená ( i když je na druhou stranu pravda, že oběti si svůj osud zasloužili.)
Četlo se to opravdu dobře, ale kniha mi nedala to, co jsem očekávala. Ale ani to mě neodradí od přečtení dalších dílů.

20.01.2023 3 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Příběh se mi líbil mnohem víc, než ten minulý. Jediné, co mě mrzí je, že se tu tolik nepeklo a nevařilo. Ale zůstává nádherný popis krajiny a okolí. Po přečtení mám velkou chuť nasednout na letadlo směr Island a hodit všechno za hlavu. To bylo opravdu dokonalé.
Lucy se mi moc líbila. Velice rychle se zocelila a stala se z ní sebevědomá žena, která si ví se vším rady. Ještě jsem čekala, že se tam objeví její staří známí a dojde k nějaké potyčce a vyříkání, ale nemůžu napsat, že by to příběhu chybělo. I tady se objevilo lehké drama s Alexem.
Opět se mi to velice líbilo a těším se na další díl.

16.01.2023 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

I když napíšu, že to byla prozatím nejhorší kniha z celé série, tak si pořád drží slušnou úroveň.
Možný spoiler:
Na youtube se objeví video s mladou ženou, která je později nalezena zavražděna trýznivým způsobem. Vyšetřování se ujímá těhotná Margot. Ne, že by byla úplně zabedněná, ale přišla mi úplně zbytečná, protože na nic zásadního nepřišla. Bez Joony to nebylo ono. A když se tam konečně objeví, poměrně dlouhou dobu se dává dohromady. Případ řeší sám za sebe, stejně tak vyšetřovací tým a každý věří někomu a něčemu jinému.
Vraha bych v žádném případě netipla, přišlo mi to hlavně dosti nelogické. Ovšem teprve konec mě hodně zklamal, proto doufám, že právě konec tohoto dílu nebude mít neblahý vliv na další případ. Stejně mi to přišlo v jistých směrech nedořešené. Ale jinak se mi to až na nějaké nesrovnalosti a drobnosti líbilo.

11.01.2023 4 z 5