Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Maják Maják Zdeňka Martincová

Kniha se dá opravdu přečíst během odpoledne, má jen kolem 150 stran. Chvílemi to bylo silné, chvílemi velmi naivní, i když se autorka snažila držet tajemství, tak si myslím, že se to moc nepovedlo, tak nějak jsem to prokoukla brzy a pak už mi přišly některé pasáže nesmyslné. Viktorie jako psycholožka je zde vykreslena dost nešťastně a rozhodně by se měla na tohle povolání se svojí povahou vykašlat :-)

09.09.2022 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Perfektně napsáno. Zobrazeny pocity hlavní hrdinky, která své prožitky promítá do psaní a malování. Velmi pěkně popsané vztahy i to jak se snažili zapomenout aspoň na chvíli na svoji katastrofální situaci. Vkládané vzpomínky nás nutí uvědomit si, že je dobré vážit si chvil, kdy se máme dobře! Dočteme se, co všechno museli podstoupit a zvládnout, aby mohli přežít. Hvězdu ubírám za konec, který mohl být více rozpracován, asi to byl autorčin záměr, ale já bych moc chtěla vědět...

29.08.2022 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tohle bylo podle mě slabší dílo. Stávalo se mi, že čtu a nevím o čem, myšlenkami jsem jinde, prostě mě to nedokázalo vtáhnout. Děj rozjetý do několika případů se mi líbil, ale nelogičnost a odbíhání od tématu mě spíše rušilo. Čtu sérii postupně, což doporučuji pro lepší orientaci ve vztazích i minulosti.

27.08.2022 3 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Horor to není, ale dobré to bylo. Začátek pro mě trochu slabší, mám ráda, když jsou věci uvěřitelné, ale pak se to rozjelo a moc mě to bavilo, přečteno během pár hodin, ten konec mě moc nepřekvapil, trochu jsem to tipovala. Děj byl napínavý i tím, že se střídalo vyprávění z různých pohledů a kapitola končila většinou v tom nejlepším.

14.08.2022 4 z 5

Smrt jako umění Smrt jako umění Laurence Anholt

Začátek dobrý, pak ale horší a horší a ke konci už jsem si říkala, že to snad ani nedočtu, nezajímavé, nenapínavé, chvílemi úplně praštěné. Jakoby se autor snažil, co nejvíce šokovat, ale mnohdy to bylo laciné, předvídatelné a spíše k smíchu.

30.07.2022 1 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Dle mého zbytečně překombinované, zamotané, jako by autorka byla nadšená z prvního dílu a chtěla se vyšvihnout ještě něčím lepším, ale to se moc nepovedlo. Doufám, že další budou normálnější. Něco bylo zcela předvídatelné, něco bylo nepochopitelně nesmyslné, něco originální, ale kdybych četla tento díl jako první od autorky, tak už si asi její knihy nepřečtu.

08.07.2022 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Zbytečně moc stran, kde se řeší stále to stejné, nemělo to napětí, chvílemi zcela zbytečné zabíhání děje, divím se, že jsem to fakt dočetla a konec se mi nelíbil vůbec, ukončeno vlastně strašně rychle na to, jak to všechno dlouho trvalo.

03.07.2022 2 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Pěkně napsané, Josie se mi líbila a přála jsem jí ať není suspendovaná a může vyšetřovat naplno. Četlo se to velmi dobře, pořád se něco děje a je nad čím přemýšlet. Vrhám se na další díl

29.05.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Napětí jsem nepocítila za celou dobu, rozhodně jsem četla lepší knihy. Je to sousedský propletenec, který je totálně překombinovaný. Vraha jsem tipovala asi v polovině knihy a nemýlila jsem se, což mě zklamalo, protože tam byly postavy, které měly rozhodně větší motiv k vraždě.

18.05.2022 3 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Jediné plus, že se to četlo svižně, takže to nebyla až taková ztráta času. Thriller to nebyl, napětí velmi málo, zápletka průhledná, další děj předvídatelný, konfliktní situace nepravděpodobné. Přidávám jednu hvězdu za netradiční vhled do problematiky domácího soužití.

09.05.2022 3 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Nelíbil se mi styl vyšetřování, policii se do toho pletl kde kdo a není divu, protože jim to taky všechno vyslepičili a vozili je i na místa činů. Jinak druhá půlka o hodně lepší.

01.05.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Jak už tu bylo několikrát, začátek slabší, vztahy mezi jednotlivými kamarády ne moc hezké, jejich charaktery taky nic moc. Asi od poloviny se to pěkně rozjelo a moc mě to bavilo, sledujeme dění z pohledu některé z postav a v nejnapínavějším skončí kapitola a začneme u někoho jiného, kniha se prakticky nedá odložit, protože stále chcete vědět, jak to s kým dopadne.

19.04.2022 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Kniha mě bavila, pořád se něco děje, je to propletené, hodně jmen a situací, napětí tam také bylo, ale vadilo mi, jaký je David superhrdina, všem je jasné, že přežije, když to má tolik dalších dílů :-) ale co všechno přežil!!!! Kdyby se do nesnází dostal jednou - dvakrát, tak neřeknu, měl štěstí, je dobrej, ale tohle už bylo fakt moc. Nicméně časem si přečtu určitě další.

14.04.2022 3 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Moc pěkně napsaná kniha, kterou bych přirovnala ke knížce Kde zpívají raci. Příběh promyšlený, poetický, ke konci i dost napínavý. Vtáhne do děje, přála jsem si vědět, co každý den dělají, jak se jejich osudy vyvíjejí a můžu říct, že asi u žádné knihy jsem tolik neplakala nejen dojetím, radostí, ale i smutkem nad osudem hlavních hrdinů. Trochu mi vadilo jak se vyřešily rodinné poměry Gabriela, bylo to až moc dokonalé, ale jinak pěkně propracované všechny vztahy i zápletky.

07.04.2022 5 z 5

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Zase trochu jiný příběh z války, nejsou zde koncentráky, ale hrůzy války se zde projevují, nicméně prvky hudby, které jsou nedílnou součástí, celý příběh odlehčují. Ale i tak jsem se celou dobu bála jak to dopadne, moc pěkně jsou zde popsané pocity jak matky, tak její dcery, co obě prožívají, jak vnímají danou situaci.

07.04.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Byl to netradiční thriller, kdy jsme hodně se skupinou vyšetřovatelů, je to hodně o jejich myšlenkových pochodech, co koho napadlo, jak to a ono udělat, některé pasáže jsem měla pocit, že se i opakují a neustále omílají dokola, ale bavilo mě to, pořád se něco dělo, bylo to napínavé a vše dopodrobna vysvětlené.

23.03.2022 4 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Hezky propletené, mnohem víc se mi líbila linka z minulosti. Nemocný klučina, kvůli kterému všechno vzniklo mě dost štval, jak už tu bylo psáno jeho vyjadřování a chování neodpovídá věku, ale jinak pěkně vykreslené postavy i vztahy, závěr až moc předvídatelný.

18.03.2022 4 z 5

V knize jsou pěkně popsané pocity Lindy, která je odsouzená. Co všechno prožívá ve vězení a jak se s tím snaží vyrovnat a žít. Návrat domů je pro ni větší rána než rozsudek, ale dalo se to čekat a i ona se s tím pere a snaží se situaci vyřešit. Pěkně popsané i chápání dětského myšlení.

05.03.2022 4 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Taková pohádka se vším všudy, přes strašidla až po dobrý konec. Líbil se mi náhled do dob dávno minulých, hlavně na chování lidí.

01.03.2022 3 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Za mě některé pasáže hodně napínavé, dobře propletené, propracované a matoucí, většina knihy se neodehrává na ledovcích, ale ve městě před odjezdem na ledovec. Zjišťujeme, že není všechno tak jak se původně zdálo.

27.02.2022 4 z 5