petraj30 petraj30 komentáře u knih

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Bylo to krásně a poutavě napsané, ale číst taková zvěrstva nebylo vůbec jednoduché.
Patrik začíná řešit záhadnou vraždu muže, zastřeleného ve svém bytě. Erika má starosti se svou rodinou a hlavně se svou sestrou a do toho Mellberg a jeho výstřednosti.
Možný spoiler:
Jak se to odehrálo se Samem a Annie mě napadlo hned na začátku, ale pak jsem si řekla, že to asi pravda nebude. Pak bych možná hned zjistila, kdo je vrah, ale i tak to bylo pro mě velké překvapení. Historická dějová linka byla smutná, ale myslím, že dopadla líp než mohla. Co ovšem nikdy nepochopím je, jak někdo může vyváznout bez trestu za neustálé týrání a vyhrožování ženě a malým dětem. Velká škoda, že tak odporného tvora nic nepostihne a nebude to mít nějakou dohru. Moc mě to mrzí.
Nicméně to byl poutavý a zajímavý příběh a já se těším na pokračování.

01.12.2023 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Nemůžu napsat, že by mě tento díl nějak víc bavil. Nebyl špatný, ale víc se i líbila ta omáčka okolo hlavních postav a hokejistů, to bylo opravdu bezkonkurenční.
Hunter se mi na rozdíl od minulých dílů fakt moc líbil, jen mám rozporuplné pocity z Demi. Nevím čím to bude, jen mi v některých chvílích úplně nesedla.
Prozatím nejhorší díl, ale nejlepší hlášky.
Mimochodem, Rupi s Hollisem bych chtěla poznat osobně.

27.11.2023 3 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Velmi zajímavý příběh, který začíná v dávné minulosti, stejně, jako všechny ostatní.
Možný spoiler:
Erik, Magnus, Kenneth a Christian, tak tato jména byla skloňována ve všech pádech. Ale co provedli tak strašného a kdo se jim mstí? Spisovatelka si s touto knihou dost vyhrála, protože v knize se velmi mlžilo a hlavní podstata příběhu se odehrává až na úplném konci. Můj mozek stagnoval a hlavní pachatel mi neustále unikal.
Nicméně to byl velmi poutavý, smutný a velmi originální příběh, kdy jsem chápala motiv, ale ...Je mi z toho smutno.
Moc se těším na další díl, protože poslední věta signalizovala zajímavý vývoj událostí pro příště.

24.11.2023 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

První díl se mi líbil o maličko víc, ale tenhle rozhodně špatný nebyl. Několikrát jsem se musela smát i nahlas. Dialogy byly skvělé, jen to bylo místy zdlouhavé. Těším se na další díl.
I když příběhy jsou určeny především pro puberťáky, mně se moc líbí.

20.11.2023 4 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Byl to moc krásný a dojemný příběh. Měla jsem trochu obavy kvůli tématu, ale byly to jen střípky z minulosti.
Možný spoiler
Erika se rozhodla vypátrat něco o své matce. Už od prvního dílu jsem byla překvapená, jak "vřelé" má vztahy se svou sestrou, když jejich matka jim takovou náklonnost nikdy nedopřála. V tomto díle se dozvíme, jak Elsy vyrůstala a co všechno musela protrpět.
Vraha jsem čirou náhodou poznala hned, ale díky postupům vyšetřování si nikdy nejsem ničím jistá.
Těším se na další díl, protože konec otevíral vrátka novým osobám a novým vztahům. Mimořádně povedená série.

17.11.2023 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Po čase jsem opět vzala do ruky román pro mládež a kupodivu jsem vůbec nebyla zklamaná. Jo, je to román pro mladší ročníky, ale mě se to strašně líbilo. Styl psaní je úžasný.
Summer je mladé ztřeštěné telátko, ale v dobrém slova smyslu. Colin je jako každý jiný kluk, který potřebuje čas. A pak už to jede.
Nebyla to je obyčejná romanťárna podobná mnoha jiným. Fakt se mi to líbilo a těším se na další díl

13.11.2023 4 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Jelikož se mi velmi tenčí zásoba knih Chrise Cartera, musím si je dávkovat postupně. Ne, že bych měla nouzi o knihy, ale Carterův nezaměnitelný styl mi fakt chyběl. Závidím všem, co jsou u prvního dílu.
Po té, co se najde neuvěřitelně zavražděná modelka, Robert s Carlosem spojí své síly s FBI a vyplouvají na povrch další vraždy. Fisherová občas přišla se zajímavými postřehy, ale taky dělala chyby, že jsem pochybovala o její způsobilosti.
Možný spoiler
Společnými silami a horko těžko pro mě pochopitelnými praktikami nakonec vraha dopadli, ale jak to všechno přesně proběhlo, si raději přečtěte sami. Rozhodně se nudit nebudete.
Jen se mi zdálo, že tento díl postrádá ony pověstné popisy vražd, ale ta životní moudra taky nebyla k zahození.
Někdo je závislý na drogách, já jsem závislá na Carterovkách. Nevím, jak dlouho to vydržím, když teď vím, o čem to bude příště. Tak zase někdy v budoucnu se budu moc těšit.

10.11.2023 5 z 5

Věčný polibek temnot Věčný polibek temnot Jeaniene Frost

Začátek byl o ničem a konec byl velmi rychle vyřešený. Nic moc nového jsem se nedozvěděla. To už se mi první díl líbil o něco víc. Celá kniha byla zbytečná, stačil pouze napsat dovětek k minulé sérii

07.11.2023 2 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Chvilku trvalo, než se všichni představili a pak konečně přišla na řadu vražda, která měla působit jako sebevražda. Do toho ještě do města dorazí skupinka lidí, točící reality show...a přijde další vražda. Patrik dělá co může, ale jak už jsem několikrát psala "to jejich vyšetřování" prostě pokulhává. Ale moc se mi to líbí.
Možný spoiler:
Velmi dlouho jsem tápala, kdo může být vrah a jak všechny vraždy spolu souvisí. Linku z minulosti jsem taky nemohla k nikomu konkrétnímu přiřadit. Tak jsem si jednoduše řekla, že pachatel se ještě neobjevil a chytí ho až na konci. Až teprve po přečtení mi všechno zapadlo na své místo. A byla jsem hodně překvapená.
Moc se těším na pokračování.
P.S.: Myslím, že jediným smolařem byl Mellberg. Skoro mi ho bylo až líto.

03.11.2023 5 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Kdyby se to spojilo s minulou sérií a šikovně poskládalo, tak bych z toho byla nadšenější. Ne že bych se přímo nudila, ale kvůli nesmyslnému uspořádání knih jsem se z těch minulých dílů dozvěděla víc. Sice se mi líbilo jejich spojení, ale nebylo to nic převratného. Přečtu si poslední díl, ale taky vím jak to skončí. Žádný zázrak nečekám, ale dobře se to čte.

31.10.2023 3 z 5

Kameník Kameník Camilla Läckberg

Možný spoiler
Nebylo mi zrovna nejlépe, když jsem po dočtení zpracovávala veškeré dojmy. Byl to bravurně napsaný příběh, kde nechybí napětí. Nicméně mě překvapila tak čirá nenávist vůči ostatním a hlavně dětem, že ještě teď nevycházím z údivu.
Patrik raději uteče od nervózní manželky do práce a věnuje se případu zavražděného dítěte. Sice mi pořád nejdou do hlavy jejich postupy vyšetřování, ale stane se tu tolik zajímavých věcí, že to ostatní je rázem zapomenuto.
Kdo by mohl být pachatelem mě napadlo, až po přečtení jistých kapitol z minulosti, kde už nefiguruje jen Agnes, a k tomu se staly i další okolnosti. Případ sice vyřešili, ale hlavní pachatelky vyvázly moc lacino.
Už další díl bude jistě velmi napínavý, ale myslím, že bylo jasné, jak to s Annou musí dopadnout. O tom zase jindy.
I když to byl ponurý a depresivní příběh, zaslouží si plný počet. Skvělé čtení.

27.10.2023 5 z 5

Z hrobu Z hrobu Jeaniene Frost

S přimhouřenýma očima se podle mě jedná o nejlepší díl. Paradoxně asi proto, že je poslední. Všechno skončilo a zároveň něco nového začínalo. Mohl být ještě jeden díl abychom se dozvěděli něco o soužití nové postavy a těch ostatních...asi už blázním, protože jsem tuto sérii příliš nechválila, ale tento díl byl oproti minulým ucházející.
Teď se vrhnu na Svět nočních lovců, abych se dozvěděla kdo a co je Denise atd., ale mrzí mě, že se už asi nic nedočtu o Vladovi a Ianovi. A světe div se. Říkám škoda.

23.10.2023 3 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

I další pokračování se dobře vyvedlo. První díl se mi líbil o maličko víc, ale myslím, že další díly budou taky velmi povedené.
Možný spoiler:
Už podle názvu se dá očekávat hlavní téma. Nicméně to nebylo popisováno do velké hloubky a hlavně se řešilo více věcí najednou, nejen x otázek okolo případu, ale taky vztahy mezi hlavními hrdiny.
Erika mi lezla z větší části na nervy, ale přikláním to k jejímu stavu. Patrik mi je velmi sympatický a jistě dobrý vyšetřovatel, ale já si nemůžu pomoct, mně to švédské vyšetřování prostě nesedí.
Samozřejmě mě mrzelo, jak tento díl skončil, ale když tu řádí banda posedlých fanatiků, není se čemu divit. Ještě pořád si zvykám na vysoký počet jmen a hlavně jejich podobnost.
Velmi se těším na další díl, protože na konci vězel velký otazník, co se s ostatními bude dít dál

13.10.2023 4 z 5

Jeden hrob za druhým Jeden hrob za druhým Jeaniene Frost

Přijde mi, že si spisovatelka ukousla až moc velké sousto a nevěděla, jak s ním pořádně naložit. Je to příběh upírů, a na to že se tu pohybuje kromě upírů ještě něco jiného jsme si už zvykli, ale lovec čarodějnic? Vážně?
Ještěže už zbývá jen poslední díl, protože kvalita už hodně poklesla. Ještě doufám, že se v závěru opět setkáme i ostatními upíry, bez nich to teď nebylo ono

10.10.2023 2 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Ani jsem to nečekala, ale byla jsem opravdu překvapená. Chytlo mě to od první věty a musela jsem to dočíst do konce. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na podivná jména a jejich počet, ale dalo se v tom všem orientovat. Co mi ale hodně vadilo, bylo vyšetřování. Ve Švédsku zřejmě všechno řeší jinak, ale vyšetřovatelé dělali přímo diletantské chyby. Já vím, přečetla jsem pár detektivek a už bych jim fušovala do řemesla, ale i spisovatelka na tom byla lépe než oni.
Nicméně jsem s výsledkem velmi spokojená a těším se na pokračování

05.10.2023 5 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Čím dál víc to postrádá napětí, krvavé a bojové scénky jsou jen parodií a bohužel už tu nebylo nic nového. Konec signalizoval něco zajímavého v příštím díle, tak jen doufám, že pointa vydrží.
Pořád se to dobře čte, ale začíná to drhnout. Snad si ty dva poslední díly udrží svou úroveň.
SPOILER:
U pátého dílu zřejmě nastává zlom. Mezi čtvrtým a pátým dílem jsem si měla přečíst sérii Svět nočních lovců, kde už si někteří hrdinové z této série našli své protějšky. No, nějak to nezapadá do všech souvislostí a mám v tom trochu chaos, co se s kým stalo.
Tak jdu do šestého dílu.

03.10.2023 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

První dva díly byly neskutečně dobré, ale u posledního dílu si nejsem jistá, jestli to psal stejný spisovatel. Všechno více méně sedělo, ale bylo to velmi silně překombinované a horko těžko uvěřitelné. Nad něčím by se dalo zamhouřit oko, ale to ostatní bylo až příliš. Prostě "patláma, paprťála."
Nějakým zázrakem mě napadla myšlenka, jak by to celé mohlo dopadnout, ale byly chvíle kdy jsem pochybovala nejen o všech postavách, ale dokonce i sama o sobě. Inu, nějak jsem se nespletla a bohužel mě konec tímto trochu zklamal. Nicméně byla to neuvěřitelně napínavá jízda. O tom, kdo se z koho nakonec vyklubal a jakou všichni ostatní měli úlohu, mi spala brada. Sice tu nebylo řečeno úplně všechno a konec by taky zasloužil ještě několik větiček, ale dá se to domyslet.
Spoiler:
Byly chvíle, kdy jsem byla přesvědčená, že Sarah/Bishopova matka jsou jen výplodem Samovi fantazie. Měla informace, které si vyměňovali pouze Sam s Poolem, a k těm by přišla jedině, kdyby Sama celou dobu odposlouchávala.

I přes ta negativa, která jsme napsala, musím uznat, že se celá série výborně četla a mně se moc líbila. Nedám plně hodnocení, ale byla jsem nadšená. Spisovatel má velmi bujnou fantazii.

29.09.2023 4 z 5

Předurčena do hrobu Předurčena do hrobu Jeaniene Frost

Myslím, že by by stačil jeden díl, maximálně dva, ale tohle je jen zbytečně natahované, nemá to žádnou váhu a Cat mi pomalu začíná jít na nervy.. Kdyby byl každý díl o někom jiném, bylo by to mnohem lepší. Sice se to pořád dobře čte, ale už se objevují i pasáže, které přeskakuju. První díl byl překombinovaný, ale čím víc dílů mám za sebou, říkám si, v čem asi spisovatelka jede, že má tak bujnou fantazii.
Možný spoiler:
Myslí, že už se stalo asi všechno, co se mělo stát. Nebo přeměna Cat byl jen začátek? Co přijde dál?

26.09.2023 3 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tohle byla parádní jízda. Ani jsem nečekala, že všechny díly budou spolu úzce souviset, ale o to zajímavější je sledovat další další zápletky kolem hlavního pachatele. Proto jsem již nebyla překvapená, že kniha byla zakončená velmi zajímavým stylem, ne s otevřeným konce, nýbrž nedokončenou větou.
Někdy to začínalo být až překombinované a byly tu velké shody okolností a náhod, ale nemohla jsem se odtrhnout, i když pár věcí bylo vyloženě do očí bijících.
Líbilo se mi to mnohem víc, než úvodní díl a velmi se těším na pokračování.
Možný spoiler:
I když se mi všichni vyšetřovatelé velmi zamlouvají, jsem hodně zvědavá jakou roli hraje můj oblíbenec Sam. Že bych se spletla v úsudku?
A musím uznat, že Bishop je fakt borec. I když jsem vyhrazená vůči takovým zvěrstvům, je to velmi zvláštní člověk.

22.09.2023 5 z 5

Nenávist až za hrob Nenávist až za hrob Jeaniene Frost

Pomalu se začínám ptát sama sebe, co v těch dalších dílech ještě může být. Možná tak jedna dvě záležitosti, ale to je vše. Myslím, že do sedmičky to bude už jen zbytečně nafouklé a překombinovaně překombinované. Krvavé scénky už působí jako parodie a napětí se úplně vytratilo. Snad to nezabalím předčasně, ale jde to z kopce.
Je mi líto, že mám poněkud odlišný názor než ostatní.

19.09.2023 3 z 5