Olava Olava komentáře u knih

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Další díl ze série. Mám ráda Mrakoplaše, tudíž nemohu ani hodnotit jinak, než kladně :) Terry, díky ti za tenhle skvost, už se těším na další.

28.11.2021 4 z 5

Manolito Brejloun Manolito Brejloun Elvira Lindo

Nu ze začátku jsem si říkala: "No nazdar, tak na tohle jsem už stará", ale dočetla jsem to, protože jednou, až bude dcera větší a bude si chtít číst, se můžu s něčím vytasit. Začátek byl trochu krkolomný, nebavilo mě to...ale postupně (událo se to na těch 150 stránkách dost rychle) se to začalo zlepšovat a párkrát jsem se i zasmála. Snad se bude tahle kniha mému synovci líbit víc, než mně.

10.04.2021 3 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem si vybrala, protože jsem chtěla zjistit, co na ní všichni mají. Musím říct, že se mi kniha líbila, ačkoliv to nebyla až taková bomba jako pro ostatní. Četlo se to skoro samo, příběh hezky plynul, ale na některých místech byl až nehezky osekaný, že by stálo za to ještě pár stránek přidat. Postavy byly sympatické, člověk s nimi sdílel to hezké i nehezké, ale zase - jako by chyběly občas emoce. Nakonec musím říct, že je to kniha hezká, paní autorka se trefila do noty spoustě lidem. Ze zvědavosti si asi přečtu i druhý díl, určitě bude lepší a v něčem určitě vyzrálejší.

08.04.2021 4 z 5

Cesta kolem světa za osmdesát dní Cesta kolem světa za osmdesát dní Jules Verne

Když jsem byla malá, tak pro mě bylo utrpení číst verneovky...řekla jsem si, že jim dám znovu šanci. Musím říct, že ač byly postavy takové strohé, někdy protivné, tak příběh byl velmi čtivý a napínavý. Zkusím později ještě nějakou a uvidím, jestli to nebyla náhoda :-)

08.03.2021 4 z 5

Antarktida lásky Antarktida lásky Sara Stridsberg

Tato kniha byla zvláštní. Čekala jsem, že to bude ve stylu jako film Pevné pouto, ale to nebylo. Části, které se několikrát opakovaly, pouze jinak popsané, budily rušivý dojem. Na druhou stranu popisování života okolních postav bylo fajn. Bohužel mi to však nestačilo k tomu, abych hodnotila více hvězdami. Tato kniha rozhodně nesedne každému, jako třeba mně.

10.02.2021 2 z 5

Tuto knihu jsem kdysi vynechala. Je krátká, čte se dobře a téma drog je aktuální i dnes. Je to popsáno dost mírně, jsou "lepší" demonstrativní příběhy o drogách. Nicméně za přečtení to stojí.

01.02.2021 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Mám knihy paní Mornštajnové moc ráda, ale tahle mě nechytla tolik, jako ostatní. Pěkně popsaná rodinná sága, ale něco mi tam scházelo. Co musím ale pochválit, je styl psaní. Knihy se čtou skoro samy :-)

30.01.2021 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Přečteno jednim dechem, taková bomba to byla. Krásná psychologie postav.

06.01.2021 5 z 5

Tahle kniha nebyla nic moc. Pár vtipných momentů nezachrání pokulhávají děj a nesympatické postavy

06.01.2021 3 z 5

Nemohu se rozhodnout, jestli byla lepší Analfabetka, nebo Stoletý stařík...každopádně je to skvělá kniha a stojí za přečtení

06.01.2021 5 z 5

Nečekané přátelství Nečekané přátelství Julian Gough

Moc hezká knížka, která má krásné ilustrace. Zakoupeno pro dceru, na čtení na dobrou noc, ale než do toho doroste, budu se tím kochat sama :-)

12.08.2020 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Poirot je legenda. Jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Mistrně napsané, zápletka byla výborná, byla jsem absolutně mimo se svým podezřelým. Chce to určitě další díl, mon ami...

31.07.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

No už jsem se chvílemi bála, že si to budu muset nakreslit, jak je to zamotané :-D ale kniha se četla hezky, taková super oddychovka na léto. O hvězdičku méně, protože jsem očekávala nějaký konec, který se nějak nedostavil.

17.07.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Poté, co jsem přečetla jedním dechem Hanu jsem doufala, že toto bude stejná paráda, nebo i lepší. Paní Mornštajnová opět nezklamala. Nebýt čerstvě narozeného prcka, přečetla bych také jedním dechem. Určitě stojí za přečtení a věřím, že stejně tak jako já nezůstanete u jedné knihy, ale pustíte se do dalších.

07.07.2020 5 z 5

Vulvou porodní asistentky Vulvou porodní asistentky Alžběta Samková

Hezky popsaná kniha. Nestihla jsem ji však před porodem dočíst :-) užitečné rady popsané normální cestou. Jediné, co mi přišlo líto, protože to byl i můj případ, bylo, jak odmítavě se vyjadřovala k císařskému řezu. Popis mohl být trochu obsáhlejší.

22.05.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, sice se to chvílemi četlo trochu hůře, nebyla to kniha na "jeden dech". Hezkým a humorným jazykem popsán život dospívající mladé dívky, která prožívá hrůzy války. Děj není stavěn přímo na popisech války, což rozhodně není na škodu. Stojí za přečtení, i víckrát.

03.05.2020 4 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Na prvotinu autorky to nebylo špatné, ale mě to prostě neoslovilo. Četlo se mi to těžce, některé slovní obraty se vyloženě nehodily.Toto nebude kniha, která se zavděčí většině. Nicméně gratuluji slečně, že se do toho dala, myslím, že má slušný potenciál.

12.04.2020 2 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Ne, že by se mi to nelíbilo, ale něco tomu chybělo. Možná více přítomná postava Smrtě, která je naprosto famózní. Snad se v dalších dílech dočkám víc, rozhodně mě to neodradí od dalších knih.

30.03.2020 3 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Musím přiznat, že i kvůli Rachel z Přátel jsem po této knize sáhla. Přes velmi pomalý začátek, chvílemi až zbytečně sladký (v době napsání byl pohled na svět také trochu jiný), jsem se sama sebe ptala: Kdo by to četl víckrát? Jak jsem ale byla velmi mile překvapena. Děj tak krásně plynul, člověk trávil s děvčaty jejich radosti a smutky, viděl v nich to odhodlání..za mě určitě ano.

17.02.2020 4 z 5

Skandální aféra Josefa Holouška Skandální aféra Josefa Holouška Karel Čapek

Kniha je velmi čtivá, vtipná. Na to, jak je vlastně krátká, je svým způsobem úžasně trefná. I když byla napsaná již před tolika lety, jako by se člověk občas koukal do dnešní společnosti.

07.02.2020 5 z 5