Paja85 Paja85 komentáře u knih

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Tato kniha je opravu nádherná, právem vlastní Pulitzerovu cenu, čte se sama, dokáže pohladit i napnout smysly

06.10.2015 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Chtěla jsem knihu po prvních 60 stránkách odložit. Jen dobre recenze zde mě udržely ve čtení. A výsledek? Nelituji. Z počátku červena knihovna...prolínání minulosti z obdobi 2.světove války bylo asi nejlepší a pak už jen napětí jak to dopadne v přítomnosti. Paráda.

13.10.2016 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak bylo jasné už podle hodnocení zde, že příběh bude silný. Kolikrát si člověk vybere knihu na doporučení a není to stejně nic moc, ale tady už od první stránky bylo jasné, že to nebude krok vedle. Knihu jsem přímo zhltla...řádek po řádku, aby mi neunikla ani jediná informace, myšlenka nebo věta. Brilantní dílo, promyšlené do posledního písmenka. Opravdu dílo paní spisovatelky.

07.01.2018 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Jedna z knih, kdy mě opravdu mrzelo, že byl konec. V životě Louisy bych ještě chvíli zůstala. Líbilo se mi to hrozně moc, dokonce bych řekla, že to bylo jako rychlík, na který člověk nasedl a vystoupil až na konci...nikde slabé místečko, romantika jako blázen, vtipné, milé...TOP!

22.11.2018 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Já jsem spokojená, přesně ten příběh na který jsem od Jojo byla zvyklá. Kniha byla v UK vypadá již dříve a řekla bych, že patří mezi jejich TOP 5, alespon pro mě :)

20.07.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Bála jsem se, že to bude takové hodně težké, ale četlo se to dobře. Život vykreslen tak jak někdy je, Vikiho mi bylo líto, že se mu nedostávalo od maminky té "správné" pozornosti. U babičky se měl myslím fajn, bez Iphone atd :-) Knížka k zamyšlení i nad tím, jak dnes žijeme a vedeme děti a že zahrada a 2 kamarádi jsou někdy víc než virtuální svět.

06.07.2018 5 z 5

Sběratelka parfémů Sběratelka parfémů Kathleen Tessaro

Krásná pohádka. Četlo se to moc hezky. Doporučuji

30.01.2018 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Krásná a mila knížka s přídavkem balzámu pro duši

06.06.2016 5 z 5

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Wau!!!! Jedna z nejlepších knížek za poslední dobu. Knížka co nenechá čtenáře jen tak klidného. Člověk ze začátku tuší, jak by to asi mohlo byt. Cvak cvak cvak a vse je jinak. Skvělé dílo!

26.04.2016 5 z 5

Miniaturista Miniaturista Jessie Burton

Na knihu jsem se těšila a za mě trochu zklamání...nápad s miniaturistou pěkný, ale potenciál nevyužitý.

16.01.2016 3 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Kniha byla moc pěkná, zajímavý příběh, četlo se to pěkně. Že bych si z toho ale sedla uplně na zadek se říct nedá, asi jsem čekala o malinko víc. Ale určitě nezklame

30.12.2015 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Dávám 5 hvěžd, za oblíbenou autorku, za dobrý námět, za knihu, která mě nenudila. Jak už padlo někde níže, do mého srdce se ale ani zdaleka nezapsala jako Než jsem Tě poznala, i když příběh to byl moc hezký.

23.11.2015 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Opravdu skvělá kniha. Právem získává 5 hvezdiček!

16.08.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Ale ano, musím říct, že se mi kniha líbila. Začtená jsem byla eins zwei, což jsem poslední dobou měla spíš problém. Knihu jsem četla nezvykle dlouho jen proto, že jsem neměla dostatek volného času, jinak bych ji schlamstla jak malinu :-) kdo byl vrah bylo pro mě překvápko a tak to má být. Líbilo!!! Příště zase!

02.08.2015 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Z počátečních rozpaků, že kniha je žánrově úplně mimo můj styl jsem se přenesla cca po 100 stranách, kdy jsem se bavila nad minulostí Cheryl a čím dál víc mě zajímalo její putování po PCT a byla to jedna z mála knížek, kdy při každé straně navíc jsem se bavila víc a víc :)

12.06.2015 5 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Do knížky jsem se nemohla prvních cca 30 stránek vůbec začíst, jediné co mě drželo dál bylo kladné hodnocení zde. Nakonec jsem se začetla, přímo hltala...a z knížky jsem prostě nadšená. Opravdu moc pěkné, čtivé, hlavní hrdinka neuvěřitelná

28.03.2015 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Musím říct, že už jsem dlouho nečetla knihu, která by byla tak "čistá". Nebyly v ní sprosté slova, příliš otevřený popis sexu a podobně. Je to kniha, kterou bych se nestyděla půjčit babičce nebo mamince. Kniha byla moc pěkně napsaná, čtivá, trochu mi vadila ta zbožnost, která ale asi k Itálii patří. Část, kdy si hrdinové budovali život v New Yorku se mi moc líbil. Obecně musí říct, že to byla moc hezká knížka.

11.01.2015 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Knížka se mi moc líbila, otevřený konec mě trochu překvapil, i když jsem o něm již věděla z jiných recenzí. Bylo to velkolepé, detailně popsané a moc se mi nechtělo svět Sugar opouštět. Pěkná knížka, čtivá a ten počet stran nebyl překážkou, právě naopak.

07.01.2015 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Pěkná knížka

28.03.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha mě bavila, přestože jsem četla recenze, že je spíš slabší. Zklamaná ale nejsem. Příběh je prvoplánovity, jistě to není žádné veledílo....ale proč ne

28.04.2018 4 z 5