Ophelie Ophelie komentáře u knih

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Kniha se četla dobře, první část čtenáře seznámí s celým příběhem Faye a Jacka, s jejich charaktery, vývojem jejich vztahu. Od cca poloviny mě kniha bavila o trošku víc, ale od začátku se čte velmi dobře, děj plyne, prolíná se minulost a současnost...a ten konec! Skvělá kniha.

08.12.2020 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kniha se mi opravdu moc líbila. Začtete se a nedokážete se odtrhnout, je to tak napínavé, potřebujete rozplést tolik zápletek, vysvětlit a objasnit tolik otázek, které během čtení dalších a dalších kapitol vyvstávají... Za mě super thriller s nádechem mystiky. Vyhovovaly mi krátké kapitoly a gradující napětí. Knihu lze určitě doporučit.

06.12.2020 4 z 5

Prohřešek Prohřešek Brandi Reeds

Opravdu napínavé čtení od začátku až do konce. Belliina imaginární kamarádka Nini do knihy vnáší trochu toho mystického nádechu, ale má v příběhu své opodstatnění. Rozhodně dobrá kniha, u které se nudit určitě nebudete.

06.12.2020 4 z 5

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Kniha se četla tak říkajíc sama. Ačkoli je pachatel hned na začátku odhalen, neubírá to na čtivosti, napětí postupně roste. Činy Johnnyho se stupňují, otázkou zůstává, zda měl či neměl prsty i v tom posledním, který měl až hrůzné následky. Na příběhu Johnnyho je vidět, jak moc člověka formuje prostředí, ve kterém vyrůstá a žije, především s kým vyrůstá a žije. Svým způsobem byl Johnny sám oběť volající svými činy o pomoc. Knihu lze určitě doporučit k přečtení.

29.11.2020 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Opět velice zdařilé dílo autorky. Do tmy se mi líbila o maličko více, ale i tato kniha má čtenáři mnoho co sdělit. Děj knihy je jakoby neohraničený, čtenář se tak ocitá uprostřed plynoucího příběhu několika postav. Těch je v knize opravdu dost, ale autorka umí skvěle vykreslit jednotlivé charaktery všech postav, že jsem se mezi nimi dobře orientovala. Mnohé v knize, jak už to u Bolavé bývá, je řečeno mezi řádky či jen naznačeno. Ale to vůbec knize na čtivosti neubírá, spíše naopak. Psychické rozpoložení postav a jejich životních příběhů krásně a úchvatně dokresluje (i zrcadlí) okolní příroda, vše působí spíše ponuře až depresivně, životní příběhy postav nejsou totiž vůbec jednoduché, naopak, prožívají nelehké životní etapy, každého člověka něco trápí a snaží se s tím vyrovnávat po svém. Kniha se mi moc líbila a už se těším na autorčinu další knihu.

28.11.2020 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Opravdu hodně dobrá kniha. Příběh Hanny a Christophera Bauerových mě tak pohltil, že jsem knihu prostě musela dočíst (nehledě na pozdní noční hodiny :-D). Je to opravdu bravurní psycho-thriller, kde hlavní roli sehraje malá šestiletá, na první pohled, nevinná holčička Janie. Christopher si děvčátko ihned zamiluje a tak trochu donutí Hannah k adopaci. U Janie se projevuje syndrom týraného dítěte a její chování nabírá postupně grády - v tom negativním slova smyslu. Janie je na první pohled andílek, ale s ďáblem v těle. Kniha je vyprávěna z pohledu Hanny, Christophera a sociální pracovnice Piper. Děj skvěle odsejpá, napětí graduje a nabírá postupně na síle, knihu lze určitě doporučit.

25.11.2020 5 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

(SPOILER) Kniha se mi líbila, četla se dobře, mě tenhle styl psaní baví. Ale rozhodně se nejedná o thriller. Spíš o psychologický román. Je to taková sonda do duše a života psycholožky Sam, která postupně upadá do závislosti na alkoholu. Záhadný pacient Richard, který se na klinice objeví, je spíš na vedlejší linii příběhu, i když je jeho důležitou součástí. Samantha mi zprvu nebyla sympatická, především její kolikrát nesmyslné jednání, chování a přístup (mimo jiné i nesmyslný rádoby vztah s Lucasem, od kterého se nechala bít a ponižovat), ale až ke konci knihy se to vše dalo pochopit (vzhledem k její diagnóze). Na to, že se jedná o debut, je to vydařené dílo.

23.11.2020 4 z 5

Červený lev: mystický román Červený lev: mystický román Mária Szepes

Obsáhlé dílo nejen co do počtu stran, ale především i myšlenek. V knize vystupuje hodně postav a děj je hodně členitý, obsáhlý. Čtenář sleduje vývoj ducha (duše) Hanse Burgnera, který získá násilím (vraždou Mága Rocharda) Červeného lva - Elixír, nápoj věčného života. Tím svou duši uvrhne do zapeklitých spárů Karmy. Sledujeme jeho vývoj v životech coby Heinze Knotka, G.Borriho, Louise de la Tourzel a Cornelia. Setkává se nejen s podsvětím (Homunculus), ale i s významnými Mistry (St. Germain, Cagliostro). Osudným se mu stane setkání s Ernstem Müllerem - čímž se kruh (karmický) uzavře.
Opravdu zajímavé a obsáhlé dílo (nejen z pohledu esoteriky, mysticismu, ale i z historie). Není to zrovna lehké a oddychové čtení a grafické a jazykové zpracování (chybějící přímá řeč, gramatické chyby, nesmyslná a dlouhá souvětí) tomu zrovna moc nepřidává. Přesto se mi kniha velmi líbila a ráda si jí opět někdy přečtu, řadím ji mezi ty knihy, které mají čtenáři vždy co sdělit.

21.11.2020 4 z 5

Tma mezi hvězdami Tma mezi hvězdami Atticus (p)

Od autora jsem četla i jeho prvotinu - ta se mi líbila o něco víc, ale i toto jeho dílo rozhodně stojí za přečtení (i koupi ;)). Opět se mi líbilo grafické zpracování a členění knihy. Narazila jsem na několik opravdových skvostů, jiné básně se mnou úplně nerezonovaly, ale to záleží i na aktuálním rozpoložení čtenáře. Rozhodně se jedná o vydařenou knihu, ke které se budu určitě v budoucnu několikrát vracet.
“Příliš mnoho lidí umírá
se štětcem v ruce,
srdcem plným barev,
za sebou život prázdných pláten.” (s. 68)

15.11.2020 4 z 5

Cesta šamana Cesta šamana Hernán Huarache Mamani

Velmi obohacující kniha plná spousty důležitých myšlenek, nutí k zamyšlení se nad sebou, nad stavem naší Matky Země a celkově nad vztahy mezi lidmi, ve společnosti. Skvělé a čtivé vyprávění cesty Mamaniho - o jeho návratu ke ztraceným kořenům indiánské kultury. Duchovně velmi inspirativní kniha, kterou si po nějaké době ráda opět znovu přečtu. Rozhodně doporučuji.

08.11.2020 5 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Velmi povedené dílko, které mě zaujalo svým zpracováním, vyprávěným očima abstinujícího alkoholika, který si svůj podmíněný trest odpykává coby mlčící dohlížející při skupinových terapiích v chatě 1879. Příběh pojednává o duševních poruchách, závislostech a démonu jménem alkohol... Při čtení jsem se tu a tam i zasmála (především u scén a dialogů s Romanem coby Markem Zuckerbergem). Autorovi nelze ani upřít originalitu názvu knihy (vzhledem k jejímu obsahu). Za mě se jedná o velmi vydařené dílo.

07.11.2020 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Hlavní hrdinka knihy Sage mi byla sympatická - jak se sama snažila začít svůj nový život a bojovat se všemi nepřízněmi osudu. Ale právě tím, že si to vše děsivé, co prožila (kromě terapeutky), nechávala jen pro sebe, si šlapala sama po štěstí, nesla na svých bedrech až moc veliký a těžký balvan bolesti... No a ten konec - to jako fakt? Jsem zvědavá, zda bude pokračování knihy. Každopádně moc hezký román, doporučuji.

05.11.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Taková fajn duchařina, které nechybělo napětí a sympatické postavy. Příběh domu Carrowů byl dostatečně děsivý, ducha Edgara Portera bych tedy nechtěla potkat ;) Čtivé a napínavé - doporučuji.

05.11.2020 4 z 5

Nevěřte tomu Nevěřte tomu Charlie Donlea

Kniha se mi líbila, i když rozhodně nic extra to nebylo... Četlo se to celkem fajn, ačkoliv mi to občas přišlo takové zdlouhavé, bez pořádného napětí. Něco tomu prostě chybělo, ale rozhodně bych knihu nechtěla úplně hanit. Zajímavé bylo zpracování příběhu - prolínání vyprávěného děje a dokumentu. Po půlce už jsem tušila, kdo byl vrah a trefila jsem se se ;-), takže žádný veliký efekt překvapení na konci se nekonal. Knihu bych ale za "strhující, napínavou a návykovou" neoznačila. Za mě spíše takový průměr.

05.11.2020 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Ačkoli se na první pohled může zdát, že je to kniha o sběru rostlin, není tomu tak. Autorka bravurně zpracovala a popsala pocity i myšlenky osamocené, nemocné ženy, které zůstalo to jediné a na co se zcela upnula - sběr léčivých rostlin.

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Opět další skvělé dílo Mony Kasten. Přečteno na jeden zátah - prostě opět super.

Nádech Nádech Penelope Douglas

Co se škádlívá, rádo se mívá ;-) Tate a Jareda si prostě zamilujete. I když se jedná spíše o YA literaturu (a do této kategorie už nespadám), knihu můžu doporučit i starším čtenářkám. Je to taková milá, romantická oddychovka.

26.10.2020 5 z 5

Dvojí mysl Dvojí mysl Martin Rousek

Kniha nebyla špatná, prolínání dvou světů/realit - proč ne? Ale pořád jsem se nemohla do knihy začíst, děj mě nijak neuchvátil, spíše jsem dočetla, protože nerada nechávám knihy nedočtené.

26.10.2020 3 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Tak tohle nebude můj šálek kávy... Každopádně nelze autorovi upřít svým způsobem jistou originalitu. Za mě vím, že se ke knize určitě už nikdy nevrátím.

26.10.2020 2 z 5

Ve světě cizinců Ve světě cizinců Ondřej Hradecký

Kniha působí (resp. může působit) poněkud až depresivně (především po jejím dočtení do konce), ale je potřeba číst mezi řádky... Na druhou stranu je kniha plná moudrých a hlubokých myšlenek. "...došlo mu, že to pouze lidé samotní rozhodují o svém vlastím štěstí, ničí svoje naděje, zavírají svoje mysli do klecí vytvořených z vlastních představ a určují, jak budou nahlížet na svět." (s. 100) Hvězdička navíc za krásné jazykové zpracování (jak je ta čeština hezký a bohatý jazyk, když se to umí ;-)).