Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Vydařený díl severské série. Promyšlené, napínavé, něco trochu přemrštěné, ale to jsem u Keplera zvyklá a tady toho nebylo až tak moc. Na podrobné popisy úplně všeho už jsem si taky zvykla a je to vlastně moc fajn, protože vás vtáhne do děje.

03.12.2023 4 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Zatím jsem ji nedočetla, stále přemýšlím, proč bych vlastně měla? Přeházené kapitoly mi velmi brzy ukázaly, co mě čeká, dovedu si představit, co se bude dít dál, vlastně nic moc. Stále přemýšlím, proč ty kapitoly přeházela? Nefunguje to tak jak u jiných autorů, kde dochází k náhledům do minulosti, budoucnosti, prolínání dějů... tohle je chaos. Jednu hvězdu dávám za obálku a za kapičku humoru, kterou jsem tam zaznamenala. Jinak je to škoda, možná, kdyby to napsala opravdu jako román, kterým půjdeme pěkně popořádku, tak by to mělo i nějaké to tajemství a lépe by se do postav dalo vžít.

14.11.2023 1 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tento díl řadím k těm povedenějším, byl hodně promyšlený, napínavý i dost smutný. Už jsem si zvykla na podrobné popisy nejen prostředí a postav, ale i vražd a neskutečnou nesmrtelnost Joony, ale co jeho blízcí? Ti umírat mohou? Byl to vydařený díl, i když jsem si občas říkala, že chování některých hrdinů je nereálné, těším se na další díl.

11.11.2023 4 z 5

Knihkupkyně z Dachau Knihkupkyně z Dachau Shari J. Ryan

Čekala jsem opět nějakou velkou lásku v koncentráku, ale o tom se tu nedočteme. Je to příběh z pohledu dvou žen. Grace zdědí knihkupectví v Německu a vydává se hledat pravdu, líbilo se mi, jak ji postupně odhalovala čtením papírů od babičky. Dějové linky se tak prolínají, chvíli jsme s babičkou Matyldou a chvíli v současnosti s Grace. Matylda zažila velmi smutné dospívání, bojovala za svoji lásku a byla ochotná udělat cokoliv. Autorka zde zachycuje i myšlení německých rodin, proč dělali některá rozhodnutí, jak se mohly také rozpadat jejich rodiny a jak jedni svoje rodiny hledají a jiní je raději opouštějí. Příběh velké lásky a naděje, ale i napětí, jak to všechno dopadne. Odhalování minulosti je pozvolné a udržuje čtenáře v napětí. Co se dělo v koncentráku se dozvíme jen okrajově.

28.10.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Krásná kniha, krásná obálka, úžasný příběh. Začíná poklidně až romanticky, Tori se zamiluje a z poslušné dcery a hospodyňky se stává trošku rebelka, ale pak nastává dramatický zvrat a příběh už není tak laskavý a romantický. Naše hrdinka zažívá jednu ránu za druhou a ve své sedmnáctileté naivnosti volí asi tu nejhorší cestu, jak z toho ven. Kniha je plná bolesti, smutku a ran osudu. Odehrává se během 20 let života Viktorie, kde sledujeme její plynutí jako řeka, její pády a znovu povstání, její rozhodnutí mnohdy velmi nešťastná, ale také vítězství. Příběh je napsaný až poeticky, autorka nás vším tím smutkem provází v propletenci s přírodou, kterou popisuje tak dokonale, že se do příběhu krásně vnoříte a plujete. Jsem ráda, že bude zdobit moji knihovnu.

05.10.2023 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tuto část série řadím k té lepší. Děj se prolíná i do minulosti, kde se stalo něco, co nyní musí být potrestáno. Dílo je dobře propracováno, je zde hodně postav, o kterých si myslíte, že jsou jen odbočkou, ale kdo ví, jestli nebudou nakonec nejdůležitější. Promyšleno a zamotáno. Brutalita tu rozhodně nechybí, ale to už ke Keplerům tak nějak patří.

30.09.2023 4 z 5

Až na ten konec dobrý Až na ten konec dobrý Pavel Tomeš

Hodnotím plným počtem, protože tato kniha si to zaslouží. Je výborně literárně zpracovaná, promyšlená, propletená, chytrá a navíc vtipná. Ano najdou se tam i hluchá místa, ale to mi vůbec nevadilo, vždy jsem se na čtení těšila a moc mě zajímalo, jak se dnes ti tři mají a co zase dědek vymyslí. Ano smála jsem se občas i nahlas a některé hlášky se nám zaryjí do naší domácí mluvy, protože jsme četli s manželem oba a víme...

26.09.2023 5 z 5

Čas primadon Čas primadon Naďa Horáková

Příběh zasazen do Brna, což mě hodně bavilo, protože se zde i hodně mluví o prostředí Brna, o různých sochách, náměstích, hospůdkách a to mě hodně bavilo. Samotné pátrání, po tom, co se stalo mi přišlo ne až tak zdařilé a v mnoha oblastech až neuvěřitelné, ale četlo se to dobře, i milostná linka se objevila a hodně informací o hodinkách a špercích. Takže taková naučná detektivka.

26.09.2023 3 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Dva zavraždění hned na úvod, hodně postav, krátké kapitoly, nějací podezřelí a navíc změny jmen. Příběh vyžaduje pozorného čtenáře, který si to nakonec dovede užít. Je to propletené s minulostí, často si řekneme, že už je to jasné, že víme, kdo to udělal a nakonec to tak není nebo je? Oceňuji osobní linku vyšetřovatelky, která má děti, to mi v mnoha podobných detektivních sériích chybí, jako by ty vyšetřovatelky nemusely prát a vařit, ale tady je to jiné a to mě dost bavilo. Atmosféra na pracovišti mnohdy vře, ale to je také ze života, takže příběh uvěřitelný, propracovaný a propletený, konec trochu přemrštěný. Určitě přečtu další díl.

31.08.2023 4 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Dočteno před týdnem a teď jsem musela asi 5 minut přemýšlet, kdo že byl ten vrah. Konec uspěchaný, vyhrocený. Celkově nechápu tak velké hodnocení, napětí skoro žádné, vyšetřování taky místy dost chaotické. Líbí se mi, že vím zase kousek víc o Erice a jejím soukromí, ale jinak brzy zapomenu. Přišlo mi to takové prázdné.

20.08.2023 3 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Tento díl mě hodně bavil. Děj pěkně odsýpá, když už si myslíte, že je vše vyřešeno, tak není a zaplete se to znovu. Příjemná detektivka z reálného prostředí, opravdu uvěřitelná a není tam ani tolik politiky jak jsem se obávala. Zajímavé je také zavzpomínat, jak to bylo v době, kdy nebylo tolik techniky včetně mobilů.

01.08.2023 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Nikdy nesuď člověka, když nevíš, co prožil. Tohle je krásná ukázka tohoto rčení. Román je depresivní, v mnoha částech smutný a hrdinové jsou politováníhodní. Stojí za to dočíst do konce, protože tam se teprve odehraje to naše AHA! Kniha moc pěkně promlouvá ke čtenáři přirozeným jazykem odpovídajícím věku hrdinů i jejich společenskému postavení, tím pádem se čte jedním dechem, je velmi uvěřitelná a vtáhne do děje.

21.07.2023 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Asi si dám na chvíli od Keplerů pokoj, už je toho moc. V knize se setkáme asi se vším, co patří do akční detektivky. Vraždy začne vyšetřovat těhotná vyšetřovatelka, což vám autor připomene v každé scéně, ve které se vyskytne. Dále tu máme psychiatrickou léčebnu, nějakou rychlou jízdu v autě, únosy, přestřelky, zázračné přežívání hlavních hrdinů, to celé protkané milostnou linkou a nechybí ani kýčovité scény, kdy přeživší s několika smrtelnými ranami opouštějí hořící objekt. Je tu taky pár brutálně zavražděných, kteří se ovšem mohli bránit, ale neudělali to, nechápu. Mnoho vaty, mnoho popisů, mnoho opakujícího se, mnoho času s knihou.

09.07.2023 3 z 5

Ravensbrück: Františka Klementová vzpomíná Ravensbrück: Františka Klementová vzpomíná Františka Klementová

Úžasné autentické dílo, které si na nic nehraje. Jasně a výstižně popisuje dění nejen v koncentračním táboře, ale i cestu zpět domů, která nebyla snadná. Dozvíme se zde hodně o pocitech a vztazích v koncentračním táboře, o tom, jak to tam chodilo a vypadalo, ale i o tom, co dokázalo vězňům udělat radost.

02.07.2023 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Úžasné, i když téma smutné. Krásný košatý jazyk a styl psaní mě vedou k přečtení dalších autorčiných knih. Škoda, že jich už nebude více.

22.06.2023 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Horor to nebyl. Nebála jsem se vůbec, za to jsem se pěkně bavila a dokonce i smála. Kniha je poutavě napsaná, jsou tam přemrštěné i nepochopitelné situace, ale v kombinaci s komentáři hlavního hrdiny mi to vůbec nevadilo a fakt jsem se bavila. Velmi pěkně autor zachycuje jeho myšlenkové pochody, jak si poradit sám v takové situaci a co vše se dokáže honit hlavou! Tak nějak jsem očekávala jaká bude pravda, ale až takový konec jsem nečekala.

21.06.2023 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Kniha se mi líbila, je svižně napsaná, děj ubíhá, vše vypadá normálně až do doby, než přijde mlha. Pak začne být situace napínavá, strašidelná, zoufale neřešitelná a pro hrdiny neuvěřitelná. Krásně jsou zde vykresleny myšlenkové pochody Moniky a mnohdy mi i vykouzlily úsměv na tváři. Takže mě kniha vážně bavila, přečteno téměř jedním dechem.

28.05.2023 4 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Opět super, celá série se mi moc líbí. Děj pěkně gradoval a zase jsme se dozvěděli něco nového i z oblasti sokolnictví, techniky, počítačů, egyptské mytologie... líbí se mi, že jsou autorčiny knihy uvěřitelné, pochopitelné, napínavé. Těším se na další

12.05.2023 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Perfektní! Sérii čtu postupně a tato část byla zatím nejlepší. Příběh je úžasně vystavěn, spousta napínavých akcí, ale ne přímo superhrdinství Joony, což se mi moc líbilo. Scény jsou uvěřitelné, co se zdá neuvěřitelné je časem vysvětleno. Nakoukneme i do minulosti hlavního hrdiny. Těším se na další pokračování.

30.04.2023 5 z 5

Vlaštovčí kopec Vlaštovčí kopec Donna Everhart

Pro mě spíše oddechová kniha, kdy velmi brzy pochopíme, kam bude celý příběh směřovat a jak asi skončí. Ano je tam popsán těžký život v pracovních táborech, těžké osudy lidí tam pracujících. Co mě trochu rušilo byl styl psaní, který se změní třeba i během jednoho odstavce, kdy autorka píše ve 3 osobě a pak sklouzne do osoby první. Jinak pěkný příběh, který mohl být ovšem klidně kratší.

16.04.2023 4 z 5