Patlalca Patlalca komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Užasné autorka mě opět nezklamala. Knihu jsem přečetla jedním dechem.

13.03.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje první kniha od této autorky a určitě né poslední. Moc se mi líbí,že je to ten klasický román, který má v každé etapě života hlavní hrdinky nějaký náboj. Pořád se něco děje. Já jako generace, která už moc nezažila socialistický režim, obdivuji jak byli lidé v každé době naší historie stateční a odvážní.

16.05.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Původně jsem myslela, že dám málo hvězdiček. Nechápala jsem co na té knize lidé vidí. Nakonec jsem se do toho ponořila a opravdu velmi silný příběh. Ke konci mě i dvakrát rozbrečel. Přečetla jsem jedním dechem.

03.03.2019 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Dostala jsem se k ní díky čtenářské výzvě. Přečetla jsem během tří dnů jedním dechem.

27.12.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Díky čtenářské výzvě jsem se dozvěděla, že Charlotte Brönte autorka Jany Eyrové ( můj oblíbený román v době puberty) měla také sestru. Tento román mě mile překvapil. Podle obálky jsem si myslela, že se bude jednat o romantický román. Převrat v psychologický román jsem opravdu nečekala. Přečetla jsem jedním dechem.

31.12.2018 5 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Právě dočtena, mě i dceři se moc líbila, předpokládám, že až bude umět číst tak se k ní vrátí.

03.02.2018 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Co dodat, super a už se těším na druhy díl.

11.02.2021 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Velmi pěkná kniha, mnohem lepší než film, který je dle mého názoru udělán tak, aby šokoval.

04.08.2013 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Jedna z nejoblíbenějších knih od tohoto autora. Velmi čtivý a kouzelný příběh.

07.02.2013 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Nejsem obdivovatel žánru detektivka. Klasické pojetí detektivky od A. Christie se mi docela líbilo. Jenom mě mrzí, že napětí je až v poslední části knihy.

11.05.2020 3 z 5

Poppy Borůvková, narozená v pondělí Poppy Borůvková, narozená v pondělí Jennifer K. Brown

Četla jsem na základě čtenářské výzvy. Občas mě baví dělat cenzuru dětských knih pro moje dcery. Pěkně napsaná.

23.04.2020 4 z 5

Ohnivá mise Ohnivá mise Jana Pažoutová

Úžasný napínavý román. Netušila jsem, že o požáru v Praze může vzniknou tak dechberoucí a napínavý příběh. Nechci prozrazovat děj, ale knihu vřele doporučuji, v mnohém překvapí. Již se těším na další dílo z pera autorky.

25.02.2020 5 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Mě se příběh moc líbil, zatáhl mě do historie Španělska o které nic moc nevím, ačkoliv tu zemi mám velice ráda, i přes to že jsem tam nikdy nebyla. Díky této knize se stala tato spisovatelka mojí oblíbenkyní.

07.02.2019 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Přečetla jedním dechem.

23.06.2018 4 z 5

Právo na vraždu Právo na vraždu Veronika Černucká

Moje první kniha od této autorky. Velmi mě povídky chytly a jen doufám že ty další knihy co od této autorky přečtu budou ještě lepší. :-)

10.05.2014 4 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Pro mě byl samozřejmě taky nejzajímavější 1. díl, jelikož druhý díl jsem četla až po třetím musím usoudit, že ten třetí taky nebyl špatný. Tento druhý byl pro mě zatím nejhorší a nečetlo se mi to tak dobře jako první a třetí. Každopádně mě to neodradilo od přečtení dalšího pokračování.

03.12.2013 3 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Zvláštní a velmi poutavý příběh.

06.11.2013 5 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Neumím hodnotit, poezii nerozumím. Četla jsem kvůli výzvě

24.12.2020 1 z 5

Smrtící gen Smrtící gen Robin Cook

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla, úplně mě uchvátila a určitě nebude mojí poslední.

08.05.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Znám lepší knihy od této autorky, tato mě moc nezaujala.

03.04.2020 3 z 5