Smrtící gen

Smrtící gen https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1405/smrtici-gen-1405.jpg 4 174 25

Na počátku dramatických událostí románu Smrtící gen stojí rozhodnutí hlavní hrdinky, třiačtyřicetileté soudní patoložky Laurie Montgomeryové, že se odstěhuje od svého dlouholetého partnera a kolegy Jacka Stapletona. Laurie si totiž přeje dítě, ale Jack, který před několika lety přišel o celou rodinu, se jeho otcem stát odmítá. Na Laurii ale doléhají další a další problémy, včetně zdravotních, jimž se snaží unikat čím dál větším pracovním nasazením. Když narazí na podivnou sérii nevysvětlitelných úmrtí mladých pacientů Manhattanské všeobecné nemocnice, nenechá se odradit tím, že pitvy nepřinesly žádné stopy vnějšího zavinění, a proti vůli svých nadřízených se na vlastní pěst snaží prokázat, že šlo o vraždy. Laurie netuší, jak brutální a nelidské vražednici je na stopě, a když se posléze ocitne shodou nešťastných okolností v její blízkosti, je vůči ní zcela bezbranná... Robin Cook ve Smrtícím genu znovu potvrzuje své kvality strhujícího vypravěče a výborného znalce popisovaného prostředí, ale navíc svým příběhem důrazně upozorňuje na jeden z velkých problémů, který souvisí s nedávným rozluštěním lidského genomu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Marker , 2005

Hakate
03.09.2022 5 z 5

Knihy od Cooka mám ráda, a ráda se k nim vracím.
Napínavé, čtivé, skvělá zápletka, jako vždy.

Jack Bauer
05.08.2022 4 z 5

Další pěkný román z lékařského prostředí mého oblíbeného autora, ale připadá mě , že jde už víceméně o vztah mezi Jackem a Laurií, což sice neubírá na atraktivitě čtení, jen jeho prvotiny byly mnohem lepší. Ale možná je to i stálým vedrem, v tom vedru mě nebaví číst ani u vody. Celá kniha dostane větší spád až v samotném závěru.

petulik330
13.11.2021

Nestačila jsem se divit jak je doktorka Laurie Montgomeryova chytrá a geniální, že i bez jakýkoliv indicií které by jo napověděla že se jedná o vraždy dokázala uhádnout že někdo vraždí pacienty pár hodin po operaci.
To samé i pro jejího kolegů Jacka Stempltona když přišel na. To proč pacoe ti umírají.
I když jsou některé knihy k neuvěření, dobře se čtou, děj se rychle odvíi a je napínavý.

Lily101
15.08.2021 5 z 5

Napínavé a mimořádně čtivé!

haWranka
09.02.2021 3 z 5

Abych pravdu řekla, jsem trochu zklamaná. Cookovi se nedá upřít, že je výborný spisovatel a příběh měl promyšlený do detailu, uvěřitelný. Bohužel jsem ho ale prokoukla celý od začátku do konce. Přesně jsem tipla, jak která postava dopadne, co se bude nadále odehrávat. Navíc jsem se občas musela do čtení až nutit. Je to zvláštní, protože to od tohoto autora není má první kniha, takže jsem to lehké nudění se a průhlednost nečekala.

Kontryhelka
01.12.2020 5 z 5

Všechny knihy od pana Cooka jsou čtivé,pěkně napsané a příběh má spád a švih. Přečetla jsem všechny, i když jsou na jedno brdo, ale jsou jako droga. Musela jsem číst další a další a další dokud jsem je všechny nezdolala. Ale nelituji. Bylo to opravdu pěkné čtení. Občas celkem mrazivé a kolikrát jsem si říkala, zda všechno to zlo, mamon a nelidskost a nedůstojnost, těm záškodníkům stojí za to, aby bylo zničeno tolik životů, rodin a dobré pověsti. A svědomí? to zřejmě ti prevíti ani neví, co je. V Cookových knihách je barvitě vše popsáno a bohužel se to děje i v reálném životě a světě. Ne každý ctí lidské hodnoty a bohužel pro spoustu lidí peníze, pohodlný život a kariéra nesmrdí. Bohužel dobří a poctiví lékaři a lidé,kterým lékařská etika něco říká jsou pronásledováni a usiluje se jim o život. Hlavně aby nezhatili plány těm padouchům. Ale milovníkům tohoto žánru není třeba dalších komentářů. Ti sami nejlépe ví, jaká četba je ta pravá.

Patlalca
08.05.2020 5 z 5

První kniha, kterou jsem od tohoto autora četla, úplně mě uchvátila a určitě nebude mojí poslední.

moudivlacek
24.11.2019 5 z 5

Miluji tento žánr a z lékařského prostředí, zvlášť když to někdo umí napsat. Jack rebel tentokrát hlavně bojuje ve svém soukromém životě, Laurie ho tlačí k manželství a dětem, čehož se Jack bojí a nechce to. Každopádně dostane ultimátum, jenže Laurie se dostává do nelehké osobní situace, kde jí jde i o život. A aby toho nebylo málo, má případy, na kterých na první dojem nic není, ale její intuice jí říká něco nového. A nevěří jí ze začátku ani Jack, a to je co říci. Mýlí se Laurie, nebo Laurie a její přátelé a kolegové narazí na nečekané rozuzlení a nebezpečné jedince.
Kdo tento žánr má rád, určitě si přijde na své. Doporučuji.

tabaluga
20.10.2019 3 z 5

Není to můj oblíbený žánr a panu spisovateli jsem dala druhou šanci téměř po dvaceti letech, kdy jsem jeho knihu odložila. Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst, pro mne to mělo největší spád tak posledních 150 stran.nicmene téma zajímavé ale někdy pro mne moc odborných výrazů a to mne nebavilo...Přeci jenom nejsem lékař ani zdravotní sestra. Libila se mi tam dejova linka vztahu mezi Laurii a Jackem, ale další knihy autora vyhledávat nebudu.

maja11231
17.04.2019 4 z 5

Zase to bylo napínavé

pingu1
08.03.2019 5 z 5

Moc pěkná, napínavá knížka od mého oblíbeného autora ... :-)

čef
15.11.2018 5 z 5

Tak mne zase pan Cook řádně postrašil tím, jak se může pokrok v lékařské vědě nevyplatit někomu se špatným genem. Že by alespoň naznačil, jak by snad šlo tuto možnou situaci řešit, tak na to nemá - popravdě na to nemá asi nikdo. Ještěže jsme u nás tak trochu nějaký čásek za opicemi. Ale kniha je to parádní, kompaktní, napínavý příběh s mnoha poučnými a hlavně zajímavými detaily.

monika72131
12.05.2018 5 z 5

krasná knižka z lékařského prostředdí, jako ty ostatní od tohoto autora

senuf
08.10.2017 2 z 5

Nejdřív 300 stran nudy a pak 50 stran děje, který bohužel už ani není napínavý, protože už téměř od začátku je jasná celá pointa. Tahle kniha nebavila.

kacaaba
03.03.2016 5 z 5

Další úžasná kniha od tohoto autora. Z této série pro mě nejlepší díl. Líbilo se mi, že se tam víc objevovala osobní stránka Jacka a Laurii.

marek7167
08.08.2015 5 z 5

Včera dočteno, posledních 100 stran se četlo jak nic! V první polovině knihy se hodně rozvíjely a popisovaly vztahy mezi postavami, aby o to víc se člověk emočně a dějově vžil do dané situace. Škoda, že brzo byl prozrazen vrah pacientů, nicméně i tak jsem spokojen s tím, jak to celé skončilo! Určitě mohu doporučit :)

R.E.M.
24.05.2015 3 z 5

Průměrně dobrá detektivka, kde mi kazilo potěšení příliš brzké prozrazení vraha. Ale co už. Hvězdičku navíc za nápad ohledně důvodu vraždění. 3,5 zaokrouhluji nahoru (tak, jak se matematicky má) :-). Postavy sympatické, ale občas přiblble se chovající, pravděpodobně pro zvýšení napětí. Lehce dějově neukončený konec.

Skripi
14.09.2014 4 z 5

Z tejto série o Laurie a Jackovi zatiaľ najlepšia kniha.

Miruš
09.07.2014 5 z 5

Dobře se četla, moc mě bavila.

Jossie
06.07.2014 4 z 5

Kdyby mi někteří lidé nelezli na nervy svým hloupým chováním (někdo je tu vrah, zabíjející na potkání, tak mu klidně vlezu do rány a nechám se zabít), byla by kniha ještě lepší. Ale jinak nemám co vytknout, závěr byl opravdu hodně napínavý.