Peggy2711 Peggy2711 komentáře u knih

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Příběhy několika lidí, které se nakonec protnou. Každý má nějaké problémy, nějaké tajemství a každý z nich udělal řadu nepochopitelných rozhodnutí a to mi dost vadilo. Napětí minimální, thriller rozhodně ne, je zde dost sexu a ponaučení, na co všechno člověk může naletět a jak pak špatně může dopadnout.

09.04.2023 3 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Brzy jsem zjistila, že je kniha zbytečně dlouhá a tak jsem k ní přistupovala, vůbec nic se nestalo, když jsem občas nějaký ten odstavec přeskočila nebo stránku jen prolétla očima. Napětí pramalé, horor v žádném případě, nějaká duchařina, ale tím, že rádoby strašidelné momenty byly rozepsány na tolika stranách, tak jsem se nedokázala ani bát. Líbilo se mi, že byl hlavní hrdina spisovatel a taky jeho románek s Mattie, který ovšem autor vyřešil pro mě dost nevhodně. Tak jsem se ujistila, že po Kingovi zase dlouho nesáhnu.

09.04.2023 2 z 5

Hadí oči Hadí oči Isabella Maldonado

Perfektní, stejně jako Šifra a už se těším na Sokolníka. Hlavní plus v této sérii vidím v tom, že nám autorka ukazuje, jak se vyšetřovatelé pomalými krůčky dostávají k vrahovi, všechno postupně odhalují a my můžeme přemýšlet s nimi, kterým směrem se vydat. Vše je tím pádem reálné a uvěřitelné, žádní superhdinové a zběsilé honičky se nekonají.

19.03.2023 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Také se mi víc líbil Hypnotizér, ale bylo to asi tím prostředím, ve kterém se pohybujeme u Paganiniho. Pár neuvěřitelných scén a superhrdinských zásahů mě také nutí ubrat hvězdu. Jinak pěkně rozpracované postavy.

13.03.2023 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Perfektní, nadčasové. Přesně vystižené jednání lidí jak se chovají, když se jich nemoc netýká a pak, když se jich týkat začne, úplně jak v Covidu.

05.03.2023 5 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Kniha vypráví příběh zoufalého muže, který ztratil tragicky ženu. Po její smrti nachází truhlu, která skrývá manželčino tajemství, to se mu však neodhalí hned a on sám začne pátrat po tom, co jeho žena započala. Zároveň se dozvídá spousty tajemství z manželčina dětství a dospívání. Příběh je protkán lehkými náznaky duchařiny nebo jen představami truchlícího mladého muže? Kniha se mi líbila, byla i napínavá, ale horor to určitě není. Hvězdu ubírám za konec.

27.02.2023 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Na vánoce jsem dostala Pavouka, proto jsem se rozhodla pustit do série od začátku. Stále se divím, jak to, že mě tato série minula a začínám s ní až teď? Hypnotizér byl perfektní, moc se mi líbily zápletky, zvraty, prolínání do minulosti, kniha má spoustu stran, ale čte se báječně a vše pěkně plyne, neztrácíte se v postavách a ději. Ale ten konec se mi nelíbil, to bylo přehnané. Prozatím to dvojici autorů odpouštím a vrhnu se brzy na další díl série, ať se pročtu k tomu vánočnímu daru :-)

17.02.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Kniha vypráví o rodině Veroniky, čteme ji z pohledu jak Veroniky, tak jejich dětí a to příběh pěkně oživuje. Vztahy jsou napjaté, mnohdy vyhrocené, činy unáhlené, ale to už tak v krizových situacích bývá. Četlo se velmi dobře, občas jsem se usmívala, občas mi bylo úzko a občas mě velmi štvala. Popisy některých dnů mi přišly až neuvěřitelné, co všechno ta Verča stihla, ale jinak věřím, že takové rodinné vztahy existují a najde se zde aspoň trochu každý.

03.02.2023 4 z 5

Nebezpečná minulost Nebezpečná minulost David Morrell

Tak já mám pocit, že se tam pořádně začalo něco dít až hodně za půlkou, pak bylo zvratů dost a pár pěkných překvapení. Ale mnohé scény jsem si vůbec neuměla představit, pak už mi to přišlo až nesmyslné. Mám raději reálnější díla, kde věřím, že se to tak může stát, ale tady tomu tak nebylo. Každopádně dobrý námět a možná kdyby to byl film, bylo by to lepší.

09.01.2023 3 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Už na začátku vás zahltí spousta jmen a rodinných vztahů, ke kterým se opět vrátíte až na konci knihy. Celkově bych řekla, že kniha měla hodně takových hluchých a zbytečných míst, což narušovalo běh příběhu. Jinak zase nový pohled na válečné období, osvojování dětí a lásku rodičů, tentokrát otců, která jim dávala sílu přežít. Rozhodně jsem četla z tohoto období lepší a propracovanější knihy.

29.12.2022 3 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

Pěkně si nás autorka povodila, každou chvíli to vypadalo na jiného viníka a jiný scénář událostí. Kniha se mi líbila, pořád se něco děje, rozvíjí se i soukromí hlavních hrdinů, o kterém se jistě dozvíme víc v dalších dílech. Konec hodně překvapivý. Dvojice vyšetřovatelů hodně originální a Brody super.

16.12.2022 4 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Mám přečtené i předchozí díly série a musím říct, že končím. Už mě to nebaví pořád číst jak se vraždí v řadách policie a jejich příbuzných. Tento díl mě vůbec nebavil a vím jistě, že velmi brzy zapomenu, co se tam vlastně dělo. Bylo to nepochopitelně nakombinované a propletené, žádná velká akce a napětí. Dočetla jsem snad jen proto, abych zjistila motiv tolika vražd a abych se ujistila, že je ten motiv dosti nepravděpodobný. Opravdu jsem četla mnohem propracovanější thrillery.

03.12.2022 3 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Skvělá detektivka, výborně vše navazuje, prolíná se, je to uvěřitelné a perfektně napsané, jako by tam byl čtenář přítomen. Ale vadilo mi, že aktuální případ je spíše v pozadí jako by ho ani nevyšetřovali a čekali až Tomáš nastuduje starý případ a zjistí jestli je možné, aby byl pachatel stejný.

24.11.2022 4 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Dozvíme se něco málo ze života vikingů a zažijeme dva napínavé romantické příběhy. Kniha se mi moc líbila, i když tento žánr moc nečtu. Konec byl přeslazený až moc, ale ráda si přečtu další díl. Lehce zde také nahlédneme do práce archeologů. Hvězdu ubírám za souseda a hlavně za to, jak to s ním autorka vyřešila.

19.11.2022 4 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Moc mě tento díl bavil, strašně mě zajímalo, jak se to mohlo stát a jak autor buduje různé teorie a možná vysvětlení a propletení s druhým případem prostě skvělé. Čtivé, vše vysvětlené, pěkně prolínající se, opravdu moc zdařilé dílo.

08.11.2022 5 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Mně se kniha líbila, i když ze začátku byla vážně jako pro náctileté, tak mě vrhla do vzpomínek na mé podobné problémy v tomto věku a bylo hezké zavzpomínat na první lásky. Moc se mi líbila linka tajemství, které Jana postupně odhalovala a jak se s tím vypořádala nejen ona.

29.10.2022 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Lepší než Promlčení. Moc pěkně vykreslené charaktery postav. Místy byl děj spíše nepravděpodobný, ale nakonec si to celé nějak sedlo. Dobré, pouštím se do dalšího dílu.

21.10.2022 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Jako prvotina průměrné, četla jsem první Mizení a to mě navnadilo, nedá se to srovnat. Tento příběh mi připadala spíše jako vyprávění o tom co bylo, nejedná se o žádné velké vyšetřování a pátrání, jako thriller bych to určitě neoznačila a i nad označením detektivka bych dlouho přemýšlela. Ale Březinu nevzdávám, čtu postupně a je lepší a lepší.

21.10.2022 2 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Kniha se čte velmi dobře a svižně, vše je propletené, ale dobře vysvětlené. Jen mi vadí, že já jako čtenář chápu spoustu souvislostí dřív, než šéfka Josie, že se některé skutečnosti omílají dost podrobně a ze všech možných úhlů, když šikovný čtenář už to dávno pochopil.

19.10.2022 4 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Trvalo mi, než jsem se začetla, dokonce jsem chtěla knihu odložit, hlavně kvůli manželce Vincenta. Ale pak jsme se dostávali hlouběji do soukromí všech vyšetřovatelů a v tom je kniha originální, většinou víme jen něco málo o hlavním vyšetřovateli, ale tady jsou skvěle popsané životní osudy všech v týmu a každý má nějaké tajemství a starosti. Nakonec mě to moc bavilo až mi bylo líto, že je konec.

25.09.2022 4 z 5