Půlnoční gang

Půlnoční gang https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362261/mid_pulnocni-gang-N0f-362261.jpg 5 140 37

Vítejte ve světě Půlnočního gangu! Půlnoc je čas, kdy všechny děti tvrdě spí, samozřejmě až na... Půlnoční gang! Pro něj je to doba, kdy dobrodružství teprve začíná. Když schytal Tom ránu do hlavy kriketovým míčkem a přivezli jej do nemocnice Lorda Funta, ze všeho nejdřív se setkal s příšerně vyhlížejícím zřízencem, který ho hrozitánsky vyděsil. Měl pocit, že už nemůže být hůř, ale v tu chvíli mu do cesty vstoupila ďábelsky zlá vrchní sestra na dětském oddělení. Tom se však brzy vydá na nejpříjemnější cestu ve svém životě – stává se součástí něčeho ohromného...... celý text

Dobrodružné Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

The Midnight Gang , 2016

dájavídek
19.11.2023 5 z 5

Fakt dobrá kniha!

šárofka
09.11.2023 5 z 5

Super kniha, kterou jsem přečetla za jeden večer. Hrozně jsem se u toho pobavila a dalo mi to spousty nových nápadů pro vymýšlení mých vlastních příběhů.

whale77
14.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Walliamsovy knížky považuju za dobře marketingově zpracované. Autor dobře zná trh i cílovou skupinu a ví, co se líbí, co se bude prodávat.Ovlivnění Roaldem Dahlem z jeho knížek doslova stříká – jak do „fyzického“ zpracování knih (spolupráce s jedním ilustrátorem – který je svým stylem také podobný Dahlovu dvornímu ilustrátorovi Blakeovi, úvodní představování postav knihy v úvodu), tak do obsahu příběhů (strašné, nepředstavitelné zlo x osamělý dětský hrdina, černý humor).
Přesto mi Dahl připadá takový přirozenější, u Walliamse často cítím, že se hodně snaží, vlichocuje se, tlačí na pilu – obzvlášť takové ty slzoždímačkové momenty (např. zde holčička s rakovinou), nebo v jiných knihách naopak tlačení do srandy přes prdění (jo, děti to milujou, ale pro vtipnost by to stačilo jednou).
Přijde mi to u Walliamse takové „tovární zpracování“ - vymyslí vlastně jednoduchý příběh a zasadí ho do stejného mustru, úplně jako podle nějakého receptu: 20 deka sirotků (nebo jinak opuštěných dětí), 3 plátky zlouna, půl litru dojetí, kilo a půl dobře propečeného napětí, dvě hrsti humoru (se špetkou toho hanbatého) a najemno nakrájené poučení. Plus 1 ks nejlepšího trafikanta ve městě,samozřejmě. A jo, ono to funguje a chutná to dětem, i dospělým ;-)
Dahl to není, ale úctyhodný pokračovatel vyprávění hořko-sladkých povídek pro děti ano. Mile mě (nejen u této knížky) překvapil, protože ho mám dřív ráda jako komika z Malé Velké Británie, a to je, přiznejme si, veeelký skok.
Půlnoční gang jsem s dětmi poslouchala jako audioknihu předčítanou Jiřím Lábusem a řekla bych, že patří k těm vyrovnanějším Walliamsovým knížkám – netlačí tolik na city ani na ha-ha momenty a nikdo tu neumře, takže mu naše holky odpustily Babičku drsňačku, která u nás šla do mrazáku :-(

Štěpinambura
18.11.2021 5 z 5

Nejlepší od Williamse. Dojemné! Takhle jsem naposledy jsem takhle brečela jen u Malého prince. Bravo! Bravo, pane Williamsi!

Lubošovo
08.11.2021 5 z 5

Vtipné, dojemné, chytré. Vřele doporučuju dětem i dospělým.

goofinkaa
24.09.2021 3 z 5

Knihu som čítala v angličtine. Prijemná oddychovka o priateľstve medzi deťmi. Aj mi bolo ľúto, že to končí.

Gabriela_K
01.07.2021 5 z 5

Kniha byla za mě skvělá :) Moc mě bavila. A hltala jsem každou další stránku a nechtěla jsem, aby to skončilo. Trochu jsem se bála, že konec bude smutný a že se stane něco co jsem předpokládala, ale nakonec tomu tak nebylo.
Knihu moc doporučuji.

Maluška
23.05.2021 5 z 5

Kniha mne nikdy neomrzí. Krásná a vtipná, velmi doporučuji.

KajkaMicinka
17.04.2021 5 z 5

tuto knížku jsem poslouchala jako audio. Poslouchala jsem ji nejmíň 6 krásná a vtipná stejně jako ostatní knihy od Davida Walliamse

Knihomolka506
31.03.2021 5 z 5

Story , která mi hodně připomínala film Red band society nebo jeho podobnou berzi zatim natocenou ve slovenštině Červené pásiky. Nádherný fantasy příběh plný napětí, dobrodružství a nekonečných možností. Ale hlavně.. jiného světa, te druhé "tváře " nemocnice . Na místě, které není zrovna příjemné se setkávají děti na jednom pokoji . Některé tam jsou dýl a s nimi se pozná Tom, kterého do nemocnice přivezou po úrazu hlavy. Ti všichni se stanou nebo už jsou členy dětského gangu. Podle času, ve ktery vycházejí tajně z pokoje . Půlnoční gang přichází k vám! Takže pozor !! Dobrou noc :))

Beruška151
04.03.2021 5 z 5

Byla jsem z toho úplně nadšená, prvně mě to nebavilo ale potom se to rozjelo

sadlo
27.02.2021

Prostě, všechny knihy tohoto autora stojí za přečtení!

Abukšákul
22.01.2021 5 z 5

Perfektní, stejně jako jiné knihy tohoto autora. Možná i trošinku lepší, jestli to ještě jde. Spousta legrace, převyšuje to smutné (kde se děj odehrává...) S knihami pana Walliamse máme jediný problém a to, že je máme max. na tři večery ????

pablito
12.12.2020 4 z 5

Autora mi doporučila vnučka a byl to dobrý tip. Přestože nepatřím k cílové věkové kategorii, pro kterou píše, tak mě ani tato knižka nenudila a myslím, že vnímavý dospělý čtenář v ní najde i hlubší myšlenky.

sachista
31.10.2020 3 z 5

Walliams píše pořád podle stejné šablony, která neustále funguje na dětské i dospělé čtenáře. Já osobně ale musím opět vyzdvihnout, že pro mě je nepřekonatelné první kvarteto knih, jež vyšlo v ČR. Ty další počiny se mi už tolik nelíbily a nechytly mě za srdce tak výrazně, avšak po po Walliamsových románech nadále kdykoli rád sáhnu.

PanTydlitát
27.05.2020 5 z 5

Co všechno se dá prožít v jedné staré nemocnici hlídané příšernou dětskou doktorkou?

PanTydlitát
02.05.2020 5 z 5

Humorné a zároveň dojemné.

jenda88
19.03.2020 5 z 5

Líbilo se mi jak na konci se Tom potkal s rodiči.

helusa2
02.12.2019 5 z 5

Co dodat? Krásně dojemná knížka - jak to David Walliams umí... ;-)

Abia
28.11.2019 5 z 5

Krásná kniha pro děti, u které se dost zasmějete a i se dojmete. Bavila nás moc.