PanTydlitát PanTydlitát komentáře u knih

Deník Dory Grayové Deník Dory Grayové Naďa Reviláková

(může obsahovat spoiler) Paráda. Čekala jsem jen příběh ustrašeného židovského děvčete, ale kniha mi poskytla úžasné pátrání po majitelce malého plyšového medvěda a majitelce záhadného deníku...
Sama si teď v hlavě tvořím fikce, proč se Hance zdá noční můra o srážce s autem v 6:29...

16.06.2020 5 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

První díl - krása. Tezke téma videne detskyma očima, které ale vzdy najdou nekoho, koho mohou mít rády místo ztracených rodiču...

01.05.2020 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Toto byla moje první kniha od Davida Walliamse. Musím rict, ze me oslovila! Knihy tohoto autora jsou vtipné a zároveň dojemné - to je souhrn všech dojmu z knihy. A muzeme pripojit další poučku - v nejlepším prestat. Tady to ale bohuzel bylo dost smutné...

To jsme, prosím, nebrali To jsme, prosím, nebrali Stanislav Rudolf

No...
Kdyz jsem tuto knihu četla pred nekolika lety, rozhodla jsem se, ze NIKDY nepujdu na zemedelku. Nekteré pasáze jsou jaksi zajímavé, ale nekdo se o ta zvirata starat musí.

Nicméne kniha byla celkem čtivá a sem tam i vtipná, takze určite stojí za to ji prečíst.

02.04.2020 4 z 5

Metráček - I.a II.díl Metráček - I.a II.díl Stanislav Rudolf

Kniha Metráček se nabízí jako ekniha zdarma - tak proč nezkusit. Pribeh o strastech dospívající dívky zamlouval, jelikoz potrebuji taky nejaké rady do zivota...;-) Sice zde není zadne dobrodruzstvi ani zahady - ale o to víc je kniha fascinující, protoze, aspoň za mne, knihy nedobrodruzného tématu nejsou zajímavé. Stanislav Rudolf téma proste chytil za správný konec! Doufám, ze i čtenári to chytí za správný konec a kniha se jim bude líbit. Sama nevím, jak to dopadne, ale polovina knihy k takovémuto ohodnocení stačí;-).

01.04.2020 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Dechberoucí!

18.06.2021 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Hobiti jsou ty nejsympatičtější bytůstky, které kdy mohly být stvořeny.

05.06.2021 5 z 5

Tajemné vytí Tajemné vytí Maryrose Wood

"Každé noviny a webové stránky v Americe vám řeknou, že po přečtení tajemného vytí budete opravdu výt, aby už vyšla další kniha série! Já to netvrdím, ale je to opravdu kvalitní četba."
Výstižněji bych knihu popsat nedokázala.

05.07.2020 4 z 5

Prvorozený Prvorozený Tor Seidler

Nádherná kniha psaná z pohledu straky Maggie, která se vydává na dlouhou cestu - kde potká vlka Safíra a který ji zavede do své smečky.

Lepší dobrodružný příběh o zvířatech jsem opravdu nečetla ;-)

No a více k tomu nemám co dodat :-D

05.04.2020 5 z 5

Velmi originální kniha o dopisování mezi dvema bratranci, kteri bratranci vlastne vubec nejsou. Kniha je poutavá, občas jsem se do pribehu vzila tak, ze jsem nahlas domlouvala Hadrienovým učitelum i radila Adrienovi, co mádelat..
A opet malé nedorozumení - Adrien se Hadriena ptal, jestli má email. Hadrien se tomu pak divil a ptal se sám sebe - co je to tam EMAILOVÁ ADRESA? Hmmm, musel neco tušit… Jestli on se nenasoukal do té schránky a nazahlédl nekde pojem EMAILOVÁ ADRESA… A jestli byl chytrý, coz evidentne byl, tak si email odvodil od toho XD!!!

Tajemná Řásnovka Tajemná Řásnovka Jaroslav Foglar

Kdyz jsem rikala, ze Hoši od Bobri reky jsou po Rychlých šípech druhá nejlepší foglarovka, neuvedomila jsem si, ze je tu taky Tajemná Rásnovka. Takze Hoši od Bobri reky se posunují a mezi Rychlé šípy a Modrou rokli zaklapla jako dílek skládanky Tajemná Rásnovka!;-D
Kdo by rekl, ze jeden zoufalý útek z domova prinese Jindrovi tolik štestí???
Krása.............

Devadesátka pokračuje Devadesátka pokračuje Jaroslav Foglar

Pribeh o prátelství hochu ve skautském oddile, ale také boj s chlapcem zlomyslné povahy - Ondrou, jemuz Mirek kdysi 'upsal duši.'

Krásná kniha o dulezitosti opravdového pratelstvi, které je narušováno jistým Ondrejem.

Doporučuji.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Kniha se zvraty, které jsou tak nepochopitelné a zároveň zcela logické.

18.06.2021 5 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

Krasna kniha, plna odvahy, nastrah bezbarveho Spolecenstvi a dobrodruzstvi...

13.08.2020 5 z 5

Půlnoční gang Půlnoční gang David Walliams

Humorné a zároveň dojemné.

02.05.2020 5 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

No... Musím přiznat, ze na začátku jsem tu knhu chtěla někam zahrabat, abych už se na ni nemusela dívat, ale jak se dej pomalu rozjížděl, můj názor se dočista změnil. Naopak jsem četla pořád a všude - a kniha si mě pomalu získala...

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Mladší kamarádka četla a pak za mnou pricupitala, knihu s oddechem vrátila a sverila se, ze byla naprosto strašlive desivá.
Me osobne tak strašlive desivá nepripadala, spíš taková hodne napínavá detektivka. Ale musím uznat, ze desivá zubarka opravdu byla :-)

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Vtipný sloh, veselé výazy, ztreštené nápady mládeze v 70. letech. Baví rodiče i deti a to velice oceňuji. At je kniha jak chce silná, prečtenou ji máte zanedlouho - tak vás dej pohltí.

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Za rozmlácení vajec má dostat parta vesnických deti dostat porádný trest. Čekala jsem jejich neustálé odporování a nechut k trestu, a ono ejhle - ten trest je báječný! a báječný nebyl jen trest, ale i celá kniha:-)
Chtela bych videt dnešní deti, jak by to pusobilo na ne;-)!

02.04.2020 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Po precteni teto knihy jsem mela tyden tezkou hlavu - nemluve o filmu. Rikala jsem si: Proč, proč ti nacističtí hlupáci (nechci jmenovat sproste, ačkoli všechna sprostá slova jsou na vyjádrení toho, co ONI páchali, slabá) páchali tak strašlivé veci? Proč zabíjeli nevinné lidi? Jiz jsem precetla nekolik knih s tématem HOLOCAUST, avšak tento na mne zapusobil asi nejvíce. Ale ne ve zlém! Sloh knihy je dle mého pro silnejší povahy.

01.04.2020 5 z 5