Nečekané přátelství

Nečekané přátelství https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399114/bmid_brumla-a-remcik-necekane-pratelstvi-xjk-399114.jpg 5 81 23

Dobrosrdečná a věčně optimistická medvědice a remcající králík škarohlíd. To je dvojka k pohledání! Brumla ještě nikdy nestavěla sněhuláka. Ani Remcík ne, ale je rozhodnutý, že sněhulák králičí musí vypadat líp než sněhulák od medvědice. To by mu ale nesměl vstoupit do cesty velmi hladový vlk! Nastal čas, aby si Remcík uvědomil, že je lepší a zábavnější být s druhými kamarád, než jen chystat pasti… Příběh o jednom nečekaném přátelství, zemské přitažlivosti a taky jednom obzvlášť nehezkém králičím zlozvyku. Kniha je určena dětem od 5 let, k předčítání a pro začínající čtenáře.... celý text

Pohádky Pro nejmenší
Vydáno: , Pikola

Rabbit & Bear: Rabbit's Bad Habits , 2016

Ellis03
14.12.2023 5 z 5

Úplně skvělá série, za mě. Krasne ilustrace (moc se mi libi, jak jsou barevne v každém díle sjednoceny s obálkou) - příběh naprosto kouzelný a naprosto dostačující. A myslím ze moji synové si už navždy budou pamatovat, ze králíci jedi svoje bobky :)

misssicccka
19.10.2022 5 z 5

Nadhera.
Nadherne ilustrace. Skvely text.
Nadchlo me, jak se z kratkeho pribehu da udelat plnohodnotna kniha a ne leporelo.
Prectete na 1 zatah.

TaLu
16.05.2022 5 z 5

Za povšimnutí v těchto kouzelných miniknížkách stojí věnování autorů. Autor věnoval tento díl dceři Sophii, za její připomínku k jedné hlášce.
Je to vlkova hláška: "Už mám plné zuby toho, jak přede mnou každá večeře utíká stovkou."
Moudrý text, krásné ilustrace. Dozvíme se, jak to všechno začalo, jak se seznámili a jak jedna zvadlá mrkev stačí k dokonalému přátelství.

Marketplace
01.01.2022 5 z 5

Pěkné obrázky, hezký příběh, správná dvojka, vtipné a poučné. Za mě 5*

Varjohukka
26.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Velmi milá a vtipná kniha. Dcerka si oblíbila hlavně tu část, kde králík sní svůj bobek. :D

lucie3725
18.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Syn tuhle sérii zhltnul s nadšením - a následně si ji od něj půjčovala půlka 2. A. Velmi doporučuji, jako první/druhé čtení ideální.

JHvezda
20.03.2021 5 z 5

Celá tato knižní série je skvělá a dokáže dětem předat pozitivní, nesobecký a inkluzivní pohled na svět.

muchomurka
04.02.2021 4 z 5

Líbila se mi, milá, vtipná, ilustrace jsou také pěkné a dobře příběh doplňují. Jen opravdu pro starší děti, naši malou prďolku bavila chviličku, ale jak přišla řeč na gravitaci, donesla si knížku o štěnátku, tahle ji už nebavila. Já ji dočetla a dobré. Jen nevím, kdo vymýšlel český název, ten "překlad" je příšerný, anglický název odpovídá mnohem víc.

capricornus
26.10.2020

(SPOILER) Hodná, milá a přímá medvědice a věčně napr...tý králík. Ale i on má časem "světlé" chvilky.
Skvělá četba na toto období. A jen tak mimochodem, 2.d. je ještě lepší!

Olava
12.08.2020 5 z 5

Moc hezká knížka, která má krásné ilustrace. Zakoupeno pro dceru, na čtení na dobrou noc, ale než do toho doroste, budu se tím kochat sama :-)

tami1
31.07.2020 5 z 5

Jsem nadšená, koupila jsem pro synovce a samozřejmě neodolala.
Nádherně ilustrovaný vtipný příběh dvou naprosto odlišných hrdinů je plný vtipu a poučení. Brumla je laskavá, milá medvědice a Remcík je správně zpruzený, sobecký zajíc.
Doporučuji!

lucakuca
16.06.2020 5 z 5

Co má společného gravitace a dvojité vyměšování bobkovitého tvaru? No přece Brumlu a Remcíka! Vtipné, milé, barevné, svěží a šťavnaté se zajímavou příchutí a zároveň ovocně poučné s úžasnými obrázky. Jednou větou: Pořád flák zmrzlinového poháru největšího na celým světě se všema dobrotama až pod nos donesený. A teď mám hlad.

blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Tak tuhle útlou knížečku doporučuji všem milovníkům dětských knížek! Brumla a Remcík je knižní jednohubka, kterou přečtete cobydup a u které už jen ten název napovídá, že tohle bude jedna velká roztomilost. Dobrosrdečný méďa a uremcaný králík - dvojice k popukání a zároveň k sežrání. Pobavíte se a bude vám krásně na duši :)

Abukšákul
10.04.2020 5 z 5

Naši kluci jsou velcí milovníci knih. Přečetl nám ji mladší syn (6). Můžeme doporučit všem věkovým skupinám. Kniha je o přátelství. Krátký text se spoustou krásných ilustrací. Syn řká, že medvědice je nějaká zmutovaná a vypadá jako naše babička (hlavně její pozadí) ale pšt, jinak už nám neuvaří =)

lenkaBajza
16.03.2020 4 z 5

No úplně odvařená z knihy nejsem, dle recenzí jsem čekala větší pecku. Ilustrace jsou krásné, líbí se mi malé množství textu na stránce (dcera 2 roky raději listuje a komentuje obrazky,než si je prohlídla, stihla jsem přečíst:D), ale z příběhu moc nadšená nejsem. Jo, bylo to milé, poučné, ale něco tomu chybelo...

FofrNožka
12.02.2020 5 z 5

" Už mám plné zuby toho, jak mi každá večeře mizí stovkou". :-D Zamilovala jsem se. Vtipná, milá, poučná jednohubka před spaním. Tahle knížka se povedla na jedničku s deseti hvězdičkami.

JessieEx
31.12.2019 4 z 5

Když mi knížka přišla, tak jsem byla velice zklamaná... Formát příliš malinký, myslela jsem si, že to bude A4. Uvnitř jsem očekávala barevné ilustrace, ale ty co tam jsou jsou spíš černo/modro/bílé.
Nakonec ale po přečtení musím uznat, že je knížečka super! Příběh je moc milý, poučný i zábavný. Některé věci jsem sama nevěděla :) Takže moc doporučuji i pro menší děti jako čtení před spaním, jen velká škoda toho formátu. Po grafické stránce nádhera.

Atlantis
04.12.2019 5 z 5

Překvapivě kvalitní knížečka pro děti. Přečteno budete mít za 15 minut i se všetečnými dotazy ratolestí, ale jde o jednohubku vtipnou, poučnou a s krásnými ilustracemi. Jen by mě zajímalo, jestli i v originále je hlavní zloun vlk, protože zvíře v knize je očividně nakresleno jako liška.

Anna27
24.08.2019 5 z 5

Vtipné, poučné. Navíc krásné ilustrace. Umím si představit, že na ni dětem v knihovně udělám besedu. :)

aydam
08.04.2019 5 z 5

Nádhera - příběh
Nádhera - ilustrace
Do vlaku, autobusu i čekárny ideální rozměr.

Julian Gough
anglická, 1966