patricia8137 patricia8137 komentáře u knih

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Kniha MECHANICKÝ PRINC je druhým dielom fantasy série Pekelné stroje. V tomto dieli sa autorka zameriava hlavne na vzťahy hlavných hrdinov. Podarilo sa jej naozaj precízne vykresliť charaktery postáv a ich prežívanie. Páčilo sa mi, že nám autorka prezradila Willovo tajomstvo a dôvody, prečo sa v prvom diely správal tak nrcitlivo a držal si od každého odstup - okrem jeho parabataia Jema. Na niektoré otázky som dostala odpovede, ale znovu mám plnú hlavu ďalších otázok, už sa neviem dočkať posledného dielu. Vďaka autorke som 2 dni bola totálne ponorená do príbehu, hltala som stránku za stránkou, ocitla som sa v magickom viktoriánskom Londýne a spolu s Tessou prežívala dilemu ľúbostného trojuholníku a ešte veľa ďalšieho.... ale to si prečítajte sami.

22.12.2023

Exit Západ Exit Západ Mohsin Hamid

Kniha EXIT ZÁPAD je mojim prvým stretnutím s autorovou tvorbou. Pakistanský autor, Mohsin Hamid, rozpráva s hlbokou intímnosťou a s pôsobivou vynachádzavosťou nezabudnuteľný, aktuálny, ale zároveň nadčasový príbeh o láske, oddanosti a odvahe. Príbeh je písaný z pohľadu 2 hlavných postáv - Nadie a Saida, ktorí sa do sebe zamilujú. Okrem romantického vzťahu týchto postáv sa autor zaoberá aj problematikou migrantov, keďže v nemenovanej krajine vypukla občianska vojna. Nadia a Said cestujú magickými dverami do iných krajín, kde ich čakajú neľahké skúšky. Sama som bola prekvapená, s akou ľahkosťou sa mi kniha čítala. Vďaka autorovi som mala možnosť nahliadnuť do mysle migrujúcich osôb, ktorí chceli pre seba a svoje rodiny lepšiu budúcnosť. Musím sa priznať, že v knihe boli časti, ktoré sa mi páčili menej, prvá polovica príbehu ma veľmi bavila, ale ako som sa blížia ku koncu, moje nadšenie opadávalo. Celkovo bola kniha veľmi zaujímavá, donútila ma zamyslieť sa a prečítať si o téme migrantov z iného uhla pohľadu.

22.12.2023 4 z 5

Sústreď sa na vraždu Sústreď sa na vraždu Karsten Dusse

Kniha SÚSTREĎ SA NA VRAŽDU je prvým dielom knižnej série s rovnakým názvom a mojou prvou prečítanou knihou od nemeckého autora Karstena Dussa. Musím sa priznať, že keď som sa dozvedela, že sa jedná o mafiánske krimi, tak som mala menšie obavy, či sa mi kniha bude páčiť. Po prečítaní anotácie mi odľahlo, keďže obľubujem knihy, v ktorých sú hlavnými hrdinami advokáti. Keď som sa do knihy pustila, všetky obavy opadli a ja som sa do nej veľmi rýchlo začítala. Najviac sa mi páčili úryvky príručky z kurzu sústredenia, ktoré nájdete na začiatku každej kapitoly. To, ako ich hlavný hrdina Björn využil vo svojom súkromnom, ale hlavne pracovnom živote bolo veľmi vtipné a nápadité. Táto satirická detektívka s prvkami čierneho humoru sa stala v Nemecku bestsellerom a pripravuje sa jej filmové spracovanie, ktoré si určite nenechám ujsť. Čítanie som si užila, príbeh ma pobavil a určite si prečítam aj druhý diel.

22.12.2023 5 z 5

Hriešny Hollywood Hriešny Hollywood Alessandra Torre

Kniha HRIEŠNY HOLLYWOOD je mojou druhou prečítanou knihou od americkej autorky Alessandry Torre. Kapitoly boli písané z pohľadu dievčaťa z malého mesta Summer (rozprávanie v 1. osobe) a z pohľadu hollywoodskej hviezdy Cola (rozprávanie v 3.osobe). Prvé dojmy po prečítaní knihy mám zmiešané. Nemôžem povedať, že by sa mi kniha nepáčila, ale ani sa nestotožňujem s čitateľmi, ktorí ju považujú za skvelú. Asi by som sa priklonila skôr k priemeru. Bolo to nenáročné, pohodové čítanie, niektoré časti sa mi čítali svižne, iné ma naopak potrápili. Kniha ma nesklamala, keďže som nemala od nej žiadne veľké očakávania, ale úplne mi nesadla.

22.12.2023 4 z 5

Mechanická princezná Mechanická princezná Cassandra Clare (p)

Kniha MECHANICKÁ PRINCEZNÁ je tretím a zároveň posledným dielom fantasy série Pekelné stroje. Kniha bola opäť veľmi čtivá, pri čítaní som nevnímala nič naokolo. Po dočítaní si uvedomujem dokonalé prepojenie so sériou Nástroje smrteľníkov, ktorú som čítala ako prvú. Táto séria mi pripomenula niektoré nezodpovedané otázky, ktoré mi autorka v tomto dieli zodpovedala. Som nadmieru spokojná so záverom knihy, bolo to skvelé a hlavne emotívne zakončenie celej série. Veľa vecí sa vysvetlilo, dostala som odpovede na všetky moje otázky. Nebudem porovnávať práve dočítanú sériu Pekelné stroje so sériou Nástroje smrteľníkov. Každá bola v niečom iná a jedinečná, ale aj podobná a známa. Vďaka autorke som si mohla prečítať o osudoch úžasných knižných postáv, ktoré mi navždy zostanú v srdci. S autorkou sa ešte nelúčim, chystám sa na jej ďalšiu knižnú sériu Tajomná temnota.

22.12.2023

Dobrá matka Dobrá matka Sinéad Moriarty

Kniha DOBRÁ MATKA je mojím prvým stretnutím s autorkinou tvorbou. Kapitoly boli prerozprávané z pohľadu hlavných postáv (hlavne Kate, Nick, Jess) ale aj tých vedľajších (napr. Piper, ukážka ich rodinnej atmosféry, život so 4 sestrami). V knihe sa objavili aj úryvky z Bobbyho denníka (najmladší Katin syn). Väčšinu postáv som si zamilovala, stala som sa súčasťou Katinej rodiny a prežívala spolu s nimi všetky radosti aj utrpenia. K Nickovi som nemala žiadne sympatie, neschvalovala som jeho odchod od rodiny, ani to, ako si nevedel nájsť čas na svoje deti. Na druhú stranu, Kate ho pred deťmi neočierňovala, nenadávala naňho, dokonca ho obhajovala. Jess bola na svoj vek veľmi vyspelá, rozumná, to ako sa zmierila so svojou chorobou bolo úctihodné. Tento neuveriteľne silný príbeh bol plný bolesti a smútku, ale tiež plný materinskej, súrodeneckej a priateľskej lásky. Musela som si ho dávkovať postupne, aby som sa vysporiadala so všetkými emóciami, ktoré vo mne vyvolával. Táto kniha mi zostane ešte dlho v hlave, ale myslím si, že nie je vhodná úplne pre každého, keďže  je plná utrpenia a smútku. Popravde ani ja sama by som dobrovoľne nesiahla po takejto knihe, ale z anotácie čitateľ nevyčíta, aké pocity bude prežívať pri čítaní. Určite neľutujem, že som si knihu prečítala, v knižnici ma čaká ešte jedna kniha od autorky, ktorá snáď bude v pozitívnejšom duchu.

30.09.2023 5 z 5

Najtemnejší úsvit Najtemnejší úsvit Aly Martinez

Kniha NAJTEMNEJŠÍ ÚSVIT je prvou časťou strhujúceho, iskrivého dvojdielneho románu pre ženy od bestsellerovej autorky. Príbeh je rozprávaný z pohľadu hlavných postáv Charlotte a Portera - tak sú pomenované aj jednotlivé kapitoly. Obľúbila som si ich, páčili sa mi ich rozhovory, uškŕňala som sa pri ich čítaní. Prežívala som s nimi každé trápenie, smútok, pocit viny. Klobúk dole pred autorkou, ktorá dokáže autenticky popísať negatívne aj pozitívne emócie. Knihu som začala čítať neskoro večer a než som zaspala, prečítala som štvrť knihy. Hneď ako som sa zobudila, mojou prvou myšlienkou bolo otvoriť knihu a pokračovať v čítaní, čo som aj, samozrejme, urobila. Po 4 hodinách nepretržitého čítania som sa dostala na koniec knihy. Po dočítaní som 5 minút pozerala so zaslzenými očami do steny. Po prežitom šoku som išla objednať druhú časť knihy. Keby som ju mala doma, hneď by som sa do nej pustila, keďže kniha mala otvorený koniec. Túto knihu budem odporúčať všetkým, príbeh Vás chytí za srdce, rovnako ako mňa. Aj z najväčšej temnoty a smútku sa môže zrodiť láska.

29.08.2023 5 z 5

Dvere v kúte sveta Dvere v kúte sveta Barbora Vanická

Knihu DVERE V KÚTE SVETA som kupovala pre môjho synovca, ale pred tým, než mu ju dám, som si ju chcela prečítať. Neodradilo ma, že je to fantasy pre deti a mládež, kniha ma svojou anotáciou zaujala a aj fakt, že ju napísala slovenská autorka ešte posilnilo túžbu si knihu prečítať. Hneď po prečítaní prvých kapitol ma príbeh vtiahol do deja. Krátke kapitoly z pohľadu hlavnej postavy Adama boli čtivé a ja som sa zrazu spolu s ním ocitla vo svete Stromorohu, ktorý bol do detailu premyslený a vykreslený - zrazu som ho videla vo svojej mysli, spoznávala som rozličné zázračné bytosti a opäť som sa vrátila do detského sveta, v ktorom fantázia nepozná hraníc. Je to krásna kniha (obsahuje čiernobiele ilustrácie) a je mi ľúto, že nebude mať miesto v mojej knižnici. Ale som si istá, že vďaka nej prebudím u synovca chuť čítať. Mne sa kniha veľmi páčila, prečítala som ju za 1 deň a po prečítaní mi bolo smutno, že ten čarovný príbeh nepokračuje ďalej. Autorka už píše svoju druhú knihu, na ktorú si určite počkám. Ďakujem autorke za skvelý čitateľský zážitok.

Moje najdrahšie zlatíčko Moje najdrahšie zlatíčko Gabriel Tallent

Kniha MOJE NAJDRAHŠIE ZLATÍČKO je mojím prvým stretnutím s autorom. Autorova prvotina je osobitná svojim drsným jazykom a divokou prírodnou scenériou. Je to naliehavo vypovedaný a hlboko dojímavý príbeh. Autor v knihe poukazuje na témy - sexuálne zneužívanie, incest, domáce násilie. Po dočítaní mám rozporuplné pocity, úprimne neviem, ako mám knihu ohodnotiť. Pre mňa to bolo náročné čítanie a trvalo mi dlho, než som ju dočítala. Štýl autorovho písania mi veľmi nesadol, niektoré časti boli veľmi zdĺhavé, veľakrát som sa pri čítaní pristihla, že myslím na niečo iné, dočítala som ju iba kvôli tomu, že nenechávam knihy nedočítané. Na jednu stranu ľutujem čas, ktorý som u knihy premarnila. Asi som ešte nevyzrela do bodu, aby som knihu pochopila. Na druhú stranu som rada, že som ju nakoniec dočítala, obdivujem autorovu otvorenosť a odvahu napísať knihu s tabuizovanými témami. Kladne hodnotím hlavne popísanie vnútorných pocitov hlavnej postavy, jej vnútorné dilema, to, ako vnímala samú seba. Verím, že si kniha nájde svojich fanúšikov, aj napriek tomu, že mne nesadla.

27.08.2023 3 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Kniha WILL GRAYSON, WILL GRAYSON je mojím druhým stretnutím s Johnom Greenom, zatiaľ som čítala jeho bestseller Na vine sú hviezdy. Po tejto knihe som siahla preto, lebo som bola zvedavá na príbeh, ktorý napísali dvaja autori. Rada si raz za čas prečítam knihy určené mladším čitateľom, young adult príbehy čítam na odreagovanie. Zo začiatku sa mi kniha čítala ťažšie, než som si zvykla na dva rozličné štýli písania. Kapitoly sa striedali, kapitoly o Willovi Graysonovi - heterosexuálovi, písal John Green, kapitoly o willovi graysonovi (písané malými písmenami) - homosexuálovi, písal David Levithan. Námet je zaujímavý a originálny - stretnutie 2 náhodných osôb s rovnakým menom. Príbeh je čtivý, nič podobného som ešte nečítala. Páčil sa mi nápad zakomponovať do príbehu muzikál. Autori mi umožnili nahliadnuť do myslí teenagerov, ktorí nevedie, čo s vlastnými pocitmi a sexualitou. Bolo to oddychové čítanie, ktoré ma miestami bavilo viac, inokedy menej.

27.08.2023 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Kniha DOKONALÁ KOŘIST je 2. dielom zo série Inspektor Luc Callanach, je to moja druhá prečítaná kniha od autorky. S inšpektorom Lucom som sa naposledy stretla v r. 2021 v 1. diely s názvom DOKONALÉ STOPY. Po prečítaní prvých stránok som sa okamžite do príbehu začítala a hltala som každé jedno slovo, ktoré autorka napísala. Luca som si obľúbila už v prvom diely, zaujíma ma, ako sa jeho životný príbeh bude vyvíjať ďalej. Dozvedela som sa aj pár informácií z Avinho súkromia - prečo si zvolila práve policajnú prácu. Autorka nám ponúka výborný triler so skvelou zápletkou, plný násilia, nakukneme do mysli zvrátených páchateľov, ktorí sa vyžívajú v bolesti a utrpení svojich obetí, taktiež nakukneme do temného sveta darknetu. Klobúk dole pred autorkou, ktorá dokáže do detailu popísať miesto činu a spôsob vraždy. Konečne som našla ďalšiu autorku trilerov, ktorá sa vyrovná môjmu obľúbenému Chrisovi Carterovi. Preto túto knihu odporúčam všetkým fanúšikom trilerov, ktorým nevadia brutálne vraždy. Určite budete nadšení rovnako ako ja.

To najlepšie zo mňa To najlepšie zo mňa Nicholas Sparks

Kniha TO NAJLEPŠIE ZO MŇA je mojou druhou prečítanou knihou od autora. Kniha má pomalší začiatok, ale to mi vôbec neprekážalo. Páčilo sa mi, že ma autor pomaličky a nenútene pripravoval na celé dianie príbehu, zoznamoval ma s hlavnými postavami, s ich minulosťou aj so súčasným životom. Kapitoly sa striedali - z pohľadu Dawsona aj z pohľadu Amandy. Páči sa mi autorov štýl písania, ktorý je plný emócií, ktoré sa nedajú neprežívať s postavami. Príbeh bol romantický, oddychový, presne taký, aký som potrebovala na odreagovanie od predchádzajúceho trileru. A taký koniec príbehu som vôbec nečakala. Knihu som zatvárala so zaslzenou tvárou. Až po dočítaní knihy som sa dozvedela, že je podľa nej natočený aj film, ktorý mám v pláne si pozrieť. Túto knihu odporúčam všetkým romantickým dušiam, ktoré si chcú prečítať, či večná láska naozaj existuje a neboja sa trošku si poplakať.

Na kolenách Na kolenách Juraj Gerbel

Kniha NA KOLENÁCH je 4. dielom zo série Andrej Bojar a voľným pokračovaním akčného trileru Vtedy a tam. Ide o samostatnú knihu a na užitie si jej príbehu nie je vôbec potrebné čítať predošlé diely, čomu som sa potešila, keďže je to moje prvé stretnutie s autorom. Kniha je rozdelená na 4 časti a dej sa odohráva na 3 miestach súčasne (Moskva, Kolín nad Rýnom, na letisku a pokračuje v lietadle). Najviac sa mi páčili kapitoly o hlavnom hrdinovi Andrejovi Bojarovi, odohrávajúce sa na letisku a v lietadle. Prostredníctvom rozhovorov, hlavne so Salvenmoserom, ktoré svižne odsýpali, som mala možnosť ho spoznať a obľúbiť si ho (pripomína mi Jacka Reachera od Lee Childa). Autorov štýl písania mi hneď sadol, opisy prostredia boli vykreslené tak akurát, aby si čitateľ spravil obraz a vedel si ich predstaviť, neboli zbytočne dlhé, neodpútavali ma od samotného deja, čo považujem za pozitívum. Kapitoly končili tak, že nútili čitateľa pokračovať ďalej v čítaní, takže som nemala inú možnosť a čítala som nedočkavo ďalej a ďalej. Príbeh rýchlo plynul a na prvý pohľad nesúvisiace dejové línie sa navzájom prelínali a vzájomne dopĺňali. Niektoré scény autor napísal tak, až mi behal mráz po celom tele, boli veľmi realistické (v pozitívnom zmysle - nevadia mi brutálne scény). Tento napínavý triler kombinuje prvky detektivky, psychológie, hororu, bojových umení, a akcie, preto neváhajte a určite po ňom siahnite. Nielenže si užijete kvalitne napísaný príbeh, ale jeho kúpou podporíte aj telesne znevýhodnené deti a dospelých.

03.08.2023 5 z 5

Nevypovedané Nevypovedané Abbie Rushton

Kniha NEVYPOVEDANÉ je mojím prvým stretnutím s autorkou. Tento jedinečný debut obsahuje romantický príbeh s kriminálnymi prvkami, má rýchly spád a výbornú zápletku. Autorka sa citlivo dotýka aj témy sexuality. Kniha sa mi veľmi páčila, stránky som hltala jednu za druhou, krátke kapitoly z pohľadu hlavnej postavy Megan dopomohli k rýchlemu odsýpaniu deja, zrazu som sa nenazdala a knihu som dočítala na jedno posedenie. Megan sa v príbehu veľmi podceňuje, chýba jej sebavedomie. Sama neviem, ako by som sa správala po tragédii, ktorú zažila. Aj napriek tomu, že v 3/4 knihy neprehovorila ani slovo, vedela som sa vžiť do jej pocitov. Dôvod, prečo Megan nerozpráva, nám autorka dávkuje postupne počas celej knihy a to bol aj hlavný dôvod, prečo som sa od knihy nevedela a vlastne ani nechcela odtrhnúť. Nová spolužiačka Jasmine mi bola tiež veľmi sympatická. Obzvláštnením knihy boli aj listy adresované jej najlepšej kamarátke Hane. Som spokojná aj s celým záverom knihy, ktorý mi vyčaril úsmev na tvári. Aj keď je kniha určená mladším čitateľom, ja ju budem odporúčať každému. Veľmi sa mi páčilo aj poďakovanie, ktoré bolo veľmi úprimné a písané zo srdca. Autorka má veľký talent na písanie, dúfam, že napíše viac takýchto výborných príbehov.

19.07.2023 5 z 5

Past Past Melanie Raabe

Kniha PAST je mojím prvým stretnutím s autorkou. Po zhliadnutí hodnotenia na DK som od knihy neočakávala nič svetoborného. Kniha ma ale veľmi milo prekvapila. Obsahuje naozaj originálny príbeh o spisovateľke Linde, ktorá sa celých 12 rokov snaží vysporiadať so smrťou, vraždou jej sestry Anny. Obzvláštnením knihy sú kapitoly z Lindinho románu Pokrvné sestry, ktorý hlavná hrdinka napísala, aby do svojho domu, z ktorého nikdy nevychádza, nalákala sestrinho vraha. Prostredníctvom týchto kapitol nám autorka odkrýva minulosť, Linda spomína a autenticky píše o sestrinej vražde a vyšetrovaní. Autorka si dala veľmi záležať na charaktere hlavnej hrdinky, ktorá dominuje v celom príbehu. Vďaka opisom jej pocitov, myšlienok som sa s ňou dokázala stotožniť, chápala som, čo si všetko musela prežiť, aké pochybnosti ju trápili, aké strachy prežívala. Na konci knihy sme sa dozvedeli, prečo vrah zabil jej sestru. Otázka - prečo? Lindu celý život trápila, preto som bola rada, že sa dočkala jej odpovede. Kniha bola veľmi čtivá, vďaka krátkym kapitolám, autorkin štýl písania ma dokázal držať v napätí počas celého príbehu, čítanie som si veľmi užila. Preto ma veľmi teší, že ma na poličke čaká aj jej druhá kniha. Túto knihu budem určite odporúčať ďalej aj ostatným čitateľom.

30.05.2023 5 z 5

Parížske slnko Parížske slnko Alica Eštoková

Kniha PARÍŽSKE SLNKO je mojou treťou prečítanou knihou od tejto slovenskej autorky. Autorka sa v tomto románe zamýšľa, do akej miery nás v láske môže ovplyvniť rozdielnosť kultúr a farba pleti. Kniha sa mi veľmi dobre čítala, stránky som otáčala jednu za druhou a za pol dňa som bola na konci. Páčilo sa mi, že dej sa odohráva striedavo na Slovensku a vo Francúzsku. Vďaka rôznorodosti postáv si určite každý nájde tú jeho obľúbenú, s ktorou sa aj stotožní. Pozitívne hodnotím aj to, že autorka knihu obohatila o krimi zápletku, ktorá do príbehu vniesla napätie a zvraty. Knihu hodnotím ako príjemnú jednohubku, pri ktorej som si oddýchla a odreagovala sa.

26.05.2023 5 z 5

Ostrov Ostrov Emily Bleeker

Autorka nám ponúka napínavý príbeh o prežití a tajomstvách, kde musia dvaja obyčajní ľudia spojení tragédiou, čeliť pravde. Príbeh bol prerozprávaný z pohľadu oboch hlavných postáv, Lillian a Davida a prelínal sa aj v čase. Vďaka striedaní minulosti - života na ostrove a prítomnosti - reportáže pre Hedline News som sa dokázala viac vžiť do celého príbehu. Autorka ma dokázala svojim autentickým štýlom písania a popisom života na ostrove vtiahnuť do deja a donútila ma premýšľať nad tým, ako by som sa zachovala v rovnakej situácii ako Lillian alebo David. V príbehu sa stále objavovali veci, ktoré ma prekvapili a autorka postupne odhaľovala všetky súvislosti, ktoré pekne do seba zapadali. Kniha sa mi veľmi páčila, hneď som sa do nej začítala a nedala sa odložiť. Ak si chceš aj ty prečítať nejaký napínavý príbeh o prežití, tak ti určite odporúčam túto zaujímavú knihu.

16.04.2023 5 z 5

Cesta do Provensalska Cesta do Provensalska Alica Eštoková

Kniha CESTA DO PROVENSALSKA je mojou druhou prečítanou knihou od autorky. Rada si občas prečítam príbehy z bežného života, a keďže som od autorky čítala knihu KÝM JE ČAS, ktorá sa mi páčila, rozhodla som sa siahnuť aj po jej ďalšej knihe. Musím sa priznať, že som sa hneď na začiatku stratila v časovej osi, chýbalo mi tam vymedzenie kapitol - dej sa mi zdal neusporiadaný, skákalo sa z jednej situácie do druhej. Opisy prostredia Provensalska mohli byť trošku detailnejšie, ale nevadilo mi to až tak veľmi, keďže sa v príbehu dialo veľa vecí, a potom by bola kniha zbytočne dlhá. Po prečítaní som zistila, že tento príbeh je voľným pokračovaním knihy ELIZA:ZVÁDZAJ MA POMALY, a možno preto som nemala pocit stotožnenia sa s hlavnou hrdinkou. Celkovo to bolo jednoduché, nenáročné čítanie, ale nevyvolalo vo mne žiadne emócie.

12.03.2023 3 z 5

Niečo vo vode Niečo vo vode Catherine Steadman

Kniha NIEČO VO VODE je autorkin prvý román, ktorý som sa rozhodla prečítať vďaka zaujímavej anotácii. Kniha začína na str. 7 a až na str. 21 sa dozvedáme, ako sa volá hlavná hrdinka, ktorá rozpráva celý príbeh. Začiatok knihy bol skvelý, hneď ma navnadil, rovnako ako anotácia knihy, na čítanie. Postupne sa ale začal príbeh veľmi naťahovať, dej mal príliš pomalé tempo. Keďže musím knihu vždy dočítať, tak som zaťala zuby a čítala ďalej. Ku koncu už bol dej trošku svižnejší a prekvapil ma hlavne nečakaný záver. Knihu nemôžem ohodnotiť ako výbornú, pretože ma príbeh nepohltil, chýbalo mi tam napätie a zostalo mi veľa nezodpovedaných otázok. Ak by som to mala zhrnúť, celkovo som sa s čítaním potrápila, knihu som dočítala skôr z povinnosti, čítanie som si tým pádom neužila. Preto knihu hodnotím ako priemernú - neurazí ani nenadchne.

23.02.2023 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Kniha ZACHRAŇ MĚ je prvým dielom zo série Maxton Hall a zároveň mojim prvým stretnutím s autorkou. Začiatok knihy sa rozbiehal pomalšie, ale aspoň som mala možnosť postupne spoznávať hlavné postavy Ruby a Jamesa, ich životy, priateľov, rodinu. Tiež sa mi páčilo to postupné vyvíjanie ich vzťahu. Aj napriek tomu, že autorkin štýl písania je čtivý, nemôžem knihu ohodnotiť ako výbornú, a to z toho dôvodu, že príbeh vo mne nevyvolal skoro žiadne emócie. Nepodarilo sa mi stotožniť sa s Ruby pri prežívaní všetkých zvratov a dramatických chvíľ. Celkovo to bolo ale veľmi príjemné čítanie a v knižnici ma čakajú ešte ďalšie dva diely, ktoré si v blízkej budúcnosti určite prečítam.

19.02.2023 4 z 5