Ophelie Ophelie komentáře u knih

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak tohle byl teda příběh! Mně se kniha četla skvěle od začátku až do konce, hned po první stránce jsem se začetla a nešlo přestat, za dvě odpoledne přečteno, protože jsem prostě musela vědět, kdo Naomi zavraždil a proč. Ale ten konec! Tak tohle bych teda netipovala. Palec hore autorovi - tohle byl perfektní příběh napínavý až do konce. Od Miniera si chci přečíst i další knihy. Pokud budou tak dobré jako tato, mám se na co tešit :)

04.01.2020 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Hlavními postavami příběhu jsou dvojčata Bel a Rose, každá je povahově úplně jiná a snaží se (každá svým způsobem) zapadnout mezi ostatní, když nastoupí na prestižní školu Odell... Kniha se dobře četla, napínavý děj, ke konci jsem nemohla přestat číst, protože jsem musela vědět, jak to skončí, resp. kdo je vinen... Knihu můžu doporučit.

01.01.2020 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tak tato kniha se četla sama! Nešlo přestat! Za mě jeden z nejlepších thrillerů tohoto roku. Napínavý a opravdu dějem nabitý příběh plný zajímavých zvratů a odhalení. Navíc se při čtení čtenář dozví mnoho (pro mě i nových) informací ohledně forenzních vyšetřovacích metod. Už se těším na další díl s vyšetřovatelkou Milou ;)

31.12.2019 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Knihu jsem dostala jako dárek od Ježíška - a naprosto mě uchvátila! Tolikrát jsem si při čtení říkala - Hej, tohle je o mě! :-) Každá knihomolka (i knihomol) tuto knížku (komiks) jistě ocení. Mně několikrát vykouzlila úsměv na rtech :-D Děkuji Ježíšku ;-)

25.12.2019 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Po přečtených komentářích a nižším hodnocení knihy jsem měla obavy, jestli mě knížka bude bavit. Musím říct, že mě mile překvapila. Možná i proto, že jsem měla malá až žádná očekávání, kdo ví ;) Každopádně mně se kniha líbila, četla se příjemně, děj hezky plynul, žádná nudná či zdlouhavá a hluchá místa. Taková milá oddychovka s trochou toho napětí i špetkou romantiky. Takže za mě dobré počteníčko :)

23.10.2019 3 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha se na pozadí příběhu porodní sestry Ruth věnuje především otázkám diskriminace černochů a rasismu. Příběh je vyprávěn z pohledu několika osob, jež jsou součástí celého příběhu. Asi nejzajímavější pro mě bylo číst vždy části od Ruth a od Turka. Musím říct, že smekám před autorkou J. Picoult, hodně jsem se při čtení dozvěděla i o historii rasismu a především fašismu v Americe. Každopádně se jedná o dost silný příběh, který ve vás ještě dlouho po přečtení zůstane . Rozhodně kniha stojí za přečtení!

05.09.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Po dlouhé době kniha u níž jsem si i poplakala... Nádhera! Nevím, co víc k tomu napsat. Jednoduše si tuto knihu musíte přečíst :-) Nechápu, jak mi mohl takový literární skvost uniknout...ještě, že existuje tahle Čtenářská výzva, jinak bych se k této knize asi nikdy nedostala :-) Moc krásná, kvalitní literatura, jak silným příběhem, tak i po jazykové stránce. 100% DOPORUČUJI!

05.09.2019 5 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Tuto knihu jsem začala číst kvůli Výzvě a musím říct, že to bylo bezva počtení! Vážně dobrý detektivní thriller/krimi. Po cca první třetině graduje napětí a postupně se čtenáři odhaluje příběh Charlene Grantové. Konec byl výborný - tuto osobu jsem po celou dobu ale vůbec netipovala. Můžu jen doporučit ;)

10.08.2019 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Kniha vypraví osudy dvou rodin, které žijí v Praze, od dob komunismu až po současnost. Je to velmi čtivá kniha, děj plyne a nutí čtenáře nepřestávat ve čtení. Snad jen až na ty nevěry, kterých tam bylo podle mě až příliš...možná jsem naivní, ale doufám, že až tak divoké a smutné to snad v životě není ;)

15.05.2019 4 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Tak tohle byla pecka! Skvěle vykreslené profily a charaktery postav, ačkoliv nejvíc sympatický mi byl detektiv Gomez, hlavní hrdinka Cloé už o něco méně. Ovšem příběh je to parádní, děj plyne, napětí roste a ten konec! Vážně jeden z nejlepších thrillerů, které jsem v poslední době četla. 100% doporučuji přečíst, nebudete litovat :-)

Krvavý pomeranč Krvavý pomeranč Harriet Tyce

Kniha mě zaujala v knihkupectví na první pohled a hodnocení na zadním přebalu knihy mě přesvědčila ke koupi a přečtení :-) Nebylo to úplně špatné, ale hlavní hrdinka Alison mi byla při čtení dost nesympatická. Právnička, která žije jen svou prací, je zahleděná především do sebe, neschopná udělat nějaké pořádné rozhodnutí... Příběh jako takový je ale celkem dobrý, konec překvapivý, ačkoli u mě se po přečtení knihy žádné "wow" nekonalo (tak jako u jiných thrillerů). Proto "jen" dvě hvězdy.

06.05.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Musím říct, že se kniha četla dobře, příběh odsejpá, žádné zdlouhavé pasáže... Ale přesto bych od nejlepšího hororového příběhu čekala trošku víc. Pořád jsem si při čtení říkala: "Kdy už to konečně přijde, kdy se začnu bát..." Ale nic takového nepřišlo :-) Je pravda, že až ke konci příběh nabírá opravdu grády a ten závěr je "drsný", ale od hororového příběhu bych čekala o maličko víc. Přesto musím knihu hodnotit kladně a doporučila bych ji k přečtení.

06.05.2019 4 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Knihu jsem přečetla kvůli Výzvě a jsem moc ráda, že jsem se rozhodla právě pro tuto knížku. Přečteno během jednoho dne, příběh Lalea Sokolova mě tak vtáhl, že jsem prostě musela jen číst a číst. Smutná, ale i krásná kniha, která dává člověku naději, že i během takových hrůz a bezpráví existují ještě lidé odvážní, laskaví a milující. Při čtení mi nejednou ukápla slza. Tuhle knihu doporučuji opravdu každému (zařadila bych ji mezi povinnou školní četbu :-)).

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Přečteno jedním dechem...vážně dobrý duchařský příběh, který drží čtenáře stále v napětí a konec je opravdu překvapivý. Asi tak první třetina knihy je taková poklidnější, pomalejší rozjezd, ale pak už je to jízda! :-) Četla jsem v noci při lampičce a trochu mi chvílema běhal mráz po zádech. Určitě knihu doporučuji.

Muž za zdí Muž za zdí Emma Angström

Tak tato kniha byla pro mě bohužel velikým zklamáním...ačkoliv obálka i anotace vypadaly slibně. Musela jsem se při čtení opravdu přemlouvat, abych knihu dočetla až do konce. Děj byl nezajímavý, zdlouhavý, místy nudný, nulové napětí... Bohužel se mi kniha nelíbila.

06.05.2019 1 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Bohuzel byla kniha pro me zklamanim. Cekala jsem neco mnohem lepsiho. Podle me to s thrillerem nema nic spolecneho. Obcas dost zdlouhave a nudne pasaze temer o nicem. Musela jsem se nutit do cteni. Takze za me nic moc dilo.

10.02.2019 2 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Karika opět nezklamal! Po jeho Strachu a Trhlině další výborná kniha. Nerada jsem knihu odkládala, velmi napínavé, místy strašidelné čtení. Hezky psychologicky vykreslené očima hlavního hrdiny a konec naprosto překvapivý! Prostě další skvělá kniha od Kariky, už se těším na další :-)

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Pro mě jedna z nejlepších knih, klidně si jí přečtu ráda znovu. Kniha je rozhodně lepší než stejnojmenný film.

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Od knihy jsem upřímně měla malá očekávání, která byla překonána. Napínavý a velmi zajímavý příběh, téma, které mi trochu připomínalo knihu Za zavřenými dveřmi, ale zde jinak zpracováno, pojato. Po přečtení jsem nad knihou ještě dlouho přemýšlela...odsoudit hlavní hrdinku za její čin - ano či ne? Pro mě velmi dobré čtení.

Hana Hana Alena Mornštajnová

Krásná kniha, ačkoliv smutný příběh, opravdu krásně napsané, čtivé. Můžu jen doporučit.