patricia8137 patricia8137 komentáře u knih

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Na druhý diel knihy zo série Naturalista som sa veľmi tešila, keďže prvá kniha Šelma sa mi veľmi páčila. Bavilo ma Theove vyšetrovanie a jeho metódy k chyteniu vraha. Knihu hodnotím 5 ⭐, aj keď začiatok knihy bol pre mňa trochu menej zaujímavý, ale potom bol dej napínavejší a zaujímavejší až ma ku koncu pohltil a nedokázala som sa od knihy odtrhnúť.

29.07.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha sa mi veľmi páčila, hneď od začiatku ma vtiahla do deja a za deň som ju prečítala. Veľmi mi sadol štýl autorovho písania. V knihe neboli žiadne zbytočné a zdĺhavé opisy ale jasne a stručne napísaný dej, ktorý ma od začiatku pohltil a udržiaval v istej dávke napätia. Hneď sa púšťam do druhej knihy Hračkář.

25.07.2020 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Ďalšie skvelé pokračovanie príbehu detektíva Rhyma a policajtky Sachovej. Tentokrát prenasledujú nájemného vraha - Tanečník. Ťažko povedať, či je lepšia kniha Sběratel kostí alebo Tanečník, v každom prípade je to opäť skvelá kniha. Vynikajúca detektívka, ktorá vás celú dobu drží v napätí ako to vlastne dopadne a nakoniec vás zaručene prekvapí.

24.07.2020

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moja prvá kniha od JEFFERYHO DEAVERA Sběratel kostí je podľa môjho názoru veľmi slušná detektívka. Hneď od začiatku sa mi zapáčila dvojica Amélia a Lincoln. Za najzaujímavejšiu dejovú líniu považujem rozuzlenie prípadu, hľadanie motívu a chytenie páchateľa. Určite si prečítam aj ďalšie knihy zo série.

24.07.2020 5 z 5

Dieťa ohňa Dieťa ohňa S.K. Tremayne (p)

Musím sa priznať, že som knihu po prečítaní necelej polovice odložila a vrátila som sa k nej po mesiaci, pretože som ten typ čitateľa, ktorý nedokáže mať dlho nedočítanú knihu. Veľmi ma to prekvapilo, pretože knihu Ledové sestry som prečítala za deň a nevedela som sa od nej vôbec odtrhnúť. Prvá polovica knihy bola pre mňa ťažko čitateľná, ale keď som sa dostala ďalej, tak dej začal byť napínavejší a knihu som dočítala. Preto knihu nemôžem ohodnotiť 5⭐.

24.07.2020 4 z 5

Dvojčatá z ľadu Dvojčatá z ľadu Sean Thomas

Wow! Túto knihu som prečítala za 9 hodín a nevedela som sa od nej vôbec odtrhnúť. Hneď mi sadol štýl autorovho písania a vtiahol ma do deja. Neskutočný a zaujímavý príbeh, ktorý si zaslúži všetkých 5 hviezdičiek. V knižnici ma čaká aj druhá kniha od tohto autora, do ktorej sa hneď pustím.

16.02.2020 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Musím súhlasiť s ostatnými čitateľmi, že táto kniha je od autorky najslabšia, ale to ešte neznamená, že sa mi nepáčila. Všetky jej 3 knihy som čítala po sebe, takže som ich porovnávala medzi sebou, a preto túto knihu hodnotím ako najslabšiu, ale aj tak ju hodnotím 5*. Príbeh bol zaujímavý, koniec napínavý.

22.09.2019 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Musím sa priznať, že ani táto kniha (druhá v poradí od autorky) ma nesklamala. Opäť prečítaná jedným dychom. Skvelé čítanie, autorkin štýl písania ma opäť vtiahol hneď do deja, ktorý som si dokázala veľmi ľahko predstaviť. Mám rada knihy, ktoré nie sú zbytočne prekombinované a plné detailov a nezáživných pasáží. Ak sú psycho thrillery vašim obľúbeným žánrom, tak určite odporúčam túto knihu k prečítaniu.

17.09.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha bola výborná, veľmi sa mi páčila. Prečítala som ju na jeden dych, dej bol zaujímavý a napínavý a pri čítaní som mala pocit ako keby som pozerala film. Veľmi sa mi páčilo ako jednoducho som si dokázala predstaviť napísaný dej. Hneď idem siahnuť aj po ostatných knihách. Autorku som hneď zaradila k mojim obľúbeným.

12.09.2019 5 z 5

Deník mého stínu Deník mého stínu Claire Kendal

V knihe sa mi páčil štýl autorkinho písania, ako poňala časť knihy ako denník hlavnej hrdinky Clarissy. Dej bol napínavý a aj téma knihy bola zaujímavá. Odporúčam čitateľom, ktorý preferujú thrillery s napínavým dejom.

05.09.2019 5 z 5

Přiznání Přiznání John Grisham

Po dlhej dobe som konečne siahla po knihe od môjho obľúbeného autora Johna Grishama. Mám rada knihy s právnickou tematikou a táto kniha ma vôbec nesklamala. Dej bol napínavý od začiatku až do konca. Autor mal všetko do detailu premyslené. Kniha dokáže u čitateľa vyvolať množstvo emócií a vtiahnuť ho do deja. Skvelé čítanie.

22.08.2019 5 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Musím sa priznať, že romantické knihy pre mládež nie sú mojím obľúbeným žánrom, veľmi ich nevyhľadávam, ale keďže som prečítala prvý diel Jestli zustanu (potrebovala som si oddýchnuť od detektívnych thrillerov), tak som siahla aj po tejto knihe. Kniha sa mi páčila, bolo to príjemné oddychové čítanie. Autorka Gayle Forman a jej ďalšie knihy si určite nájdu miesto v mojej zbierke kníh. Určite po nich ešte siahnem aj v blízkej budúcnosti.

19.08.2019 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Nerozumiem tomu, ako sa z tejto knihy mohol stať bestseller. Ešte u žiadnej knihy sa mi nestalo, aby som ju tak dlho čítala (resp. stále odkladala a siahala po iných knihách). Knihu som nakoniec dočítala, ale až posledné stránky ma dokázali vtiahnuť do deja. Nie som ten typ čitateľa, ktorý hodnotí knihy negatívne, ale táto kniha ma sklamala. Ale aj napriek tomu skúsim dať autorke Gillian Flynn ešte jednu šancu a siahnem aj po jej ostatných knihách.

16.08.2019 3 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Túto knihu som zvolila ako oddychovú, keďže pred ňou som prečítala bez prestávky zhruba 8 krimi kníh. Kniha mala jednoduchý dej, čítala sa mi veľmi ľahko, nemusela som sa veľmi nad dejom zamýšľať. Dokonca mi pri čítaní aj vypadlo pár sĺz. Som rada, že som túto knihu zvolila, rada si prečítam aj iné žánre (preferujem skôr detektívky, krimi thrillery). Knihu hodnotím pozitívne, ale naozaj slúži len ako oddychovka, keď nemáte chuť čítať nič dlhé a dejovo náročnejšie.

15.08.2019 5 z 5

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Momentálne som dočítala poslednú knihu Druhá obeť (8. knihu) zo série Will Trent. Prečítala som bez prestávky všetky knihy z tejto série a musím povedať, že to bolo zaujímavé čítanie. Všetky knihy hodnotím pozitívne, príbehy boli napínavé a plné zvratov a akcie. Mám rada Karin Slaughter, ale je načase si chvíľu od kriminálnych thrillerov odpočinúť.

12.08.2019 5 z 5

Pavučina Pavučina Karin Slaughter

Pavučina patrí k šiestej knihe (poslednej) zo série Grant County. Opäť výborný príbeh, ktorý vás nenechá v kľude dokiaľ nedočítate poslednú stránku. Tentokrát sa dozvedáme niečo viac o Lene. Koniec knihy bol naozaj nečakaný. Opäť skvelé čítanie.

Bez víry Bez víry Karin Slaughter

Bez víry je piatym dielom série Grant County. Výborný thriller, napätie je stále na vysokej úrovni. Neuveriteľne premyslený príbeh s úžasným ukončením. Karin Slaughter je skvelá autorka, ktorá má každý jeden príbeh premyslený do najmenšieho detailu.

Stigma Stigma Karin Slaughter

Stigma je štvrtým dielom zo série Grant County. Páčilo sa mi prepojenie minulosti a súčasnosti. Čitateľ sa tak dozvedel niečo viac o živote hlavnej postavy - Jeffreyho Tollivera. Skvelé a napínavé čítanie.

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Táto kniha je tretím dielom série kníh od autorky Karin Slaughter. Perfektný príbeh. Autorka má všetko do detailu premyslené. Hltala som stránku za stránkou. Kniha je napínavá hneď od začiatku. Opäť skvelé čítanie.

Smrtící polibek Smrtící polibek Karin Slaughter

Tento príbeh je druhým dielom zo série Grant County. Príbeh bol opäť výborne prepracovaný, nechýbali zvraty a akcie. Karin Slaughter dokáže čitateľa vtiahnuť do deja, ktorý je nečakaný a napínavý. Skvelé čítanie, určite odporúčam.