Stigma

Stigma
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19586/bmid_grant-county-stigma-19586.jpg 4 250 250

Grant County série

Na policejní stanici přijíždí soudní patoložka Sára Lintonová, aby si promluvila se svým bývalým manželem Jeffreyem Tolliverem. Poklidná návštěva se ale zvrhne v děsivou noční můru. Do budovy vtrhnou dva ozbrojení muži, zabijí několik policistů a všechny ostatní zajmou jako rukojmí. Nikdo nepochybuje, že brutální dvojice zastřelí každého, kdo se jim pokusí zkřížit smrtící plán zlikvidovat Tollivera. Zatímco se kolegové zajatých policistů usilovně snaží zjistit totožnost útočníků a vypracovat plán, jak zachránit rukojmí bez dalšího krveprolití, vyděšená Sára přemýšlí, proč si vrahové zvolili za cíl právě jejího bývalého muže. Vzpomíná, jak před dvanácti lety upravil důkazy z místa činu, aby kryl svého kolegu, podezřelého z vraždy. Sářina důvěra v manžela tehdy utrpěla vážnou trhlinu, ale mohla tato epizoda předznamenat i dnešní tragické události? Přišli se brutální zabijáci pomstít za hříchy minulosti?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Indelible , 2004

bekule
08.11.2017 4 z 5

U Karin nezvykle snad poprvé se nevyskytoval žádný šílený, zvrácený zločinec jako v jiných dílech. Prolínání minulosti a současnosti mi nevadilo, spíš naopak je vítám, moc se mi líbilo v Kriminálníkovi. Škoda že nedostala více prostoru Lena, její příběh mě v této sérii zaujal nejvíc. Pro mě překvapení ,poprvé se objevila Amanda Wagnerová, což asi znamená že autorka už od začátku plánovala prolnutí série Grant a série Will Trent.

lalaserka
08.09.2017 4 z 5

Tahle kniha se mi moc nelíbila, místy jsem se nudila. Trošku mi vadilo to časové prolínání, ze začátku jsem se v tom ztrácela.

Rozmarýna Rozm
05.08.2017 2 z 5

Tak zrovna tato kniha mé oblíbené autorky se nezdařila. Místy jsem se dost nudila.

moudivlacek
18.05.2017 5 z 5

I tento příběh se mi líbil, a ani trošku mi nevadí, když je u detektivky či thrilleru trochu romantiky. Naopak to oživí. Ani život není jen bílý či černý, je různě barevný.
Dozvěděli jsme se dost o minulosti ústřední dvojice, hlavně šerifa. A musím říct, že jsem ho obdivovala, jak se z toho děsného prostředí vypracoval a co z něj nakonec je. A u Sáry jsem zas obdivovala její odhodlanost ho zachránit jakýmkoliv způsobem.
Prostě patří k sobě.
Takže u mne dobré. Těším se na další díl.

Aymira
22.09.2016 4 z 5

Příběh z dovolene na Floridě... kde se dozvíme vše o Jeffreyho živote. Dialog se střida s dialogem, takže kniha je opět velmi čtiva. Nicméně cele pojetí mi tentokrát vyzniva trochu amatérsky. Ačkoli se paralelne resi dva případy, tak se vlastně neresi. Navíc Karin zase mírně sklouzla do červené knihovny a ja myslím, že je to u thrilleru zbytečné.

DJANKA
20.05.2016 4 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Mám ráda, když mě kniha hned od prvních stránek vtáhne do děje a to K. Slaughter umí. Prolínání minulosti a současnosti má samozřejmě svůj důvod, ale když jsem se začetla do příběhu a po každé kapitole jsem nutně potřebovala vědět, jak to bude dál a příběh najednou pokračoval v jiné době, tak jsem byla trošku zklamaná. Ale přiznávám , že jen pár řádků, protože napínavé mi připadaly oba příběhy. Za mě je knížka super, jen doporučuji číst sérii popořadě.

ewisek22
21.03.2016 4 z 5

Další velice podařená kniha od Karin. Prolínání současnosti a minulosti mi nevadilo...jen se mi opravdu více záživnější zdála současnost:) Leně se tentokrát nevěnovalo moc pozornosti, což mně vadilo, páč Sára mi přijde strašně nudná:) Z toho důvodu dávám pouhé čtyři hvězdičky.

Dumicek
09.03.2016 5 z 5

Miluji tu autorku a žádná kniha mě od ní nezklamala..Stigma bylo fajn, nevadilo mi skákání z přítomnosti do minulosti...prostě to tak mělo být, aby jsme se dozvěděli proč se stalo to, co se stalo, ale když to shrnu, tak mám stejně radši pokračování s Willem Trentem :)

nejpet
22.06.2015 5 z 5

Za mě byla každá knížka ze série Grant County lepší než ta předchozí. První byla zajímavá, ale nenadchla mě, ze čtvrté jsem nadšená. Na rozdíl od některých názorů níže, mně se prolínání dvou příběhů moc líbilo. Těším se na další díl.

michimuller
10.02.2015 4 z 5

Zvláštní a tak nějak jiná knížka...Četla se mi hůře, naprosto mi nevyhovovaly dvě různé dějové linie minulosti a současnosti. V půlce už jsem byla vzteklá, že si napřed přečtu současný masakr na policejní stanici a pak se možná, ale opravdu jen možná vrátím k tomu zbytku. Ale byla jsem líná a nakonec to přečetla tak jak je. Ve finále mi z toho vyšly dvě povídky, asi nejslabší co jsem kdy od Slaughter přečetla, ale asi neměla svůj den. Rozhodně sáhnu po další její knížce a věřím že bude zase skvělá.

elenji
09.12.2014

Docela slabé,dost mi vadilo to skákání v čase.

cie
25.11.2014 5 z 5

Opět skvělá knížka, tentokrát se řeší a vzájemně prolínají dva případy - jeden z minulosti a jeden ze současnosti, takže čtenář je v neustálém napětí a navíc se doví, jak se vlastně hlavní hrdinové dali dohromady! ;-)

guru
11.09.2014 3 z 5

Osobne nemám rád, keď je dej príliš založený na histórii. Iným ale môže vyhovovať.
Na druhej strane boli odkryté nejaké zaujímavosti z minulosti hlavných postáv.

ovpana
07.06.2014 1 z 5

Zajímavé je pouze zajatí rukojmí na policejní stanici jinak dost nudné nezáživné,ke konci jsem již dost přeskakovala stránky.

Moňa69
28.05.2014 4 z 5

Prolínání minulosti Sáry a Jefferyho s jejich přítomností je zde osvěžujícím prvkem. Stejně jako u Podlosti oceňuji zápletku s odvrženými příbuznými.

michalka S.
01.03.2014 5 z 5

Kniha mela zase uzasny dej.Moc se mi líbilo propojeni minulosti se současností!!

Niraj
10.12.2013 4 z 5

Moje první setkání s touto autorkou. Příběh se odvíjí ve dvou rovinách - v současnosti a minulosti hlavních aktérů. Začátek trošku rozvláčný, konec překvapivý. Jak už psal už někdo níže, i na mě je tam toho babrání ve vztazích moc. Ale jinak fajn napínavá oddechovka. Doporučuji.

šipek
18.11.2013 4 z 5

Tuto autorku detektivních knížek mám moc rád, opět mě Karin nezklamala.

čef
02.08.2013 3 z 5

Dle mého názoru je tato kniha ženský román převlečený za thriller. Na mne příliš mnoho vztahových problémů a lásky až za hrob. Samozřejmě oceňuji jisté literární kvality, kromě účelového šponování děje zde však vidím také hodně povrchnosti a prázdných stran. Určitě se to musí mnoha čtenářkám líbit, já si však Slaughter po druhém románu škrtám. Bye, bye.

Jajulle
10.03.2013 4 z 5

Napínavá, ale podle mně jedna ze slabších děl této autorky.

Karin Slaughter
americká, 1971