Ophelie Ophelie komentáře u knih

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Nic nemusí být tak, jak to na první pohled vypadá a když si někdo zkouší hrát s pravdou a lží, může to šeredně odskákat...stejně jako Verity. Skvělá kniha, napínavý děj. O hvězdičku méně za překombinovanost a nereálnost, ale jinak skvělé čtení!

Elementární částice Elementární částice Michel Houellebecq

Z knihy, především po dočtení až k samotnému konci, na čtenáře sálá takové jakoby prázdno, marnivost života a bytí obecně (alespoň na mě kniha takto působila). Každopádně kniha stojí za přečtení a zamyšlení (téma mezilidských vztahů založených na touze, sexu, vášni, postrádajících hloubku, cit).

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Kniha není moc dlouhá co do počtu stran, ale sděleno je hodně... Příběh je vyprávěn ze dvou perspektiv - očima Báry a její matky, což knize přidává na zajímavosti. Bářina máma mi byla při čtení až kolikrát odporná. Chápu, že i ona toho měla všeho až nad hlavu a především, že byla celkově nešťastná, ale za tohle děti přeci nemůžou... Jedinou sympatickou dospělou osobou byl Frodo - učitel výtvarky. Konec byl pro mě takový "otevřený" - lze jej chápat různě. Každopádně tato kniha si rozhodně zaslouží pozornost čtenářů.

26.10.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Taková oddychovka plná erotiky pro nenáročné čtenáře (spíše čtenářky ;-)). Jednoduchý děj, taková klasika - chudá slušná holčina a krásný bohatý rebel. Ačkoli obě hlavní postavy (Maggie a Ben) mi nebyly úplně sympatické, četlo se to dobře. Žádný "waw efekt" ale nečekejte ;-)

26.10.2020 3 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Nic není takové, jak se na první pohled zdá, obzvlášť v rodinách, kde to zvnějšku vypadá dokonale, ale když vše prozkoumáte hlouběji... Kniha se mi moc líbila, Lisa mi byla sympatická - obyčejná ženská s poněkud neobyčejnými problémy. Zmizení Lucindy a vše kolem něj drží čtenáře stále v napětí, protože chcete vědět, kdo (a proč) to tedy udělal? Konec knihy byl pro mě překvapivý, ačkoliv už dříve jsem pojala jisté podezření... Četba mě bavila, určitě doporučuji!

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Skvělá kniha plná napětí, ke konci i hodně akční. Plusem je originální téma knihy coby Řetězu - musíš unést cizí dítě, aby ti únosci vrátili to tvoje... Kniha se četla dobře, děj hezky plynul, žádná hluchá a nudná místa. Určitě doporučuji.

25.10.2020 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Tak tato kniha nemá chybu! Mám ji v knihovně už delší dobu, ale pořád ne a ne ji přečíst (možná mě odrazoval počet stran), což už teď vím, že byla chyba :) Já, poutník vás totiž dostane. Jakmile se začtete, nejde přestat. Bravurní obsáhlý děj, vše do podrobnosti promyšleno, vše do sebe zapadá, ani jedno hluché či nudné místo. Smekám před autorem a těším se na jeho další knihu, protože tohle jeho dílo je prostě špica! To si prostě musíte přečíst ;)

18.10.2020 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Opět další skvělá detektivka od této talentované autorky. Kniha je plná napětí od začátku až do konce, nechybí ani trochu romance. Trošku mě mrzel useknutý konec, ale jinak se mi další příběh s detektivy Markem a Lacey moc líbil. Rozhodně doporučuji!

18.10.2020 5 z 5

Nedívej se dolů Nedívej se dolů T. M. Logan

Mně se kniha líbila, ani jednu minutu jsem se při čtení nenudila. Děj má spád, napětí graduje a to především ke konci knihy, kdy chcete vědět, jak to tedy celé je a nutí vás to číst dál a dál. Pro mě byl konec, plný zvratů, dost překvapivý. Za mě knihu určitě doporučuji.

18.10.2020 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Kniha mě začala naplno bavit až zhruba v polovině příběhu, kdy děj nabírá na napětí a už se tolik nevleče, nabírá spád. Každopádně Zimní lidé se mi líbily mnohem víc. Ale i tato kniha není úplně špatná, takový příjemný duchařský příběh s celkem zajímavou zápletkou.

16.05.2020 3 z 5

Dívka od vedle Dívka od vedle Jack Ketchum (p)

Tak tohle bylo opravdu něco! Začátek knihy je taková příjemná oddychovka, ale zhruba po třetině to začíná být psycho. Čtete dál a dál a jak krutosti přibývají, tak si myslíte, že to už snad horší být nemůže proboha! A mýlka - může a je, brutalita se stupňuje, stejně tak čím dál vyšinutější chování trýznitelky, zrůdy a bestie v jednom - Ruth. Neskutečný děs a hrůza na mě padly po dočtení knihy, když si člověk uvědomí, že se něco takového opravdu může ve skutečnosti dít. A jak zdrcující dopad má lidská pasivita a nicnedělání... Kniha není pro slabé povahy, ale rozhodně stojí za přečtení.

16.05.2020 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Moje první kniha od této autorky, velice dobré čtení. Zajímavé pro mě bylo setkání s amišskou kulturou a vírou. Celý příběh hezky plynul, nechybělo gradující napětí i poněkud překvapivé rozuzlení na závěr. Knihu doporučuji.

08.05.2020 4 z 5

Svatební dar Svatební dar Danka Šárková

Taková oddychovka před spaním ;) Kniha není co do počtu stran obsáhlá, takže máte přečteno za chvíli. Děj hezky plyne, jen mi tam něco chybělo... Pořád jsem čekala na nějakou zápletku, vyústění...to přichází až opravdu na konci, na posledních dvou stranách knihy. Ale rozhodně doporučuji přečíst až do konce, protože ten konec stojí opravdu za to!

07.05.2020 3 z 5

Bestie Bestie Mark E. Pocha (p)

Dost nechutná kniha, fakt humus, morbidní a opravdu bestiální, ale vše rádoby v “dobrém” slova smyslu. Nelituju přečtení knihy, ale vím, že znovu po ní nesáhnu. O to děsivější čtení to je, když si člověk uvědomí, že se autor nechal při psaní inspirovat skutečnými událostmi, skutečným vrahem. Kniha rozhodně není pro slabé povahy, ale ve vší té zvrácenosti jde o výborný autorův výtvor v rámci žánru. Poprvé vynechávám hodnocení, protože nevím, zda lze knihu hodnotit hvězdičkami... Každopádně všem otrlejším povahám knihu nelze než doporučit.

07.05.2020 5 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Vynikající psychologický thriller! Moje první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Příběh je vyprávěn z pohledu tří osob - Heidi, Chrise a Willow. Čím více čtete, tím víc narůstá napětí a konec vás překvapí (mně tedy dost překvapil). Willow mi bylo líto, kdyby nepřišla o oba rodiče, měla by úplně jiné dětství a nezažila by všechny ty hrůzy... A Heidi dostihla “neléčená” bolest minulosti... Za mě opravdu vydařené dílo, které můžu rozhodně doporučit!

02.05.2020 5 z 5

Manželský pakt Manželský pakt Michelle Richmond

Příběh Paktu mi připadal až moc nereálný, ale myšlenka Paktu coby tajemného kultu mi přišla zajímavá. Na příběhu Alice a Jakea je ukázáno, jak snadno se člověk nechá zmanipulovat a jak vstupem do takového “společenství” člověk ztrácí svobodu. Kniha se četla dobře, děj hezky plynul, sem tam bylo i nějaké to napětí, ale už jsem četla mnohem lepší psychothrillery. Každopádně četbu této knihy za ztracený čas nepovažuji ;)

28.04.2020 3 z 5

Miss těžká váha Miss těžká váha Moa Herngren

Kniha se četla dobře, příběh Annie byl zajímavý, ačkoli mi přišlo, že se hlavní postava chová občas dost dětinsky a nevyspěle (vzhledem k jejímu věku), i tak jsem si jí nakonec oblíbila. A příběhy Johanny, Jarmeho a Camilly byly taky hodně zajímavé. V knize je odhaleno zákulisí natáčení reality show, kde mimo jiné vládne manipulace, hon za ziskem a slávou na úkor zdraví a upřímných vztahů. Zajímavá knížka, oddychovka, která stojí za přečtení.

28.04.2020 3 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se četla dobře, nicméně za “fascinující a děsivé dílo“ bych ji neoznačila. Četla jsem už mnohem lepší psychologické thrillery. Zajímavá je určitě idea domu coby skvostu architektury vybaveného nejmodernější technologií. Vím, že se ke knize už nikdy nevrátím, ale času věnovaného její četbě nelituji, šlo to ;)

20.04.2020 3 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Wow a tyjo! Po dlouhé době kniha, která ve mně po dočtení “něco” hluboce zanechala. Nevím kde začít... :-D Ale předně - moc se mi líbí obálka a hlavně a především přebal knihy - ten je originální! Doporučuji si ho prohlédnout až po přečtení knihy. Zároveň se mi moc líbil příběh a skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav. Při čtení je úžasné pozorovat vývoj Tirney, její proměnu z dívenky v ženu, bojovnici. Zajímavá je rovněž myšlenka “magie” - po celou dobu jsem netušila, co ta magie konkrétně je a co je či není skutečnost. Až v závěru knihy je ukázána “pravá” magie, jež náleží jen ženám. Příběh má jednoduše grády, občas je hodně krutý, nechybí ani příjemná romantická zápletka. Moc se mi líbila originální řeč květin - skvělý nápad :) No a ten konec! To jako vážně?!
Tuhle knihu si prostě musíte přečíst! Doporučuji všema deseti.

20.04.2020 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Po dlouhé době jsem narazila na jednu z těch opravdu hodně dobrých detektivek. Děj skvěle plyne, napětí roste a nutí vás to číst a číst...a když už si myslíte, že víte, jak to je a kdo je vrah, zjistíte, že to tak jednoznačné není. A za mě super, překvapivý konec. A spojení celého příběhu s postavou Jacka Rozparovače knize přidává na hodnotě. Rozhodně knížka stojí za přečtení!

13.04.2020 5 z 5