Ophelie Ophelie komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Wow a tyjo! Po dlouhé době kniha, která ve mně po dočtení “něco” hluboce zanechala. Nevím kde začít... :-D Ale předně - moc se mi líbí obálka a hlavně a především přebal knihy - ten je originální! Doporučuji si ho prohlédnout až po přečtení knihy. Zároveň se mi moc líbil příběh a skvěle vykreslené charaktery jednotlivých postav. Při čtení je úžasné pozorovat vývoj Tirney, její proměnu z dívenky v ženu, bojovnici. Zajímavá je rovněž myšlenka “magie” - po celou dobu jsem netušila, co ta magie konkrétně je a co je či není skutečnost. Až v závěru knihy je ukázána “pravá” magie, jež náleží jen ženám. Příběh má jednoduše grády, občas je hodně krutý, nechybí ani příjemná romantická zápletka. Moc se mi líbila originální řeč květin - skvělý nápad :) No a ten konec! To jako vážně?!
Tuhle knihu si prostě musíte přečíst! Doporučuji všema deseti.

20.04.2020 5 z 5

Už mě vidíš? Už mě vidíš? Sharon J. Bolton

Po dlouhé době jsem narazila na jednu z těch opravdu hodně dobrých detektivek. Děj skvěle plyne, napětí roste a nutí vás to číst a číst...a když už si myslíte, že víte, jak to je a kdo je vrah, zjistíte, že to tak jednoznačné není. A za mě super, překvapivý konec. A spojení celého příběhu s postavou Jacka Rozparovače knize přidává na hodnotě. Rozhodně knížka stojí za přečtení!

13.04.2020 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Tak to bylo hooodně dobré počtení - fakt psycho! Napínavé a čtivé, Paulovi jsem celou dobu držela palce, aby se mu podařilo vyváznout z toho všeho živý... Tuto knihu nelze než doporučit, opravdu mistrovské dílo!

13.04.2020 5 z 5

Oblíbená dcera Oblíbená dcera Kaira Rouda

Napínavé, čtivé, přečteno na jeden zátah. Postupně se čtenáři odkrývá tajemství kolem nešťastného úmrtí Mary. Dobře vykreslené a propracované charaktery hlavních postav. Mně se kniha líbila.

02.04.2020 4 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Knihu jsem četla kvůli výzvě a moc mile mě překvapila! Myslela jsem si, že to bude nudné a “protrpěné” čtení a ejhle - vůbec ne! :) Četbu jsem si parádně užila, je to oddechové, zábavné i poučné dílo. Často jsem se i nahlas zasmála, autorka knihy je mi hodně sympatická. Skvělá knížka, kterou bych doporučila k přečtení nejen turistům, ale i Čechům!

02.04.2020 4 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Kniha se četla dobře, ačkoliv některé líčení scén bylo hodně otevřené a hraničilo s nechutností... Líbila se mi ale upřímnost vyprávění, i když v některých rozhodnutích jsem Lisu nechápala (např. adopce dítěte apod). Každý nese zodpovědnost sám za sebe a za svůj život, stejně tak i Lisa, která to určitě neměla v životě jednoduché, ale nemusela jít nutně cestou prostituce - její volba. Kniha je rozhodně zajímavá, stojí za přečtení.

29.03.2020 4 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Mně se kniha líbila, bavila mě. Od půlky, kdy přijde zvrat, hodně napínavé. Zajímavý příběh i celkové zpracování. Za sebe můžu knihu rozhodně doporučit.

29.03.2020 4 z 5

Sexy mlékař Sexy mlékař Alice Clayton

Nooo, nebylo to úplně tak hrozný, ale užasný taky ne ;) Taková oddychovka plná sexu a občasného humoru, ale jakoby nez nějakého pořádného děje a s nesympatickou hlavní postavou. Ale protože nenechávám knihy rozečtené, dočetla jsem, ale musela jsem se přemlouvat a nutit. Znovu po této knize už určitě nesáhnu. A ta obálka je vážně děsná :D

28.03.2020 2 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Přečteno během dvou odpolední, napínavé, čtivé, gradující děj. Příběh je vyprávěn z pohledu Holly a Jules - dvou nejlepších kamarádek. Jak opravdové, upřímné a hluboké je jejich přátelství se ukáže, když Julesina dcera Saffie obviní Saula - Hollyina syna - ze znásilnění. Po dočtení určitě doporučuji závěrečné otázky pro čtenářské skupiny. Není jednoduché určit, kdo byl či nebyl v právu, lze pochopit jednání a chování obou matek... Kniha rozhodně stojí za přečtení!

27.03.2020 5 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Kniha se četla dobře, hlavní hrdina mi byl sympatický. V knize je ukázáno, jak těžký život mají ti, kteří se rozhodnou již neschovávat a přiznat svou orientaci. Ve společnosti je stále hodně předsudků ohledně “tématu” homosexuality a na příběhu hlavního hrdiny Borise je toto vše čtenáři ukázáno a přiblíženo. Kniha stojí za přečtení.

19.03.2020 3 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Pro mě doposud zcela neznámý spisovatel a veliký objev. Kniha je trochu ponurá, ale skvělá! Autorův styl psaní je originální a moc se mi líbí, sedí mi. Určitě si přečtu autorova další díla. Za sebe můžu knihu jen doporučit.

10.03.2020 5 z 5

“Selžeme jedině tehdy, když se znovu nepokusíme o to, co jsme chtěli.”
Kraťoučký příběh, který budete mít za chvilku přečtený, ale který ve vás zanechá hluboký otisk... Složité téma, zajímavě zpracováno. Co človeku vlastně zbyde, když už vše zapomene, nebude mít žadné vzpomínky? Když mozek umírá dřív než tělo... Doporučuji přečíst!

01.03.2020 4 z 5

Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Slyšel jsem sovu zavolat své jméno Margaret Craven

Velmi poutavý a krásný příběh o mladém vikáři Markovi, který přijíždí na faru, místo Indiánů kmene Kwakiutlů. Zde poznává nejen okolní krásnou přírodu, sám sebe, ale i místní obyvatele - jejich zvyky, tradice, život, mentalitu i řeč. Jednoho dne Mark uslyší sovu, jak volá jeho jméno... Krásné dílo, které stojí za přečtení!

29.02.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Úžasná kniha! Přečteno za dva dny - od knihy se mi vůbec nechtělo odcházet. Hlavní postavu - Animant (mimochodem hezké originální jméno) jsem si hned oblíbila. Je to pohádkový (v dobrém slova smyslu), romantický, místy i hodně vtipný příběh, který se čte prostě sám. A nakonec mi byl sympatický i ten protiva knihovník Thomas ;) Oddychovka, kterou si zamilujete!

29.02.2020 5 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Ojedinělá kniha, která vám vykouzlí nejeden úsměv na tváři, pobaví, zároveň ale i rozesmutní a někdy dokonce dojme až k slzám. Eleanor mi zpočátku nebyla sympatická, ale čím víc jsem ji poznávala a postupně se odkrýval její příběh, tím víc jsem ji měla ráda. Život se s ní rozhodně nemazlil a po dočtení ve mě zanechal tento příběh především víru v naději, dobro a lásku. Až mi bylo líto, že se musím s Eleanor rozloučit. Knihu rozhodně doporučuji!

24.02.2020 4 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Krimi příběh z trochu jiného soudku. Důležitou roli v něm hraje magie a čarodějnictví, ale to mu neubírá nic na síle a čtivosti. Možná bych příběh o malinko zkrátila, některé pasáže byly až moc zdlouhavé, táhly se, možná se příběh dal o několik stran zkrátit a přidalo by mu to o něco víc na napínavosti. Ale zápletka byla originální, s trochou tajemna, konec pro mě nečekaný. Kniha rozhodně stojí za přečtení!

22.02.2020 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Opravdu nevšední hlavní hrdina - Timothy Blake je velmi inteligentní a má věčně hlad :) Příběh kanibala, který spolupracuje s FBI se mi velmi líbil. Vůbec jsem netušila, kdo je pachatel. A hodně dobrý konec! Knihu určitě můžu doporučit.

22.02.2020 4 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Kniha, od které se nelze odtrhnout! Přečteno na jeden zátah - skvělá kniha, děsivý, ale ojedinělý příběh založený na skutečných událostech (což jej dělá ještě o to děsivějším). Sally mi bylo moc líto a při čtení jsem si jen říkala, kdy už to vše, ta hrůza, pro ni skončí a najdou ji a ona se bude moct vrátit domů. Určitě knihu doporučuji, nudit se při čtení rozhodně nebudete!

20.02.2020 5 z 5

Kniha plná hlubokých a moudrých myšlenek. Na své si přijdou psychologové, filozofové, ale i ostatní čtenáři. Moc se mi líbila i druhá část knihy - divadelní hra s jedněmi z předních filozofů. A hlavně ta myšlenka, resp. hloubka té divadelní hry mě prostě dostala. Pan Frankl je pro mě člověk s velkým Č a nezbývá než smeknout! Knihu určitě doporučuji k přečtení i k zamyšlení se a hloubání ;)

19.02.2020 5 z 5

Místy to opravdu bylo dost nelehké čtení, děsivé, co vše některé děti prožívají... Ale kniha je opravdu brilantní! A před autorkou díla smekám. Vícekrát jsem při čtení obdivovala Toreyinu trpělivost a hlavně její nesmírnou lásku a pochopení. Sheilin příběh je plný smutku, bolesti, ale také naděje. Rozhodně doporučuji přečíst.

04.02.2020 5 z 5