Tajemné vytí

Tajemné vytí https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150125/bmid_tajemne-vyti-OOb-150125.jpg 4 158 36

Tajemná, napínavá a humorná četba pro všechny, kterým rodiče občas řeknou: „Ty jsi ale zvlčil!“ O velmi zlobivých dětech se žertem říká, že je vychovali vlci. A naše nepolepšitelné děti opravdu vychovali vlci! Když byly nalezeny v lesích poblíž sídla Ashton, brzy se ukázalo, že to nejsou jen tak obyčejné dětičky: Alexander své sourozence usměrňuje jemným hryzáním, Cassiopea kouše a štěká, až běhá mráz po zádech, a Beowulf se honí za veverkami s hbitostí, při níž se tají dech. Slečna Penelope Lumleyová ale naštěstí není žádná tuctová vychovatelka. Patnáctiletá absolventka Swanburnovy akademie pro nadané dívky z chudých rodin přistupuje k novému zaměstnání se vší zodpovědností. Než ale může začít s latinou a zeměpisem, musí děti napřed odnaučit zvířecím návykům. Celé sídlo Ashton je obestřeno záhadami. Kdo vůbec jsou ti tři malí divoši a jak je možné, že donedávna žili v lese? Proč starý kočí Timothy číhá za každým rohem? Podaří se Penelopě děti zvládnout a učinit z nich společenské tvory dřív, než lady Constance uspořádá slavnostní bál? A co je to proboha šotyš? Odvážná Penelope se v prostředí plném záhad neztratí, neboť i její původ je zahalený tajemstvím. Jak kdysi prohlásila Agatha Swanburnová: „Věci se mohou dít z nějaké příčiny, to ale ještě neznamená, že ji pokaždé známe.“ První kniha světově úspěšné trilogie pro děti, ale i dospělé.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Jota

The Incorrigible Children of Ashton Place Book 1: The Mysterious Howling , 2010

shnilaspageta
18.02.2024 5 z 5

Moje oblíbená série z mého dětství, mladým i začínajícím čtenářům vřele doporučuji. Je nutné zapojení i vlastní fantazie.

Stanas513
05.08.2022 3 z 5

Kniha určená pro mladší čtenáře, moc mě neoslovila. Zkusila jsem, ale k dalším dílům nepokročím.

Naty878
29.10.2021 3 z 5

Pěkná kniha, ač není zrovna pro moji věkovou kategorii. Docela lituji že jsem ji neobjevila dříve.
Doporučuji.

veru1367
04.04.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila. Líbí se mi ten nápad.

IvetKl
22.11.2020 2 z 5

Pořád jsem čekala nějakou zápletku a nic nepřišlo. Nevím, jestli se poustět do dalšího dílu.

Knihomolka506
29.08.2020 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem jako dítě doslova žrala. Malé děti má přijít vychovavat mladá slečna.. Ale to by nebyl vůbec žádný problém kdyby to byly obyčejné děti.. Někde v pralesa je vychovali vlčí.. Vlčí děti. Tak se jmenuje dokument, který byl o tom natočený.

PanTydlitát
05.07.2020 4 z 5

"Každé noviny a webové stránky v Americe vám řeknou, že po přečtení tajemného vytí budete opravdu výt, aby už vyšla další kniha série! Já to netvrdím, ale je to opravdu kvalitní četba."
Výstižněji bych knihu popsat nedokázala.

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

První díl trilogie o dětech, které vychovali vlci! Jejich nová vychovatelka dělá vše pro to, aby je naučila dobrým mravům a především - odnaučila zvířecím návykům! Dobrodružné, vtipné, tajemné :)

MarMarMar007
15.11.2019 4 z 5

Jak kdysi prohlásila Agatha Swanburnová: „Než si knihu přečteme, vždy ji nejprve posuzujeme podle obálky." Tentokrát ale kniha opravdu nezklamala, moc doporučuji...

Knihomolka582
21.03.2019 5 z 5

Tuhle knižní řadu jsem četla, když jsem byla menší a musím přiznat, že mi dalo pořádně zabrat se do knížky začíst.Byla to moje taková první ,,těžší" knížka, ale postupem dalších dvou dílů jsem se do knížky plně začetla.Moc ji doporučuji.

trudoš
21.02.2018 3 z 5

Román pro mládež v duchu Snicketovy Řady nešťastných příchod, kdyby jí však napsala Charlotte Brontëová. Je to milé a zábavné vyprávění, přijme-li člověk nadsázku, s jakou je zkonstruováno. Problém jsem měl pouze s absencí silnější dějové linky, která by mě udržovala v napětí či nutila hrdinům držet palce. Což ještě podtrhuje závěr, který ukáže, že se jedná o otevřené dobrodružství. A tak se z knihy stává doslova úvod k událostem příštím, nic víc. Že půjde o výchovu zvlčilých dětí (doslova), se člověk dozví z anotace a bavilo mě to prvních pár kapitol. Jenže s vršícím se počtem stran se ukáže, že Maryrose Woodová v podstatě jen předkládá jednu záhadu za druhou a odpovědi nenabízí žádné, alespoň tedy v úvodním díle ne. Což se přiznám, že z koncepčního hlediska moc nechápu, protože nápad je perfektní, ale nechat si hlavní trumfy na příště? Proč jako?
Příběh ovšem moc pěkně ilustrují obrázky Jona Klassena, jen je jich příliš málo na to, aby mé drobné zklamání obrátily v nadšené výskání.

Marcela52
09.02.2018 5 z 5

Pohodové čtení pro rodiče a děti. Takových knih není mnoho, u kterých se baví děti i dospělí. Doporučuji pro společně strávené chvíle...

Pejuška
22.01.2018 5 z 5

Knížka se čte sama, příjemné postavy, až na pár výjimek. Příjemně se u knihy relaxuje, líbí se pravidla, podle kterých se Penelopa řídí. Určitě doporučuju

ipe
03.01.2018 5 z 5

Tak tady se pobaví snad všichni. Krásné čtení. Hodně humoru a jemné ironie, tajemné nápovědy v textu. A ty postavy, ty musíte milovat. Užíváme si celou trilogii celá rodina.

RemiBlack
15.10.2017 4 z 5

Přečteno podruhé, tentokrát bavilo víc. Ilustrace jsou krásné, Penelopa příjemná hlavní hrdinka. Taky děti jsou prostě výborné postavy. Těším se na další díly a doufám, že v nich bude osvětleno to tajemné vytí. :)

knihomolkačenka
01.06.2017 5 z 5

Překrásná kniha. Sice ji teprve čtu, ale zatím se mi moc líbí

tribi
23.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha, sice pro děti ale to mi vůbec nevadilo. Děj a postavy jsou super a dohromady je to moc zajímavé. Doporučuji

yawe
04.11.2016

Pro mě povedená trilogie...trocha anglického humoru, starosvětská výchova, dokonalé společenské vystupování a pravidla staré doby, kouzelná ironie prodchnutá celým dílem. Pro pobavení doporučuju.

vodopad152
10.06.2016 4 z 5

Kniha byla fajn. Bylo to spíš na odpočinek, ale užila jsem si to. Mám ráda zvířata, takže i proto se mi to líbilo.

Dym
20.01.2016 3 z 5

Krásná oddychovka a dost zajímavá. Doufám že se v dalším díle děj trošku rozjede : )

Maryrose Wood
americká