pedroK Online pedroK komentáře u knih

Úkryt před světlem Úkryt před světlem Barbara Erskine

Po jiných Barbařiných románech mi toto přišlo zdlouhavé, rozvláčné, děj se vlekl, nedočetla jsem. Pro mě zklamání.

11.07.2018 1 z 5

Šepoty v písku Šepoty v písku Barbara Erskine

No, přečetla jsem, protože mám ráda staroegyptskou tématiku, ale musím říct, že jsem se chvílemi nudila. nemělo to jiskru jiných Barbařiných románů.

11.07.2018 3 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Čtivá, historická i romantická. Ráda jsem se dověděla něco z historie a zároveň prožila dobrodružný a emocionálně plný život Eleyne. Za mě dobrá volba! Líbilo se moc! Není moc takto dobře namíchaných románů.

11.07.2018 5 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Kniha dobrodružná, historická i romantická. Čtivě psaná. Pohltila mě ta dvojí dějová linie Isobel a Clare. Autorka umí psát o pocitech i místech tak, že vás vtáhne do knihy, víte o každém detailu, aniž by vás to přehlcovalo. Četla jsem i jiné autorčiny knihy, tato byla pro mě nejlepší, nejživější!

11.07.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Ćekala jsem mnohem víc. Kniha je čtivá. Ale je to bohapustý harlekýn a nic víc. Rozhodně nebudu ztrácet čas čtením dalších dílů. Nic vám nedá, je naprosto předvídatelná a dočetla jsem ji jen "z povinnosti." Sice oddychovka, ale nudná. Nezasmějete se, nic vás nenutí se zamyslet.. možná kdyby vám bylo 16, bude ji vnímat jinak. Tři hvězdy dávám za čtivost a ucelenost příběhu. Ačkoli byl psán v přítomném čase, což mi taky nesedí, a nereálnost příběhu pomíjím zcela...pohádka.

06.07.2018 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Knihu jsem přečetla kdysi na gymnáziu. Byla to povinná četba, tak co se dalo dělat. A ještěže tak! Od té doby jsem přečetla od pana spisovatele téměř vše. Dokáže psát o válce tak, že zaujme muže i ženy. Díky němu jste v zákopu s hladovými zmrzlými vojáky, v koncentráku bojujete o život mezi ubožáky, kteří už kráčí smrti v ústrety, ve studené dílně ztrácíte naději na živobytí celé vaší rodiny, když po ulici mašíruje hnědý mor. A se ztrácející se nadějí hledíte na lodě lisabonského přístavu, zda-li i na vás za oceánem čeká vysvobození. To je pan Remarque.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Už jsem Gatsbyho četla dávno na gymnáziu. Ale přečtu si ho znovu kvůli čtenářské výzvě a kvůli tomu, jak báječný a srdcově napsaný příběh to je. Film byl stejně dobrý a Leo má na tom zásluhu trochu taky :)

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Četla jsem v mládí. A já vám nevím, literární důležitost tohoto díla jsem v tom nenašla. Četla jsem Komu zvoní hrana a to byla panečku kniha! K tomuto už se nevrátím. Na mě moc unylé.

19.03.2018 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Četla jsem kdysi na gymnáziu. Dojem to ve mně nechalo hluboký. Při zkoušení jsem řekla profesorce, že to byla nejhorší kniha , co jsem četla. Nikoli kvalitou, ale hrozným obsahem. Kniha je napsaná dost hustě. Nevrátím se k ní. Ale nezapomenu.

19.03.2018 3 z 5

Memento Memento Radek John

Ve své době jsem knih s touto tématikou přečetla vícero a myslím, že mě coby drog neznalou puberťačku uvedly do problematiky docela syrově. A tak to má být. Chcete experimentovat s pervitinem? Je to frajeřina? Tak napřed trochu teoretické přípravy v podobě Mementa. Drogová problematika je příliš komplexní záležitost, než aby se dala uvést jednou větou. A je to i vidět v těchto knihách. Motivace k braní drog jsou různé. Ale pokaždé úplně špatné. Děti, čtěte!! Rodiče, strčte to dětem, aby četly!!

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Báječný příběh, krásně napsaný. Vůbec jsem netušila, jak skvělý příběh to je. Skvěle vykreslené postavy, prostředí, doba. I film byl hezký, ale kniha je kniha. Doporučuji, bylo to dobrodružné, místy romantické, když byla Scarlett ještě mládě, místy realistické, a tím lépe.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Neuvěřitelný příběh. Kniha je napsaná poutavě a čtivě. Četla jsem před lety a dodnes si pamatuju dojem, jaký na mě stránky dělaly. Ležela jsem nemocná v peřinách a viděla, jak všichni čtou Betty Mahmoodyovou, tak jsem po ní trochu nedůvěřivě sáhla taky. Přecejen jsem v té době jela kingovky a horůrky...Bylo to mé první setkání s orientem a zarylo se mi do paměti. Nechtěla bych tam být ani v té době, kdy byla válka, ani po ní. Strach Betty byl vlastně úplně ze všeho, co se kolem ní mihlo. Úplně každý ji mohl zradil, každá hloupost mohla znamenat konec snahy o útěk domů i s dcerou. Byla ve strašlivém riziku a díkybohu měla štěstí na pár správných lidí a dobře to dopadlo.

19.03.2018 5 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Pro mě nejpůsobivější kniha pohádek celého mého dětství. Ano, já sama i dětem jsem četla bratry Grimmovi, ale náboj ruských pohádek to teda nemělo. Můj synek je takový odránadovečera neposeda. Když jsem ho potřebovala fakt přikovat do postele, neb chořel, musela jsem mu číst. A chtěl něco strašidelného! Chacha, tak to se dobře schovej pod peřinu, hošíčku, Kostěj nesmrtelný a Baba Jaga kostlivá noha přichází! Obrázky strašidelné! Jak těm zvířatům svítí oheň z očí, baba Jaga se rozhání koštětem letíc v hmoždíři, na plotě hadi a lebky se svítícíma očima..To nezapomene ani on stejně jako já po celých 30 let! Fakt ležel ani nedutal. Dceři jsem to v pěti číst nemohla, ta se bála moc. Hošíček to ustál, ale chladným ho to nenechalo :) Skvělé pohádky, skvělé ilustrace!

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Je to krásný příběh nenaplněné lásky. Je to pořád nahoru, dolů. Už už si myslíte, že to výjde, že to musí vyjít a stane se něco velkého, co je zase na čas oddělí. Krásné milostné dopisy, ze kterých pocity jen tryskají. To vás nenechá chladnými. Původní příběh lásky se prolíná s moderním příběhem lásky, která má jen o trochu jinak rozdané karty, ale i tady platí, že vždycky chceme to, co nemáme. Jojo umí psát příběhy, které v životě potkají každého z nás. Každého se to téma někdy dotkne a záleží na člověku, jak dlouho ten dotek cítí. Někdo 40 let.

15.03.2018 5 z 5

Mládí v hajzlu - Kompletní deníky 1-7 Mládí v hajzlu - Kompletní deníky 1-7 C. D. Payne

Ne všechny díly byly tak skvělé jako třeba první tři, čtyři. První mě šokovala a musela jsem pak číst dál. Ale pro mě nejlepší byla trojka. Já jsem se smála až hýkala..i na veřejnosti. A jak jsem to sledovala kolem sebe, nebyla jsem jediná. Jak se jede na dovolenou s partou, vždycky nějakou vezmu. Vždycky na ni dojde :)

09.03.2018 5 z 5

O koníčku Sultánovi O koníčku Sultánovi Alfred Wellm

V dětství jsem ji milovala a na to, že jsem čtení považovala za věc školní, takže nuda a hnus, tuto knihu jsem si v knihovně pujčovala opakovaně. Ikdyž byla trochu smutná, možná proto mě oslovila, že byla jaksi ze života..

09.03.2018 5 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Neuvěřitelně silná lovestory psaná životem. Vždycky, když narazím na příběh Richenzy a Jindřicha z Lipé, říkám si, jak si lidé svým egem komplikují život. No, nebyl jejich příběh tak komplikovaný jen jejich hrdostí, ale kolikrát už mohla být jejich srdce pospolu, kdyby překonali svou ješitnost.
Původně to měla být kniha do čtenářské výzvy r.2017, ale nestihla jsem ji coby oblíbenou knihu rodičů, prarodičů. Nicméně kniha mě bavila moc. Plná historických faktů, čtivě psaná. Určitě si od paní Vaňkové vezmu další! Velmi příjemné čtení.

07.03.2018 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Krásný příběh, drsná a krásná australská krajina. Čtivě napsáno. Lepší než seriál. Příběh vám zůstane v srdci. Moc ráda vzpomínám a sáhnu jistě po knize znovu.

12.02.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Bezva thriler. Do konce jsem jen tušila, kde se bude točit oběť i vrah. Témata bohužel stále aktuální v dnešní době. Líbí se mi styl psaní s výpověďmi svědků, když ze začátku je problém si ty postavy pamatovat s jejich charaktery, je jich hodně. A dobře a věrohodně jsou i vykreslené hrdinky. Doporučuji. Určitě si od Liane vezmu další knihu.

05.01.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Nezapomenutelné myšlenky, příběh, který vás drtí, nutí vás přemýšlet, jestli je Prot odjinud anebo ne..neuvěřitelná story! Doporučuji číct!! Film byl taky skvělý, knihu však nepředčil.

15.12.2017 5 z 5