oblakaknih oblakaknih komentáře u knih

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Zklamání!
Kniha má velmi slabý námět, kopírující Harryho Pottera.
Postavy jsou nijaké a trapné. Děj je urychlený, přesto se zbytečně táhne. Celý příběh byl jedno velké trapné klišé s minimálními fantasy prvky.
NESKUTEČNÉ množství chyb, které byly naprosto zbytečné a bijící do očí. Styl psaní mi vůbec nevyhovoval.
Rozhodně jedna z nejhorších knih, co jsem četla. Navíc je přeložený pouze tento díl. Do dalších se pouštět nehodlám.
Jediné, co se mi líbilo byly zmínky Hvězdných válek.

10.04.2019 1 z 5

Pohřbený život Pohřbený život Allen Eskens

Tuto knihu mám doma už dlouho, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla až teď. Kdysi bych ji nedokázala takto ocenit.
Je neuvěřitelně čtivá, má krátké kapitoly a styl psaní je úžasný. Četla se sama.
Jsou tam skvělé popisy, hlavní postava je sympatická a chytrá. Přesně takové postavy jsou mé nejoblíbenější.
Moc se mi líbila romantická linka. Příjemně doplňovala příběh, ale nebyla vůbec přehnaná.
Velké plus za vztah hlavního hrdiny k bratrovi.
Hlavně je důkazem, že i thriller dokáže dohnat k slzám!
Bohužel je v textu spousta chyb, které jsou naprosto nepochopitelné. Opravdu. Jak si někdo může plést aby a abych?
Kniha měla skvělý příběh, který byl ale místy předvídatelný.
Některé věci se sice zbytečně opakovaly, ale to se snadno odpouští.
Nic podobného jsem nikdy nečetla a jsem ráda, že se ke mně kniha dostala.

10.04.2019 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

K Jako zabít ptáčka bych se nikdy nedostala, nebýt knihy Ten, kdo stojí v koutě. Musím přiznat, že na klasiku moc nejsem. Mám radši novodobé knihy.
Příběh byl moc milý a krásný. Líbí se mi, že je zde zobrazena problematika černochů. Hodně mi to připomíná film The Help.
Sice mi trvalo, než jsem se začetla, ale konec byl... OHROMNÝ! Celé je to napsané úžasně chytře, jsou tam použita úžasná slova. Tato kniha vám spoustu dá, přitom si toho ani nevšimnete.

07.04.2019 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tohle bylo skvělý! Skvělý, skvělý.
Rozhodně můj nejoblíbenější díl!
Není nic, co bych vytkla.
A těch slz!

07.04.2019 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Nevím, jak vy, ale u hororů očekávám strach. Tady to bylo minimální napětí.
Začátek je o ničem, potom to začíná být nadějné a pak... Konec naprosto nesmyslný, neukončený. Za mě velké zklamání.

04.04.2019 1 z 5

Časoprostor Časoprostor Miroslav Holub

Já a poezie nejsme nejlepší kamarádi, takže nemůžete brát moje hodnocení úplně vážně.
Je tam několik moc krásných básní, které mě zaujaly a ráda bych se k nim někdy vrátila.
Pěkné, vyzařuje z toho chytrost.

30.03.2019 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Spánek je jedna z těch knih, u kterých nevíte, co říct.
Je to takový příběh z (ne)běžného života. Moc se mi líbilo, že postavy neměly jména.
Kniha je členěná jen na 6 kapitol, takže se čte dobře a rychle.
Velké plus za ilustrace, ty jsou nádherné!

30.03.2019 3 z 5

Moje temné srdce Moje temné srdce Antti Tuomainen

Osobně se považuju za milovníka severského krimi, takže jsem této knize chtěla dát šanci.
Nebyla to chyba, ale v tomto ohledu narazíte na mnohem lepší knihy.
V knize jsem nenašla nic velkého, co by mi vadilo. Jen střídání tři roků (1993, 2003, 2013). S příběhem to samozřejmě souvisí, ale vyplyne to později, takže že začátku je to lehce zmatené. Z toho důvodu se to i špatně čte, ale po 70. straně mi stránky ubíhaly před očima a neuvěřitelně mě to bavilo! Bylo to skvělé, napínavé a touha po pomstě z toho úplně sálala.
Hodně blízko k 4 hvězdičkám!

29.03.2019 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku hodně průměrná kniha. Ne, že by se to změnilo.
Vůbec mi nevyhovoval styl psaní. Celé je to divné a zmatené. Bohužel jsem se nedokázala vcítit ani do jedné z postav.
Příběh je vyprávěný z pohledu tří žen, za což dávám malé plus, protože to mám v knihách ráda. Nemůžu si pomoct, ale všechny mi připadají až příliš podobné – zmatené, divné, nesympatické (stejně jako styl psaní).
Několikrát jsem se dokonce nachytala, jak nevnímám a nevím, co čtu.
Thriller? Nepřišlo mi to vůbec napínavé, nezajímalo mě, kdo je vrah.
Byl tam (jen) jeden moment, kdy jsem cítila bolest, která byla textem vyjádřená.
Konec byl nejlepší částí celé knihy. Škoda jen, že to přišlo tak pozdě.
Film jsem viděla v době, kdy byl v kinech, ale úplně jsem ho vytěsnila z hlavy.

28.03.2019 3 z 5

Upřímně nevím, co k tomuto dílu napsat.
Naprosto mě dostal. Říkala jsem si, že se to stát nemůže, ale bylo to snad ještě horší, než když se dívám na film.
Smála jsem se, ale HLAVNĚ jsem plakala!
Jediné, co mě naštvalo je, že je kniha ve vazbě naopak. Aspoň ale vypadám jako Lenka Láskorádová, ne?

28.03.2019 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Taková průměrná oddechová jednohubka. Nenudila jsem se, ale ani mě to nenadchlo.
Konec mě dostal. Naprosto.

25.03.2019 3 z 5

Chladné ostří Chladné ostří Franziska Gehm

Do knihy jsem se pouštěla bez jakýchkoliv očekávání. Ještě, že tak!
Četlo se to sice rychle, ale dost mě to trápilo!
Do děje jsem se vůbec nedostala. Kniha byla vážně (VÁŽNĚ!) špatná.
To, co vypadá nadějně, je utnuto hned na začátku.
Většina věcí mě tam štvala, byly tam chyby,...
Osoby se střídaly bez nějakého upozornění. Ztrácela jsem se v ději.
Navíc bylo použito více druhů písma, což mi připadalo nesmyslné. Mnohem lépe by působilo, kdyby bylo nějaké výraznější členění na kapitoly a pohledy osob.
Jediné, co se mi líbilo, byly záznamy z výslechů.

22.03.2019 1 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pozor SPOILER

Fénixův řád je zatím (co se knih týče) můj nejoblíbenější díl.
Ze začátku mě sice štve, jak se Harry chová k Ronovi a Hermioně, ale zbytek knihy je prostě úžasný!
Umbridgeovou nesnáším, ale k tomuto dílu svým způsobem patří. Dokonce mě ta nenávist baví!
U smrti Siriuse ve filmu, pláču vždycky, ale v knize mě nerozplakala. Za vinu to dávám tomu, jak je to napsané. Pocity z té smrti se na mě vůbec nepřenesly. Škoda.

21.03.2019 5 z 5

Po první části Princezna jsem si říkala, že mě to úplně nenadchlo, protože jsem od tohoto typu moderní poezie neočekávala faktické vylévání srdíčka. (Nečetla jsem anotaci.)
Neříkám, že ten příběh za tím není fakt hrozný, a že mi z něj není špatně, protože to je, ale není to zase taková pecka.
Beru to jako takový zápis z deníčku, který se prostě najednou dostal na veřejnost, a teď si ho můžou přečíst spousty lidí. Je fajn ukázat tu problematiku, která může někdy nastat a přenést ji do knížky, ale nevím jestli se to dá tak úplně jako knížka hodnotit. Spíš jako deník.
Ale přijde mi to jako dobrá knížka (?) kterou se proslavit a upozornit na sebe.
Čekala jsem, že mě rozpláče, ale to se nestalo.
Moc se mi ale líbí grafické zpracování!

16.03.2019 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Tohle je (až na pár maličkostí) opravdu velmi dobrá kniha.
Příběh jako takový sice působí velmi hole, přesto mě bavil a stránky mi ubíhaly pod rukama.

16.03.2019 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Průměr. Moc mě to nenadchlo. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

10.03.2019 2 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Hodně blízko k 5 hvězdičkám.
Nemám slov. Včelí královna mě dostala. Vůbec jsem od této knihy neočekávala to, co se v ní odehrává. Je tam spousta skvělých věcí, okamžiků, vět...
Malinko mi vadil dlouhý popis stavění plotu. Všechny ty popisy zasazování sloupků,... Moc tomu totiž nerozumím.
Konec lehce přehnaný, ale bylo v něm to fantasy, které jsem celou dobu očekávala. Přesto si myslím, že je Včelí královna nedoceněná. Doporučuji!

10.03.2019 4 z 5

Moje ruka touží po meči Moje ruka touží po meči Marcus Sedgwick

Neskutečné překvapení! Není to sice takový horor, jaký jsem si představovala, ale jednu chvilku jsem se bála.
Na knize se mi líbilo naprosto vše.

10.03.2019 5 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

Z knihy jsem poměrně rozpačitá. Je tam sice pár dopisů a básní, které mě zaujaly, ale většinu času jsem si v půlce čtení uvědomila, že nevnímám.
Film jsem neviděla. Kdyby ano, možná bych to brala jinak.

10.03.2019 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tohle je skvělý díl! Velké plus je pro mě to, že zde není tolik zmínek o Protivovi.

10.03.2019 5 z 5