PanTydlitát PanTydlitát komentáře u knih

Adéla na svatbě královny Margot Adéla na svatbě královny Margot Silène Edgar

Me zajimaji temata jako 2.svetova valka, holocaust a obecne 20.stoleti. Vzdalenejsi hisorie me nikdy nebavila a proto jsem necekala, ze me tahle kniha chytne. Ale chytla. Cist jsem zacala pred dvema hodinami, stranky knihy ubihaly podobne, jako Adele stranky v Kralovne Margot a konec nemohl byt lepsi.

23.06.2020 5 z 5

„Některé věci zkrátka nejsou zadarmo." -- „Necitoval jsem právě Brumbála, že ne?"

30.04.2020 3 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Humorná kniha o Líze, Bulíkovi a ztřeštěném Doktoru Proktorovi mě ani tentokrát nezklamala!!! Tentokrát musí naše trojka čelit návštěvám z vesmíru a musí zachránit svět... Ale i v nejhorších chvílích si udržují chladnou mysl a Bulíkovy veselé nápady i výmysly rozhodně nechybí.

07.04.2020 5 z 5

Dívka, která upíjela měsíc Dívka, která upíjela měsíc Kelly Barnhill

Hezká, docela procítěná kniha. Jen je mi záhadou, kde se příběh odehrává. Protektorát - jako za války. Zamlouval se mi autorčin styl psaní, i příběh sám byl zajímavý nápad. Od začátku jsem žila s Lunou - dívkou, která se až moc napila měsíčního svitu a byla jednou z dětí, které obyvatelé Protektorátu obětovali čarodějnici Xan.
Hezká četba.

Srdcový erb 1 & 2 Srdcový erb 1 & 2 Ivana B. Englmaierová

Čtivá, napínavá kniha z obyčejného městského prostředí. Těch 611 stránek jsem mela zmáknutých poměrně rychle, jen konec 1. knihy mi přišel jaksi, no... Jak to jen říct? Nechci říkat odfláknutý, divný... Asi jako by autorce došly nápady nebo slova. Ale jinak hezké.

Kapky na kameni Kapky na kameni Gabriela Futová

Kdyz jsem precetla Pribehy na dobrou noc pro malé rebelky, myslela jsem, ze lepší motivační kniha pro holky nemuze byt. Az po precteni Kapek na kamani jsem si uvedomila, ze Rebelkám neco chybelo - Češky. I Slovenky, vzdyt jsme byly v jednom státe.... Výborná kniha.

Mezi světlem a stíny Mezi světlem a stíny Anca Sturm

(SPOILER) Dechberoucí.
Tento svět si určitě zaslouží místo na těch nejvyšších příčkách! Jak ráda bych teď seděla v kodrcajicim vlaku, usrkávala cream sodu a pozorovala Kasima s tou jeho soškou, každý večer večeřívala různorodé polévky a sledovala krajinu za oknem...
Nemůžu se dočkat dalšího dílu, až se dozvíme, kdo je ona tajemná Asiatka bez jízdenky.

02.04.2021 5 z 5

Naši pacienti Naši pacienti Amálie Kutinová

Docela milé čtení.

27.05.2020 4 z 5

Půlnoční gang Půlnoční gang David Walliams

Co všechno se dá prožít v jedné staré nemocnici hlídané příšernou dětskou doktorkou?

27.05.2020 5 z 5

Malá encyklopedie rekordů Malá encyklopedie rekordů Delphine Grinberg

Nejvíc se mi líbila, když mi bylo takových 6-7let. Je v ní spoustu neobvyklých zajímavostí - muž s nejdelšími nehty, muž s nejdelšími vousy... Celkem hezká kniha.

09.04.2020 4 z 5

Hledá se hvězda Hledá se hvězda Lenka Brodecká

Pohádková detektivka, od které jsem puvodne čekala nudný pribeh moderní fifleny. Ale platilo zde prislovi - MYSLET - PRD VEDET. Kniha byla naprosto uzasná!!! Zaujala mne hned od 1. kapitoly. Presne to splňovalo predstavu o hledání hvezdy, Princezniny mamainky...

04.04.2020 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Hezká kniha. Jen jsem nepochopila, jak Bára muze absolutne NEVEDET, co se tehdy delo - ale má to výhodu, ze dalším neznalcum holocaustu odpovedela autorka na všemozné otázky. Jinak kniha byla hezká, čtivá a určite stojí za to prečíst i další bárovky.

01.04.2020 4 z 5

Dvanáct Dvanáct Lauren Myracle

Myslím, že nějak takhle by svůj dvanáctý rok popsala leckterá dívka. :D

29.05.2021 4 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Co by byli vlkodlaci bez řádně krvavých scén, že? :D Kniha se mi velmi líbila a neustále mě nutila být v pozoru.

15.05.2021 5 z 5

Ohrožení Ohrožení Margaret Peterson Haddix

(SPOILER) Tato kniha byla trochu na nižším levelu, než dvě předchozí. Postavy se mi zde najednou zprotivily (nevím, zda je to jen můj dojem) a čekala jsem spíš něco o Jonášově minulosti (či spíše budoucnosti?).

15.05.2021 4 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Přijde mi, že autorka píše trošilililinku stylem "Ha! Tohle je super situace, jdu ji znázornit do té své knihy..." a o pár okamžiků později si řekne "Hm, to mě psát fakt nebaví, dám tam něco jiného". Přijde mi to tak u některých bitev, ovšem nijak moc mi to nevadí.
Děj knihy byl velmi zajímavý, nenechal čtenářům jakousi idylickou chvilku "v horké vaně, s okurkami na očích, vážnou hudbou a sklenicí šampaňského v ruce".

14.05.2021 5 z 5

Jak přežít tuhle třídu? Jak přežít tuhle třídu? Francine Oomen

Hlavní hrdinka Rósa mi byla sympatická hned od začátku. Je to vlastne klasický příběh ze života dospívajících - teenagerů. Četla jsem ji kdyz mi bylo 10 a naprosto mě nadchla - autorka jako by mnohým v Rósině věku četla z duše. No prostě - nádhera.

05.04.2020 5 z 5

Hrobaříci v podzámčí Hrobaříci v podzámčí Pavla Horáková

Každý díl Hrobaříků je pro jinou věkovou kategorii - což oceňuji, protože 1. díl Hrobaříků se mi líbil, když jsem byla mladší, 3. díl mě stále nebaví... Tento se mi líbil nejvíce - ačkoli se neodehrává na Olšanských hřbitovech.

Příběh je o nám již známé partě Hrobaříků, tentokrát jsou ale na prázdninové brigádě. Mluví se o dávno ztracené Sluneční monstranci. Platí zde přísloví „Největší poklad najdeš pod vlastním prahem."

Kecy v kleci Kecy v kleci * antologie

Kniha ruzne upravenych lidovych pisni, basnicky, ktere znali naši rodiče... Vtipná kniha.

Válka proti superkrávám Válka proti superkrávám A. Audhild Solberg

Pribeh dívky, která je šikanovaná kvuli vrozenému albinismu. Ješte ze má Nilse!

Kdyby ji ty povedené superkrávy lépe poznaly, zjistily by, ze Anne Bea má ohromný smysl pro humor a ze je to vlastne bezva kamarádka.

Jen v druhém díle mi na ní neco nesedelo.

Ale první i tretí - :-0 - bomba.
XD

02.04.2020 5 z 5