Ophelie Ophelie komentáře u knih

Probuďte v sobě sílu mocného léčitele Probuďte v sobě sílu mocného léčitele Kelly Noonan Gores

Od knihy jsem asi měla větší očekávání. Každopádně kniha je jakousi kompilací názorů a zkušeností známých i méně známých osobností na téma zdraví, nemoci a léčení (ve spirituálním smyslu). Ten, kdo se tomuto tématu věnuje a má již něco načteno, tomu kniha moc nového nepřinese. Dokument na Netflixu jsem neviděla, tak nemůžu posoudit, jak veliký rozdíl mezi knihou a dokumentem je, ale po přečtení bych se na knihu asi vyprdla a pustila si dokument (i v rámci úspory času).

28.09.2023 3 z 5

V říši hladových duchů V říši hladových duchů Gabor Maté

Úplně (pro mě) nový, nevšední pohled na závislosti - proč někteří závislosti podlehnou a jiní ne? Co vůbec vede člověka k závislostem? Nejde jen o tzv. typické závislosti - na tvrdých drogách, alkoholu, gamblerství, ale i méně typické jako je přejídání, chronické nakupování, workoholismus apod. Autor čtenáři postupně vysvětluje (a podkládá různými studiemi i svou praxí), že závislí lidé nemají volbu - tak jak je to nyní obecně společností vnímáno (je to jeho volba, že je z něj feťák/alkoholik apod.), ale že jejich mozek (hormony apod.) nefunguje či zkrátka funguje jinak než u lidí bez závislosti. A opět i zde (jako u nemocí - viz jeho kniha Když tělo řekne ne) jsou zásadní prožitá traumata, disociace aj. v raném dětství. Díky této knize už opravdu vnímám závislé lidi jinak (tím neomlouvám mnohdy jejich hrozné chování apod.), ale člověk dokáže místo pouhého odsouzení pociťovat spíše soucit. Super byla i závěrečná část s konkrétními kroky (metodou), jak “bojovat” se závislostí. Knihu rozhodně doporučuji všem (ne jen těm, kterých se závislost nějak dotýká, ale obecně každému).

28.09.2023 5 z 5

Přechodové rituály: Posvátná cesta ke zralosti Přechodové rituály: Posvátná cesta ke zralosti Alberto Villoldo

Kniha, která v mnohém čtenáře zasáhne a takříkajíc mu otevře oči. Téma přechodových rituálů spojených se sedmi lidskými hříchy autor čtenáři předkládá jasnou a čtivou formou, nechybí mnoho moudrých a hlubokých sdělení a za mě úplná topka byl samotný závěr - wow! Moc krásná a užitečná kniha, ráda si od autora přečtu i jeho další publikace. Doporučuji.

16.09.2023 5 z 5

Smrt v rodině Smrt v rodině Karl Ove Knausgård

Po přečtení chápu odlišné komentáře níže - někomu se tato kniha nebude vůbec líbit/zamlouvat a někdo si ji zamiluje a přečte jedním dechem. Já se řadím k těm druhým. Už od prvních stránek, kde Karl Ove rozjímá nad smrtelností, pomíjivostí - ty první stránky mě dostaly a říkala jsem si - Wow, ten chlap umí psát a ví, o čem píše, nebojí se to napsat na rovinu, bez příkras a chození kolem horké kaše. To, co si mnozí z nás myslíme, ale nikdy bychom to třeba veřejně nepřiznali - kolikrát lžeme sami sobě do kapsy. Mně se autorovo vyprávění líbilo, část věnovaná smrti jeho otce a tomu všemu kolem (zařizování pohřbu, vyklízení věcí apod.) bylo podáno opět bez příkras, popsáno tak, jak snad jinde ne. Ačkoli jsem tu a tam s autorem v něčem nesouhlasila, celkově se mi kniha líbila a už se těším na další díl.

16.09.2023 5 z 5

Doktore, vražda, jedeme! Z deníku policejního lékaře Doktore, vražda, jedeme! Z deníku policejního lékaře Viktorín Šulc

Forma deníkových zápisků mi přijde zajímavá, případy jsou věcně, stroze, bez příkras, mnohdy jen v délce jednoho odstavce popsány. Není to úplně čtení pro citlivé povahy (to platí i pro fotodokumentaci v závěru knihy). Objevují se zde i známé případy - Straka, Hojer, Hepnarová aj. Rozhodně zajímavá kniha pro milovníky krimi a zločinů.

09.09.2023 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Přečteno za dvě odpoledne, čtivé, pohlcující, napínavé jak kšandy až do úplného konce - pro mě velmi překvapivého. Moje první kniha od této autorky a jistě ne poslední, ráda si přečtu i její další knihy, protože psát prostě umí. U této knihy se mi líbil i ten duchařský nádech (v noci bych některé pasáže číst nechtěla). Jednoduše super!

04.09.2023 5 z 5

Kryon kniha 12 - 12 vrstev DNA Kryon kniha 12 - 12 vrstev DNA Carroll Lee - Kryon

Moje druhé setkání s Kryonem a už se těším na další knihu. Tato kniha mě naprosto ohromila! Otevřela mi úplně nové obzory a chápání a vnímání nás coby lidských bytostí s tak jedinečným darem - naší DNA. V žádné knize jsem se toho o DNA (nejen z biologického, ale především z duchovního hlediska) nedozvěděla tolik, tak moc mi tato kniha rozšířila mé obzory a hranice mého vnímání skutečnosti Rozhodně doporučuji a za nějaký čas si ji přečtu znovu, protože to rozhodně stojí za to a neomrzí.

03.09.2023 5 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Velmi dobrý psychologický thriller se šokujícím koncem aneb jak neléčená hluboká traumata mohou z člověka udělat šílence. Přečteno za jeden večer, příběh mě ihned vtáhnul do děje a nemohla jsem knihu odložit. Doporučuji.

02.09.2023 4 z 5

Rekalibrace lidstva Rekalibrace lidstva Carroll Lee - Kryon

Moje první setkání s Kryonem a jistě ne poslední. Kniha je vysloveně nabitá informacemi, některé jakoby se mnou rezonovaly, jiné jsem musela tzv. vstřebávat. Moc se mi líbilo vysvětlení a objasnění světla a temnoty v souvislosti s navyšováním vibrací světla, které ale vyvolávají akci v temnotě (kvůli rovnováze). Ještě nikde v žádné jiné knize jsem nedostala tak srozumitelné objasnění ohledně toho, co se aktuálně děje (rekalibrace). Je to skvělá kniha, kterou doporučuji všem probouzejícím se ;-)

30.08.2023 5 z 5

Putování časoprostorem Putování časoprostorem Ivona Antalii

Kniha, kterou lze přečíst za jedno odpoledne, ale doporučuji spíše dávkovat - je plná zajímavých informací, vhledů, zážitků a prožitků autorky. Jak ona sama píše - tohle vše byla její cesta, ale každý má tu svou jedinečnou cestu. Autorka se zde dotýká mnoha témat - Atlantida, krystaly, temné energie, mimozemské a světelné bytosti, Egypt, křišťálové lebky, dvojplameny, minulé a budoucí životy, Vyšší já aj. Je toho opravdu mnoho, snad jen bych ocenila hlubší a konkrétnější podání některých témat (mnohdy jakoby se témat jen dotkla a plula pouze po povrchu). Ale kniha každopádně stojí za přečtení (a možná ne jen jedno, asi se k ní po čase vrátím). Doporučuji spíše ale duchovněji naladěným jedincům ;-)

20.08.2023 4 z 5

Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Místo, odkud není návratu: Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr Andrea Claudia Hoffmann

Opravdu silný příběh, který čtenáře zasáhne. Děkuji Mihrigul za její neskutečnou odvahu, sílu, vytrvalost a otevřenost - hrdinka se vším všudy. Neuvěřitelné, co si musela (během tak mladého života) vše zažít Nejhůř se mi četly pasáže ohledně jejích dětí - coby máma jsem to nesla velmi těžce. Je až hrůzostrašné, co vše se může v dnešní době dít, taková genocida. Fašismus, nacismus, komunismus - vše je zlo, bez výjimky! Kniha, kterou by si měl každý přečíst.

18.08.2023 5 z 5

Utrpení těla Utrpení těla Monica J. O’Rourke

První povídka je vlastně plná jen zvráceného sexu, násilí, mučení, týrání. Děj nic moc, závěr takový nemastný-neslaný. Druhá povídka, ač kraťoučká, tak dosti nechutná a závěr s pootevřenou pusou (no tyvoe!) a třetí povídka se mi líbila asi nejvíc, protože měla i nějakou tu hloubku, myšlenku a dobrý (otevřený) konec. Kniha není pro slabé povahy, ale ani nic, z čeho by si čtenář vysloveně sedl na zadek.

14.08.2023 3 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Přečteno na jeden zátah až do brzkých ranních hodin, ale od knihy jsem se nemohla odtrhnout, tak moc mě příběh Lydie a její rodiny pohltil. Tohle je jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla. Po dočtení ve vás zůstane a rozhodně si ji budete pamatovat (já tedy určitě). Jak sám název napovídá, ústředním bodem všeho je a byla komunikace (v této rodině spíše její absence), což má v závěru nedozírné a velmi smutné následky (smrt Lydie - to není spoiler, dozvíme se to hned v úvodu anotace). Malé Hannah mi bylo tak líto, při čtení jsem jí vždycky chtěla pevně obejmout a uchlácholit. Na tomto příběhu můžeme vidět, kam až může vést nadměrná, nezdravá, opičí láska rodičů a projekce vlastních nenaplněných snů a ambicí do svých dětí. K tomu nulová komunikace nejen mezi rodiči a dětmi, ale i mezi manželi navzájem a máme zaděláno na veliký problém. Kniha se čte opravdu sama a vede k zamyšlení nad mnoha tématy (např. i život ve smíšeném manželství apod.). Rozhodně doporučuji.

12.08.2023 5 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Taková milá jednohubka na odpoledne, která jemně pohladí a člověku připomene, co je v životě skutečně to důležité.

09.08.2023 3 z 5

Život za život Život za život Maylis de Kerangal

Kvalitní, neotřelé, hluboké, zajímavé. Takto bych označila tuto knihu. Ač se jedná o složité téma, příběh se četl sám. Po dočtení ve mně ještě dlouho zůstane - jak by se člověk zachoval na místě Marianne a Seana (kéž se to nikdy nikomu nestane!)? Je sobecké odmítnout darovat orgány, které by mohly zachránit jiné životy, když se jedná o vaše dítě? A jak se žije člověku s vědomím, že v jeho těle bije cizí srdce člověka, který musel zemřít, aby on mohl žít? Rozhodně velmi originální (i svým jazykovým zpracováním) kniha, kterou nelze než doporučit k přečtení.

08.08.2023 5 z 5

Poselství z Plejád - Aktivace vaší kosmické DNA Poselství z Plejád - Aktivace vaší kosmické DNA Eva Marquez

Nádherná kniha plná nádherné energie a spousty užitečných informací, rad a cvičení. Dozvíme se bližší specifikaci několika hvězdných národů (možná našich hvězdných rodin) - autorka zde přibližuje Plejády, Andromedu, Sírius, Epsilon Eridani a Souhvězdí Kentaura. Díky podrobnější charakteristice může čtenář zjistit, ke kterému hvězdnému národu ho to nejvíc táhne, s kterým souzní a díky tomu i více poznat sama sebe. V závěru knihy nám autorka podrobněji líčí svůj příběh a svou cestu ke komunikaci se Světelnými bytostmi (a že to neměla vůbec lehké). Moc krásná kniha!

07.08.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Velmi povedené dílo! Ačkoli rozjezd je trochu pomalejší, cca od sté stránky nabírá děj grády a posledních cca sto stran je plných napětí, že se nedá přestat číst. Musím i vyzdvihnout bohatou slovní zásobu autorky a její krásnou práci s jazykem (čeština je prostě krásná). Při čtení mi několikrát běhal i mráz po zádech, strašidelné i tajemné to je vskutku, nechybí ani detektivní zápletka, dozvíme se i něco ze slovanské mytologie, ale úplně nejvíc jsem si zamilovala postavu psíka Imbuse (takového psího parťáka bych chtěla taky ;-)). Některé části děje byly poněkud zdlouhavé, proto o jednu hvězdičku méně, ale to nic neubírá na celkové čtivosti knihy. Doporučuji.

07.08.2023 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Přečteno za dva večery, velice čtivé, ač zpočátku trošku rozvleklé, od cca třetiny se děj rozjede na plné obrátky a začne být napínavý jak kšandy. Obecně myšlenka, jak by naše životy vypadaly, kdybychom se vydali jinou cestou, rozhodli se jinak, napadla asi minimálně jednou každého. Podání paralelních světů a životů s možností jejich navštívení pomocí krychle je za mě originální. Postava Jasona mi byla od začátku sympatická a zajímalo mě, jestli se mu podaří vrátit se do té své původní reality. Super čtení!

01.08.2023 4 z 5

Podezření Podezření Brianna Labuskes

Anotace knihy mě nalákala, nízké hodnocení knihy a některé komentáře naopak odrazovaly. Když byla kniha volná v knihovně, řekla jsem si, že si ji půjčím a uvidím. A za mě to byla bomba! Začátek je trochu spletitý, obzvlášť pro orientaci v tom množství jmen a přeskakování v čase (vypráví se zprvu stále více do minulosti), což bylo zpočátku rušivé, ale po nějakém čase jsem si zvykla a nakonec mi to přišlo vlastně nevšední a originální. Po cca sto stranách už děj nabral grády a nutil mě číst dál a dál, napětí houstlo a ten závěr mě rozsekal - měla jsem několik variant a podezřelých, ale tohle jsem vážně nečekala ani omylem! Mně se prostě postava Gretchen líbila, coby velmi chytrá, bystrá, inteligentní a bohatá sociopatka (neotřelé) a po přečtení mám aspoň představu, jaký je rozdíl mezi psychopaty, sociopaty a empaty. Za mě milé překvapení a milovníkům psycho-thrillerů doporučuji.

29.07.2023 5 z 5

Nakonec všechno dobře dopadne Nakonec všechno dobře dopadne Christina Von Dreien

Tenká knížka, kterou máte za chvíli přečtenou, která osloví své čtenáře významným a hlubokým, moudrým poselstvím pro tuto dobu. Věnuje se především tématu, jak aktuálně lze pomoci světu, Zemi (souboj mezi silami světla a temnoty), autorka se zmiňuje o důležitosti našich pocitů, postojů, myšlenek, činů, o pozitivních a negativních mimozemšťanech, o respektu vůči přírodě a naší planetě aj. Po přečtení knihy zůstane čtenáři naděje a víra, že všechno nakonec dobře dopadne.

28.07.2023 5 z 5