Stigma

Stigma https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19586/bmid_grant-county-stigma-19586.jpg 4 250 250

Grant County série

Na policejní stanici přijíždí soudní patoložka Sára Lintonová, aby si promluvila se svým bývalým manželem Jeffreyem Tolliverem. Poklidná návštěva se ale zvrhne v děsivou noční můru. Do budovy vtrhnou dva ozbrojení muži, zabijí několik policistů a všechny ostatní zajmou jako rukojmí. Nikdo nepochybuje, že brutální dvojice zastřelí každého, kdo se jim pokusí zkřížit smrtící plán zlikvidovat Tollivera. Zatímco se kolegové zajatých policistů usilovně snaží zjistit totožnost útočníků a vypracovat plán, jak zachránit rukojmí bez dalšího krveprolití, vyděšená Sára přemýšlí, proč si vrahové zvolili za cíl právě jejího bývalého muže. Vzpomíná, jak před dvanácti lety upravil důkazy z místa činu, aby kryl svého kolegu, podezřelého z vraždy. Sářina důvěra v manžela tehdy utrpěla vážnou trhlinu, ale mohla tato epizoda předznamenat i dnešní tragické události? Přišli se brutální zabijáci pomstít za hříchy minulosti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Indelible , 2004

WaN635
29.01.2024 5 z 5

Tak to byla síla, ten začátek to byl masakr a to doslova.
Zatím nejlepší díl této série a stále se nestačím divit, jak se svět za těch 20 let změnil.

Mišutamyš
27.05.2023 5 z 5

Právě už asi podesáté čtu tuhle knihu a nepřestávám žasnout nad genialitou autorky.
Od chvíle, co vyšla Zběsilost, první ze série, jsem přečetla od téhle ženské všechno, co napsala. A víte co? Všechno bylo skvělé.
Za cca dvacet let, co u nás její knihy vycházejí opravdu nemám co vytknout.
Joo, vlastně možná jedinou věc - mohla by psát rychleji. :-)

monte
11.05.2023 3 z 5

Mám ráda knihy této autorky, ale tento díl mě příliš nenadchnul

IHT
02.12.2022 5 z 5

Ctu serii postupne, ale v tehle mi zpocatku dost nesedelo stridani dvou casovych linek. Zpocatku to ponekud drhlo - v linkach se hodne lisil vztah Sary k Jeffreymu. Ke konci se to vsak sladilo a uznavam, ze to bylo promyslene dobre a take finalni gradace byla velmi prijemna a ctiva.

judith141
09.09.2022 5 z 5

Tento díl byl spíš takový oddechový, méně brutality, konec trochu hodně rychlý. Ale prolínání dvou časových linek jsem si dokonale užila!

ludek.n
08.04.2022 3 z 5

Hříchy minulosti zasahují svými důsledky do současnosti, která se na policejní stanici v Heartsdale proměňuje v děsivou noční můru. Soudní patoložka Sára Lintonová se utíká ke vzpomínkám, aby objevila východisko ze vzniklé krize. Karin Slaughterová nás tentokráte vezme na retrospektivní výlet proti proudu času, přičemž nás zavede dokonce ještě před události prvního románu celé série a dám nám nahlédnout do samých počátků mileneckého vztahu Sáry a jejího budoucího manžela, šerifa Jeffreye Tollivera. Retrospektiva je to notně hrubá a ušpiněná. Pokud byste čekali nějakou romantickou love story, budete těžce zklamáni. Jižanské městečko Sylacauga je totiž všechno jiné, jen ne to nejpříjemnější místo na Zemi. A je vlastně úplně jedno, jste-li místní hvězda nebo poslední outsider. Při nahlédnutí za závěsy jsem měl často pocit, že depresivnější prostředí snad ani neexistuje. Ty odpudivé provinční ksichty místních „hrdinů“ a patolízalů mě strašily ještě dlouho po dočtení knihy. Připočtěte nesmyslné a zcela pomýlené násilí Erica Kendalla, jehož psychologický profil spadá do kolonky psychopat, a je jasné, že tohle není žádné uhlazené čtení pro příjemné večery. Ani mě nenapadá, co si z něj vzít dobrého pro sebe sama…

petraj30
12.05.2020 5 z 5

Tak tohle byl zatím nejlepší díl z celé řady. Sice jsem z počátku nechápala, proč tam jsou dvě časové linky, ale přešlo mě to hned po druhé kapitole. Byla jsem unešená - teď nemyslím na krev a mrtvoly :-) ale celkový příběh. Viděla sem v televizi hodně přepadení, ale v knize to má jiné rozměry a přišlo mi to víc než napínavé a taky mě překvapilo, že přepadení se táhne celou knihou.
Taky jsem byla moc překvapená, že se tu objevila i Amanda. Sice je to stará rašple, ale tady jsem vřele uvítala její kousavé a ironické poznámky. Přišlo mi tím ještě silnější spojení s druhou řadou.
Kniha je pro mě samým příjemným překvapením. Tady nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdami, a to zaslouženě

evka11
29.04.2020 5 z 5

Skvělé!!! Doporučuji!

jarin58
03.03.2020 4 z 5

Super zapletený případ.

MiriamF.
16.11.2019 5 z 5

Opět velmi čtivá kniha, díky návratu do minulosti se více odhalil charakter hlavních hrdinů. Zařadila bych mezi TOP v této sérii.

patricia8137
08.08.2019 5 z 5

Stigma je štvrtým dielom zo série Grant County. Páčilo sa mi prepojenie minulosti a súčasnosti. Čitateľ sa tak dozvedel niečo viac o živote hlavnej postavy - Jeffreyho Tollivera. Skvelé a napínavé čítanie.

pepa4081
21.07.2019 3 z 5

Mám rád knihy Karin Slaugther a delší dobu jsem od ní nic nečetl. I po čase jsem poznal všechny hlavní postavy, jen mi hlavně ze začátku trochu vadila přemíra toho cituji: „šoustání“. Naštěstí jsem se už naučil tyhle pasáže přeskakovat.
Knížku jsem už kdysi četl a snad proto mi připadala zvlášť ke konci trochu rozvláčná a konec naopak příliš rychlý. Jde o standardní detektivku, kterou mohu zvlášť příznivcům drsnější školy doporučit.
Uspokojivé.

Eva514
29.03.2019

Prolínání přítomnosti z minulostí mi docela vadí. Jen je to prostě opět přitažené za vlasy. Nesmí samozřejmě chybět u toho spousta dětí při přepadení, jinak by to snad ani nebylo ono... kdybych měla jinou knihu sáhnu radši po ní..

irva
08.02.2019 1 z 5

Za mě nejslabší autorčina kniha.

Peslik
23.08.2018 3 z 5

Tak trochu oddechové čtení a asi jedna z nejslabších knih ze série, ale to mě neodradí od přečtení dalších dílů.

Liggy
17.06.2018 3 z 5

Méně brutální kniha, než ty předchozí.
Zápletka - pro mne nepochopitelný motiv zločinců.

myshmother
14.05.2018 5 z 5

Z této řady zatím nejlepší (čtu popořadě). Střídání přítomnosti s minulostí mi vyhovuje. Mám ráda rozplétaní starých záhad. :-)

petra4080
28.02.2018 3 z 5

Toto považuji zatím za nejslabší knihu autorky. Co mě baví je proplétání minulosti s přítomností, jinak je příběh lehce přitažený za vlasy.

Jája92
27.01.2018 4 z 5

Další kniha od mé oblíbené autorky. Výborně propleté příběhy a charaktery postav.

Macek58
05.01.2018 4 z 5

První přečtená kniha od této autorky. Zajímavě propletené dva časové dějové línie. Dobré čtení. Jistě sáhnu i na další knihy autorky.

Karin Slaughter
americká, 1971