Olava Olava komentáře u knih

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák mě nadchl. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Je to první kniha od tohoto autora, Netopýra jsem totiž nedočetla. Tady to byla dobrá jízda, děj utíkal, přiměřeně dlouhé, a na podezřelého jsem měla jiný tip. Určitě od tohoto autora ještě něco vyzkouším, nevadí, že je to sedmá kniha v pořadí. Zkuste to taky.

02.02.2020 5 z 5

Básně Básně François Villon

Nebudu hodnotit hvězdičkami, protože na poezii moc nejsem, to se přiznám. Ovšem musím uznat, že některé básně byly povedené.

02.01.2020

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Kniha velmi silná, osud Pianisty je samozřejmě dechberoucí, krutosti války nepopiratelné...ale na víc hvězdiček to bohužel nevidím.

13.11.2019 3 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Nenáročná kniha na takovéto sychravé dny. Hodnotím průměrně. Nenadchne, ale ani neurazí.

09.11.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moje první kniha od této autorky, víceméně kvůli výzvě. Nečekala jsem, že mě tato kniha tak semele. Má neuvěřitelnou sílu a hloubku. Budu mít dlouho o čem přemýšlet.
Doporučuji.

10.09.2019 5 z 5

Sice to nebylo takové, jako první díl Staříka, ale špatné to taky nebylo. Jako kniha na dovolenou splnila svůj účel a dobře jsem se bavila.

02.09.2019 4 z 5

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Tři hvězdičky si kniha zaslouží. Musím se ale přiznat, že mě kniha začala bavit až nějak kousek od půlky. Neseděl mi styl psaní, ale od té půlky dál se to vcelku dalo. Hlavní hrdina mi moc nesedl, naivní a nudný patron - slovo paličák mi začalo i vadit. Ale nemohu knihu hodnotit jen negativně. Téma knihy se mi moc líbilo, nebyla to žádná těžká literatura, na letní čtivo ideální. Svého čtenáře si najde.

21.07.2019 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Kniha byla dobrá, ale nezařadila bych ji mezi mé nejoblíbenější. Chvílemi byl děj tak strašně zdlouhavý a nijaký, že jsem se ke čtení nutila. Kniha nebyla dlouhá, jak je Kingovým zvykem, ale kdyby byla kratší, taky by se taky houby stalo. Nebála jsem se dostatečně, abych ji strčila do mrazáku :-)

14.07.2019 3 z 5

Knihu mi byla doporučena, protože je prý dobrá. Podle toho, jak se na mě otáčeli lidé v autobuse musím říct, že byla více než dobrá. Takhle jsem se u knihy dlouho nenasmála. Někomu přijde absurdita příběhu už moc, ale mně to tehdy neuvěřitelně sedlo.
Vřele doporučuji.

08.07.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Buď autora milujete, nebo ne. Já jsem prostě někde mezi...já se nedokážu rozhodnout. Humor mi přišel chvílemi až nucený, prkenný...za každou cenu. Na druhou stranu ale musím uznat, že jsem párkrát i zasmála. Popisy cesty, vztahů lidí k poutníkovi byly fajn a jsem ráda, že jsem to četla. Nechám si to ještě uležet. Nějaký cestopis si určitě ještě přečtu. :-)

02.07.2019 3 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Po Sedmilhářkách jsem se na tuto knihu těšila. Jaj, to bylo zklamání. Nedokázala jsem se do toho příběhu dostat, postavy byly nesympatické, nerada ale odkládám knihy, tak jsem to dočetla. Čekala jsem, co že se stane na tom grilování, ale přišlo mi, že to autorka vzala nakonec s takovým klidem, nedokázala ve mě probudit tu hrůzu toho okamžiku. Prostě se nejde zavděčit vším a všem a mě bohužel tato kniha nic moc nedala. Snad najde ty správné čtenáře.

02.07.2019 2 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Výborná kniha. Na doporučení přátel jsem už nějakou dobu opatrná, proto jsem k této knize přistupovala s rezervou. O to větší paráda to byla. Kniha se čte dobře, zvraty, zápletky, nic netušící čtenář. Nálepku bestselleru si zaslouží, doporučuji.

02.07.2019

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Terry mě naprosto uchvátil. Jeho jazyk, styl psaní, slovní obraty..to je prostě úžasné. Příběh jako takový se mi líbil více s Mrakoplašem, ale to je čistě osobní záležitost. Budu se těšit na další knihy.

14.06.2019 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Na začátku jsem si říkala: "No, to nevím tedy.." Ten styl psaní mi moc nesedl. Ale pak se to trochu zlepšilo a místy to bylo i vtipné. Dá se to jako oddychovka, když nebudete nic moc čekat.

02.06.2019 3 z 5

Milá pani Birdová Milá pani Birdová A. J. Pearce

Po všech těch detektivkách, thrillerech a hororech je to příjemná změna. Když chce člověk "lehčí" knihu, myslím, že toto je dobrá volba. Je to sice z doby 2. světové války... ale pojaté autorkou takovým stylem, že se člověk usmívá ještě dlouho po přečtení. Není to zlehčení té kruté doby, ale je to jakási pocta těm, kteří i když nebyli zrovna v první linii, dokázali pomoci i tam, kde to zdánlivě nebylo nejnutnější - v srdcích obyčejných lidí.

31.05.2019 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Děkuji za tento příběh. Smutný, ale přesto krásný. Budu mít dlouho o čem přemýšlet. Vše ostatní již bylo řečeno v předešlých komentářích

20.04.2019 5 z 5

Ketodieta Ketodieta Jana Ulíková

Moc "českých" kuchařek o ketodietě není a ty, které jsou přeložené, mají spoustu ingrediencí, které si tady buď nekoupíte vůbec, nebo jsou za hříšné peníze. Tato kuchařka je dělaná na naše poměry, na suroviny, které u nás běžně seženete. Prostě paráda.

08.04.2019 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha od tohoto "spisovatele" a mohu říct, že se mi to líbilo. Seveřani ty detektivky opravdu zvládají. 4 hvězdičky určitě. Brzy se vrhnu na další příběh detektiva Joony, už se těším.

08.04.2019 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Chtěla bych věřit, že je to pravda ... už teď ale věřím, že člověk - jednotlivec - pokud chce změnit svět, musí začít u sebe.
Tak málo stran, ale tolik myšlenek.

07.04.2019 5 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Mám velmi rozporuplné pocity. Zdejší nadšení tedy nesdílím. Bylo to jako na houpačce - něco bylo Páni!, něco dost přitažené za vlasy. Některým částem jsem nedokázala uvěřit, některým ano. Prostě takový mix, který k sobě nějak nepasoval. A konec to nevylepšil. Dávám třetí hvězdičku za to, že je od českého autora, že se tohoto stylu nebál. Ale za za znovupřečtení mi to nestojí.

07.04.2019 3 z 5