Olava Olava komentáře u knih

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Nejlepší případ Lincolna Rhyma. Žádná další kniha s ním mě už tolik nenadchla.

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Jussi..musel by ses hodně snažit, aby to bylo blbý. Naprosto famózní příběh..jak jsou někde děti, je to náročné...náročnější na psychiku, než předchozí dva díly.

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Lepší než Hadrový panák, rozhodně. Mě to bavilo, čte se to dobře, pěkně to frčí. Proč ale dávám jen tři hvězdy? Jsem asi předetektivkovaná, jsou příběhy, které mě vtáhly do děje podstatně více.

28.03.2019 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tedy, návrhů na vraha jsem měla několik, ale ten kdo to nakonec "vyhrál", mě teda nenapadl. Kniha se mi líbila, nepatří sice k nějakým úplně vrcholným detektivkám, ale Wolf je jako postava sympatická a příběh docela frčí. Rozhodně jako celek tahle kniha nikterak neurazí.

28.03.2019 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Jussi se mi dostal pod kůži. Carl s Assadem jsou tak správně nesourodá dvojka, kterou doplňuje lehce švihlá Rose. Tahle kombinace mě neuvěřitelně baví. Knihu doporučuji, napínavý příběh s výborným námětem, který Vás donutí přemýšlet...

Inferno Inferno Dan Brown

Přiznám se, knihu jsem přečetla až na druhý pokus. Při prvním jsem asi nebyla v tom správném rozmaru a trochu vleklejší začátek mě odradil. Po druhé už to byla jízda, až jsem se bála, že někam přijdu pozdě. Oproti předchozímu Ztracenému symbolu mi to přišlo jako nebe a dudy, stejně jako novější Počátek - za Infernem dost pokulhává. Příjemné záhady a zvraty společně s Robertem Langdonem, to je ten správný rytmus Dana Browna. Beztak budu očekávat a těšit se na novou knihu.

22.03.2019 5 z 5

Bohémské háčkování Bohémské háčkování Marike Slump

Kniha je krásná, hezké motivy. Až mi to háčkování půjde, tak se do toho vrhnu :-)

20.03.2019 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Jedním slovem Paráda. Knihu jsem kdysi četla při nemoci - silná antibiotika a musím říct, že jsem se v noci budila hrůzou z upírů. To si přečtu ještě jednou :-)

18.03.2019 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Jedna z prvních, kterou jsem od Kinga četla. Tato kniha se mnou dost zacloumala a to je to už několik let, co jsem ji četla. Ještě teď mám občas bolavý žaludek při vzpomínkách na tento příběh. To ale nemění nic na tom, že je to dobře napsaný horor. Čím jste v té knize dál, tím je to mrazivější a černější, než se zdá. King se předvedl v plné parádě. Ne nadarmo je mistrem hororu..

15.03.2019 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Toto je asi moje nejoblíbenější kniha od tohoto autora. Myšlenkové pochody jisté Annie jsou perfektně napsané. King se v takových případech dost vyžívá. Některé pasáže byly možná hodně brutální, ale oproti jiným Kingovým příběhům je to ještě slabé. Kniha mi zpříjemnila dlouhé čekání na ortopedii, kde jsem ji přečetla téměř celou. Film byl také skvělý, Kathy Bates dostala právem za tuto roli Oscara a byla jsem ráda, že některé scény z knihy se ve filmu neobjevily.

15.03.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Hodnotím jako lehce přes průměr. Nebylo to špatné, kniha se velmi dobře a rychle četla, ale asi jsem čekala poněkud víc. Ano, četla jsem Kingovo TO a podobnost by se i našla, ale přála jsem si, aby děj byl více propracovaný. Idea Křídového panáčka je super. A přiznám se, konec jsem netušila.

12.03.2019 3 z 5

To To Stephen King

Kinga mám moc ráda, některými příběhy si mě získá, některými třeba ne, ale o tom to je. Nicméně jsem se dlouho rozmýšlela, jestli do téhle knihy jít - počet stránek mě nijak neovlivnil, ale osobně mám problém s klauny. Jsem na sebe pyšná, protože jsem to zvládla a protože kniha je naprosto neuvěřitelná. No a co, že je dlouhá, možná byly některé pasáže zbytečné,ale aspoň si člověk tu knihu užije, může s hlavními hrdiny strávit tolika času, prožívat s nimi štěstí, ale i bolest a strach. A aspoň jsem na klauna nikdy nebyla sama :-)
Doporučuji přečíst, je to rozhodně jedna z těch nejlepších Kingových záležitostí

12.03.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Tento typ příběhů mě baví. Rozhodně to upoutá hned od prvních stran,ne jako Nesbo, ten mě za srdce nechytil. Duo Carl a Assad je dobře fungující, vtipné a člověk jim fandí. Děj rychle utíká a nepustí. Rozhodně doporučuji přečíst i další knihy od tohoto autora

11.03.2019 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Pokračování Barvy kouzel. Fantastično bylo lepší, nebyla jsem zahlcena pojmy a náležitostmi celé Zeměplochy. Po Dvoukvítkovi se mi bude stýskat, s Mrakoplašem byli bezva dvojka. Budu se však těšit na další příběhy z tohoto světa.

26.02.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha je dobrá, je čtivá, napínavá, ale myslím si, že jsou lepší příběhy Roberta Langdona, než je tento. Námět knihy a hloubka toho záměru je skvělá, ale tentokrát se mi zdálo, že se Robert s tím řešením hádanek moc nepředřel.

22.02.2019 3 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Četla jsem ji v rámci povinné literatury při studiu. Byla jsem mile překvapena, že se to tak parádně hodilo do mého vkusu. Srovnávání x nesrovnávání - je to výborná kniha.

21.02.2019 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nepatřím do seriálové šílenství (viděla jsem pouze jeden díl takřka proto, aby mi všichni už dali pokoj). O to víc si užívám knihy. Byl to sice trochu boj s postavami, hlavně ze začátku - spousta jmen, kdo kam patří a podobně, ale když se v tom konečně najdete, zjistíte, že je to daleko propracovanější, než jste si mysleli.

21.02.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter uchvátil mé srdce. Ke knize se stále vracím a nemám, co k tomu dodat než: After all this time? Always...

19.02.2019 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Velmi dlouho jsem odolávala Terrymu a jeho Zemeploše. Jak neuvěřitelně mile jsem byla překvapená, jakému dílu jsem se to vyhýbala. Fantastický svět plný humoru a tak absurdních situací, že musíte číst dál.

18.02.2019 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Není lehké popsat knihu tak, aby se komentáře neopakovaly. Není však mnoho knih, které by dokázaly tak chytit za srdce, jako mě právě tato. Krátké kapitoly nutí čtenáře číst dál a dál, dokud nezjistíte, že jste to přečetli téměř jedním dechem. Báječně zpracovaný příběh, který nezůstane přečtený pouze jednou.

18.02.2019 5 z 5